Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu

Autor Wątek: Związki homoseksualne  (Przeczytany 60118 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #270 : 2009-01-11, 00:40 »
Jeśli ktoś nie lubi musu truskawkowego, bo go nie lubi i nie chodzi tu wcale o jego konsystencję ani o same truskawki, a o coś zupełnie innego, to ma to argumentować? A jak nie umie uargumentować tego odpowiednio, albo nie potrafi w ogóle? To co to oznacza? Że osoba, z którą dyskutuje, ma prawo obalić jego smak? Nie pasuje mi to.
Tylko, że musu truskawkowego nie urazi to, że ktoś go nazwie publicznie "syfem"... Jeśli kogokolwiek, zwłaszcza publicznie, oceniamy negatywnie, powinniśmy umieć to uzasadnić. A jeśli człowiek nie umie uzasadnić, to powinien się zastanowić, bo może po prostu przemawiają przez niego uprzedzenia?
Cytat: Zołza
Dobrze, niech osoby się kochają. Ale homoseksualizm, nie ważne, czy uznawać go za dewiację, za chorobę czy za zwyczajne preferencje, dla mnie wciąż nie jest normalny. JA, osobiście moje zdanie jest takie, że fizycznie mężczyzna powinien być z kobietą, czego wynikiem jest potomek.
I ok, masz prawo tak uważać.
Cytat: Zołza
Jeśli o umysł chodzi, kochać możemy każdego, jednak nie musimy się łączyć w pary. Kocham swoją przyjaciółkę, jest dla mnie bardzo ważną osobą. Co nas powstrzymuje? Brak pociągu.
Miłość ma różne oblicza, nie o takiej, jaka łączy Ciebie z przyjaciółką, tu rozmawiamy.
Cytat: Zołza
...argumentuje moje zdanie, że mężczyzna plus kobieta tworzą jedność.
Zazwyczaj tak, jednak nie zawsze.
Cytat: Zołza
Dla mnie homoseksualizm jest dewiacją, jest też chorobą. Jeśli dwóch dewiantów się kocha, to uprawiają seks w swojej sypialni, a nie obnażają się na łamach gazet czy programów telewizyjnych(pomińmy Jerrego Springera). Homoseksualizm też powinien być tylko w sypialni.
A heteroseksualizm może być nie tylko w sypialni? ;)
Cytat: Zołza
Polska jest krajem nietolerancyjnym, owszem. Ale nie przesadzajmy, że jesteśmy aż tak okropni.
Jeszcze nie wiesz, jacy jesteśmy...
Cytat: Zołza
Dziecko wychowywane w rodzinie homoseksualnej uzna z pewnością, że takie zachowania są normalne. Jeśli są normalne, dlaczego nie wprowadzać ich w życie?
Na pewno nie uzna tak "z pewnością". Homoseksualizm to nie katar, żeby cała rodzina smarkała.
Cytat: Zołza
Duża część homoseksualistów wcale nie odczuwa pociągu do płci tej samej. Eksperymentują i czują się bezpiecznie w takim związku, choć często nigdy nie kochali osoby o płci przeciwnej.
Przeprowadzałaś jakąś ankietę, jak widzę? ;)
Cytat: Zołza

I co? I po trzecim pokoleniu 80% ludności będą stanowić homoseksualiści?
Taa, a w czwartym 120% :P
Cytat: Zołza
Homoseksualiści mają te same prawa, co heteroseksualiści.
Na ten temat już pisała i Renia, i ja. Chyba całkiem jasno?
Cytat: Zołza
To, że ludzie nie chcą, aby homoseksualiści adoptowali dzieci, zawierali małżeństwa itp świadczy nie o tym, że tych praw nie mają. Świadczy to o tym, że nie jest to normalne.
Fakt, dotyczy to mniejszości, norma jest inna. I co z tego? To też ludzie i powinni mieć prawo żyć po swojemu, skoro nikogo nie krzywdzą.
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #271 : 2009-01-11, 10:55 »
Cytuj
Ja z kolei nie rozumiem waszego nakłaniania m. do argumentacji swojego zdania.

a powód bardzo prosty: przy takim pytaniu szybko wychodzi czy mamy styczność ze znajomością ludzi i zjawiska i opinią popartą jakimkolwiek doświadczeniem czy z uprzedzeniami. łatwo mówić bazując na stereotypach i wygłaszać opinie nie znając tematu. tylko z drugiej strony: czy sami byśmy chcieli być oceniani przez pryzmat stereotypów?

jestem ze szczecina: czy o oznacza ze jestem śledź i blachara?

pytanie o argumentacje nie jest przypadkowe, bo jeśli ktoś miał doświadczenia które go uprzedziły, jeśli był wychowany w takim duchu i wierzy w te nauki, gdy kogoś rażą osoby ostentacyjne to są to argumenty i wiemy o czym mowa, ale jeśli mamy styczność z kompletnie nieuzasadnioną homofobią to najczęściej wiadomo, ze nie ma podłoża do dyskusji lub jest ono trudne, gdyż jest to bardzo często czyste uprzedzenie i nic więcej.

