Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak odróżnić kocurka od kotki?  (Przeczytany 9059 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

perla_

  • Gość
jak odróżnić kocurka od kotki?
« : 2005-09-06, 12:25 »
Mam problem, moja kotka się okociła. Kotki już mają prawie dwa miesiące. Czas, aby znalazły swój nowy dom. Niestety nie wiem jak odróżnić ich płeć. Co chwile ktoś pyta jakiej płci są kiciorki, a ja nie wiem... Może mi ktoś powiedzieć jak rozróżnić maluchy? Coprawda patrzyłam, próbowałam jakoś je rozszyfrować, ale nie wiem... Proszę o radę.
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #1 : 2005-09-06, 13:55 »
Nie najlepiej pojsc do weta? ale kocurek ze tka ujme wiecej ma pod ogonkiem..pozatym powinas poznac samca po jaderkach ktorych kotki nieposiadaja...a znajduja sie tuz pod odbytem ze tak ujme..
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #2 : 2005-09-06, 14:33 »
Mam problem, moja kotka się okociła. Kotki już maj± prawie dwa miesi±ce. Czas, aby znalazły swój nowy dom. Niestety nie wiem jak odróżnić ich płeć. Co chwile kto¶ pyta jakiej płci s± kiciorki, a ja nie wiem... Może mi kto¶ powiedzieć jak rozróżnić maluchy? Coprawda patrzyłam, próbowałam jako¶ je rozszyfrować, ale nie wiem... Proszę o radę.
Powiem Ci jak to zrobic jak zobowiążesz się do sterylizacji kotki 8) Jest to całkiem proste, ale sumienie mi nie pozwala teraz Ci powiedzieć. Uważam, że każdy właścicielk rozmnażający swoją kotkę powinien wziąć na siebie odpowiedzialność i zostwaić cały miot u siebie, sterylizując w odpowiednim czasie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedz #2 : 2005-09-06, 14:33 »

Robal

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #3 : 2005-09-07, 14:43 »
Eh zatryzma cu siebie moze niekoniecznie..ale chociaz zaszczpeic jak przyjdzie pora...niestety moj kotek jak do mnie trafil mial 2 miechy i niebyl szczepiony...facet ktory go niezaszczpeil mowil ze zamlody ejst na to...taa..jasne...niechcial kasy wydac..-_-
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #4 : 2005-09-07, 16:11 »
Eh zatryzma cu siebie moze niekoniecznie..ale chociaz zaszczpeic jak przyjdzie pora...niestety moj kotek jak do mnie trafil mial 2 miechy i niebyl szczepiony...facet ktory go niezaszczpeil mowil ze zamlody ejst na to...taa..jasne...niechcial kasy wydac..-_-
chyba się nie zrozumiałyśmy :D Chodzi mi o ELEMENTARNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za zwierzę polegającą na NIEROZMNAŻANIU go.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #5 : 2005-09-07, 17:01 »
Wega, w 100% popieram - ludzie są skorzy do mówienia o tym, jak to kotka powinna mieć młode, bo to tak, jakby kobieta nie miała dzieci, a umyka im chociażby taki fakt, że normalna kobieta nie oddaje pięciolatka "po odchowaniu" do ludzi, tylko praktycznie w ten czy inny sposób całe życie bierze za niego odpowiedzialność...
Zapisane

perla_

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #6 : 2005-09-07, 19:56 »
Zadałam proste pytanie i oczekiwałam prostej odpowiedzi. Pójdę do weterynarza i się dowiem, bo tu widzę nic po mnie. Jeśli chodzi o moją kotkę to uważam, że jak się ją wysterylizuje to kot mi się zniszczy (widzę co się stało z kotką sąsiada po takim zabiegu). Poza tym moje kociaki są czyste, zdrowe i wiem u kogo jest każdy z nich, więc nie widzę większego problemu z ich rozdawaniem.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #7 : 2005-09-07, 20:38 »
Ciekawe, czemu moje koty się nie zniszczyły, ani koty teściów, ani koty matki, ani jeszcze jakieś kilkaset innych kotów, które znam... :roll: To, czy kot się zniszczy, jak to nazywasz, zależy od jego predyspozycji indywidualnych i tego, jak właściciel o niego dba - czym karmi, jaki ruch zapewnia, itd.
A rozmnażanie świadome kotów nierasowych jest działaniem wbrew dobru zwierząt, których tysiące każdego dnia umiera bezdomnych, bo takie działania zabierają im potencjalne domy; nie rusza cię to?
Zapisane

