Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: jak bawic sie z krolikiem? cz sa dla niego do kupienia jkaies zabawki???  (Przeczytany 73244 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
następny królik może też zachorować i wtedy to juz nie wiem .....
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
hm a może weź królika z adopcji ? ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
może... narazie muszę ochłonąć i przemyśleć, ciągle ryczę i takie tam
Zapisane

Forum Zwierzaki

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Rozumiem Cie doskonale ... www.kroliki.net tu znajdziesz pewnie jak sie zdecydujesz ;] będzie dobrze ...
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
dzieki za link, byłam na tej stronie jakieś tysiąc razy... zresztą nie tylko na tej, rozmawiałam z hodowcą baranków ( nie miniaturek ) i on mi odradza trzymanie w domu królika hodowlanego, bo jest za duzy i potrzebuje dużo miejsca, miniaturki jak wiemy są "modyfikowane" więc bardzo podatne na wszystkie mozliwe świństwa ( co juz wiemy), jestem juz głupia nie wiem co robić :((
Zapisane

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
nie wiem co ci poradzić , decyzja nalezy już do ciebie, ale 3mam kciucki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
rozmawiałam z hodowcą baranków ( nie miniaturek ) i on mi odradza trzymanie w domu królika hodowlanego, bo jest za duzy i potrzebuje dużo miejsca,

kit wciska i tyle. Szczegolnie jesli wezmie sie pod uwage w jakich klatkach sa produkowane normalne kroliki...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
czyli że wg ciebie duży 6-cio kilowy król może być zamykany w metrowej klatce ? bo ja tez tak myślałam biorąc pod uwagę to oczym piszesz czyli, w jakich klatkach hodowane sa króle w hodowlach, czy mam rację mysląc że królik tzw. niemodyfikowany jest mniej podatny na choróbska ?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Tylko, że hodowlane w klatce całe życie. :P
A takto można by go trzymać jak kota - tylko pasowałoby zabezpieczyć kable. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
czy mam rację mysląc że królik tzw. niemodyfikowany jest mniej podatny na choróbska ?

nie masz racji...

Tu pojawia sie kwestia taka, ze kroliki hhodowlane sa hodowane na mieso/skory itp. - czyli ich dlugosc zycia rzadko kiedy przekracza rok. Kroliki takie sa zabijane ZANIM pojawia sie objawy roznych dolegliwosci - w zwiazku z czym ich hodowla nie opiera sie na wyeliminowaniu wad genetycznych itp.

Krolik miniatura rozni sie od hodowlanego tylko jednym - wielkoscia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

xXxLenaxXx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 16
Jak miałam króliczka to kładłam długą deskę drewnianą kładłam na łóżku lub inne wyższej rzeczy
on wchodził na górę i z deski zjeżdżał
albo sznurek do marchewy przywiązywałam ja królik podchodziła to zabierałam,
a on biegał i inne zabawy

Bieeedny króliczek współczuję mu :( ... Mieć takiego właściciela to musiał być koszmar !!
Zapisane

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
no i mam,
przyjaciółka przywlokła mi królika w prezencie, pewnie zauważyła że sama się już nie odważę a tęsknię, na imię ma Czesiek, na nazwisko Alpinista ( nie lubi żyć na parterze ), składa się z "białej waty" i rudego futra, ma zaawansowane ADHD :shock:, zachowuje się jak mieszanka szczenięcia z małym kotem i skacze jak małpa po wszystkim po czym się da, pędzi radośnie na widok domowników ( aż mu "wata" fruwa ), jest turbo towarzyski i ma bałaganiarski charakter ( po swoim panu  :lol: ), nie rusza się tylko jak śpi, jednym słowem jest zupełnie inny od swojego przyrodniego brata Franka ale jednakowo uroczy ( choć przyznam że moje początki z Cześkiem były bardzo ciężkie, nie chciałam go mieć bo tęskniłam za Frankiem, ale udało się ), trzymajcie za Cześka kciuki, bo ja na razie umieram ze strachu żeby ZNOWU cos się nie przytrafiło ;(
p.s. czy króle się czesze ? Cześkowi z tej waty za chwilę zrobią się dredy.... bo wata jest dość długa
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oj czesze sie czesze - a w okresie lnienia dodatkowo wyskubuje
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Gratulacje nowego królika. :D
Czytałam na SPK o pastach odkłaczających, ciekawe czy to lepsze od soku kiwi i ananasa :?:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
zaraz zaraz, przecież króliki nie piją soków , o co chodzi ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
fsamras to super że jednak kicajec pojawił się u was :)
Z opisu mi przypomina moją wariatkę :D
Soki? Chyba soków sie nie daje ze względu na to że zawierają sporo cukrów :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Wyciska się trochę z ananasu i kiwi soku jak królik linieje i zapobiega to zatorowi. :P
Są też specjalne pasty. Nie wiem co lepsze.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

kingusia xd

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • Przyszła pani weterynarz raczej tak ;)
<wow> 11zł? Ja mam swojego króliczka od 2 tygodni, to Melani skrót: Mela. Chociaż nie wiem czy to dziewczynka to Mela! Trochę jest dla mnie dziwna bo cały  czas mnie liże. Nie wiem, czy mam to uznać, za coś że mnie lubi, czy to objawy jakiejś choroby! Rasa mojego królika to Rex miniaturowy, rzadko spotykana. Zaczęło się od filmu i skończyło na otrzymaniu króla od rodziców! Tylko mam problem, cały czas gryzie mi klatkę i jest trochę wystraszona, bo była wcześniej w hodowli gdzie było 1000 królików <wow> Rodzice kupili mi go w sklepie zoologicznym, zapłacili za wszystko ok. 200 zł, włącznie z klatką i dodatkami (siano, zabawki, wiórki, dozownik, karma)... Zastanawiam się również, czy jej coś nie jest, bo cały czas robi kupki, gdy wyjmę ją z klatki wydaję mi się, że ze strachu potrafi zrobić nawet 15 w jednym miejscu! Na razie ssiusiała mi się tylko 2 razy. Na dywan :) Lepiej niż na łóżko, tylko te bobki! SĄ WSZĘDZIE!
Zapisane
PIŃCZER MINIATUROWY
Przykład dzielnego drucha stanowi
ratlerek - pinczer miniaturowy.
Pilnuje domu, zyc nie da szczurom,
mimo, ze pieska jest miniatura.