jesli ktoś nie lubi ostentacyjności w wyrażaniu uczuć gejów a nie przeszkadza jeśli para jest hetero to jest to niesprawiedliwość, ale jeśli ostentacyjność jako taka jest dla kogoś rażąca to wtedy nie ma różnicy czy mamy parę homo czy hetero.

zresztą paradoksalnie bardzo często osoby nie tolerujący gejów chętnie poznali by bliżej parę lesbijek... szkoda tylko, że takie osoby postrzegają pary homo tylko i wyłącznie przez pryzmat atrakcyjnych zabawek a nie żywych ludzi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #272 : 2009-01-11, 13:19 »
Jeśli o umysł chodzi, kochać możemy każdego, jednak nie musimy się łączyć w pary. Kocham swoją przyjaciółkę, jest dla mnie bardzo ważną osobą. Co nas powstrzymuje? Brak pociągu. Pociąg jest w większej części fizyczny, a więc w tym wypadku argumentuje moje zdanie, że mężczyzna plus kobieta tworzą jedność.
no chyba jasne ze jesli miedzy dwoma osobami nie ma pociągu to nie będą razem... jeśli dziewczyna nic nie czuje do faceta to z nim nie będzie, może do innego poczuje coś więcej. dlatego nie wiem co ten argument miał uswiadomić, pokazać? jeśli dwie dziewczyny nie czują do siebie miłości, pociągu, czegoś wiecej niż tylko przyjaźni to przecież nie zostaną lesbijkami, nawet jeśli obydwie są bi, nie muszą być razem w zwiazku, Kiba to dobrze napisała, że nie będzie się całować z byle kim, jeśli ktoś jest homo nie oznacza że z każdym będzie się chciał całować! musi coś czuć do drugiej osoby.
nie wiem jak to dobrze przedstawić, jeśli ktoś jest bi, powie na filmie "przystojny ten facet" z jedną koleżanką na powitanie się przytuli, i nic, nic do niej nie czuje, z inna (która czuje to samo do niej) na pożegnanie jeśli nikt nie będzie widział może ją pocałować, chodzi o to że nawet jeśli ktoś jest bi, nie każdy w promieniu kilometra musi się obawiać... nikt nikogo nie zmusi do związku.

jesli teoria z wychowywaniem dzieci byłaby prawdziwa, nie byłoby homo, nie byłoby złodziei, przestępców, nie wszysto zalezy od rodziny, chociaz przyznaje że dużo. ale jeśli dziecko wychowane przez homo, nie czuje pociągu do tej samej płci to nie zostanie homo! zeby zyć w zwiazku trzeba cos do siebie czuc, dlatego zszokowała mnie twoja wypowiedz
Duża część homoseksualistów wcale nie odczuwa pociągu do płci tej samej. Eksperymentują i czują się bezpiecznie w takim związku, choć często nigdy nie kochali osoby o płci przeciwnej.
I co? I po trzecim pokoleniu 80% ludności będą stanowić homoseksualiści?
jak wyobrażasz sobie wyznanie miłości, bo zapewne takie są, gdy osoby nic do siebie nie czują? dziewczyna nie będzie z facetem jeśli go nie kocha (ale jej się tak nie wydaje) dziewczyna nie będzie z dziewczyną (co jest niebezpieczne, jeśli ktoś się dowie, zniszczone życie, wytykanie palcami) jeśli do niej czegoś nie czuje, miłości? pociągu? po co ryzykować?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedz #272 : 2009-01-11, 13:19 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #273 : 2009-01-11, 13:48 »
cholera. mialem sie nie wypowiadac a cos mnie tknelo i znowu stukam w klawisze.
jak widac facet zmiennym bywa...
nie sadzicie ze tolerowanie tego rozszeza bariere toleranci? chodzi mi o to ze ludzie staja sie coraz bardziej tolerancyjni ( z pololenia na pokolenie) jesli teraz zaakceptowali bysmy pedalowanie to kto wie- moze nastepne pokolenie pozwoli im adoptowac dziecie, a za pare pokolen pedofilia bedzie legalna?
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #274 : 2009-01-11, 16:23 »
Za parę lat na pewno będzie inaczej... Ileś lat temu co to by było, gdyby  ktoś coś tam... a teraz to normalne. Facet z facetem, kobieta z kobietą - będzie normalne. Homofoby wymrą, albo nie będą już tacy cwani jak to oni zostaną mniejszością. No i co z tego, że im to przeszkadza jak widzą jak faceci za rękę się trzymają? Każdemu coś przeszkadza, nawet komuś może przeszkadzać, że ktoś ma paznokcie obgryzione lub coś w tym stylu.
Denerwują mnie ludzie co czepiają się pierdół, jakby czego innego istotniejszego do roboty nie mieli. x_X"

Mitrandir uważasz, że wszyscy homo to pedały? ._.
A słyszałeś o rodzinach żona+mąż (alkoholicy) i dziecko?
Ich się czepiaj, bo oni SĄ. A nie jakieś przyszłościowe wymysły. :P

Mi to obojętne kto z kim i jak... mam swoje problemy, a nie żeby się obcych ludzi czepiać... o3o
Zapisane
Podpis bez przekazu.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #275 : 2009-01-11, 16:59 »
Za parę lat na pewno będzie inaczej... Ileś lat temu co to by było, gdyby  ktoś coś tam...
mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie....

