Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: jak bawic sie z krolikiem? cz sa dla niego do kupienia jkaies zabawki???  (Przeczytany 73246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
napisałam że to botriomykoza, gnije mu kość żuchwy czy podobna, mokry bo to ropa, smród też od ropy, wyszłam bo sie poryczałam więc dokładnie nie wiem co było ale mąż mi mówił że nacieła Frankowi skórę przy tej kości i dała 2 zastrzyki ( jeden z nich to antybiotyk ), po nacięciu ropa nie leciała
wet podniosła franka go góry żeby obejrzec podgardle i od razu powiedziała że bardzo niedobrze i że gnije mu kość
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
zmien weta... Pomijajac fakt, ze botriomyktoza jest choroba koni i wielbladow (nie wykluczam wystapienia u krolika z racji tego ze mialam okazje widywac kroliki z objawami typowymi dla tej choroby...) Sek w tym, ze u twojego krolika nie ma nic co by ta chorobe przypominalo...Absolutnie nic... z tego wzgledu, ze glwnm objawem  botriomykozy sa ropnie tworzace sie na skorze (mozna pomylic z myskomatoza - generalna roznica polega na tym, ze w przeciwienstwie do myskomatozy - zwierze mozna wyleczyc...)

"gnije mu kosc zuchwy" - tia tyle, ze dziura w kosci przy towarzyszacej ropie jest TYPOWYM objawem ropnia okolozebowego.  (rokowania ci nie podam z tego wgledu, ze rokowanie zalezy od stopnia uszkodzen w zuchwie (zuchwa NIE gnije - jest w niej po prostu dziura... )

To, ze ropa nie leciala - normalne u krolikow i gryzoni - ropa u tych zwierzat jest gesta, bardzo gesta - dlatego tez zeby oczyscic ropnia konieczne jest wyciagniecie wszystkiego recznie (na koniec jeszcze zaklada sie saczek, a wlasciciel ma pilnowac by naciecie pozostalo otwarte)

Podsumowanie - DOBRZE, ze nie daliscie zgody na uspienie...

1. weterynarz do bani  konieczna zmiana lekarza (wniosek stad, ze praktycznie bez zadnych badan walnal nazwe pierwszej lepszej choroby, ktora ma dziwna nazwe i rzadko wystepuje... Dodatkowo dla takiej diagnozy nie bylo ZADNYCH podstaw. - stad tez miedzy innymi moje pytanie o skore)

2. Zakupienie w aptece srodka o nazwie lakcid (albo trilac) - pol kapsulki dziennie rano i wieczorem (jesli wet tego nie zalecil to dodatkowy powod do zmiany go) - antybiotyk wybija flore bakteryjna w ukladzie pokarmowym krolika - flore bez ktorej krolik nie jest w stanie zyc...

3. bez przeswietlenia wet nie ma prawa powiedziec czy kosc gnije, jedyne co nt. kosci mogl powiediec to to, ze ropa wydrazyla sobie diure, zeby dostac sie na podgardle.

Tak zy inaczej - nie ma zadnych podstaw do eutanazji. Leczenie moze potrwac kilka tygodni - ale jak najbardziej ropnia DA sie wyleczyc.. 
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
juz wcześniej podjęlismy decyzję że jutro rano rano jedziemy do innego weta, czy to normalne że on non stop liże sobie przednie łapy ? ma je wylizane do skóry. jeśli to sparawa żeba na co zwrócic uwagę u weta ?
a może Ty przyjmujesz gdzies blisko łodzi ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
lizanie lap moze byc spowodowane nerwami - boli go, nie moze nic z tym zrobic, wiec wyzywa sie na swoich lapach, ewentualnie przez to, ze cieknie mu slina, probuje sie wyczyscic - i efekt pod postacia wylysienia i podraznienia widoczny.. Jak juz mowilam - nie jeste w stanie do konca stwierdzic co sie dzieje. Jesli rzeczywiscie problemem jest ropien pod zuchwa - to sprawa jest prosta (aczkolwiek dlugotrwala...) (ma jakas gulke na podgardlu?)