perla_

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #8 : 2005-09-07, 23:37 »
ani troche
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedz #8 : 2005-09-07, 23:37 »

myszka

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #9 : 2005-09-08, 08:23 »
To po co masz zwierzęta, skoro ich nie lubisz? Do zabawy?
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #10 : 2005-09-08, 12:58 »
Wega.. ja tez nie jestem za bezmyslnym rozmnazaniem zwierzat.. ale niewiem czy kotka niezostala przygarnieta juz ciezarna itd.. po za tym skoro maluchy juz sa a dziewcyzna wie ze nei am warunkow do ich utryzmania lepiej by je komus oddała nierpawdaz? ale tez ejstem za sterylka lub chociaz zastrzyki i niepuszczanie kota by sie znowu namnozylo maluchow..koty dosc szybko sie rozmnazaja i zadko kto chce kota...
mam kolege ktory puszcza sowjego kota i go niewykastruje..uwaza ze go nieskrzywdzi..O_Oi co ja mam zrobic z tkaimi ludzmi..biora zwierze a doskonale mogli by kamric bezdomne bo na jedno wychodzi...swojego zwierzaka karmi a cale dnie poza domem..


Data wysłania: 2005-09-08, 12:57
po za tym niepotepiajmy kolezanki..owszem niepodzielam jej zdania w niektorych kwestiach ale ona zadała tylko pytanie o plec...
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #11 : 2005-09-08, 17:03 »
Robalku, nie do końca. Jeśli ktoś spyta, np., czy skuteczniejszy do trucia sąsiadów będzie czad, czy gaz musztardowy, to nie powinniśmy nie uświadamiać mu, że źle robi, planując coś takiego, prawda? Mimo, że nie oczekiwał ocen trucia, tylko polecenia środka ;) Drastyczny przykład, ale czasem trzeba drastycznie :P
BTW, z tego, co pisze koleżanka, to nie ma poglądów na antykoncepcję zbyt szerokich - przecież kociaki "znajdują domy"... :?
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #12 : 2005-09-08, 18:13 »
Rozróżnienie płci małego kociaka nastręcza wielu problemów. Właściwie niewiele osób potrafi na pierwszy rzut oka określić czy ma do czynienia z kocurkiem czy kociczką. Zamieszczone poniżej obrazki być może pomogą rozwiać wątpliwości.



Mała kociczka (po lewej) ma odbyt i pochwę leżące blisko siebie. U kocurka (po prawej) odbyt i penis są bardziej oddalone.

Określenie płci kociaka może być trudne zwłaszcza u kociąt poniżej ósmego tygodnia życia. Narządy płciowe u obu płci wyglądają dość podobnie. Jeżeli możemy jednocześnie porównać kotkę i kocurka, wówczas różnice są łatwiejsze do wychwycenia (niestety, nie zawsze mamy taka mozliwość).
U kocurków odległość pomiędzy odbytem a końcówką penisa jest większa niż odległość pomiędzy odbytem i pochwą u kotki. W tym "dodatkowym" miejscu u kocurka w późniejszym okresie pojawią się jądra.
Kształt ujścia pochwy u kotki jest bardziej podłużny, u kocura ujście penisa ma kształt okrągły.