No i co z tego, że im to przeszkadza jak widzą jak faceci za rękę się trzymają? Każdemu coś przeszkadza, nawet komuś może przeszkadzać, że ktoś ma paznokcie obgryzione lub coś w tym stylu.
WTF? a co ma obgryzanie paznokci do orientacji seksualnej? to nie chodzi o to ze komus to przeszkadza....

Mitrandir uważasz, że wszyscy homo to pedały? ._.
nie. z tego co wiem sa tez lesbijki.

Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #276 : 2009-01-11, 19:05 »
nie sadzicie ze tolerowanie tego rozszeza bariere toleranci? chodzi mi o to ze ludzie staja sie coraz bardziej tolerancyjni ( z pololenia na pokolenie) jesli teraz zaakceptowali bysmy pedalowanie to kto wie- moze nastepne pokolenie pozwoli im adoptowac dziecie, a za pare pokolen pedofilia bedzie legalna?
'pedalowanie' nikomu nie szkodzi w przeciwieństwie do pedofilii, myślę że nawet nie na miejscu to porównywać, bo jest też stereotyp że skoro homo to też pedofil...

świat idzie do przodu, coraz więcej tolerujemy ale też jesteśmy coraz bardziej wykształceni i świadomi, w jednym kraju za katowanie zwierząt są srogie kary, u nas góra 2 lata choćbym nie wiem co robił, kiedyś nigdzie nie przejmowali się losem zwierząt, poszliśmy do przodu i niektórzy już zauważają ten problem... nie zatrzymasz postępu, nie zabronisz tolerancji...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #277 : 2009-01-11, 19:25 »
ale przeciez pedofil tez "kocha" dziecko, tak jak gej kocha geja ;)
wie ktos jakie kosciol ma stanowisko w stosunku to teczowiow?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #278 : 2009-01-11, 19:39 »
Stosunek kościoła jest tu,bez istotny - wszyscy wiemy,jaki kościół ma stosunek,np. do zwierząt / brak duszy,itp /,a czy wszyscy,nawet wierzący uważają podobnie?.

Forum Zwierzaki

Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedz #278 : 2009-01-11, 19:39 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #279 : 2009-01-11, 20:18 »
Cytuj
nie sadzicie ze tolerowanie tego rozszeza bariere toleranci? chodzi mi o to ze ludzie staja sie coraz bardziej tolerancyjni ( z pololenia na pokolenie) jesli teraz zaakceptowali bysmy pedalowanie to kto wie- moze nastepne pokolenie pozwoli im adoptowac dziecie, a za pare pokolen pedofilia bedzie legalna?

tu jest ciekawe zagadnienie. czy mówiąc o adopcji martwimy się o dziecko i jakieś tam "powinności"? znam ludzi, który adoptują bo maja ulgi, bo mają dodatkowe ręce do pracy na polu, bo nie chcą sobie figury psuć a potem gdy są jakieś kłopoty wychowawcze to często słychać "to geny, to dziedziczne" by tylko umyć ręce od odpowiedzialności za własne błędy. Czy osoby które adoptują dzieci a maja takie nastawienie są lepszymi rodzicami niż para homo, która pragnie mieć dziecko a nie może?

nawiasem, pary homo, takie zaprzyjaźnione, czasem decydują się na dzieci. mimo braku pociągu do płci przeciwnej, lub też wykorzystując fakt że któraś ze stron jest biseksualna. obejście prawa jest. na szczęście.

absurdem jest przypisywanie parom homo jakiś diabolicznych wręcz kierunków.

a co do pedofilii - zbieżność językowa pedał-pedofil niestety jest nagminnie wykorzystywana przez środowiska homofobów. niektórzy pedofile rzeczywiście gustują w dzieciach tej samej płci, ale to nie jest cecha homoseksualności ale innego zaburzenia (i tu już definitywnie zaburzenia)

w niektórych krajach pojawiły się publikacje na skraju pedofili. w niemczech na przykład pojawiły się zalecenia dla rodziców które porządnie wzburzyły środowisko. pominę szczegóły, ale rzecz została zawetowana. Różnica polega na pewnej rzeczy, która w zakres tolerancji się nie mieści:
pary homoseksualne to pary dwóch osób które chcą być ze sobą.
pedofilia to gwałt na niedojrzałym organizmie.

co robi para pomiędzy sobą to ich sprawa: są różne gry i zabawy i niektóre mogą być naprawdę hard corowe.
ale gwałt jest przestępstwem.


