Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: papuga Ara  (Przeczytany 20277 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
papuga Ara
« : 2008-10-14, 13:42 »
hej  :D  zastanawiam się..czy można hodować papugę Arę w domu?! Czy jest jakiś zakaz?! Jeśli można to jakie warunki trzeba mieć na utrzymanie tego ptaka?!
Zapisane

papuzia_mama

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #1 : 2009-04-24, 13:55 »
ara to papuga, która ma ok.50cm i jest dosyć kosztowna i wszystko potrzebuje wielkie.
Ara to ptak do hodowli w domu ale nie w mieszkaniu.
papuga ta jest bardzo inteligentna.jak się kupuje arę trzeba mieć specjalne pozwolenie.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #2 : 2009-04-25, 08:42 »
ara to papuga, która ma ok.50cm i jest dosyć kosztowna i wszystko potrzebuje wielkie.
Ara to ptak do hodowli w domu ale nie w mieszkaniu.
papuga ta jest bardzo inteligentna.jak się kupuje arę trzeba mieć specjalne pozwolenie.
Prawdę mówiąc poza papużkami falistymi i nierozłączkami nie powinno się hodować ani trzymać w domach czy mieszkaniach żadnych innych papug. Mam tu na myśli względy odpowiedniego, zdrowego stanu psychicznego i fizycznego tych ptaków.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: papuga Ara
« Odpowiedz #2 : 2009-04-25, 08:42 »

Pala_132465798

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 22
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #3 : 2009-05-12, 18:36 »
hej ja trochę pytanię ni na temat jakie warunki musi mieć nimfa i ile kosztuje
Zapisane
aniolem  jestem

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #4 : 2010-01-09, 11:03 »
Papuga to nie maskotka, którą trzyma się pojedynczo. To nie pies, żeby mógł żyć z człowiekiem bez uszczerbku na psychice. Kupując samotnego ptaka robisz mu krzywdę. On uznaje Cię za Twojego jedynego towarzysza, partnera. Czeka, aż będziesz mu czyścił pióra, iskał dziobami, czy latał, a Ty tego nie potrafisz... Papugi w naturalnych warunkach tego gatunku łączą się w pary i nie rozstają się choćby na minutę. Ty masz szkołę/pracę. Musiałabyś z nim chodzić wszędzie. A co z potrzebą rozmnażania? Będziesz jego partnerem seksualnym? Bo nie bardzo mogę sobie to wyobrazić... Nie spełnisz potrzeb samotnego ptaka. Poza tym. Ara to nie papuga do domu. Potrzebujesz woliery o dość znacznych rozmiarach. A co z zimą? Taką wolierę trzeba ocieplić. Jeśli chcesz papugę musisz się też liczyć z godzinami sprzątania w domu, przygotowywaniem pokarmów (w wypadku ary to owoce, soki, warzywa, kiełki, pędy roślin, granulat itd.) To czasochłonne zajęcie. Liczysz się z tym?
Zapisane

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #5 : 2011-07-07, 15:55 »
Zgadzam się z tym,że papuga to nie maskotka. Żeby hodować arę trzeba być bardzo doświadczonym w opiece nad zwierzętami. Należy się także bardzo dobrze zastanowić, czy damy radę się taka papugą zajmować. Gdy nauczymy jej, że jesteśmy cały czas w domu, a  nagle przyjdzie gdzieś wyjechać, czy pracować po 10 godzin to papuga będzie bardzo smutna. Takie papugi żyją po około 70 lat. Kupując arę należy być bardzo odpowiedzialnym!!
Zapisane

amanaskin

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #6 : 2011-10-04, 13:49 »
Nie tylko odpowiedzialnym, trzeba też dużo wiedzieć o papugach, dlatego najlepiej sprawdzić na mniejszych papguach czy odpowiadaja tobie kupy niemalze wszedzie ( jezeli sa wypuszczane ) szkody w drewnianych sprzetach, plakatach, ksiazkach, pudelkach itp. ;] wlasnie mi wczoraj nimfa wygryzla dziure na plakacie z autografem warta 100zl.. szkoda, ale i tak ja lubie :D, aha nie wspomne o tapetach i ceratach a i czasem gips rozdziubio
Zapisane

