Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.  (Przeczytany 2644 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CherryBlood

  • *
  • Wiadomości: 6
Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« : 2011-08-08, 19:35 »
Witam!
Za nie długo kupuję sobie zwierzaczka  :D
Chciałam zadać parę pytań:
1.Który zwierzak jest lepszy, szynszyla, świnka morska czy królik miniaturka?  A może polecacie jakiegoś innego gryzonia ?
2.Czy króliki miniaturki potrafią np. wskoczyć nam na kolana ?  ;p
3.Czy szynszyla, świnka i królik mocno gryzą ?  :/
4.Który zwierzaczek jest taki bardziej "do przytulania i zabawy" ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.    :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #1 : 2011-08-08, 20:04 »
Jeżeli mam ci doradzić szczerze nigdy nie ucz żadnego zajęczaka wskakiwania na cokolwiek. Wychowałam zająca...był super. Przytulał się...chodził za mną, wskakiwal na kolana na łóżko. I było tak przez 5lat. Niedawno chciał wskoczyć do mnie na kanapę, ale się ześlizgnał, spadł i złamał kręgosłup. Musiałam go uśpić.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #2 : 2011-08-08, 21:21 »
świnki morski sa suuuper
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedz #2 : 2011-08-08, 21:21 »

CherryBlood

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #3 : 2011-08-09, 14:51 »
Jeżeli mam ci doradzić szczerze nigdy nie ucz żadnego zajęczaka wskakiwania na cokolwiek. Wychowałam zająca...był super. Przytulał się...chodził za mną, wskakiwal na kolana na łóżko. I było tak przez 5lat. Niedawno chciał wskoczyć do mnie na kanapę, ale się ześlizgnał, spadł i złamał kręgosłup. Musiałam go uśpić.

Miałaś cudownego zajączka.
Przykro mi że tak się stało...  ;(
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #4 : 2011-08-09, 15:01 »
Mi też bardzo przykro. Dużo trudu złożyłam w jego wychowanie. Karmiłam go mlekiem dla dzieci ze smoczka, bo gdy go znalazłam mieścił się na dłoni. Dlatego weź sobie moja uwage do serca i nie popełnij nigdy takiego błędu jak mój. Mam dwa króliki miniaturki i są super do przytulania i do zabawy. Szynszyle i fretki też się do tego nadają. To tylko kwestia wychowania 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #5 : 2011-08-10, 04:08 »
Witam!
Za nie długo kupuję sobie zwierzaczka  :D
Chciałam zadać parę pytań:
1.Który zwierzak jest lepszy, szynszyla, świnka morska czy królik miniaturka?  A może polecacie jakiegoś innego gryzonia ?
2.Czy króliki miniaturki potrafią np. wskoczyć nam na kolana ?  ;p
3.Czy szynszyla, świnka i królik mocno gryzą ?  :/
4.Który zwierzaczek jest taki bardziej "do przytulania i zabawy" ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.    :)
1. Na początek odradzam szynszyle, są to gryzonie które wymagają surowej diety (odpada dawanie smakołyków, kolb ze sklepów zoologicznych). Ich dieta to pokarm bez cukru (najlepszy jest z Versela-laga) ponieważ te gryzonie jak i koszatniczki chorują na cukrzycę właśnie przez nieprawidłową dietę lub po prostu genetycznie. Do tego dochodzą wszelkie zioła, suszone liście herbaty, sianko. Samo utrzymanie tego gryzonia pochłania dużo czasu, energii i kosztów. Do tego duża klatka, nie tak jak w zoologicznych radzą bo to głupota trzymać szynszyle w klatce dla chomika syryjskiego (a widziałam taką wyprawkę).

Wybierałabym pomiędzy królikiem a świnką morską. Chociaż gdybyś się decydowała na świnkę powinnaś mieć ich dwie (tej samej płci oczywiście), ponieważ nie znoszą samotności i braku zainteresowania, a wierz mi nie raz braknie Ci czasu aby się z nią pobawić, pogłaskać, itp. Świnka jak świnka, po prostu stadne stworzonko.

Pozostaje królik, świetny zajęczak, oczywiście wymaga wiedzy w żywieniu, bo ludzie nagminnie karmią je wszystkimi warzywkami jakie popadną, co zdrowe dla nich nie jest.

2. Jak nauczysz to pewnie tak.
3. Każdy gryzoń/zajęczak mocno ugryzie jak się wkurzy. ;)
4. Stawiam na świnkę, moja przyjaciółka ma świnkę, druga akurat pare dni temu jej odeszła ['] i są to bardzo przytulaśne stworzonka, po za tym jeżeli przyzwyczaisz do siebie malca to wierz mi będzie uwielbiam pieszczoty.

Chociaż najbardziej przytulaśne gryzonie jakie w życiu miałam i nadal mam to koszatniczki, kochają ludzi. Jak je wypuszczam z klatki chwile pobiegają i nie dają mi później spokoju, domagają się głaskania, uwielbiają wchodzić na czubek głowy i być w centrum zainteresowania. Tylko szkoda ze są takie niereformowalne szkodniki które potrafią zjeść własną kuwete od klatki :roll:
Zapisane

CherryBlood

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pomoc w wybraniu zwierzaka i kilka pytań.
« Odpowiedź #6 : 2011-08-10, 14:28 »
Bardzo Ci dziękuję mysa za tak ważne rady.   :tuli:
Zastanawiam się jeszcze czy wybrać króliczka czy świnkę.  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 25 zapytaniami.