Cytuj
ale przeciez pedofil tez "kocha" dziecko, tak jak gej kocha geja ;)

to jest obraźliwe porównanie.
pedofil nie kocha ale ma niezdrowy pociąg.
pośród dorosłych ludzi tez często nie ma mowy o miłości ale o czystym pociągu i tylko pociągu
niezależnie od tego czy para jest homo czy hetero my, z zewnątrz nie potrafimy ocenić czy mamy styczność z fascynacja, miłością czy pożądaniem, to wychodzi dopiero po czasie. wystarczy spojrzeć ile to miłości każdy miał do tej pory. Skoro pary hetero mają prawo szukać to dlaczego nie pary homo?

a pedofilia jest przestępstwem i oby na zawsze nim pozostała. Na szczęście czasy w swym rozwoju w tej materii zaostrzają zasady a nie rozluźniają.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #280 : 2009-01-11, 21:05 »

WTF? a co ma obgryzanie paznokci do orientacji seksualnej? to nie chodzi o to ze komus to przeszkadza....

To był przykład... To o co Ci chodzi, w końcu związki homoseksualne przeszkadzają Ci, czy nie?


mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie....
Jak za czymś nie przepadasz to nie znaczy, że masz prawo temu zakazywać. :/

ale przeciez pedofil tez "kocha" dziecko, tak jak gej kocha geja ;)
Jak tak o tych dzieciach... Jak pomagasz dzieciom?

Stosunek kościoła jest tu,bez istotny - wszyscy wiemy,jaki kościół ma stosunek,np. do zwierząt / brak duszy,itp /,a czy wszyscy,nawet wierzący uważają podobnie?.
Dokładnie, przed śubem to się można tylko za rękę trzymać. xD
A kto się do tego stosuje...?

a pedofilia jest przestępstwem i oby na zawsze nim pozostała. Na szczęście czasy w swym rozwoju w tej materii zaostrzają zasady a nie rozluźniają.
Popieram. ;) I z zoofilią to samo...

Czy osoby które adoptują dzieci a maja takie nastawienie są lepszymi rodzicami niż para homo, która pragnie mieć dziecko a nie może?

nawiasem, pary homo, takie zaprzyjaźnione, czasem decydują się na dzieci. mimo braku pociągu do płci przeciwnej, lub też wykorzystując fakt że któraś ze stron jest biseksualna. obejście prawa jest. na szczęście.
To w adopcji nie sprawdzają komu adoptują dziecko?
Np.  tacy rolinicy spełniają normy, czy coś tam?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #281 : 2009-01-11, 21:37 »
Cytuj
To w adopcji nie sprawdzają komu adoptują dziecko?
Np.  tacy rolinicy spełniają normy, czy coś tam?
sprawdzają ale papier wszystko zniesie... ma być odpowiedni dochód, para małżeńska odpowiednia ilość przestrzeni itp. dane które przedstawisz i motywacje jakimi poprzesz swoje słowa niestety nie muszą być tożsame z faktami. I wcale nie mówię o patologiach, bo jak przyjdzie kontrola to wszystko jest oki. Tylko, ze zapomina się, że nie ilość jedzenia czy czystość butów świadczy o tym czy dziecko jest szczęśliwe.  no ale adopcja to inny temat ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #282 : 2009-01-13, 22:37 »
Ja z kolei nie rozumiem waszego nakłaniania m. do argumentacji swojego zdania. Czy to, że komuś coś nie pasuje, zawsze musi być uargumentowane? Nie lubi, nie toleruje homoseksualizmu - takie jest jego zdanie i zapewne nie zmienicie go. Po co to? Po co zdanie:"nie masz żadnych konkretnych argumentów by potwierdzić dlaczego nie pasują ci związki homoseksualne"? To znaczy, że skoro nie potrafi uargumentować, dlaczego nie toleruje nazywanych przez niego "tęczusiów", to znaczy, że musi ich tolerować? Błagam...

Zgodzę się.. i odniosę.. uważam że taka jest prawda, ja też z wieloma rzeczami się nie zgadzam ale udowodnić i przedstawić dlaczego, nie potrafię..  Skoro ktoś nie potrafi uargumentować nie znaczy to od razu że np. jak ostatnio jedna z osób mi zarzuciła, "wtrąca się tylko po to żeby się wtrącić i się pokazać(...)" [nie będę cytować dalej bo nie lubię kląć.] Po prostu odrzuca tą osobą samo patrzenie jak osoby płci przeciwnej całują się, powiedzmy - na przystanku.. widzi to pierwszy raz, na co dzień spotyka się owszem, z całującymi się parami nie tylko na przystanku ale także gdzie indziej ale są to osoby odmiennej płci.. dlatego dla wielu hetero jest to "nienormalne", "nie do pomyślenia" i w ogóle: "niedopuszczalne"...

