Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królik i pies.  (Przeczytany 6744 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Królik i pies.
« : 2010-09-20, 16:02 »
Cześć :D Mam młodego króliczka, około 5-6 miesięcy. Pierwszy raz, wyprowadziłem go na dwór, do pieska. :D I nie wiem czy pies ma dobre podejście do królika. Chyba chce się gonić. Królik biega po podwórku, a pies krok w krok za nim. Pies skacze, obwąchuje królika, liże go, gdy królik kopał dziurę, pies obok też. :lol: Więc teraz pytanie dla zaawansowanych. Mogą ze sobą przebywać ;p ? Czy pies nie uważa królika za "skaczący obiadek" i nie ma na niego smaku ^^ ? Czy po prostu go lubi :D ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;p
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #1 : 2010-09-20, 16:08 »
Królik z psem mogą jak najbardziej ze sobą się zakumplować, powinieneś dobrze znać swojego psa i wiedzieć kiedy ma ochotę na zabawę z nim a kiedy widzi w nim dobry kąsek. Jednak znam duuużo przykładów więzi królika z psem :)

ale co ważne, nigdy nie zostawiaj królika samego z psem, nawet podczas zabawy jeżeli pies jest dosyć spory czy nawet silny może mu zrobić krzywdę, a po za tym pies jak pies... ma instynkt łowcy i nie wiadomo kiedy sobie uwidzi w nim dobry obiekt do polowań, sama strzegę moich gryzoni przed moim psem który mimo to daje sobie wchodzić na głowę, ciągnąć za ogon, itp. Dlatego zalecam kontakt zwierzaków ale pod okiem opiekuna, bo jak mówię nawet każda zabawa może się źle skończyć ;)

PS. Możesz napisać jeszcze do Ppx, ona ma króliki i pieska pod jednym dachem w mieszkaniu :) tylko że jej psiak jest niewiele większy :)
Zapisane

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #2 : 2010-09-20, 16:15 »
Jakby Ppx była ;D Pies ma około 7-9 lat, nie wiem dokładnie. :D Kundelek, do kolan ;d Gdy królik biega, oczywiście pilnuje go. Chodze za nim, znaczy nimi :D Za psem też musze ^^ Ok. Czekamy na więcej odpowiedzi, i też na Ppx czekamy ;D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królik i pies.
« Odpowiedz #2 : 2010-09-20, 16:15 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #3 : 2010-09-20, 17:13 »
Nie tylko ja z forum mam psa i zwierzaka futerkowego ;P.

Jak już razem robili tyle rzeczy i nie zagryzł pies królika to raczej nie powinien już tego zrobić. ;P
Oczywiście jak chcesz je puszczać razem to zawsze pod kontrolą, ponieważ nie jesteś pewna do końca, co do intencji psa i niedawno poznał jakiegoś królika, a już ma te 7-9 lat ;).

U mnie Lucy czasami też pogodni króliki, ale poza lizaniem i czasem pyknięciem łapą nic im innego nie robi. :P
Psy czasami też się ze sobą tak "brutalniej" bawią, czyli podgryzają, gonią itd.
Tylko taka zabawa nie jest wskazana dla królika i psa, nawet jeśli nie ma łowieckich planów. xD
Wtedy trzeba go tego oduczać. ;) Myślę, że u Ciebie nawet zwierzaki są już ze sobą zaprzyjaźnione, ale pamiętaj, żeby zawsze widywały się pod kontrolą. ^^
Zapisane
Podpis bez przekazu.

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #4 : 2010-09-20, 17:42 »
Okej dzięki. ;D Akurat go wyprowadzałem. Musiałem zapiąc psa ^^ Królik był cały na grzbiecie zalizany ;DD

PS.

ponieważ nie jesteś pewna do końca

ponieważ nie jesteś PEWIEN do końca :DD
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #5 : 2010-09-20, 20:06 »
psa i krolika nie wolno zostawiac sam na sam. nigdy, bez wzgledu na to jak sie pies zachowuje.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #6 : 2010-09-20, 21:56 »
Okej, dzięki ;D
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #7 : 2010-09-21, 01:04 »
mag1c wybacz XD'.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #8 : 2010-09-21, 16:28 »
Dobra, dobra. ;D Tak w ogóle 1:04 i na forum siedzisz :D ? Tak w ogóle to temat do zamknięcia xDD
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królik i pies.
« Odpowiedz #8 : 2010-09-21, 16:28 »

Gracek20022

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #9 : 2011-02-04, 19:52 »
mam psa i królika mój pies i królik się nie gryzą tylko się bawią i nie wiem czy im pozwalać się bawić czy nie moim zdaniem bende ich puszczał do zabawy mój królik zawsze jak daje mu jeść to wywala miskę a jak mu ją zabieram to mnie gryzie ostatnio rozwalił kabel od zmywarki i mój tata musiał ją naprawić rozwalił już jedną klatkę i zawsze gryzie kable jak go wypuścimy jak był mały to był wystraszony jak moja koleżanka była by zaszczepić jej królik i on był jeszcze za mały i weterynarz jej o tym nie powiedział i jak go zaszczepił to  on zdechł i kupiła znowu królika i on żyje mój królik jak był mały to się pogryzł z innym królikiem i jak go dostałem to on dalej miał tą ranę  bo ja go dostałem na święta

KAZDY kolejny post w ktorym nie bedziesz trzymal sie zasad interpunkcji zostanie wywalony

Iras
« Ostatnia zmiana: 2011-02-05, 00:00 autor Iras »
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #10 : 2011-02-05, 10:29 »
Witajcie
Mam psa i królika , gdy piesek zobaczy że królik wyskoczył z klatki i biega po pokoju , to stoi cicho w przedpokoju patrzy się na królika a potem idzie cicho na zgiętych łapkach ku niemu a potem hops na niego boję się że to nie zabawa tylko polowanie  :(
Zapisane

minimini

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Królik i pies.
« Odpowiedź #11 : 2011-05-25, 15:13 »
Ja bym jednak na twoim miejscu uważała, ponieważ pies faktycznie może traktować króliczka jak potencjalną ofiarę i próbuje na niego polować. Dlatego ja bym na twoim miejscu nie ryzykowała i nie puszczał króliczka w momencie kiedy obok jest pies.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.