Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzak do małego mieszkania  (Przeczytany 8909 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bubuk

  • *
  • Wiadomości: 2
Zwierzak do małego mieszkania
« : 2014-10-31, 21:44 »
Mam niewielki problem. Chciałbym kupić sobie zwierzaka. Mieszkanie mam niewielkie i nie bardzo mogę mieć psa. Pies męczyłby się u mnie. Myślę również czy miałbym chęć codziennie rano wyprowadzać go na spacer. Zastanawiam się czy nie kupić mniejszego zwierzątka. Jednak ja się nie znam na zwierzętach i nie wiem też jakie oczekiwania mają zwierzęta. Nie wiem nawet co jest potrzebne. Z tego co mi wiadomo nawet jakbym rybki kupował potrzebowałbym do tego całego wyposażenia. Nigdy nie miałem zwierzaka i nie bardzo wiem od czego zacząć. Jak idę do sklepu zoologicznego to chcą mi wcisnąć prawie wszystkie zwierzaki, twierdzac, że nie będę miał z nimi problemów. Ale nikt nie udzieli mi informacji szczegółowych co do hodowli. Odpowie mi ktoś o swoich doświadczeniach. Nie chcę szukać najlepszego zwierzaka metodą prób i błędów. Nie chcę też stresować się, że nie bardzo wiem jak o niego dbać. Możecie mi doradzić, które zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebne mi zwierzę, żeby życie było weselsze. Często w takim momencie ludzie kupują pieska, zastanawiam się czy warto? Tak wiele jest zwierząt i nie mam pojęcia jakie wybrać. Pomożecie mi.

Dodałem w OFF-Topic, ponieważ myślę, że to najlepszy dział.
Myślę bardzo poważnie nad żółwiem. Tylko chyba lądowego wybrałbym.

Prosiłbym o sugestie.
Zapisane
Taki żółw - http://www.zolw-stepowy.pl/ (lądowy, około 300 zł) czy http://www.e-zwierzeta.pl (wodny, około 50 zł). Żółw stepowy to musiałbym jechać do jakiegoś hodowcy, a żółw żółtolicy to dostępny jest u nas w sklepie zoologicznym.

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #1 : 2014-11-17, 09:14 »
A nie pomyślałeś po prostu o kocie? To typowe zwierzę do małych mieszkań. Tylko musisz pamiętać, żeby mieć w miarę dobre panele podłogowe albo płytki, bo inaczej Ci wszystko zdrapie. Ja już się o tym przekonałem kilka razy:)
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #2 : 2014-12-01, 18:48 »
Jeżeli myślisz,że żółw wymaga mniej opieki i zainteresowania niż pies lub kot to bardzo się mylisz,każde zwierze potrzebuje uwagi ze strony właściciela,żółwiowi też trzeba zmieniać wodę,karmić go itd,to duży obowiązek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedz #2 : 2014-12-01, 18:48 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #3 : 2014-12-02, 18:44 »
Ale żółw się nie poskarży jak sie go zaniedba.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Xiaohooh

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #4 : 2014-12-29, 08:02 »
Ask you to take the good posts like this again
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #5 : 2015-02-05, 13:01 »
Zgadza się i właśnie też dlatego żółwia powinny mieć odpowiedzialne osoby które nie zaniedbają go i nie zamęczą co też często się zdarza w przypadku małych dzieci.
Zapisane

NewYork

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #6 : 2015-02-25, 10:09 »
Chihuahua, york, ewentualnie jakiś gryzoń albo maly gad :)
Zapisane

Konioteka_eu

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #7 : 2015-04-13, 14:12 »
bez względu na rozmiar takiego zwierzęcia to i tak nie zwalnia Cie z obowiązku dbania o niego,pielęgnowania i miej ten fakt na uwadze. Wiadomo,ze mniejsza rasa psów typu York wymaga mniej ruchu,ale na spacery i tak musisz wychodzić,prawda? Ponad to czekają Cię częste kąpiele oraz czesanie czy wizyty u psiego fryzjera,takze na pewno jest to nie lada wyzwanie.
Zapisane

Gandalf Bury

  • *
  • Wiadomości: 11
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #8 : 2015-06-06, 20:13 »
Yorki wcale nie wymagają mniej ruchu, w końcu to terriery. Może tylko mieszczą się na mniejszej przestrzeni  :D

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedz #8 : 2015-06-06, 20:13 »

pumeczka

  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #9 : 2015-06-23, 19:45 »
Też się waham czy małe mieszkanie będzie odpowiednie dla psa..
Zapisane

amika903

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #10 : 2015-06-24, 14:21 »
Prawda jest taka, że każdy pies wymaga ruchu, a każdy kot przestrzeni - inaczej będą się nudzić i rozładowywać energię niszcząc meble, a ty będziesz musiała ciągle przeglądać strony sklepów budowlanych online, żeby dokupić nowe narzędzia, tapety czy nową tapicerkę do mebli.

