Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kilka pytanek  (Przeczytany 2960 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

królisia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
kilka pytanek
« : 2011-08-03, 22:46 »
za tydzień będę mieć królika i mam parę pytanek dotyczących jego:
1. Czy w lato, gdy jest ciepło, mogę wystawiać królika wraz z klatką na balkon? (na noc będę go brała do domu)
2. Czy mój pierwszy królik (bo wiem że króliki to zwierzęta stadne i chcę mu zapewnić towarzystwo) nie będzie walczył o terytorium wobec drugiego królika?
3. Które lepsze imię: Zołi czy Charlotte? czy jakieś inne? (możecie podać propozycje)
4. Czy w metrowej klatce mogę trzymać 2 króliki?
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #1 : 2011-08-04, 08:28 »
Mam dwa króliki ale kupiłam je tego samego dnia więc nie wiem czy będą walczyć o terytorium. Klatkę mam większą, w lecie wypuszczam je do ogrodu, ale oczywiście pilnuje. No i ogólnie dużo biegają sobie w domu. Klatka to praktycznie dom tylko na noc. Ale to już kwestia wychowania. Trzeba dopilnować żeby nie załatwiały się na dywan itd. A imię to kwestia płci i ogólnie twoja sprawa
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

królisia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #2 : 2011-08-04, 11:31 »
ja właśnie kupuje najpierw jednego potem drugiego  :)
będą 2samiczki, zobaczę czy nie będą się gryźć/walczyć o terytorium zanim drugą wezmę. Ponieważ mojej koleżance urodzą się małe w sierpniu (nie robiła tego celowo, to przez to że pani z zoologa jej powiedziała że, to samiec a, wyszło że samica jak zaszła w ciąże)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kilka pytanek
« Odpowiedz #2 : 2011-08-04, 11:31 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #3 : 2011-08-04, 11:41 »
Ja nie potrafię odpowiedzieć ci na to pytanie. Miałam zająca którego niestety niedawno musiałam uśpić i dogadywał się dobrze z królikami. Choć był pierwszy w moim domu zaakceptował je
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

królisia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #4 : 2011-08-04, 12:15 »
Postaram zaprzyjaźnić je i tyle :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #5 : 2011-08-04, 13:19 »
1. wystawianie na balkon jest dosc ryzykowne, szczegolnie w upaly. Latwo o przeziebienia, przegrzanie, udary - ogolnie mozna, ale nigdy bez nadzoru. I na pewno nie przed szczepieniami (myksomatoze np. roznosza komary - smiertelnosc u niesczzpionych krolikow 100%, brak leczenia)

2. Kroliki to zwierzeta stadne, owszem, ale o bardzo silnym instynkcie terytorialnym i scisle ustalonej hierarchii - plec nie ma znaczenia. O ile do okresu dojrzewania stosunki miedzy krolikami moga sie przedstawiac jako "cud, miod, orzeszki" to w trakcie i po zaczyna sie najczesciej robic nieciekawie - niezaleznie od pokrewienstwa, plci, czy wspolnego wychowania. Braciszek i siostrzyczka moga sie tak samo zazarcie lac jak dwoch samcow czy dwie samice. Decydujac sie na dwa kroliki trzeba brac pod uwage, ze moga sie nie zaprzyjaznic nigdy. Odpowiednio wczesna kastracja/ sterylizacja potrafi zlagodzic problemy, ale tez nie daje gwarancji ze sie uda. (przez dlugi czas mialam dwoch samcow - z kastracja sie spoznilam i zaprzepascilam szanse na zaprzyjaznienie sie, pozniej doszla krolica - przed sterylka nawet nie bylo mowy o zaprzyjaznaniu - po udalo sie zaprzyjaznic ja z jednym - po roku, z drugim do konca jego zycia byla na sciezce wojennej czyli okolo 5 lat)

3. twoj krolik, twoj wybor. Nie nam o tym decydowac.

4.Nie. Na 2 minimum 120 cm. lepiej 150cm, a optymalnie jak najwieksza zagroda.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

królisia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #6 : 2011-08-04, 14:29 »

4.Nie. Na 2 minimum 120 cm. lepiej 150cm, a optymalnie jak najwieksza zagroda.

ale, one będą tam tylko spać i się załatwiać
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: kilka pytanek
« Odpowiedź #7 : 2011-08-04, 14:51 »
Nie zawsze będziesz w domu, więc chyba będziesz je zamykać. Poza tym do spania też potrzebują miejsca. Iras ma rację. Ja mam klatkę  150
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 25 zapytaniami.