Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chora świnka morska - POMOCY  (Przeczytany 5579 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Danek

  • *
  • Wiadomości: 1
Chora świnka morska - POMOCY
« : 2013-02-03, 23:06 »
Od ponad miesiąca mam/y problem ze świniaczkiem.Opowiem od początku,być może znajdzie ktoś jakieś ważne szczegóły w tym przebiegu chorowania. Początkowo przestała jeść,marniała.okazało się, że ma coś z gardłem. Po tygodniowym działaniu witaminowym,rozkurczowym,p/zapalnym itp wciąż nic. Wet zrobił pod narkozą piłowanie trzonowców,okazalo się też, że ma pleśniawkę na podniebieniu. Zaczęłyśmy więc jej leczenie (oczywiscie swinka byla dokarmina gdyż sama nic nie tykała,nawet wody)-nie bardzo się na tym znam ale jakieś zastrzyki i rivanol. Świnek wciąż nie jadł. Zaczęłam zauważać, że pewnego dnia świnek nie może chodzić...jeśli chce sie gdzies sprzemiescic, podpiera sie pyszczkiem, podobnie kiedy podawałam mu jedzenie to zanim je połknął,opuszczał powoli pyszczek i po kilkunastu sekundach dopiero przemielał i przy czym się też dławił-to może świadczyc o tej plesniawce-ból.(wspomne jeszcze bo to tez dziwne, swinek podczas snu zrywa sie i dusi,jakby cos mu wracalo do pyszczka i to mieli,przy czym nie widac odruchu wymiotnego).Dalej..ostatnio zauważyłam, że swinek jakby tracił rownowage,tj, kiedy leży na brzuszku przechyla sie na jedna strone po czym wraca do pionu, i tak w kółko, albo kładzie się na boku pyszczka z wytrzeszczonymi oczami i leży...
W dniu dzisiejszym, świnek troszke podjada,woli jedzonko twarde wiec z ząbkami chyba ok, i z pleśniawką raczej też lepiej gdyż dławi się rzadziej. Najbardziej martwi mnie ten problem z chodzeniem,podpieranie sie pyszczkiem i przechylanie się, a w sumie tyłeczka, na boki. Wet sprawdzał jej ruchomosc główki i łapek- tj czy np moze podniesc łepek ponad stół i podobnie z łapkami-odruchy prawidłowe.
Czy komuś przychodzi coś do głowy co może jej dolegać bo świnek jest póki co w db stanie i nie chce by ta bierność spowodowała pogorszenie się jej stanu.
Prosimy o pomoc..
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Chora świnka morska - POMOCY
« Odpowiedź #1 : 2013-02-05, 23:00 »
Napisz na świnkowym forum. Jesli tam na nic nie wpadna to moze być sprawa nowotworowa.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 23 zapytaniami.