Na co zwrocic uwage?  Przede wszystkim - sprawdzenie zebow - siekacz i trzonowcow - do tego potrzebne sa rozwieracze (jeden zaklada sie na siekacze, drugim odchyla policzki) robi sie to "na zywca"  (narkoza NIE jest konieczna)

Druga sprawa - czyszczenie ewentualnego ropnia - przede wszystkim rope trzeba wyciagnac recznie (moga chciec go usunac operacyjnie) a na koniec - zalozyc saczek ("cos" co bedzie wystawalo z rozciecia - moze to byc gumowa rurka, gazik nasaczony jodyna itp. itd. - roznie to bywa) przy ropniu - antybiotyk konieczny - i tu pojawia sie wazna sprawa - w zadnym wypadku nie moze to byc antybiotyk zaiwerajacy penicyline, albo amoksycyline - kroliki reaguja na nie alergicznie. Najbezpieczniejsze antybiotyki to enrofloksacyna (enroxil, enrobioflox, baytril) - kazdy antybiotyk jest dawkowany na wage, przy czym u krolikow stosuje sie podwojna dawke (2x wiecej niz u psa czy kota) Nie wiem co by tu jeszcze... (krolik jest ZAJECZAKIEM - nie gryzoniem... - wielu wetow tego nie wie...)

łodz powiadasz... hmmm...

http://www.lecznica-sowa.pl/page.php?id1=28&id2=79

nr 4 ponoc zajmuje sie gryzoniami...

http://www.lecznica-as.lodz.pl/index.php - ta na skladowej ponoc tez...

dobrze by bylo zadzwonic i dokladniej sie dowiedziec...

Jesli zas chodzi o mnie - no coz... chcialabym gdziekolwiek przyjmowac - niestety jestem sobie technikiem -  i tylko technikiem... a w dodatku bezrobotnym...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
dzięki za wszystko Iras, dostaliśmy namiar na ponoć dobrego wet od królika,
życzymy Ci własnej kliniki a w najgorszym przypadku turbo pracy :) uwielbiam ludzi którzy mają w życiu pasję
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
bylismy, wet badał króla godzinę, tak jak pisałaś rozdziawiał mu to małe pyszczydło, zrobił rentgen, ręcznie usunął zalegająca ropę ( nie było tego dużo), dał Ronaxon ( jesli dobrze odczytałam) i LAKCID, Franek ma źle rosnące zęby i zrobiła mu się jakaś narośl, ropień - strasznie to skomplikowane, ale wet podał nam kilka wariantów leczenia w zależności od tego co wykaże wizyta kontrolna i co się będzie działo w przyszłości, np: usunięcie krzywo rosnacych zębów, "wyszycie" ropnia na zewnątrz i takie tam skomplikowane rzeczy, których w całości nie jestem w stanie spamietać, odniesliśmy wrażenie że jesteśmy pod fachową opieką, Franek jest wymiętoszony na wszystkie strony ( był bardzo grzeczny ), padł teraz jak kawka i odpoczywa
pozdrawiam
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
to oby tak dalej :) Trzymam kciuki za Franka :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
bardzo dziekuję w imieniu Franka :)
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
nie jest dobrze, tygodniowa kuracja antybiotykiem nic nie zmieniła, po odstawieniu leku znowu pojawiła się ropa, skóra pos zniekształcona częścią szczę ki ma kolor siny, a pośrodku duży żółty ropień, wet zaproponował w poniedziałek operację wyszycia ropnia na zewnątrz, uprzedzil o mozliwości niewybudzenia po narkozie, operacja może nie przynieść pożadanych efektów, Franek jest slaby, malo je, jest osowiały, nie wiemy co robić, czy brnąc dalej? pozostaje pytanie czy skazywać Franka na kolejne cierpienia ? Iras pomóż bo zwariuję
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
zacznijmy od tego - co jest przyczyna ropnia? Jesli nie usunie sie przyczyny - nawet nie ma co marzyc o wyleczeniu. Jesli przyczyna jest zab - to trzeba go usunac - ten konkretny + jego odpowiednik u gory.

wyszycie ropnia w drugiej kolejnosci - bo ropien jest skutkiem

W medycynie - kazdej, jest tak, ze bez usuniecia przyczyny z roznymi rzeczami mozna sie bawic w nieskonczonosc. Jest zab, zab spowodowal rane, rana zaczela ropien - co z tego ze usunelo sie rope, skoro rana nie moze sie zagoic... przez zab...

Narkoza - ryzyko niewybudzenia sie istnieje zawsze, lecz mimo to wykonuje sie roznego rodzaju operacje - wniosek? ryzyko, choc istnieje - jest na tyle niewielkie, ze oplaca sie je podjac.