Źródło - http://www.cats.alpha.pl/pleckota.htm
i następnym razem nie bierz się za rozmnazanie kotów - wiele ich jest w schroniskach
(ja się wymądrzam a sama miałm 15 kotów kiedy 3 kotki na raz się okociły :P )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

perla_

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #13 : 2005-09-08, 18:38 »
No wreszcie jakas normalna odpowiedz, dzieki wielkie Dory ;)
A co do tekstu ze "malo kto chce kotka" to to wielka pomylka, wystawiam kociaki na allegro za symboliczna zlotowke, nie jeden kot marzy o takim domu jakie wyszukuje dla swoich maluchow.
Pozdrawiam
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #14 : 2005-09-08, 18:45 »
ohhh ! ja bym kociaków na allegro nie dawała ! Zawsze kiedy oddawałam moje kocięta, robiłam ( a raczej mama robiła ) wywiad z przyszłymi właścicielami. Jestem pewna, ze kocięta były w dobrych rękach ( dzieci krówki, pinki (hihi :P mówię o moim kocie ) i leosi oraz miciuni są w gdańsku, zakopanem, wawie, na wsiach a nawet w niemczech (u mojej kuzynki i pracownicy mojego wujka ) oraz szwajcarii ( u znajomych ) i wielu wielu innych miejscach :P
« Ostatnia zmiana: 2005-09-08, 18:47 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedz #14 : 2005-09-08, 18:45 »

myszka

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #15 : 2005-09-08, 20:41 »
Samo sedno, Perla - niejeden kot marzy. A niewiele go ma. No ale przecież ciebie to nie rusza :?
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #16 : 2005-09-09, 08:02 »
no i weź też pod uwagę, że jak ci kocięta zostaną to albo będziesz je miała dalej albo wywalisz do schroniska :? mi 2 najładniejsze koty z całego miotu zostały (przygarnięta kicia była ciężarna) i mam koty które zazwyczaj idą pierwsze - czarny i calutki burasek. I mam teraz 2 koty (kicia jako pół dziki kot pewnie zjadła jakąś trutkę na szczury albo psy ją zagryzły bo to sie u mnie często zdaza )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Robal

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #17 : 2005-09-09, 13:12 »
No kazdy z was ma racje..ale kociaki juz sa...lepiej znalesc im domek to najwazniejsze..a moze Perla wykastuje swoja koteczke jelsi wyslucha naszych za...ja swojego ktoka wykastrowalam i ma sie swietnie nic niestracil na swoim teperamencie :) no pomijajac fakt ze ciut mu sie uroslo w szerz...
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #18 : 2005-09-09, 19:20 »
1. Perla-  pracuję w schronisku i... zapraszam na swój dyżur! :evil: zobaczysz, ile kotów szuka domów! no ale TY nie masz problemu z rozdawaniem kociąt, niech te schroniskowe umierają, przecież to nie Twoje!

Kotki nie zmarnujesz- jedynie sprawisz (po sterylizacji), że nie będzie miała ropomacicza ani nowotworów narządów rodnych :D Jeśli to kasa jest problemem- istnieją organizacje, które mogą pomóc w załatwieniu tańszego zabiegu.

2. ciężarne kotki też się sterylizuje- to taki sam zabieg jak każdy inny :D

3. Dory- i co? Wysterylizowałaś swoje kotki? Bo rozmnażaniem nie ma co się chwalić... Choć z Twoich postów wynika, że już je poddałaś temu zabiegowi...

4. 
Cytuj
lepiej znalesc im domek to najwazniejsze..
Nie zgadzam się. Choć w sumie jakby się miały dalej rozmnażać to lepiej wydać... Ale one NIE POWINNY SIĘ BYŁY URODZIĆ!!!
« Ostatnia zmiana: 2005-09-09, 19:29 autor Wega »
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #19 : 2005-09-28, 14:09 »
Niepowinny...niepowinny moz ei tak..ale skoro sa trzeba znalesc im dom jelsi wlascicielka wie ze nie da rady sie zajac nimi...
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #20 : 2005-09-28, 19:03 »
Moja mama  niewytrzymała i sama chciała wysteryzlizowac kotkee (chociaż Łypka była naszym pierwszym kotem więc byliśmy początkującymi) i sami nie chcieliśmy usypiać  małych bo nikt nie chciał kociakow- To jest wnerwiające3e jak cudze samce przychodza ci do kotki i obsikuja wchodza przez okno do domu!! i zasmradzaja ci mieszkanie- i jeszcze do tego kotka w ciazy z 8-10 kociakami? na podwórkach jeast ich mnóstwo i ciągle się rozmnazają bo ktoś wyrzucił kota bo jemu się rozmnożyły i taak dalej i tak dalej.:(:( Jeżeli nie masz serca to dalej rozmnażaj kota dalej!! A później co? Nasza kotka miała uraz do nas na kilka miesięcy jak zabraliśmy na jej oczach kociaki ... A czy kot się zepsuje?? No wiesz.. Kotka nie będzie tak latała za kocurami jak wcześniej.. ale jeżeli ty tego chcesz? Mój kot się niezniszczył ..

