Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Welony- potrzebna pomoc!  (Przeczytany 5610 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kris_1234

  • *
  • Wiadomości: 10
Welony- potrzebna pomoc!
« : 2009-01-01, 23:30 »
Witam!
W sprawach akwarium jestem jeszcze laikiem, dopiero zaczynam się w to bawić. Posiadam 126l akwarium, w którym jest jeszcze mało elementów dekoracyjnych (JESZCZE). W posiadaniu mam kilka rybek w tym 3 welonki...
Pierwsze moje pytanie to jak mogę odróżnić samca od samicy?  a druga sprawa to jak mam w razie czego postępować w razie populacji? (wydaje mi się że 1 rybka jest ,,kotna") co należy zrobić? krok po kroku prosił bym o opisanie sprawy.
kupić nowe akwarium do ikry?
na jaką temperaturę ustawić grzałkę?
jak karmić młode?
czy inne ryby ich nie zjedzą?
etc. etc.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.
 :help:
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #1 : 2009-01-02, 01:48 »
temat juz byl przerabiany duuuuzo razy.
co masz na mysli mowiac elementy dekoracyjne?
imo nie powinny ci sie rozmnozyc...
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #2 : 2009-01-02, 13:06 »
temat nie dość że rzeka to jeszcze omawiany miliony razy, raczej nie rozmnożysz welona/karaśka/złotej rybki (nikt prawie nie rozróżnia) i nie rozumiem pytania "czy inne ryby ich nie zjedzą?" bo tu Ci powiem że welony to rybki które w akwarium powinny być jednogatunkowym, są to ryby zimnolubne więc im towarzystwa nie dopasujesz bo albo welony padną bo za ciepło albo reszta będzie padała z wychłodzenia.
1. jakbyś ikrę dostał to możesz próbować w 20L baniaczku
2. temp pokojowa im wystarczy więc grzałki nie trzeba, a w lato czasami ochładzać nawet
3. larwy solowca (poszukaj gotowych puszek które wrzucasz do wodyu i po 24h wykluwają się) i starty na proszek pokarm płatkowany
4. jeśli dasz ikrę do drugiego akwarium jak wspomniałeś to jak by miały je zjeść ??
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedz #2 : 2009-01-02, 13:06 »

Kris_1234

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #3 : 2009-01-02, 19:26 »
AD. do 4.- nie wiedziałem czy trzeba je włożyć do innego pojemnika czy nie. . . i chodziło o to czy jak by zostały w głównym akwarium to czy by ich nie skonsumowały...

Przepraszam za spam i dziękuje za odpowiedz.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #4 : 2009-01-02, 23:23 »
nowy temat to nie spam :)  a co do 4. to lepiej przenieść każdą ikrę bo łatwiej o nią dbać i usuwać tą która splesniała, a nie szperać w akwarium ogólnym gdzie niewiadomo co sie z nia moze dziać :)
Zapisane
The Beatles

Jak ci leci??

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #5 : 2009-08-25, 20:04 »
Chcę ci powiedzieć że inne ryby mogą zjeść ikrę.Małe rybki karm tym pokarmem którym karmisz welonki tylko bardziej w palcach drób pokarm.No to już wszystko. Do zobaczenia. :bolt: :brawo: :petting: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba:
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #6 : 2009-08-26, 18:47 »
zamilcz.
Zapisane

.Taisa

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Welony- potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #7 : 2010-07-19, 22:32 »
Hej i przepraszam, że się wcina. Mam dwie rybki welonki w 40 litrowym akwarium Wyłupka i Tejlę, oboje maja problemy zdrowotne. Więc tak najpierw Tejla jest to dosyć duża rybka, złota, itp jej problem polega na tym, że na jednym boku i na grzbiecie nie ma łusek. POMOCY. A Wyłupek jest tak samo jak Tejla dosyć duża rybka, czarna i z wyłupiastymi oczkami, ale na jednym oku na dole ma czerwoną plamkę nigdy takiej nie miał co się dzieję z dwoma rybkami proszę o pilną pomoc.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.