Ostatnio spotkałam parę lesbijek, które jak dla mnie aż nadto okazywały swoją miłość... osoby młode, aczkolwiek starsze ode mnie w miejscu publicznym... no i w pewnej chwili podszedł jakiś starszy Pan (zimno jak ... bardzo zimno - w każdym razie) i oblał te dwie dziewczyny wodą, z wiadra.. myślałam że zamorduje.. okey, mógł się z tym nie zgadzać, mnie też się to nie podobało, odeszłam - stanęłam dalej i nie okazywałam tego, zostałam wychowana w ten sposób, że zwracać uwagę starszym od siebie mnie nie wypada... a mnie aż tak to nie raziło więc postanowiłam obserwować jak zareagują inni.. a na przystanku, bo to akurat był przystanek było wiele osób.. w końcu wybuchnęła wrzawa, postawa ludzi mnie bądź co bądź trochę zaskoczyła, ale pozytywnie.. była mała grupka, która stanęła po stronie Walecznego Starszego Pana ale większość opowiedziała się za Młodzieżą..

Bo jak gej, to na pewno niebezpieczny dla otoczenia... :roll: Chodzi i czyha na ofiarę... Taa, na pewno...
 

No tak.. wszystko przez to, moim zdaniem, że dla ludzi jest to nienaturalne, jak widzą "takiego" na ulicy to zaczynają się bać... może mi ktoś wytłumaczyć czego..?? bo jakoś nie rozumiem, przecież to taki sam człowiek jak cała reszta tylko ma inne "poglądy" o swoim ideale ;)

Zołza
"Niech nie adoptują dzieci i niech nie domagają się swoich praw".
Dlaczego.??
Z tymi dziećmi to jak dla mnie po części ale o prawach... hmm, nie kumata jestem albo coś jest nie tak - dlaczego nie mogą się domagać swoich praw.??

Dobrze, niech osoby się kochają. Ale homoseksualizm, nie ważne, czy uznawać go za dewiację, za chorobę czy za zwyczajne preferencje, dla mnie wciąż nie jest normalny. JA, osobiście moje zdanie jest takie, że fizycznie mężczyzna powinien być z kobietą, czego wynikiem jest potomek. Jeśli o umysł chodzi, kochać możemy każdego, jednak nie musimy się łączyć w pary. Kocham swoją przyjaciółkę, jest dla mnie bardzo ważną osobą. Co nas powstrzymuje? Brak pociągu. Pociąg jest w większej części fizyczny, a więc w tym wypadku argumentuje moje zdanie, że mężczyzna plus kobieta tworzą jedność.

No okey.. tak zostało utarte, kobieta + facet = jedność (potomstwo)
wszystko byłoby kapitalnie gdyby nie pytanie, skoro miało być tak cukierkowo, to dlaczego mamy homoseksualistów.??
Hmm a gdyby było tak, że załóżmy, no niech będzie - ja jestem lesbijką (dla przykładu) - udaje że nie jestem przed wami no i czytam, że to, że  jestem homo jest nienormalne, nie do pomyślenia... a dla mnie jest to cholernie normalne.. nawet jeżeli zakochałam się, czuje pociąg ze wzajemnością do osoby tej samej płci to co innym do tego.??
czy nie mam prawa do kochania, skoro moją wybranką jest moja znajoma, córka psychoanalityka - czyli taka sama dziewczyna jak inne tyle że z odmienną orientacją..??   
 
Inna sprawa, piszesz że przyzwalasz na homoseksualizm i że Ci nie przeszkadza ale z drugiej strony mówisz że to nienormalne - kolejny raz mi coś nie pasuje -> może się za nadto czepiam;)

Przepraszam :) 
no i sorry że takie długie ale "dawno" to nie byłam:)   
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #283 : 2009-01-13, 23:01 »
Minerwa szok z tym wiadrem wody, ale dobrze przynajmniej że parę osób stawiło się za parą, zgodzę się że nie powinny tego robić na przystanku, para hetero wklejona w siebie też nie jest przyjemnym widokiem... jednak zastosować taki środek jak zimna woda, no i powiedzcie mi teraz że społeczeństwo jest tolerancyjne :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #284 : 2009-02-08, 14:51 »
http://www.youtube.com/watch?v=c0fXMnIfA2Q
... jak widać może być szczęśliwe dziecko... przynajmniej ono jest szczęśliwe w Holandii... co nie oznazca że uważam że w polsce byłoby szczęśliwe... może kiedyś tak...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedz #284 : 2009-02-08, 14:51 »

