Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878605 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
No wałsnie super topic do kłutni. Bo o sterylizacji juz nikt nie czyta... :)
     Jak to jest potrzebni są tacy co wybijają pół lasu niby utrzymując równowagę w przyrodzie.
    Tacy co niby dokarmiają zwierzeta, a jak się do nich dzwoni co zrobić z jeżem na zimę znalezionym, to mówia że oni się sarenkami tylko zajmują...
   Czy uwazacie że przyroda nie potrafi o siebie zadbać?
Mam taki postulat. Zamiast myśliwych niech zpowrotem powpuszczaja do lasu wilki...
   W polsce jest utrzymywane pogłowie wilka. Liczony jest w każdym powiecie, i usrednia się tą liczbe i nadmiar do piachu. Tylko ze w PZŁ nie liczą tego  że ten sam wilk przebiega parę powiatów w ciagu nocy...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1 : 2003-05-27, 19:59 »
Moim zdaniem myśliwi są przyrodzie zupełnie niepotrzebni. Nie są oni dobrymi regulatorami pogłowia zwierzyny płowej. Zabijają zawsze najsilniejsze osobniki o najpiękniejszym porożu. Osobniki słabe oszczędzają i w związku z tym osłabiają populację jeleni czy sarn. Nigdy żaden myśliwy nie zastąpi wilka jako selekcjonera zwierzyny. Miliony lat natura obywała się doskonale bez myśliwych. Jej mechanizmy są tak skuteczne,że świetnie sama reguluje liczebność wszystkich zwierząt. Myśliwi tylko jej przeszkadzają.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Biały Orzel

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #2 : 2003-05-27, 21:42 »
Cześć!
Macie rację, zgadzam się z wami 8) .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #2 : 2003-05-27, 21:42 »

onka

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #3 : 2003-05-28, 10:46 »
zoolog tutaj sie troszke nie zgodzę - zawsze byli myśliwi od zawsze człowiek polował na zwierzynę

uwarzam że mysliwi są potrzebni
Zapisane

siba

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #4 : 2003-05-28, 11:40 »
Owszem czlowiek zawsze polowal , ale kiedys tylko w takich ilosciach jakie byly mu potrzebne do przezycia .Nie zabil najsilniejszego jelenia , tylko dlatego , zeby powiesic sobie jego poroze w jaskini czy czym takim .  Obecne metody polowania - chodzi mi o bron- nie daja zadnej szansy zwierzakowi , a ludzie ktorzy to robia po prostu lubia zabijac .
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #5 : 2003-05-28, 20:41 »
Moj tata jest mysliwym, z poczatku bylam przeciwna zabijaniu zwierzat. Po kilku dniach stwierdzilam, ze mysliwi sa potrzebni, bo wygina kuropatwy, barzanty i inne ptaki, przez za duza liczebnosc lisow i wilkow. Ludzie czasami musza kontrolowac liczebnosc niektorych gatunkow. Nie mowie tu o klusownictwie, bo od tego mi sie eh... zabijac dla pieniedzy... . Mysle, ze moj tata dobrze robic, mozna jeszcze io dzikach mpomyslec tu,przeciez dzik robi okropne szkody, niszczy pola uprawne itp, tata jest rok mysliwym a juz 10 dzikow odelal do krainy wiecznych lowow...
Z jedna rzecza musze sie nie zgodzic, mysliwi nie wybijaja pol lasu, to robia wlasnie klusownicy.
z druga rzecza tez sie nie zgodze, nie wybijaja dorodnej zwierxzyny, tylko chore i slabe i stare

zoolog nic kompletnie nie wiesz o myslistwie, po co tu sie wypowiadales???

moj tata jak i inni mysliwi jest potrzebny naturze, jak juz mowilam moj tata jest mysliwym i ja juz troche na ten temat wiem..

dziekuje tylko powiem narazie...
Zapisane

siba

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #6 : 2003-05-29, 10:22 »
Tak... Ludzie naprawiajacy nature , jak to dumnie brzmi . Od razu mozna poczuc sie lepiej .
Zapisane

