Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: papuga amazonka  (Przeczytany 4356 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wanpa4131

  • *
  • Wiadomości: 1
papuga amazonka
« : 2012-11-08, 10:16 »
Witam,
Jestem tu nową osobą. 3 dni temu rodzice kupili amazonkę 3 miesięczną.Hodowca kazał już następnego dnia ją wyjąć z klatki z racji tego, że jest młodziutka i jeszcze ją trzeba dokarmiać. OK tak zrobiliśmy. Wzięłam ją na patyk i dokarmiamy do chwili obecnej. Problem tkwi w czymś innym. Po skończeniu posiłku papuga dziobie po palcach.Jak ją oduczyć tego?? Czytałam dużo postów i w jednych piszą, że trzeba ją lekko dotknąć po dziobie i stonowanym, stanowczym głosem powiedzieć żeby tak nie robiła. Robiłam też tak i nic. Palce mam poharatane! co robic??
Dziś jest 4 dzień u nas i zaczęła się odzywać....czy mam od razu do niej iść czy nie reagować?? Nie chcę też żeby przyzwyczaiła się, że jak tylko ona się odezwie to już do niej biegnę bo później będzie problem jak np. będę chciała wyjść na miasto na 3-4 godziny. Doradźcie
Pozdrawiam
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: papuga amazonka
« Odpowiedź #1 : 2012-11-09, 16:20 »
Moze nadal jest głodna ? Dobrze byc w kontakcie z hodowca jednak.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ratka13

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: papuga amazonka
« Odpowiedź #2 : 2020-09-11, 13:20 »
Co jak co, ja zapytałabym jakiegoś fachowca od papug.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: papuga amazonka
« Odpowiedz #2 : 2020-09-11, 13:20 »

greczynka58

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: papuga amazonka
« Odpowiedź #3 : 2021-08-12, 09:45 »
Moi znajomi mieli podobnie i rzeczywiście kontakt z hodowcą pomógł. Nie wiem co dokładnie im poradził, ale chyba jakoś zmienili zachowanie w stosunku do niej, poczuła większy respekt i się uspokoiła :P
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.136 sekund z 24 zapytaniami.