Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pigmejski jeż afrykański  (Przeczytany 4586 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Traktorek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 50
  • pajęcza mama
    • WWW
Pigmejski jeż afrykański
« : 2011-06-13, 18:32 »
Myślę, że utrafiłam w dobry dział :'D choć te jeże często też lądują w wątkach terraryjnych jako, że porządne terra lepiej nadaję się do ich hodowli od klatki oraz lubią wyższą temperaturę.

Tak jak w temacie. Hoduje ktoś? Jak u jeży z charakterkiem? Słyszałam, że jeże jak i koty straszni indywidualiści, nie mam porównania gdyż posiadam tylko jednego... ale jakby ktoś w okolicy Łodzi miał samice do sprzedania to ja się poważnie zastanowię nad kupnem! :kocham:

A dla tych którzy chcą nieco informacji o samym gatunku od razu informuje nie jest to jeż jak te co po lesie biegają. zbyt duży spadek temperatury może tego jeża nawet zabić i jest on jakoś o połowę mniejszy od naszych rodzimych jeży których to nie wolno sobie tak hodować po kątach w domu :D Nie jest to też dobre zwierze do przytulania, ma humorki... i ma igły. Ale mimo wszystko sympatyczne stworzonko i na pewno ciekawe tylko trzeba się liczyć z nocnym mlaskaniem i tupaniem. :D

A teraz kilka zdjęć mojego "Jerzego Modrzewia"
mały a charakterny jeż :'D

"weź się mamooo!" x'D wygląda jakbym go przydusiła... tylko wygląda.

trzeba uważać bo jeże mają tendencję do smakowania wszystkich ciekawych i nowych dla nich przedmiotów :D

igiełki... potrafią zaboleć T^T


Rozmawiajmy o jeżach! (mam totalnego hopla na ich punkcie :D)
« Ostatnia zmiana: 2011-06-14, 07:48 autor Traktorek »
Zapisane
Słodycze, smakowały by jak kurczaki... Gdyby kurczaki smakowały jak słodycze.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #1 : 2011-06-13, 19:28 »
śliczny :) Ile waży taki jeżyk ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Traktorek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 50
  • pajęcza mama
    • WWW
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #2 : 2011-06-13, 20:03 »
Dziękuję, waży około 400/450 gram ^-^ chciałabym mu kupić samiczkę i dorobić się małych jeżątek, niestety taki jeż nie należy do tanich zwierząt (300zł za jeża widywałam też po 450). Ale w utrzymaniu na szczęście już nie jest drogi :D (tego młodego kupiłam za moje pierwsze zarobione pieniądze w takiej normalnej robocie a nie za rysunki sprzedawane po kontach *dumna* :D).
Zapisane
Słodycze, smakowały by jak kurczaki... Gdyby kurczaki smakowały jak słodycze.

Forum Zwierzaki

Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedz #2 : 2011-06-13, 20:03 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #3 : 2011-06-13, 22:31 »
słodziak :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Ambi

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #4 : 2015-07-23, 13:43 »
Dostałam na urodziny jeża. Zawsze chciałam go mieć, bo są słodkie i piękne ale nie spodziewałam się, że nadejdzie taki dzień i do mnie trafi. Teraz go mam (od wczoraj) i nie do końca wiem jak go karmić. Pomocy!!!!
Zapisane

bingo

  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #5 : 2015-07-23, 13:50 »
To fajnie, ze ktoś najpierw z Tobą skonsultował taki prezent. Ale fajnie, że chcesz go zatrzymać. Na pewno bardzo go pokochasz, bo inaczej się z jeżami nie da:). Co ja Ci tu będę wypisywać. Jest taki fajny artykuł na temat tego, co jedzą jeże na kedu.pl - poczytaj sobie, bo są tam wyszczególnione wszystkie owady, które są dla jeża idealnym pokarmem. Oprócz tych owadów dawaj mu też owoce i warzywa (mój kocha winogrona :)), a do picia jedynie wodę. W ogóle jak się już zaprzyjaźnicie, to wrzuć tu jakieś zdjęcie pupila :).
Zapisane

arek91r

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #6 : 2016-03-02, 18:55 »
Ile mniej więcej kosztuje jeż? Jaki gatunek jest tańszy?
Po prostu niedługo moja córka ma komunię i prosiła o jeża.

Wiem, że reklamowali, aby nie kupować. Jednak rodzice też będą opiekować się.  :D
Zapisane
Każdy ma jakieś marzenia...

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Pigmejski jeż afrykański
« Odpowiedź #7 : 2016-03-31, 10:03 »
Może najpierw warto jednak mimo wszystko obgadać ten temat raz jeszcze z rodzicami,tak aby mieć pewność czy dane zwierze-w tym przypadku jeż będzie dobrym wyborem czy też nie. Jestem zdania,ze dawanie zwierząt jako prezent ot niezbyt rozsądne wyjście.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.