Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: koń-demolka ;)  (Przeczytany 9054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« : 2003-10-02, 20:31 »
Moze macie pomysl, co zrobic z kobyla, ktora notorycznie rozwala boks??? Zaczela jakies 2 miesiace temu kopac w sciany (wczesniej nigdy tego nie robila) i tak jej sie spodobalo, ze kopie caly czas :(

Od razu mowie, ze sprawdzilismy, ze nie jest to zwiazane z:
- brakiem ruchu - zachowuje sie tak bez wzgledu na to, czy danego dnia pracowala, czy nie; na padok chodzi codziennie;
- nadmiarem zarcia;
- sasiedztwem (juz zmienialismy);
- boksem, ktory jej sie akurat nie podoba (tez zmienialismy);
- dokuczliwymi owadami (nie ma w stajni)...

No w zasadzie nie wiemy, co z tym fantem zrobic... A sprawa nie jest smieszna, bo o ile boks mozemy do znudzenia naprawiac, to po prostu boje sie, ze w koncu zrobi sobie krzywde  :cry:

Macie jakies pomysly?
Zapisane

tiaraa

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #1 : 2003-10-02, 20:49 »
nie bardzo wiem jak mozna temu skutecznie zaradzić moja ciągle rozwala drzwi w swoim boksie ale to stare nawyki po poprzednich właścicielach. U nas w hurtoi widziałam preparat witaminowy dla koni sportowych lub szczególnie nerwowych i bylo to naprawde dobre tyle że kosztowało mnie 290 zl a starczyło na jakieś 2 miesiące fakt ze byla wtedy spokojniejsza i nie gryzła drzwi, ale to zawsze chemia i leki na uspokojenie a nie całkowite usunięcie problemu
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #2 : 2003-10-02, 20:57 »
Ale ona nawet nie wyglada na zdenerwowana przy tym kopaniu. Po prostu sobie stoi i kopie :/ Ale moze faktycznie pomyslec o witaminkach czy ziolkach na uspokojenie... Zobaczymy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

koń-demolka ;)
« Odpowiedz #2 : 2003-10-02, 20:57 »

anneri

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #3 : 2003-10-02, 21:28 »
u nas w stajni kobylka kiedys tez tak robila - teraz jest w duzym boksie razem z druga klacza....przestala sie nudzic i nie kopie - kopanie bylo zbyt ryzykowne.....kobylka troche trenuje z tym ze nie byla nigdy nerwowa...uznalismy ze robila to z nudow...?
Zapisane

kfiatek

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #4 : 2003-10-02, 22:23 »
No nie wiem, ja się w sumie nie znam na takich rzeczach.
ale jeżeli nie jest zdenerwowana, to leki na uspokojenie moga ja tylko rozleniwić..
A jeżeli kopie z upodobania.. To czy na to wogóle jest jakieś lekarstwo??
Zapisane

Ciapka

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #5 : 2003-10-03, 08:20 »
hyma ona nie kopie np wtdy kidy wchodzisz do stajni labo wtdy kidy przyjezdza jedzenie?..bo lekarsta nie ma ale skoro  kopie tak sobie albo dlatgoz e oczekuje zbey tkos ejj cos dał.. too  od tego sa kary.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #6 : 2003-10-03, 09:52 »
a moze nie pasuje jej cale towarezystwo konskie obok?zostawialiscie boks obok pusty?

