Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaklinacz koni i podobne książki  (Przeczytany 8662 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Zaklinacz koni i podobne książki
« : 2007-04-09, 15:27 »
Czytałam ostatnio książke "zaklinacz koni" nie czytam szybko więc zajeła mi troche czasu. zżyłam się z bohaterami i leśli ktoś ją przeczytał to wie jaki był koniec. Ja się popłakałam za biednym Tomem. wiele nauczyła mnie to książka. przeczytałam również "koń zwany cieniem" i "mój kary" takie książki wciągają i uczą. jeśli ktoś ich nie czytał to szczerze polecam również jak toś może polecić inną tego typu książkę to byłabym wdzieczna.jeszcze mam jedno pytanie nie związane z końmi tylko z tym forum. jak do jasnej ciasnej dodaje się zdjęcia lub to takie po prawej stronie co jest koło każdego użytkownika a koło mnie nie?? wpisujcie się i pozdrawiam;p
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Nanami

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #1 : 2007-04-11, 15:41 »
Mnie "Zaklinacz koni" zanudził romantycznym wątkiem. Tez czytałam "Czarny rumak" Anny Sewell, jedna z moich pierwszych książek, niedawno kupiłam i przeczytałam ją po angielsku, tytuł "Black Beauty", w Empiku za około 10 zł mozna kupić. Mam jeszcze w mojej biblioteczce trzy ksiązki z serii "Zaklinacz koni" Judy Waite - Puzel, Gwiazda i Szafir - ponoć jest jeszcze Eclipse, ale ja mam tylko fragment tejze. O podobnej tematyce jest jeszcze "Niepokonany Seabiscuit".
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #2 : 2007-04-27, 14:45 »
ej moze ktoś jeszcze coś napisze!! jedna osoba tylko czytała tą książke??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedz #2 : 2007-04-27, 14:45 »

Enola

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #3 : 2007-04-27, 18:46 »
Ja również czytałam, podobała mi się, ale zakończenie mnie rozczarowało...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #4 : 2007-04-28, 03:34 »
Dużo osób stąd czytało tę książkę z tego co pamiętam po wypowiedziach w "Jaką książkę ostatnio przeczytałeś" :).
Mi się bardzo podobała, przeczytałam bardzo szybko, później jeszcze "pozarażałam" nią połowę rodziny :). Zakończenie bardzo fajne, niestety takie jest życie. Zdecydowanie bardziej podoba mi się zakończenie książkowe niż to, które było w filmie.
Niestety więcej książek tego typu nie czytałam, poza książką "Człowiek, który słucha koni" Monty Robertsa - właśnie takiego zaklinacza koni, też bardzo polecam.
Zapisane

ania1991

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #5 : 2007-04-28, 08:15 »
no właśnie a niech ktoś napisze jak sie skończyła ;p ja nie czytałam tej książki,oglądałam tylko film  :o ale chyba zainwestuje z ta ksiazke
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #6 : 2007-04-28, 17:28 »
no właśnie a niech ktoś napisze jak sie skończyła ;p ja nie czytałam tej książki,oglądałam tylko film  :o ale chyba zainwestuje z ta ksiazke
skończyła się jak dlamnie smutno. nie wiem jakie zakończenie było w filmie ale w książce...(nie moge napisać bo to zepsuje innym przyjemność jak mnie upomniał ktoś) a co tak wogule było w filmie bo słyszałam że to... kisz no że nie fajny i nie warto oglądać ale moze się myle
« Ostatnia zmiana: 2007-04-28, 21:50 autor renia3399 »
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ania1991

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #7 : 2007-04-28, 19:12 »
film oglądałam,ale z tego co piszenie to książka bardzo różni sie od filmu  :)
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #8 : 2007-04-28, 20:49 »
Renia nie wiem od kogo to słyszałaś, ale zupełnie nie mogę się zgodzić. Film naprawdę dobry, trochę się różni, ale nie dużo. Poza zakończeniem, którego nie podam :). Tak samo, jak chciałabym prosić o zlikwidowanie opisu zakończenia książki - takie rzeczy lepiej wysyłać na PW, bo może zajrzeć tutaj ktoś, kto dopiero chce przeczytać - a w ten sposób psujecie całą radość czytania
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedz #8 : 2007-04-28, 20:49 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #9 : 2007-04-28, 21:47 »
sorry ale ania1991 poprosiła bym napisała koniec. moze powinna to zrobić w prywatnej wiadomości ale mój błąd jeszcze moge to zmodyfikowac :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #10 : 2007-04-28, 23:03 »
Oto właśnie chodziło, dzięki :). Zareagowałam trochę ostro, ale strasznie mnie wkurza, jeśli zaczynam czytać książkę, a ktoś mówi mi jakie jest jej zakończenie. I wiem, że mało kto to lubi :)
A film pooglądaj, nie ma to jak samemu sobie opinię wyrobić :)
Zapisane

ania1991

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #11 : 2007-04-29, 19:48 »
a to przepraszam was wszystkich :) rzeczywiście mogłam zapytać na PW ... przeczytam książke tylko najpierw musze ja dostać ;p
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #12 : 2007-04-29, 22:01 »
ja za książką latałam od biblioteki do biblioteki i po jakiś 6 miesiącach ją wkońcu przeczytałam :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #13 : 2007-04-29, 22:37 »
Też jej poszukiwałam długo i namiętnie w bibliotekach, aż w końcu znalazłam na przecenie książek w księgarni i już jest moja :D
Zapisane

Amazonka

  • Gość
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #14 : 2007-12-27, 18:02 »
Mnie się podobała "Czartoria kraina Kuhailana". Też jest wątek romantyczny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedz #14 : 2007-12-27, 18:02 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #15 : 2007-12-30, 20:21 »
To jest taka jakby kontunuacja "Niosącej radosci"??
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Zaklinacz koni i podobne książki
« Odpowiedź #16 : 2007-12-30, 20:37 »
a temat nizej końskie powieści sie teraz dubluje :/
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.