BlackMolly1998

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #7 : 2011-12-21, 12:26 »
Ja tak odejdę od tematu: Czy papugi bardzo brudzą? Bo moja mama lubi porządek a ja chciałabym mieć nimfę w domu. A i jakie koszty wiążą się z zakupem papugi i wszystkiego co jej potrzebne?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #8 : 2011-12-22, 11:59 »
poczytaj posty powyzej a odpowiedz uzyskasz.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: papuga Ara
« Odpowiedz #8 : 2011-12-22, 11:59 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #9 : 2011-12-29, 19:05 »
Pedantom trudno jest współmieszkac ze zwierzetami. A papugi brudzą. Dlatego warto dokladnie przemyslec sprawe przed zakupem zwierzaka.
Znam faceta, ktory oddal krotkowlosego jamnika do bidula, bo " jak sie trzepał to kurz z niego leciał".....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #10 : 2011-12-29, 21:27 »
Znam faceta, ktory oddal krotkowlosego jamnika do bidula, bo " jak sie trzepał to kurz z niego leciał".....

i to jest wlasnie problem, ludzie biora zwierzaka a potem porzucaja
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

genialny żółw

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #11 : 2013-01-30, 23:16 »
Fakt, że papuga to nie pies, a szkoda bo zawsze chciałem mieć papuge, ale przecież iskać po skrzydłach jej nie będę, dlatego pozostaje podziwiać papugi w Zoo, ech koniec marzeń o pirackiej przygodzie...
Zapisane

Omnomnom

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #12 : 2013-02-17, 16:24 »
Mam już długo doczynienia z papugami, przez 20 lat miałem Alexandrette, teraz od 3 lat mam Faliste. Są gatunki papug które bez problemowo żyją pojedynczo, ale niektóre (faliste, nierozłączki i inne) lepiej czują się w towarzystwie. Aby posiadać Arę potrzebujesz pozwolenia, a żeby je otrzymać będziesz musiał udowodnić że masz jak się ją zająć (wielka klatka za kilkaset, kilka tysięcy złotych), wystarczające zarobki aby móc ją utrzymać bo dla tej papugi nie kupuje się ziarenek tylko owoce (lubią jabłka), warzywa, soki, witaminki. Taka papuga potrzebuje polatać, trzeba jej poświęcać czas na zabawę, jeżeli chcesz aby "mówiła" to 30 min przynajmniej dziennie "rozmowy" jednak napewno bez natychmiastowych wyników. Na utrzymanie Ary potrzeba kilka tysięcy złotych na samą papugę i klatkę + pozwolenia a do tego ze 200 złotych miesięcznie na jedzenie dla niej. Dlatego też jak to podsumuje to do domu największe papugi to 40-45 czyli około rozmiarów aleksandretty obrożnej (ara do metra). Zapomniałem że jakby Ci się odwidziało, to Ary szybko się nie pozbędziesz. Żyje do 65 lat, a nie ma praktycznie ludzi kupujących takie papugi.
Zapisane

kamilgolak

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #13 : 2013-11-06, 12:20 »
Ja pamiętam, że miałem manie na papużki. Za każdą wizytę u dentysty musiała być być papużka. Zawsze kończyło się na falistej chodź arę chciałem.
Zapisane

bejbi

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #14 : 2017-07-14, 09:18 »
Hej. Ja tutaj zawsze wchodę sprawdzać kocie sparwy, ale potrzbeuje rady związane z Arą, wiec moze dobrze trafiła mimo porzucenia wątku:) Moja córka chce papaugę i nie mam pojawięcia jakie podłoże powinny mieć papużki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: papuga Ara
« Odpowiedz #14 : 2017-07-14, 09:18 »

bejbi

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: papuga Ara
« Odpowiedź #15 : 2017-07-20, 12:08 »
 a gdzie kupujesZ? Mają sklep internetowy?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.185 sekund z 28 zapytaniami.