Tafta

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #7 : 2003-05-29, 14:55 »
Myślistwo w dzisiejszym świecie, gdzie ludzie nie muszą polować dla zdobycia mięsa czy skór na okrycia, jest zwykłym krwawym i okrutnym sportem. Twierdzenie, że "mysliwi sa potrzebni, bo wygina kuropatwy, barzanty i inne ptaki, przez za duza liczebnosc lisow i wilkow. Ludzie czasami musza kontrolowac liczebnosc niektorych gatunkow" jest obłudne. Od tego trzeba zacząć, że myśliwi 'chronią' zwierzęta sztucznie wprowadzone do naszego ekosystemu. 'Chronią' by później samemu zabić.
Pisanie, że dobrze jest zabijać dziki, bo przecież robią "okropne szkody, niszczą pola uprawne itp." jest wielce niesprawiedliwe. Przyczyną tego stanu są zmiany w ich środowisku naturalnym i zajmowanie coraz większych obszarów przez człowieka do celów gospodarczych. Kto się tym dzikom wpieprzył w ich środowisko? To dotyczy nie tylko tych zwierząt...
Wilki uważa się za krwiożercze bestie, które polują dla samej przyjemności zabijania, ale tak naprawdę robią to jedynie ludzie.

Myślę także, że chwalenie się, że "tata jest rok myśliwym a już 10 dzików odesłał do krainy wiecznych łowów", jest niesmaczne i co najmniej nie na miejscu. Przynajmniej na tym forum

Myślistwo jest niepotrzebnym cierpieniem zwierząt!!!
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #8 : 2003-05-29, 19:18 »
Ale i tak zostaje przy tym co powiedzialam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #8 : 2003-05-29, 19:18 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #9 : 2003-05-29, 19:50 »
Myślę Anilewe, że wiem sporo o myślistwie i myśliwych. Czytam dużo o tych sprawach. Ludzie naprawdę nie muszą kontrolować liczebności gatunków zwierząt. Natura radzi sobie doskonale sama. Weżmy interakcję drapieżnik-ofiara. Więcej ofiar np. zajęcy to i więcej drapieżników np. lisów. Jeżeli liczba ofiar spada to obniża się również liczebność drapieżników. Jest to świetny mechanizm regulujący ich wzajemne liczebności. Człowiek,a więc myśliwy jest tu zupełnie niepotrzebny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #10 : 2003-05-29, 19:52 »
Ale ja wciaz zostaje przy tym co powiedzialam, nie zmienie tego...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #11 : 2003-05-29, 20:01 »
teraz już za późno na takie gadanie, ludzie mogli pomyśleć wtedy kiedy zabierali naturze pola i łąki, zabijali drapiezników "bo tak trzeba" dla skór itp. Zoolog pisze żeby zwiększyć pogłowie wilków w puszczach i lasach, pytam sie, po co? Po to żeby ludzie wybili je spowrotem bo napadają na łatwiejsze i bardziej dostępne (czyt. mniej broniące sie) owce czy krowy? Wilk jest drapieżnikiem bardzo mądrym i na 100 wybierze owce zamiast długonogiej sarny. Prędzej czy póżniej ludzie pozabijają i wytrują wpuszczone zwierzęta więc gdzie tu sens. A to tylko w wyłącznie przez niewłaściwa eksploatacje dóbr natury.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #12 : 2003-05-29, 21:27 »
Czemu od razu takie pesymistyczne podejście? Jak nie będziemy nic robić to w najlepszym wypadku zostanie tak jak jest, a najpewniej ludzka ekspansja 'przyrodnicza' posunie się znacznie dalej. Przyroda przekształcona przez człowieka ulega stałej degradacji. Zachowanie istniejących jeszcze 'zdrowych' miejsc i gatunków zwierząt powinno być dla nas priorytetem. To właśnie ingerencja w las, zwalczanie szkodników, sadzenie tzw. odpowiednich drzew, zakłóciło równowagę ekologiczną. Przyroda ma to do siebie, że się sama regeneruje. Wystarczy dać jej trochę czasu.

Należy skupić się na renaturalizacji fauny i flory. Człowiek zmienił przyrodę w znacznym stopniu, nie możemy jednak powiedzeć, że zupełnie. Bez człowieka las nie zginie, prędzej stanie się odwrotnie - to człowiek zginie bez lasu. Przyroda odradza się co kilka lat. Człowiek znajduje się na samym końcu drzewa ewolucji, a więc wszystko było przed nim i doskonale funkcjonowało. On jest tylko najniebezpieczniejszym drapieżnikiem.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #13 : 2003-05-29, 22:35 »
NIe ulega watpliwosci, ze ludzie wszytko na co przyroda tak dlugo pracowala zniszczyli, a mysliwi probuja to naprawic, wredlug mnie teraz mysliwi sa potrzebvbni, bo to nie mysliwi zniszczyli to wszystko, tylko inni ludzie.