Czy skazywac go na cierpienie? tu pojawia sie kwestia taka, ze operacja to jego jedyna szansa... druga sprawa, ze to jest krolik - nie chce jesc - bo boli, zle sie czuje - bo boli, jest slaby - bo nie je... , ale wlasnie - to krolik- zwierze - jesli wszystko pojdzie dobrzeto on nie bedzie rozpamietywal"jak to on bardzo cierpial" - zwierze nie zyje przeszloscia - zyje chwila..

Cierpienie minie. W ten czy inny sposob. Jesli nie bedzie operacji - bedziesz mogla potem pluc sobie w brode myslac "co by bylo gdyby byla" - a nuz by sie udalo.. Jesli bedzie i krolik nie przezyje - bedziesz miala chociaz swiadomosc, ze zrobilas WSZYSTKO co w twojej mocy. A przeciez istnieje tez duze prawdopodobienstwo, ze wszystko bedzie dobrze...

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
... jak zawsze potrafisz postawić mnie na nogi :)) z tymi zębami to święta racja, dlaczego więc wet ich nie usunął ? może ich za dużo, nie wiem czy pamietasz że jemu rosną krzywo po jednej ( chorej ) stronie i ma juz zniekształconą szczękę bo ma tam juz jakąś narośl, może są jakies przeciwskazania? ja już głupia jestem, podczas ostatniej wizyty wet przyciął frankowi górne i dolne zęby
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
fsamras mam podobną sytuację z królikiem ciągle odnawiający się ropień, usunięte zeby 2 razy, czyszczenia itd jednak dalej ropisko powraca, nie dlaismy jej 3raz na zabieg,bo po 2 ciezko sie wybudzała, razem z moim wetem doszliśmy do wniosku,że jej te ropnie nie przeszkadzają normalnie w jedzeniu ani w funkcjonowaniu, więc nie ma co króla męczyć ani usypiać itp, bo skoro one jej nie przeszkadzają, a odnawiają się mniej więcej co2 - 3 miesiące,to chodzimy tylko na czyszczenie i zasypywanie Jodofor(m)em i wszystko gra. Mała żyje, waga w normie, teraz już troche leniwa z racji wieku ;)

Więc w owym problemie odosobniona ni jesteś ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
na czym polegały zabiegi u twojej truśki ?
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
teraz nie pamiętam dokłanie, ale miała usunięcię zębów i wyczyszczenie tych wszytskich jam itd, poskutkowało o tyle,że teraz ropa nie  zbiera się przy zębach lecz od spodu ryjka, co prawda ma teraz przerost kostny trochę czy jakiś tam, ale w niczym jej już to nie przeszkadza i sobie żyje i całkiem dobrze się trzyma
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
Franek ma już teraz narośl na kości żuchwy i ropa leci od spodu, dlatego wet "wyszyje" mu ropień na wierzch i należy miec nadzieję że w końcu sie wysuszy, muszę go zapytać jutro czy przy okazji usunie mu zęby
Zapisane

Forum Zwierzaki

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
tez dobry sposób, moja też ma narośl i również ropa leci od spodu, kiedy Franuch ma zabieg ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
nie jest dobrze, franek jest juz po zabiegu, okazało sie że ropień był nie tkance miękkiej tylko w kości, wet powiedział że rokowania nie są najlepsze w związku z tym, że nie można było usunąć z kości tego całego "syfu" i tak franek ma "pół" szczęki, wielką dziurę pod brodą ( wyszyta przetoka ), jest strasznie biedny, cały czas tam się liże, w dodatku dostał stan zapalny oczu, jedno ma prawie całe zamkniete, dostaje antybiotyk, ma przepłukiwaną dziurę, i krople do oczu, boi się juz wszystkiego, jedyne co nas pociesza to to że troszkę podjada, nie wiem co będzie dalej, boję sie mysleć ....
zapomniałam dodać że ma też usunięty ząb
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
zapomniałam dodać że ma też usunięty ząb

a drugi? odpowiednik usunietego? tez powinien zostac wywalony....

Cytuj
okazało sie że ropień był nie tkance miękkiej tylko w kości

czyli to o czym mowilam od poczatku - ropien okolozebowy drazacy przez kosc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
hm kurcze u mnie to w kości nie siedzi dlatego Jodofor działa ... a czy na kość b działało, nie wiem
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
Iras, czy przy takim obrocie sprawy on ma szanse na normalne życie bez męczenia sie ? drugi ząb tez wywalony
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Szanse na normalne zycie? Jasne ze ma - priorytetem tu bylo usuniecie zebow - przyczyny. Teraz trzeba sie pozbyc skutkow - ropnia. Dziura w zuchwie pozostanie - ona jednak przestanie byc jakimkolwiek problemem gdy dziaslo sie zagoi.