Ciapka

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #7 : 2003-10-03, 11:56 »
k_cian aczj neis adz bey to bylo pwodem bo konie satsdne  zwirzaki..ale mozna sprubowac,..
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #8 : 2003-10-03, 13:02 »
Kobylka najpierw stala w boksie obok swojej najlepszej przyjaciolki i trz kopala. Wymienilismy jej sasiada, a gdy to nie pomoglo, zaslonilismy calkiem sciane miedzy nimi tak, zeby sie nie widzialy. Pomoglo, ale tylko na chwile. Nie mozemy boksu obok zostawic pustego, bo nie ma wolnych boksow w stajni.
Z nudow chyba tego nie robi, bo kopie nawet jak sie cos w stajni dzieje. Ostatnio sprowadzilam ja z padoku i jeszcze nie zdazylam zamknac drzwi od boksu, a ta juz kopala :/
Z innym koniem jej nie postawie w boksie, bo jest za bardzo zaczepna i nie skonczyloby sie to dobrze.
Ciapka, jak widzisz karanie konia w tym przypadku??? Mam stac przy boksie 24h/d i jak kon kopie, to go walnac? Chyba troche nierealne. Zwlaszcza, ze konia w boksie bic sie nie powinno moim zdaniem.
Nie wiem juz, co robic :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

koń-demolka ;)
« Odpowiedz #8 : 2003-10-03, 13:02 »

Morticia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #9 : 2003-10-03, 13:36 »
a może rzeczywiście niech wet przepisze jakieś środki na uspokojenie
Zapisane

awangarda

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #10 : 2003-10-03, 17:55 »
hmmmkobyla ktora kiedys dzierzawilam kopala jak sie grzala...
a pomatowalas jej rozne zabawki butelki pili i tym podobne??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #11 : 2003-10-03, 18:46 »
ciapka owszem stadne ale  nie musza palac sympatya do kazdego czlonka stada i go to;lerowac w takiej odleglosci,nie raz widzialam takie sytuacje mimo ze ba pastwisq byl spokuj

Magda K.

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #12 : 2003-10-03, 18:49 »
Nie znam sposobu na to bo nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem konika. Ale od znajomych słyszałam że da się to zrobić w normalny sposób bez chemii. Żyxczę powodzenia!
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #13 : 2003-10-03, 19:28 »
ja kompletnie nie potrafię poradzić. Znam konie które kiedyś kopały i przez to sobie rozwalały nogi c chiwle, jak im wyzdrowiała to kopały i to dwie klacze obok siebie ale One siebie lubiły! to było dziwne. Może te ściany ogrodzić jakimś pastuchem :P Bo takie bicie co chwile nie ma sensu. Może ten konik po prostu lubi odgłos kopania w boks?
Zapisane

Ciapka

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #14 : 2003-10-03, 19:39 »
a u ans jestr teki jedne debil co tez  kopie i  jets karany za to i moze mu prazejedzie..
Zapisane

Forum Zwierzaki

koń-demolka ;)
« Odpowiedz #14 : 2003-10-03, 19:39 »

awia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #15 : 2003-10-03, 20:11 »
przede wsyztskim jest duze ryzyko ze zrobi sobie krzywde.
najlepiej bedzie obic cale wnetrze boksu specjalna gumowa mata.
sa takie do kupienia m.in w equip horsie.
ograniczysz ryzyko zranienia,zbyt szybkiego zuzycia kopyta.
opytanie-czy ona kopie tylko jedna noga czy na zamine?
Zapisane

Morticia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #16 : 2003-10-03, 20:31 »
nie wiem czemu ale kopanie w boks kojarzy mi się z obunożnym kopanie tak z zadu :wink: Ale maty też za wiele nie dadzą trzeba zlikwidować przyczyny tylko jak :?:
Zapisane

querer

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #17 : 2003-10-03, 21:49 »
Jak koń kopie? Z obu nóg na raz? Jedną? Na zmianę? Raz tak, raz tak?  
A sprawdzaliście kopyta? Bardzo możliwe, że jeżeli ma coś z kopytem lub boli ją noga to może kopać.