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #285 : 2009-02-16, 00:04 »
Podziwiam tego chłopca, za odwagę..
.. no i tak poza tematem: ładna piosenka.
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #286 : 2009-03-31, 17:12 »
co do homoseksualistów to tylko faceci mają problem z zaakceptowaniem takiego zwiazku... przykra sprawa, polacy to naprawde nietolerancyjny naród, znam pewnego polaka ktory wyjechał z swoim partnerem za granice, bo w Polsce żyć by nie mógł! mnie nie są straszne widoki facetów trzymających się za ręce, ich zycie, ich sprawa, jeśli nie robią nikomu przez to krzywdy to co mnie obchodzi ich prywatne życie?? tak na marginesie o wiele łatwiej i milej pracuje się z homoseksualistą, niż z facetem ktory interesuje się dziewczynami, milej, łatwiej... bez podtekstów ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #287 : 2009-03-31, 23:19 »
Zaba14 jaka szkoda że niewiele osób jest takiego zdania, kurcze, co mnie interesuje życie innych, niestety, stojąc sobie na korytarzu na przerwie rozmowa dziewczyn z klasy o tym czy pan X (nauczyciel) nie jest przypadkiem homo, żałosne, padały teksty odnośnie jego ubioru (różowawa koszulka) potem na anty "przecież on co chwile rwie do dziewczyn" miałam ochotę aż je ochrzanić że co je to obchodzi, jednak włączyłam sie na spokojnie mówiąc że wątpię ale to i tak jego sprawa

gdzieś czytałam jakiś bilans że niby związki homoseksualistów szybciej się rozpadają, dlaczego? przez społeczeństwo? jak żyć z osobą jeśli jest się wytykanym palcami? ehh, polska...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #288 : 2009-05-16, 16:32 »
Obraziles geja? pojdziesz to wiezienia....

Takiej kary domaga się rzecznik praw obywatelskich.

W piśmie do ministra sprawiedliwości znany z konserwatywnych poglądów rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski postuluje poszerzenie kodeksu karnego tak, by za znieważenie homoseksualistów groziło do trzech lat więzienia - pisze "Dziennik".

A co o propozycji karania za obrażenie gejów myśli resort sprawiedliwości?
Przeanalizujemy wystąpienie rzecznika - zapowiada Joanna Dębek z biura prasowego ministerstwa.

Nie zmienia to faktu, że nawet jeśli minister Czuma nie poprze propozycji Kochanowskiego, przez Sejm i tak przetoczy się debata na jej temat. Projekt zostanie zgłoszony bowiem jako poselski - dodaje "Dziennik".

[http://www.sfora.pl/Obraziles-geja-Pojdziesz-do-wiezienia-a6446-30]


noz sie w kieszeni otwiera
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #289 : 2009-05-16, 16:51 »
moim zdaniem to nie jest głupi pomysł, ludzie czują się bezkarnie, uważają homoseksualistów za gorszych, których można obrażać, czy to jest sprawiedliwe? czy ty mając np. inny kolor skór chciałbyś słyszeć obelgi, nie, oni też nie chcą być obrażani za swoją naturę...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #290 : 2009-06-21, 14:39 »
Hmm.. to faktycznie nie taki zły pomysł..
..chociaż, oczywiście mam "ale".. Nasze Zakłady Karne są tak przepełnione, a nietolerancji nie trzeba daleko szukać.. praktycznie po roku, liczba skazańców wzrosłaby tak, że zamiast budować osiedla mieszkaniowe, hotele i szkoły, zaczęto by kłaść nacisk na rozbudowywanie więzień. ;D

Wg. mnie mogłaby pomóc wysoka grzywna. :p

moim zdaniem to nie jest głupi pomysł, ludzie czują się bezkarnie, uważają homoseksualistów za gorszych, których można obrażać, czy to jest sprawiedliwe? czy ty mając np. inny kolor skór chciałbyś słyszeć obelgi, nie, oni też nie chcą być obrażani za swoją naturę...
Czym różni się homoseksualista od heteroseksualisty.?
Wszyscy na pozór jesteśmy tacy sami.. to My decydujemy o swoim życiu.. Nikt nie ma prawa się w to wpierniczać.. wysoce niesprawiedliwe są obelgi pod adresem ludzi, którzy nikomu nie szkodzą swoim zachowaniem.
I skoro Homo tolerują Hetero to Hetero powinni podpłacić się tym samym.. Takie jest moje zdanie.   
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

