Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 29   Do dołu

Autor Wątek: Wilki !!!  (Przeczytany 177000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wilki !!!
« Odpowiedź #30 : 2004-12-30, 18:14 »
włśnie na allegro wygrałam aukcję charytatywną na rzecz wilków. wilkomaniakiem nie jestem ale jak można pomóc :D

chciałam wkleic baner ale zadanie mnie przerosło ;)  tak więc wrzucam adres www.armin.pl/6/w/w.htm
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

czarny_wilk

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #31 : 2005-02-18, 18:01 »
Wilki są wspaniałe... a jutro w telewizji pokazują Białego Kła. To jedna z moich najbardziej ulubionych książek...
Czasami sama chciałabym być Wilkiem...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wilki !!!
« Odpowiedź #32 : 2005-02-18, 18:55 »
Cytuj

Czasami sama chciałabym być Wilkiem...

to widać po nicku ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #32 : 2005-02-18, 18:55 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #33 : 2005-02-19, 15:36 »
"biały kieł" na ekranie to totalna klapa... wzięli fusky zamiast czegoś bardziej podobnego do wilka (chociażby wilczaka)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #34 : 2005-02-19, 16:01 »
Ja też ten film dziś oglądałem.
Ale spójrz Husky jest bardzo, bardzo podobny do Wilka i wielu mu nie odstaje nawet powiedziałbym że to Wilk.
Ale jeżeli chodi o fabułe filmu to chyba Ci się podoba prawda.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #35 : 2005-02-19, 19:55 »
Fabuła moze być, ale ta z książki...    , co do podobieństwa husky i wilka... podobne są , jednak w bardzo niewielkim stopniu , inna głowa, inny kształt tulowia, nie wspominając już o sposobie noszenia ogona i wielkości... to juz alaskan bardziej by sie nadał...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #36 : 2005-02-20, 10:47 »
jak dla mnie też brak podobieństw większych między husky a wilkiem...tyle że osoba nie interesująca się zbytnio tematem tego nie dostrzeże

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #37 : 2005-02-20, 11:37 »
A mi się wydaje że Malamut różni się tym że ma okog zawinięty do góry to każdy zobaczy a Wilk ma normalny i Husky także.
Dziś o 14.25 na jedynce czy dwójce będzie film dla was ,,Techniki łowieckie Wików" zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wilki !!!
« Odpowiedź #38 : 2005-02-20, 11:39 »
Cytuj

 mi się wydaje że Malamut różni się tym że ma okog zawinięty do góry to każdy zobaczy a Wilk ma normalny i Husky także.

mój mąz by sie załamal czytajac ten post... róznice sa ogromne i to to zarówno pomiędzy wilkiem a huskym czy malamutem jak i pomiędzy malamutem a huskym... na psach to sie specjalnie nie znam ale gołym okiem poważne róznice widać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #38 : 2005-02-20, 11:39 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #39 : 2005-02-20, 11:44 »
Przeicerz wiadomo że żadne pies nie będzie taki sam jak Wilk my mówimy który jest najbardziej podobny i z chartakteru i wyglądu.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #40 : 2005-02-20, 12:42 »
popieram pao ani jeden ani drugi nie jest podobny i są kolosalne różnice

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #41 : 2005-02-22, 15:56 »
różnice są kolosalne - to fakt, najbardziej do wilka podobne sa wilczaki i wolfhoundy ( ze zgledu na domieszkę krwi) jednak tez sa róznice (choć o wiele mniejsze niż u husky czy malamutów)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Cieciorka