Oczywiscie, ze kiedys przyroda radzila sobie sama, ale teraz gdy ludzie jej przeszkodzili, mysliwi musza jej troche pomoc.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #14 : 2003-05-29, 23:03 »
a ja jestem przeciw natura sama sobie poradzi no chyba że człowiek wytnie kolejne hektary lasów i zwierzaczki nie będą miały się gdzie pomieścić :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #14 : 2003-05-29, 23:03 »

siba

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #15 : 2003-05-30, 00:01 »
Jezeli czlowiek uwaza sie za madrzejszego od natury to po prostu grzeszy pycha. Ktos tu tak ladnie powiedzial- wystarczy nie przeszkadzac a natura sama bedzie dazyc do rownowagi .
Niestety jakos nie widze dobrego zakonczenia w obecnje sytuacji , mam tu juz na mysli globalny problem degradacji .
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #16 : 2003-05-30, 12:19 »
Dobre ... pomóc naturze przez wybijanie jej... super...
Co do PZŁ to byłe na ich czacie to tylko o mordowaniu mówią...
To jest sport dla bogoli i jak typowi dorobkiewicze mają w dupie przyrode i wszystko co nie jest końcówka ich nosa...
Dokarmianie zwierząt. Dobre sobie.. gdzie i kiedy... i oczywiście tylko siano.. bo wilk jest zagrożeniem bo nóż zabije i zje tą sarnę na którą to MY mamy ochote...
Tak jak było pisane,,, mysliwi ZABIJAJĄ TYLKO NAJZDROWSZE OSOBNIKI.  
     To jest sadyzm. Jak jakiegos spotkam to mu nakopie i tyle ... a opony w swoich mercach mają na bank poprzebijane jak zostwią w lesie...
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #17 : 2003-05-30, 17:34 »
eh, ja juz nic nie mowie, bo nie ma sensu rozkrecanie tego tematu, ale i tak sadze, ze mysliwi sa potrzebni, poczytam to co piszecie... moze potem sie wtrace, ale powiem jeszcze jednoa:
W kole lowieckim gdzie jest moj tata, nie ma tak jak Wy mowicie "wybijaja dorodnych osobnikow". Dokarmiaja dziki przed ambona, zeby w nocy przyszedl taki dzik i go mogl strzelic, a jeli mowa o wilkach, ich nie trzeba dokarmiac, po ta sa dokarmiane sarny, zeby wilkom nie zabraklo zwierzyny, szczegolnie w zimie jest potrzebne dokarmianie saren.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #18 : 2003-05-30, 18:47 »
Cytat: Anilewe
Dokarmiaja dziki przed ambona, zeby w nocy przyszedl taki dzik i go mogl strzelic

Czytam to i własnym oczom nie wierzę  :okurcze:  To ma być dokarmianie??? To jest zwykłe wabienie! Co temu dzikowi z tego, że się naje jak za chwilę straci życie???

Cytuj
a jeli mowa o wilkach, ich nie trzeba dokarmiac, po ta sa dokarmiane sarny, zeby wilkom nie zabraklo zwierzyny, szczegolnie w zimie jest potrzebne dokarmianie saren.

Wilki są wybijane, sarny nie mają w ich postaci naturalnych wrogów, w zimie są dokarmiane, a później myśliwi mówią, że brakuje drapieżników i muszą 'pomagać' naturze polując na nie. To jest zwyczajna hipokryzja i  usprawiedliwiania się.
To bzdura, że człowiek jest w stanie przejąć rolę drapieżników. Dajmy przyrodzie samej rozwiązać ten problem - nie strzelajmy do wilków.
Należałoby zacząć od zaprzestania dokarmiania zwierząt w zimie. Zima jest najlepszym selekcjonerem, pozwala przetrwać najlepszym osobnikom. Gdyby wilk był należycie chroniony mógłby z powodzeniem przywrócić naturalną równowagę w lesie, która absolutnie nie wymaga udziału człowieka.

Myśliwi traktują las jak strzelnicę sportową, czy fermę hodowlaną dzikich zwierząt. Zabijanie dla rozrywki, przyjemności czy prestiżu społecznego to według mnie dewiacja. Zwykła chęć zabijania. Modne krwawe hobby...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #19 : 2003-05-30, 19:57 »
Harpio nigdy nie jest za póżno. Musimy naprawić wszystkie te krzywdy które wyrządziliśmy przyrodzie. To jeszcze jest wykonalne i możliwe. Ludzie muszą zrozumieć, że są częścią przyrody i bez niej zginą. Jak powiedział kiedyś mądry wódz indiański: "ziemia nie należy do nas to my należymy do ziemi".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #20 : 2003-05-30, 20:03 »
ale sluchaj nie zawszre przychodza dziki, nie maz pewnosci, ze jak tylko przyjdziesz przyjdzie i dzik. To wyobraz sobie kto bedzie zabijal wilki? Moze jastrzab, a moze slon? Teraz gdy ludzie zniszczyli przyrode, nie mieszaj w to mysliwych, sama moze nie dac sobie rady...