Forum Zwierzaki

Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedz #290 : 2009-06-21, 14:39 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #291 : 2009-06-21, 21:16 »
którzy nikomu nie szkodzą swoim zachowaniem.
I skoro Homo tolerują Hetero to Hetero
zgubne podejscie...nie przeszkadza to niech se bedzie...
Jak ogladam statystyki to zaczynam sie bac, liczba rozowych ma byc wieksza od liczby "normalnych" (dalem w cudzyslowiu zebyscie mnie nie zjadly) jeszcze za mojej kadencji... imo rozowi nie tyle toleruja "normalnych"ludzi co nie maja zbyt duzo do gadania ;) jakby jakis gej nazwal mnie lub kazdego innego normalnego bialego czlowieka pi. hetero to by zostal troche poturbowany :P
choc w sumie kiedys "normalni"  beda mniejszoscia.
Na koniec mojej wypowiedzi chce dodac jedna zecz:God made Adam and Eve not Adam and Steve.
Dziekuje za uwage, czekam na pogrom.
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #292 : 2009-06-21, 23:06 »
"Różowych" nie może być kiedyś wiecej niż "normalnych", bo gatunek zwyczajnie by nie przetrwał. Jeżeli "normalność" sprowadzamy wyłącznie do sfery reprodukcji, gdzie głównym argumentem homofobów jest "związki homo są sprzeczne z naturą, bo nie ma z tego dzieci".
A propos "różowości". Nasunął mi się tu jeden z felietonów Kingi Dunin o miasteczku, w którym wszystkie domy malowano na niebiesko. Aż tu nagle ktoś zechciał mieć dom żółty, i padł ofiarą dyskryminacji, przemocy, jego "żółtość" została zepchnięta do "wewnętrznych" ścian. Itd, itp. Metafora bardzo obrazowa, i trafna.
Odwołuję też do któregoś z majowych numerów "Wysokich obcasów", artykuł bodajże pod tytułem "Każda z nas jest trochę homo" - potwierdzenie, iż preferencje kobiet opierają się głównie o sferę emocjonalną.

 
Wszyscy na pozór jesteśmy tacy sami.. to My decydujemy o swoim życiu.. Nikt nie ma prawa się w to wpierniczać.. wysoce niesprawiedliwe są obelgi pod adresem ludzi, którzy nikomu nie szkodzą swoim zachowaniem.

Otóż  to. Decydujemy o własnym życiu, partner/partnerka o swoim, i stawianie tu przez coniektórych homoseksualizmu z pedofilią czy zoofilią jest bardzo nie na miejscu. Ale, niestety, niezwykle często spotykane.
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #293 : 2009-06-22, 09:22 »
Obraziles geja? pojdziesz to wiezienia....

Takiej kary domaga się rzecznik praw obywatelskich.
Znam lepszy sposób na zmianę nastawienia nietolerancyjnej osoby. Właściwie to źle napisałam, bo kara za obrazę nastawienia nie zmieni, co najwyżej spowoduje większą ostrożność w obrażaniu na przyszłość...

Czytacie czasem netowe komentarze pod artykułami o gejach? Ile w nich pogardy, prostackiego natrząsania i złorzeczenia... Słabo się robi od koszmarnego prymitywizmu wypowiadających... Ja takim osobnikom życzę, żeby znaleźli się w rękach lekarza-geja... I niech im zdrowie albo życie uratuje... Albo niech strażak-gej wyciągnie ich z płonącego domu... Oczywiście musiałby to być gej "jawny"... Co wtedy powiedzą? Nadal będą wysyłać homo na księżyc, czy coś jednak ZROZUMIEJĄ? :/

Niestety, niejeden z plujących jadem wiele zawdzięcza własnie tym, na których pluje... Tylko nie wie o tym... Z oczywistych powodów, geje są wśród nas, ale żyją w ukryciu... Nie każdy ma odwagę Tomasza Raczka... A szkoda (choć nie dziwię się temu wcale), bo gdyby ludzie zrozumieli, że gej to NORMALNY człowiek, szybciej dotarło by do nich, ze ocenianie człowieka w oparciu o orientację seksualną to głupota. Niestety, pokutuje wśród nas stereotyp geja-dziwoląga, polującego w ciemnych zaułkach na ofiarę... :roll: A coś mi się zdaje, że w takim zaułku prędzej można wpaść w szpony "normalnego" hetero...
Zapisane
IBDG Wrocław

Minerwa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 396
  • Mój Mistrz - J.W. <3
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #294 : 2009-06-22, 16:47 »
Drażni mnie Twoje podejście Mitrandirze, aczkolwiek przemilczę... nie ma gejów i ludzi "normalnych" [..nawet jeżeli pisane jest to w cudzysłowiu..] I jedno i drudzy są w pełni NORMALNI. ;)
_______________________________________
"Różowych" nie może być kiedyś wiecej niż "normalnych", bo gatunek zwyczajnie by nie przetrwał."
 
