Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak wypuścić falistą z klatki??  (Przeczytany 7027 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

truskaweczka

  • Gość
jak wypuścić falistą z klatki??
« : 2007-07-18, 18:18 »
mam pytanko bo mam papuge która była oswojona i wypuszczana dostalam ja trzy dni przed moim wyjazdem pojechalam na trzy tygodnie i papuga nie wychodzila z klatki od dwoch dni probuje ja wypuścić ale nie chce wyjść z klatki jest to moja pierwsza nimfa wiec prosze o pomoc czyli odpowiedz na moje pytanie: JAK WYWABIĆ JĄ Z KLATKI??
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: jak wypuścić falistą z klatki??
« Odpowiedź #1 : 2007-07-19, 07:55 »
Może otwórz drzwi klatki i ośmiel ją jakimś smakołykiem, za którym sama papuga wręcz szaleje.

Ja mam kanarka i sam z klatki nie chce wychodzić od zeszłorocznych wakacji - bo było przemeblowanie i malowanie ;) , więc rozprostowanie skrzydełek na nim wymuszam: jest nauczony aby siadać na ręce, gdy włożę ją do klatki, więc gdy usiądzie to go wyjmuję. Zwykle robi jedno kółko i wraca do klatki,więc wszystko powtarzam kilka razy.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: jak wypuścić falistą z klatki??
« Odpowiedź #2 : 2007-07-19, 08:16 »
Ja podobnie sobie radzę z papużką. Riki też nie chce wychodzić z klatki, więc muszę użyć sposobu.
Wkładam do klatki patyczek, na który chętnie wchodzi i go wyciagam. Jak sprzątam klatke, to zdejmuje denko, wyjmuję karmnik i poidełko i same kratki powoli przewracam do góry nogami. Riki wtedy maszeruje po szczebelkach, żeby być jak najwyżej i potem już sam odfruwa.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: jak wypuścić falistą z klatki??
« Odpowiedz #2 : 2007-07-19, 08:16 »

Holly

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: jak wypuścić falistą z klatki??
« Odpowiedź #3 : 2009-10-03, 14:48 »
Bardzo podobna sytuacja do mojej . Pojechałam na wakacje i moje papużki trochę mnie zapomniały . Ale w końcu z czasem powinny wyjść z klatki . Tak jak już pisano , możesz ich zbawiać jedzeniem , ale pewnie i tak zdobędziesz znowu ich zaufanie . Pozdrawiam !  :o
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.