My, konie
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

My, konie, nie chcemy umierać na wojnach
lub jak wczoraj w rozrachunkach ulicznych,
gdy nas zginęło sto!
Niech się ludzie sami mordują nawzajem,
niechaj płynie ich krew niespokojna,
niech ich leży na ulicach stos.
Wierzmy, że przyjdzie zbawca. Koń złoty!
Mściciel koni!
Jak słońce grzywa jego, a ogon jak kometa!
Zarży, aż na twarz padną ludzie w pokornym
pokłonie,
i wszystkich nas wywiezie do raju Mahometa!
Ziemię trącimy kopytem
i okiem zmierzymy wyniosłem i dzikiem!
Pożegnamy się tylko z arabskim Szeikiem
i z owsem.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
bobkować może ze strachu a poza tym jak to jest maluszek to normalne ze strzela gdzie popadnie :P

liże cie bo cie lubi.

klatke gryzie bo chce wyjsc. musisz ja czescie wypuszczac :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
zapłacili za wszystko ok. 200 zł, włącznie z klatką i dodatkami (siano, zabawki, wiórki, dozownik, karma

a ja s e tu obawiam, ze krolik nie ma klatki nadajacej sie nawet dla swinki morskiej... :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kingusia xd

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • Przyszła pani weterynarz raczej tak ;)
Czyli, że ma małą klatkę?! No wiesz, jeżeli 110cm to dla Ciebie za mało to okey! Tylko gdzie znajdę większą?! A po 2 wypuszczam ją 5 razy dziennie... I bardzo cieszy cię na mój widok, no i moich rodziców nie akceptuje... Przepraszam, ale rano gdy wstaję o 7:00 to ona biega sama po pokoju który jest bardzo duży aż 40 min do 7:40 ! i wieczorem, a już nie mówię o popołudniu!  :|
Zapisane
PIŃCZER MINIATUROWY
Przykład dzielnego drucha stanowi
ratlerek - pinczer miniaturowy.
Pilnuje domu, zyc nie da szczurom,
mimo, ze pieska jest miniatura.


My, konie
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

My, konie, nie chcemy umierać na wojnach
lub jak wczoraj w rozrachunkach ulicznych,
gdy nas zginęło sto!
Niech się ludzie sami mordują nawzajem,
niechaj płynie ich krew niespokojna,
niech ich leży na ulicach stos.
Wierzmy, że przyjdzie zbawca. Koń złoty!
Mściciel koni!
Jak słońce grzywa jego, a ogon jak kometa!
Zarży, aż na twarz padną ludzie w pokornym
pokłonie,
i wszystkich nas wywiezie do raju Mahometa!
Ziemię trącimy kopytem
i okiem zmierzymy wyniosłem i dzikiem!
Pożegnamy się tylko z arabskim Szeikiem
i z owsem.

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
wez sie od razu nie wydzieraj tylko pomysl logicznie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
taaaa, Czesiek to dziewczyna.... więc ponieważ mężowi nie podobała się czesia, została Wacią, jako że składa się głównie z waty, Wacie żre WSZYSTKO, czy mogę mieć nadzieję że jej to z wiekiem przejdzie, usuwamy z jej drogi co się da, ale wszystkiego się nie da, zeżarła pół liścia anturium, mało nie dostałam zawału, żre moje kapcie, powiedzcie że jej przejdzie.... proszę  :help:
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Lepiej pochować te rzeczy. :P
Mój królik nadal ma ochotę na kable - ale, gryść tapetę się oduczył. ;P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
hehe to chyba mają we krwi :) Moja gryzie zadziwiająco mało jak na królika ale ma swoje ulubione miejsca z których trzeba ją często wyganiać :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
http://www.allegro.pl/item581302359_karuzela_dla_twojego_pupila.html

co o tym myślicie ? może po wyjściu z klatki miałaby zabawę i zapomniałaby o kablach i innych "ciekawych" rzeczach ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
szkoda pieniedzy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Takie coś do bardziej dla szynszyli... :P
W sumie głupio, bo tunel wiklinowy jest drogi... chyba, że może jakiś domek z wikliny do obgryzania byłby tańszy?
Najlepsze do obgryzania są rzeczy drewniane, wiklinowe, mogą być też rurki po papierze toaletowym, kartki itd.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
moja rolki po papierze i innych takich ma głęboko gdzieś, wogóle sie nimi nie bawi. Ale ogólnie ona mało gryzie/niszczy. Raczej jest z rodzaju przytulaszczych :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

fsamras

  • *
  • Wiadomości: 51
czyli nasza Wacina jest do tańca i do różańca,do przytulania i do obgryzania,
czy nie ma niebezpieczeństwa że przy obgryzaniu wikliny się pokaleczy albo pokłuje ?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 29 zapytaniami.