Jest taka możliwość, iż homo będzie więcej niż hetero, ale gatunek tak jak już wspomniałaś wymrze.. uważam jednak, że w najbliższym czasie nam to nie grozi.. :)
_______________________________________


Czytacie czasem netowe komentarze pod artykułami o gejach? Ile w nich pogardy, prostackiego natrząsania i złorzeczenia... Słabo się robi od koszmarnego prymitywizmu wypowiadających... Ja takim osobnikom życzę, żeby znaleźli się w rękach lekarza-geja... I niech im zdrowie albo życie uratuje... Albo niech strażak-gej wyciągnie ich z płonącego domu... Oczywiście musiałby to być gej "jawny"... Co wtedy powiedzą? Nadal będą wysyłać homo na księżyc, czy coś jednak ZROZUMIEJĄ? :/

Tak, tak.. "jawny".. niestety mało jest osób "jawnych", nie tylko wśród homo.. Szkoda mi osób, które muszą żyć w ciągłym strachu o swoją przyszłość, czy życie.. Wielu hetero nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi potencjalnych, "jawnych" homoseksualistów..
Zrozumieją jednostki... ważne, by te jednostki zadziałały dalej i zaczęły robić coś w kierunku pomocy dla osób homo.. Takich jednak jest niewiele, Polacy wolą chować głowę w piasek. :/
Zapisane
"Witaj, jakbyś pierwszy raz witał,                             
żegnaj, jakbyś spotkać już nie miał,
żyj życiem jakbyś nazajutrz
twarzą w twarz ze śmiercią miał stanąć."

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #295 : 2009-07-07, 12:11 »
tak na marginesie o wiele łatwiej i milej pracuje się z homoseksualistą, niż z facetem ktory interesuje się dziewczynami, milej, łatwiej... bez podtekstów ;)
Akurat mam inne doświadczenia pod tym względem, lepiej mi się dogaduje z koleżanka lesbijką niż z gejem. Ale jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę. 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #296 : 2009-08-08, 09:16 »
Jakie ludziska są na to wyczulone... wczoraj na sb forum o innej tematyce, pochwaliłam się, że zaprosiłam koleżankę na 'randkę'.
Zapadła cisza. Po chwili padło pytanie, czy ja przypadkiem nie jestem dziewczyną. Pospieszyłam z odpowiedzią, że przypadkiem tak. I jak dotąd na sb było cicho i spokojnie zapanowało tam poruszenie niezwykłe, jedni pytali czy ze mną wszystko ok, inni starali się mnie "bronić" pisząc, że tą informacją zapewne chciałam tylko sb rozruszać i że mi się udało, ale że na poważnie to nie było.
Bardzo, bardzo ciekawe zjawisko: jedna mała niewinna przechwałka, a reakcja jaka :D Chyba socjologia to jednak dobry wybór ;p
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #297 : 2011-04-15, 22:17 »
Znam lepszy sposób na zmianę nastawienia nietolerancyjnej osoby.

Indoktrynować od małego.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Forum Zwierzaki

Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedz #297 : 2011-04-15, 22:17 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #298 : 2011-04-17, 12:21 »
Lepszym sposobem, niż więzienie, jest taka grzywna, która na przyszłość każe ugryźć się w język, zanim przywali się komuś ciężkim słowem... Zawsze powtarzam, że wielu nic nie zaboli tak, jak uderzenie po kieszeni... Po co drania jednego z drugim utrzymywać w więzieniu (i tak miejsca w nich już brakuje), skoro można z nich kasę pociągnąć... W pożytecznym celu...
A najlepszy sposób, moim zdaniem, zawiera się w tym:

Cytat: IBDG
Czytacie czasem netowe komentarze pod artykułami o gejach? Ile w nich pogardy, prostackiego natrząsania i złorzeczenia... Słabo się robi od koszmarnego prymitywizmu wypowiadających... Ja takim osobnikom życzę, żeby znaleźli się w rękach lekarza-geja... I niech im zdrowie albo życie uratuje... Albo niech strażak-gej wyciągnie ich z płonącego domu... Oczywiście musiałby to być gej "jawny"... Co wtedy powiedzą? Nadal będą wysyłać homo na księżyc, czy coś jednak ZROZUMIEJĄ?

Niestety, niejeden z plujących jadem wiele zawdzięcza własnie tym, na których pluje... Tylko nie wie o tym... Z oczywistych powodów, geje są wśród nas, ale żyją w ukryciu... Nie każdy ma odwagę Tomasza Raczka... A szkoda (choć nie dziwię się temu wcale), bo gdyby ludzie zrozumieli, że gej to NORMALNY człowiek, szybciej dotarło by do nich, ze ocenianie człowieka w oparciu o orientację seksualną to głupota. Niestety, pokutuje wśród nas stereotyp geja-dziwoląga, polującego w ciemnych zaułkach na ofiarę...  A coś mi się zdaje, że w takim zaułku prędzej można wpaść w szpony "normalnego" hetero...

Co do indoktrynacji, mam wrażenie, że sam jesteś jej ofiarą.
Zapisane
IBDG Wrocław

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Związki homoseksualne
« Odpowiedź #299 : 2011-04-18, 02:05 »
Co do indoktrynacji, mam wrażenie, że sam jesteś jej ofiarą.

Oczywiście, Pani Senyszyn nie uczyła mnie, że mogę mieć dwóch tatusiów, jestem z tego powodu upośledzoną i nietolerancyjną osobą. 
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.208 sekund z 27 zapytaniami.