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #42 : 2005-02-23, 14:15 »
Wolfhoundy, z tego co widzialam, maja krecona siersc (jesli tak sie to nazywa u psow :) ) i przez to (jak dla mnie) zmniejsza sie podobienstwo
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #43 : 2005-02-23, 14:24 »
Iras czy mogła byś mi podać jakieś strony internetowe z tymi dwoma rasami jakie wymieniłaś czyli wilczaki i wolfhoundy bo chciałbym zobaczyć ich zdjęcia, moge prosić?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #44 : 2005-02-28, 19:17 »
http://www.zperonowki.com/pol/charakter.html   tu masz stronę polskiej hodowli wilczaków,

http://www.tachunga.de/  a tu masz niemiecka hodowle saarlos wolfhoundów. ktoś pisal że ponoć mają kręconą sierść... totalna bzdura - niech sobie zobaczy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #44 : 2005-02-28, 19:17 »

Cieciorka

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #45 : 2005-03-02, 22:19 »
Przepraszam, mój błąd, zwracam honor :) ale spróbuj choćby wpisać w wyszukiwarkę Wolfhound
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #46 : 2005-03-03, 16:47 »
nie chce mi się szukać, ale pewnie myślałaś po prostu o wilczarzu irlandzkim... a one z kolei maja nie kręconą, a szorstką sierść...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #47 : 2005-03-03, 16:57 »
Dzięki za strony, ładne zdjęcia są na nich.

I mam jedno pytanie do Ciebie Iras bo widze że się znasz.
Powiec czy Czechosłowacki Wilczór jest Wilkiem?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #48 : 2005-03-04, 19:42 »
czechosłowacki wilczak jest w taki sam sposób wilkiem jak saarlos wolfhound - czyli został stworzony z miesznki psa i wilka, jednak z tego co wiem wilczaki mają w sobie więcej wilka niż wolfhoundy (bardziej podobne zchowanie itp) czyli - wilkiem nie jest, jest w pewnym stopniu hybryda wilka (zwykle wilczaki mają w sobie około 20 - 25 %  wilczej krwi)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #49 : 2005-03-04, 20:31 »
Mówisz że wilczaki mają zachowanie jak Wilki.

Czy możesz rozwinąć to stwierdzenie zachowanie czy np. wyją jak Wilki?.
I czy jeszcze wilczaki nie szczekają bo Wilki nie szczekają a wilczaki szczekają czy nie bo jak nie to faktycznie są bardzo do Wilka podobne.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #50 : 2005-03-05, 17:41 »
zachowanie nie jest identyczne , jest podobne. To że wilki nie szczekaja rto nie jest prawdą - szczekają choć rzadko, zwykle w sytuacjach zagrozenia szczeknięcie jest ostrzeżeniem innych , co do szczekania wilczaków - też zadko to robia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #50 : 2005-03-05, 17:41 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Wilki !!!
« Odpowiedź #51 : 2005-03-06, 19:59 »
Czytałam że wilczaki rzadko szczekają - dużo częściej wyją, są niezależne i piękne - chwała im za to. Świeta rasa...  :)
Wilczarz irlandzki.... według mnie bardzo różni się od wilka - nie tylko z wyglądu ale i z charakteru...

A wilki? Piękne są, szkoda że mają opinię krwiożerczych bestii...  :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #52 : 2005-03-07, 17:48 »
Szczekanie to zkrzywienie psychiczne psów - efekt udomowienia.. czy widzieliscie kiedykolwiek DRAPIEZNIKA który hałasuje ?
 Dzięki człowiekowi dla udomowionych "wilków" zagrywki homoseksualne i szczekanie to cos normalnego...

(szczekanie w naturze oznacza odstraszanie - przejaw agresji lub zaniepokojenia)
(wycie natomiast to przywoływanie stada na polowanie - lub objaw tęsknoty)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wilki !!!
« Odpowiedź #53 : 2005-03-08, 19:18 »
Wycie spełnia nie tylko takie funkcje. Uspokaja ono stado i wzmacnia jego strukturę społeczną. A teraz na temat rzekomej krwiożerczości wilków. Skończmy wreszcie z tymi stereotypami. Podam dla mnie genialny przykład na poparcie tego co piszę. Dwa niskie rangą wilki były bliskie konfrontacji siłowej. Co w tym momencie zrobił przewodnik stada?Podszedł do nich i tanecznym krokiem zaprosił je do zabawy. Oba wilki zaczęły się bawić w przegranego i zwycięzcę na zmianę. W ten sposób zostało rozładowane napięcie między nimi. Ludzie mogliby się wiele od wilków nauczyć. Gdyby tylko chcieli!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Wilki !!!
« Odpowiedź #54 : 2005-03-08, 21:34 »
Rachela - nikt nie mówił że wilczarze irlandzkie sa podobne do wilków - to charty, a jedyne co miały wspólnego z wilkami to - jak chyba kazdy wie, polowanie na nie.