A myślałaś może o jednej rybce? I akwarium mniejsze, i mniej wyposażenia. Polecam bojowniki, są mało wymagające, mogą mieć pokojową temperaturę wody :)
« Ostatnia zmiana: 2015-06-24, 17:24 autor IBDG »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #11 : 2015-06-26, 00:31 »
a ja jestem za przygarnięciem 2 kociakow. Koty zyja bardziej w pionie niz w poziomie, mialyby wlasne wzajemne towarzystwo , nie nudzilyby się ze soba . Potrzebny bylby fajny drapak i osiatkowany balkon. Kastracja w odpowiednim wieku rozwiąze sprawe rozmanzania i znaczenia terenu i będzie fajnie :) Kilka osob namowilam na takie rozwiązanie i bardzo sobie chwala :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #12 : 2015-06-26, 19:13 »


A myślałaś może o jednej rybce? I akwarium mniejsze, i mniej wyposażenia. Polecam bojowniki, są mało wymagające, mogą mieć pokojową temperaturę wody :)

pod warunkiem, że ta "pokojowa temperatura" oznacza 26-27 st :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Konioteka_eu

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #13 : 2015-07-07, 15:16 »
Tutaj jest już wystarczająca odpowiedź na to jakiego zwierzaka kupić domieszkania,wystarczy poczytać i wszystko stanie się jasne,Pozdrawiam

http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=38292.new#new
Zapisane

claun

  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #14 : 2015-08-11, 21:23 »
O dzięki za linka. Poczytam!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedz #14 : 2015-08-11, 21:23 »

Fionka_pl

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #15 : 2015-08-21, 16:04 »
Właśnie tutaj chodzi o tą przestrzeń do życia,w mniejszym mieszkaniu rasy miniaturowe lub koty- bardzo dobrze się odnajdą,oczywiście wymagają również ruchu i regularnych spacerów bo to oczywiste,ale nie będą męczyć się tak jak np Owczarek czy Dog Niemiecki.
Zapisane

petarda

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #16 : 2015-09-02, 13:45 »
To prawda. Małe rasy psów czy koty będą idealne do małego mieszkania.
Zapisane

szynszyla5

  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #17 : 2015-11-05, 10:48 »
ja mam małe mieszkanie i dlatego mam "tylko" dwa koty.
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #18 : 2015-11-23, 15:03 »
Do małego mieszkania polecam duże akwarium z rybkami,to na pewno znakomicie się sprawdzi,a często będzie stanowić też o pięknej ozdobie. Wystarczy jedynie o nie dbaći czyścić:)
Zapisane

Dinoz

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #19 : 2015-11-26, 16:52 »
Duże akwarium z rybkami nie wiem czy to jest dobry pomysł . Dał bym jemu trochę więcej swobody.

koma

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #20 : 2015-11-27, 21:25 »
Jeśli ktoś nie ma czasu na zajmowanie się zwierzątkiem, to wcale nie powinien go mieć, ponieważ w przeciwnym wypadku zrobi krzywdę i sobie i zwierzakowi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedz #20 : 2015-11-27, 21:25 »

ewe.jork

  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #21 : 2015-12-07, 10:47 »
ja mam małe mieszkanie i dlatego mam "tylko" dwa koty.

Kotom tak naprawdę niewiele do szczęście potrzeba. Wystarczą półki na ścianach, żeby miały gdzie wskakiwać.
Zapisane

szynszyla5

  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #22 : 2015-12-07, 13:45 »
no dokładnie tak jest ale pies nawet najmniejszy to już by w tym mieszkaniu miał problem.
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #23 : 2016-02-15, 14:44 »
Orientacyjnie napisałem o wielkości akwarium,przecież równie dobrze można wybrać to mniejsze i pielęgnować je,dać ładne roślinki oraz pozostałą obsadę. Chętnie pomożemy pod tym względem :)
Zapisane

Amig

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #24 : 2016-04-05, 15:18 »
akwarium z rybkami wcale nie jest tak mało wymagające jak niektórzy sugerują. z resztą na forum w dziale akwarium łatwo ocenić ile przy tym roboty :) koty zdecydowanie są mniej wymagające z takich przytulanek. Jak ma nie chodzić po mieszkaniu to chomik
Zapisane

das12

  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #25 : 2016-04-07, 17:45 »
Do małego mieszkania to pasuje bez wątpienia mysz :)
Zapisane

Oronka

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #26 : 2016-05-24, 12:50 »
Każdy zwierzak to duża odpowiedzialność i jeśli nie ma się czasu na niego, to może jednak lepiej nie kupować żadnego, jeśli później ma się go zaniedbywać lub oddać komuś. Psy wymagają bardzo dużo uwagi. Koty również, chociaż są większymi indywidualistami. Jak przprowadzaliśmy się do nowego mieszkania Toruń, to zanim zdecydowaliśmy się na zwierzaka, bardzo musieliśmy przemyśleć jak wpasuje się w nasze życie. Oboje lubimy koty, więc decyzja była prosta, ale jak gdzieś wyjeżdżamy lub w weekend gdzieś idziemy, to zabieramy kota ze sobą :)
Zapisane

marcinko

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #27 : 2016-06-02, 07:53 »
Kawia albo rybki.
Po co męczyć kota wpatrywaniem się w okno?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedz #27 : 2016-06-02, 07:53 »

magda21

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #28 : 2016-07-05, 13:09 »
Akwarium z rybakami, albo kotek :) Ja mam małe mieszkania i mam kotka, a zastanawiam się jeszcze nad żółwiem.
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Zwierzak do małego mieszkania
« Odpowiedź #29 : 2016-07-13, 15:08 »
Z tych dwóch opcji zdecydowanie lepszą są rybki więc polecam na nich się skupić. Poza tym kot też potrzebuje czasem wyjść na dwór,wielką krzywda będzie jeżeli notorycznie będzie siedział na parapecie wpatrzony w okno.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 27 zapytaniami.