I nie mysliwi, ttylko klusownicy traktuja las jak strzelnice, mysliwi nie zajmuja sie tylko zabijaniem zwierzat, ale zajmuja sie tez klusownikami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #20 : 2003-05-30, 20:03 »

Elwirka

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #21 : 2003-05-30, 22:33 »
tyle wieków były wilki sarny i inne zwoierzęta i jakoś sobie radziły bez Człowieka Ja sięgnę do dawnych czasów kiedy ludzie nie było to kto wtedy pomagał zwierzątą nikt i sobie radziły
Zauważyliście że człowiek jest kedynym gatunkiem który tak poprostu zabije przedstawiciela własnego gatunku
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #22 : 2003-05-31, 20:51 »
Ale kiedys cale ladu pokrywaly puszcze, teraz juz nie :(, bardzo malo jest lasow.
Ludzie zaburzyli rownowage w przyrodzie, kiedys bylo wszystkiego po rowno a teraz jest jednego wiecej a drugiego mniej, dlatego ludzie zabijaja wilki, ale nie tyle, zeby te wilki zniknely z powierzchni ziemi, tylko po to by przywrocic ta rownowage.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #23 : 2003-06-01, 11:39 »
Ja jestem na tak i na nie. Myśliwi nie tylko zabijają bez potrzeby, zabijają zwierzęta chore, żeby się nie męczyły. Zabijają też dla utrzymania równowagi w przyrodzie. Ale jestem na nie ponieważ ludzie mogli by dać więcej miejsca np. na las i wtedy mogłoby tam żyć więcej zwierząt
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #24 : 2003-06-01, 11:43 »
Ale to, ze miejsca jest malo na las, to nie jest wina mysliwych, chcialam podkrelic
Zapisane

Tafta

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #25 : 2003-06-01, 13:14 »
Cytat: Anilewe
kiedys bylo wszystkiego po rowno a teraz jest jednego wiecej a drugiego mniej, dlatego ludzie zabijaja wilki, ale nie tyle, zeby te wilki zniknely z powierzchni ziemi, tylko po to by przywrocic ta rownowage.

Wychodząc z takiego założenia możemy wysnuć też wnioski, że kiedyś żyły dinozaury, a ludzie siedzieli na drzewach.

Ja po prostu nie rozumiem tej hipokryzji i obłudy. Postuluje się odstrzały wilków, a potem stwierdza się, że brakuje drapieżników i trzeba postrzelać do sarenek, bo kurcze za dużo ich się namnożyło jakimś cudem. Dlaczego myśliwi tak nie lubią drapieżników, które polują na jeleniowate? Nie chodzi o las, lecz o trofea i pieniądze! To gospodarka myśliwych doprowadziła do braku drapieżników, nadpopulacji jeleniowatych, ich słabej kondycji. Myśliwi strzelają do jeleniowatych od kilkuset lat, a tych jest coraz więcej i o coraz gorszych cechach jednostkowych. OBŁUDA OBŁUDA OBŁUDA!!!

Powiedzcie mi po co wprowadza się do naszych lasów egzotyczne gatunki zwierząt np. daniele, jelenie sika, muflony????????? Po co, jak nie po to żeby sobie postrzelać???
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #26 : 2003-06-01, 19:40 »
Ludzie zabijając wilki wcale nie przywracają równowagi w przyrodzie. Wręcz przeciwnie bardzo ją zaburzają. Doprowadzają do nadmiernego rozmnożenia się jeleniowatych przez co te zwierzęta czynią ogromne szkody w lasach. Receptą na to jest tylko większa liczba wilków. Ale tego jakoś myśliwi nie potrafią zrozumieć. Po prostu godzi to w ich interesy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #27 : 2003-06-01, 21:57 »
Ale oni trzelaja do wilkow i do jeleniowatych, wiec ja nie widze problemu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #27 : 2003-06-01, 21:57 »

Anilewe

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #28 : 2003-06-01, 22:00 »
A teraz mi tata powiedzial, ze w pPolsce nie poluje sie na wilki, sa pod ochrona. Ja wczesniej o tym nie wiedzialam.
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #29 : 2003-06-02, 19:58 »
poza tym odstrzela sie piekne okazy... a wilki zjadają te 'gorsze'... więc wszystko zaczyna sie chwiać...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 27 zapytaniami.