Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak pies z kotem  (Przeczytany 4783 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tauzen

  • *
  • Wiadomości: 6
Jak pies z kotem
« : 2015-01-24, 14:38 »
Mam pytanie dla behawiorysty: Mianowicie... wiele razy widziałem jak w wspaniałej egzystencji w domu żyją pies z kotem, jak potrafią się bawić... widziałem wiele filmów na necie pokazujących psa z kotem w zgodzie. Pytanie moje brzmi: to samoistne czy trzeba ich "pogodzić". Mam teraz psa, potomek mamy kaukaza i taty owczarka szkockiego. Psina moja ma już prawie 7 lat... odkąd pamiętam, jak zobaczy na horyzoncie kota to dostaje ataku furii... dodam jeśli to ważne, wobec innych psów jest łagodna jak baranek, wobec ludzi poza swym podwórkiem również... Znajdę tu radę na to?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #1 : 2015-01-24, 16:34 »
Ale chcesz do domu sprowadzić kota czy o co chodzi?

Moze być różnie, mój pies jest bardzo pro-koci z natury, generalnie jest bardzo zgodny między gatunkowo, pewnie z królikiem czy świnką morską też nie byłoby problemu. Są też psy nie lubiące kotów, ale akceptujace koty "swoje", Są i "kotobójcy" ;p .
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #2 : 2015-01-24, 22:05 »
Nie ryzykowalabym prob zaprzyjaźniania kota z psem tej wielkosci i w tym wieku. Najlepiej zgadzają się te gatunki jesli sa wychowywane razem od malego. Czasem zdarza się też zaprzyjaźnic oba jesli jedno z nich jest bardzo mlode. . Ale to jest trudniejsze. Najtrudniej jest zgoda 2 doroslych jesli nie mialy jeszcze do czynienia z drugim.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedz #2 : 2015-01-24, 22:05 »

Konioteka_eu

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #3 : 2015-07-07, 15:33 »
Jeżeli chcesz spro3wadzić kota do dorosłego psa,to w praktyce może się to bardzo źle skończyć,odradzam. Co innego w przypadku gdyby były wychowywane razem d małego,wtedy wzajemna obecność jest naturalna,nikt nie jest obcy.
Zapisane

Polonus

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #4 : 2015-10-07, 09:36 »
Witam.

My mamy od roku psiaka, mieszańca border teriera z nie wiadomo czym. Piesek jeszcze młody, nie ma dwóch lat, a od tygodnia ma towarzyszkę - dwumiesięczną kotkę rasy niebieskiej rosyjskiej. Zajęło nam dosłownie dwa dni, by się zaprzyjaźniły. Pierwszy dzień spędziły w łazience, oddzielone szybą kabiny prysznicowej, obserwując się z zainteresowaniem, drugiego dnia już miały bezpośredni kontakt. Kotka broniła się łapkami przez zbytnią natarczywością Reksa, ale nie wystawiała pazurków. Trzeciego dnia już się w pełni zaakceptowały, a po tygodniu są już najlepszymi przyjaciółmi. Tutaj film pokazujący te sympatyczne zwierzaki:

https://www.youtube.com/watch?v=0nV8jzo6fzE
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #5 : 2015-10-07, 10:02 »
Witaj na FZ :)
Filmik wyjątkowo sympatyczny, zwierzaki świetne. Miło popatrzeć na tak zgraną rodzinkę :kocham: Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
IBDG Wrocław

Polonus

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #6 : 2015-10-07, 10:48 »
IBDG, dziękuję. Dodałem jeszcze skróconą wersję filmu, dla niecierpliwych.  :D   

https://www.youtube.com/watch?v=MK0D3EYc-1A

Całe dorosłe życie miałem psy, ale z wiekiem coraz bardziej moje serce kieruje się w stronę kotków. Myślę, że te futrzaki są doskonałym przykładem, że można połączyć swą miłość do tak "opozycyjnych" zwierząt.  :lol:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #7 : 2015-10-07, 11:02 »
Ja też całe życie miałam psy, pierwszy był w domu wcześniej, niż ja... Nawet go nie pamiętam, znam tylko ze zdjęć. Kota miałam tylko raz i chodziłam stale podrapana... Nie pamiętam (mała byłam), czy to kot był niedobry dla mnie, czy ja dla kota... ;) Na pewno krzywdy mu nie robiłam, ale może byłam zbyt namolna i zasługiwałam na "zdrapki"... Jak to dzieciak, mogłam nie rozumieć, że kot to inne stworzenie, niż pies... Lubię i psy, i koty (inne stworki też), a raz miałam psiaka, który kociaki wręcz uwielbiał. Był to piesek znaleziony, może wcześniej wychowywał się z kotem, w każdym razie na widok jakiegoś na podwórku dosłownie tańczył jak przed powabną suczką... Koty patrzyły jak na wariata :) Kiedy raz w domu pojawił się maleńki kociak piwniczny, Ficzek zachowywał się jak oczadziały... Nawet mleko z miski pił... Maluch prał go po pyszczku łapkami, a piesek sprawiał wrażenie zachwyconego... :D

Twój filmik jest najlepszym przykładem, że to od człowieka, jego rozumu i intencji zależą relacje między "spowinowaconymi" ;) czworonogami :D
Zapisane
IBDG Wrocław

tkaczyk

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedź #8 : 2015-12-22, 10:52 »
Mam pytanie dla behawiorysty: Mianowicie... wiele razy widziałem jak w wspaniałej egzystencji w domu żyją pies z kotem, jak potrafią się bawić... widziałem wiele filmów na necie pokazujących psa z kotem w zgodzie. Pytanie moje brzmi: to samoistne czy trzeba ich "pogodzić". Mam teraz psa, potomek mamy kaukaza i taty owczarka szkockiego. Psina moja ma już prawie 7 lat... odkąd pamiętam, jak zobaczy na horyzoncie kota to dostaje ataku furii... dodam jeśli to ważne, wobec innych psów jest łagodna jak baranek, wobec ludzi poza swym podwórkiem również... Znajdę tu radę na to?

Mój pies również jak widzi kota to dostaje furii. Niestety myślę, że jak pies z kotem nie jest od małego wychowywany razem, to raczej nie da się później ich pogodzić.

Forum Zwierzaki

Odp: Jak pies z kotem
« Odpowiedz #8 : 2015-12-22, 10:52 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 26 zapytaniami.