Widzisz kwestia roznych uszkodzen ciala po zagojeniu sie dla zwierzecia przestaje istniec. Rowniez calkowita utrata czesci ciala dla zwierzecia przestaje mec po jakims czasie jakiekolwiek znaczenie (dla danego osobnika - bo w wielu przypadkach kalectwa komunikacja miedzy innymi zwierzetami jest mocno zaburzona - np. psy z ucietymi uszami czy ogonami)

Sa tez oczywiscie sytuacje, gdy wlasciciel musi sie postarac  by unormalnic zwierzeciu ( czy wrecz umozliwic) normalne zycie - jak chociazby psy na wozkach. Znalam tez jakis czas temu psa, ktory przez ponad poltora roku zyl BEZ zuchwy. Mial sie swietnie, probowal nawet gryzc... Przegral w koncu z nowotworem, ktory byl przyczyna usunieia zuchwy, gdy ten przerzucil sie w miejsce, ktorego nie dalo sie wyciac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
czyli pozostaje czekanie na to jaki skutek przyniesie zbieg, jeżdżenie na zastrzyki,  przepłukiwanie dziury i cierpliwość ?
czy można cos jeszcze zrobic ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
czyli pozostaje czekanie na to jaki skutek przyniesie zbieg, jeżdżenie na zastrzyki,  przepłukiwanie dziury i cierpliwość ?

tylko to - z podkresleniem cierpliwosci i nadzieja.

Powiem ci jeszcze, ze choc mowi sie "nadzieja - matka glupich" - to jednak ma wielkie znaczenie. jedna z moich swinek morskich ma problem polegajacy na tym, ze co i raz (srednio co 2 -3 miesice) lamia jej sie siekacze (wszystkie cztery...) Na samym poczatku, gdy to sie zaczelo, nie zauwazylam ze nie je (swinki sa trzy) Natomiast gdy juz to dostrzeglam swinka byla "zdecydowana zejsc z tego swiata" - nie byla w stanie sie podniesc, nie mowiac juz o  chodzeniu. Powinna wazyc okolo kilograma - wazyla 350g. Przez dobre dwa miesiace walczylam z nia o to by choc probowala samodzielnie jesc - . Stwierdzilam ze bede walczyc dopoki jeszcze wszystkiego nie wypluw - i udalo sie. w koncu zaczela skubac siano i drobno posiekane warzywa. Mialo to miejsce dokladnie rok temu.  Swinka zyje, ma sie swietnie, na  drugi swiat w zaden sposob sie nie wybiera. Ma tylko jeden problem, ktory moglby stac sie przyczyna smierci glodowej, lagodna anoreksja - swinka ma awersje do wszlkiego rodzaju jedzenia, ktore jest w wiekszych kawalkach. Rozwiazaywanie tego problemu lezy w mojej gestii - po prostu dostaje zarcie drobno pokrojone... Moze kiedys, kiedys uda mis ie ja doprowadzic do normalnosci - od jakiegos miesiaca cykoria nie musi byc krojona (cykoria i tylko cykoria...) A do tego momentu... coz - krojenie waarzyw i ranulatu, co jakis czas dokarmianie gerberkami, kontrola wagi i przycinanie przerastajacych zebow...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
zatem czekamy cierpliwie,
mam jeszcze jedno pytanie od Franka coraz bardziej smierdzi, czy to efekt tej dziury, którą ma, czy to oznacza ze proces ropny toczy sie dalej ?
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
... Franka nie ma ....przegrał z chorobą...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
tak mi przykro... ;(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
kurcze <:| nie dobrze ... [ * ]
a planujecie kolejnego królika ...?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Współczuje :( [']
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51

kurcze < :| nie dobrze ... [ * ]
a planujecie kolejnego królika ...?


boję się... zresztą to jest tak że Franka nie da się zastąpić, a z drugiej strony brakuje mi takiej małej gapci
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
No to napewno nie zastąpisz Franka, ale następny królik to zawsze jakaś pociesza :) i chociaż trochę uśmierzy ból po stracie
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.