Wieszanie zabawak i ta guma to dobry pomysł.
Jeszcze zapytam, jak często wychodzi na padok? Na kilka godzin czy cały dzień? Może macie możliwość żeby trzymać konie 24h na dobę na pastwisku wtedy jak jest ciepła pora roku - to bardzo dobrze działa na ich psychikę.
Zapisane

Morticia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #18 : 2003-10-03, 22:38 »
no tak ale teraz zbliża się niestety zima i nie da się trzymać konia cały dzień na pastwisku
Zapisane

querer

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #19 : 2003-10-04, 10:57 »
No teraz jak jest zima to nie na noc, ale tak od 7-8 rano do wieczora aż się ściemni spokojnie. Jeżeli ma sierść to nic się jej nie stanie!
Zapisane

Morticia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #20 : 2003-10-04, 11:38 »
Wiedźma napisała że konik chodzi po padoku  codziennie i ma dużo ruchu Chyba na animalu widziałam że jak pies demolował cały dom i już różne rzeczy próbowali żeby go oduczyć poszli do weterynarza i okazało się że piesek był na coś chory miał jakąś nerwicę czy coś takiego i leczenie pomogło
Zapisane

Forum Zwierzaki

koń-demolka ;)
« Odpowiedz #20 : 2003-10-04, 11:38 »

Kamelia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #21 : 2003-10-04, 13:30 »
ja proponuje do weta spróbuj podawać jej też paszę PROHAMIX CROSS SPORT to jest pasza dla koni sportowych ale bardzo uspakaja przynajmniej u mnie worek 25 kg kosztuje naiecałae 40 zł wejdź na stronkę PROHAMIXu i tam szukaj przedstawiciela. Polecam też zabawkę http://www.mustang.waw.pl/index2.php sama zastnwiam się nad kupnem takiej :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #22 : 2003-10-05, 20:04 »
Nie bylo mnie przez weekend i widze ze nazbieralo sie duzo wpisow :)
Awangarda-ona kopie bez wzgledu na to, czy sie grzeje czy nie. Z zabawek butelki nie dzialaja, innych jeszcze nie sprawdzalam... Moze faktycznie warto? Chociaz nie wyglada, zeby kopala z nudow, ale zobaczyc trzeba :)
Awia-z ta mata to moze byc jedyne rozwiazanie, jesli nie przestanie kopac, bo naprawde boje sie, ze sobie cos zrobi :( Dowiem sie czegos wiecej o tej macie ochronnej. Tez wpadlismy ze znajomymi na pomysl, zeby czyms obic boks, ale nie wiedzielismy o istnieniu specjalnej maty dla koni (inny material odpada, bo zostanie zniszczony i jeszcze nie daj Boze pozarty).
Jesli chodzi o to, ktora noga kopie, to hmm, roznie. Czasem wali z zadu, a czasem jedna noga...
Kopyta i nogi ma w porzadku (na razie, bo od tego kopania moze sobie uszkodzic) i nic jej nie boli.
Na padoku jest codziennie, ale niestety nie przez caly dzien, bo nie ma takiej mozliwosci (w tej chwili jest jeden padok a konie wychodza w dwoch grupach).

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi i rady. Sprobujemy jakos zaradzic problemowi, bede pisac o rezultatach :)

Pozdrawiam!!!
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #23 : 2003-10-06, 19:44 »
Awia, nie wiesz moze, gdzie mozna znalezc takie maty gumowe? Moze gdzies w internecie? W kazdym razie przejade sie po sklepach w tym tygodniu :)
Zapisane

awia

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #24 : 2003-10-06, 20:14 »
juz ci daje namiary:)
w equip horsie jest taka mata,izoluje termicznie i dzwiekowo,zabezpiecza konie przed urazami termicznymi.
mozesz zadzwonic po katalog pod numer
(052) 31 80 350
(052) 32 57 926
lub napisac na maila-wysylaja,mnie przyslali po ok 14 dniach
tylko zupelnie nie pamietam jaki ten mail jest....poszukam.
chyba ze wolisz dzwonic?
Zapisane

Tafta

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #25 : 2003-10-06, 23:28 »
Przedstawicielem equip' horse na Polskę jest Rufi Polska z Mogilna.
Oni przesyłają katalog po napisaniu do nich maila ze swoimi danymi - rufipolska@pro.onet.pl :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
koń-demolka ;)
« Odpowiedź #26 : 2003-10-07, 10:12 »
Dziekuje Wam bardzo :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 28 zapytaniami.