wilczaki rzadko szczekają bo sa hybrydami wilków (w niewielkim już stopniu, ale jeszcze są)

Co do wycia - to jeden z bardzo wielu sposobów porozumiewania się, jest to między innymi informacja dla innych o liczebności stada, wilki wyją często bez wyraźniej (dla człowieka) przyczyny - a szczenkanie pełni głównie formę ostrzeżenia - do okazywania agresji służy warczenie...

Skoro jesteśmy przy obalaniu mitów - to napisze ciekawostkę, nie o wilkach, ale o kojotach (też mają nienajlepszą opinię, a topiku o nich raczej nie ma sensu zakładać)

  Pierwsza ciekawostka jest taka że kojota da się oswoić (w przeciwieństwie do wilków) tak jak psa, drugie to że kojoty żyja w parach - chodzi o ich wzajemne przywiązanie - gdy jedno z pary zostanie złapane w sidła , drugie będzie go karmić i go nie opuści aż do jego śmierci....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Wilki !!!
« Odpowiedź #55 : 2005-03-08, 23:29 »
Ja również kocham wilki- sa piękne, niezależne...niestety - na wymarciu :( mam pelno tapet z tymi zwierzaczkami. Jakby ktoś chciał - służe pomocą  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Miss Lukusia

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #56 : 2005-03-19, 20:50 »
Cytat: Nanami
Ja takze kocham wilki! Nawet teraz sobie sciagnełam starą gre "Wolf" i w nią gram  :lol:

A skąd masz?  :ogien:
Tak, wilki to wspaniałe zwierzęta. Mam nawet pseudonim pod wilkiem - Silver ;) Może męski nick, ale co tam - z filmu "Srebrny Wilk"!! :wink:
Cytat: rosa_wyzel
to wycie ..........hałuuuuuuuuuuuuuuuuu.................... :)

Chyba "aaaaauuuuuuuuuuuuuu"? ;)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Wilki !!!
« Odpowiedź #57 : 2005-03-20, 11:10 »
To czy sa na wymarciu to asz tak to chyba nie ostatnio słyszałem że w Polsce jest ich asz nadmiar.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Wilki !!!
« Odpowiedz #57 : 2005-03-20, 11:10 »

Nanami

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #58 : 2005-03-20, 11:51 »
Michał - nikt dokładnie nie wie, ile jest w Polsce wilków - zły system... Wczesniej liczyli, ze kazdy lesniczy liczył sztuki na swoim regionie, ale przeciez stada sie przemieszczają i tym samym uzyskalismy błedna - podwyzszoną - liczbe wilków. A tu okazuje sie, ze jest ich o wiele mniej... I to nie wilków jest za duzo, tylko za mało dzikich terenów. Obawiam sie, ze za niedługo zabraknie juz wogóle miejsca dla nich w Europie.

Co do psów północy i wilków - owszem mają wiecej cech wspólnych niz np. wilk z yorkiem ale dalej pozostają odrebnymi gatunkami. A z wyglądu bardzo sie róznią, charakterem moze odrobine mniej. Za to nie ma to jak owczarek niemiecki w roli "Kazana"  :lol:
Zapisane

orime

  • Gość
Wilki !!!
« Odpowiedź #59 : 2005-03-20, 17:07 »
wilczki są cudne.. a na tej stronie.. na dole jest zdjątko małego wilczura.. cudo i sama słodycz :kocham:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 29   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 27 zapytaniami.