Forum Zwierzaki

Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedz #20 : 2005-09-28, 19:03 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #21 : 2005-09-28, 21:54 »
Wytłumaczcie ciemnocie w jaki sposób kotka się zepsuje po sterylizacji????
To brzmi jak awaria w samochodzie lub zejście na złą, kryminalna drogę  :lol:

Fachowo wykonana operacji, teraz często laparoskopowo pozostawia jedynie 2 cm szew na boku kotki a kotka juz po kilku dniach dochodzi do siebie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Wega

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #22 : 2005-09-28, 23:53 »
0Aisha0 - rozumiem że już ją wysterylizowaliście? Jakoś nie mogłam się tego doczytać...:)

Ekoteczka- koleżanka perla_ najwyraźniej napawa się kocim nieszczęściem, dla mnie jest skreślona, nie zaprzątaj sobie nią głowy bo nie warto.


Data wysłania: Wrzesień 28, 2005, 22:51:18
Niepowinny...niepowinny moz ei tak..ale skoro sa trzeba znalesc im dom jelsi wlascicielka wie ze nie da rady sie zajac nimi...
Słuchaj, trzeba ponosic konsekwencje swoich czynów. Myślę, że stado kotów w domu dałoby koleżance sporo do myślenia!
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #23 : 2005-09-29, 07:19 »
znaczy kotek sie niszczy? To co łapki mu się wycierają, futerko nosi znamiona użycia powyżej normy, czy odgłos paszczą jest nie taki jak trzeba?
Wega dodaj mnie do towarzystwa Ekotki bo ja też sie turlam ze śmiechu
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #24 : 2005-09-29, 19:39 »
Rinc  :wink:

Perła nadal czekam na odpowiedź, to bardzo interesujące ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Rincevind

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #25 : 2005-09-29, 19:52 »
Ekicia ale Ty niedomyślna jesteś!!! Bateryjki wredni weci podczas sterylizacji podmieniają i dają te starsze. Może jak kociątka mają stare baterie to im się z główką o , ooo tak , tak troszke przekrzywia i tak lekko jedną łapką barzdiej niż drugą. Kotek się niszczy . Buhahahahahahahaha
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #26 : 2005-09-29, 23:28 »
Tekst roku z tym niszczeniem! :lol: a pewnej koleżance to zdrowy rozsądek już się chyba dawno zNISZCZYł... ;-)
Zapisane

Kama , kicia

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #27 : 2005-10-09, 10:06 »
perla to proste
kot ma jaja
kotka nie ma jaj
i po sprawie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedz #27 : 2005-10-09, 10:06 »

Valeria

  • Gość
Odp: jak odróżnić kocurka od kotki?
« Odpowiedź #28 : 2005-10-09, 23:33 »
Cytuj
znaczy kotek sie niszczy? To co łapki mu się wycierają, futerko nosi znamiona użycia powyżej normy, czy odgłos paszczą jest nie taki jak trzeba?
Wega dodaj mnie do towarzystwa Ekotki bo ja też sie turlam ze śmiechu
A ja się mogę do towarzystwa dopisać? Bardzo proszę!  :mrgreen:

A cały "problem" już Kama,kicia rozwiązała. I w ogóle zastanawiam się, gdzie tu problem. Za moich czasów tego na biologii uczyli... Kocurek od kotki się różni tym, czym każdy ssaczy samczyk od samiczki. Ludzi nie wyłączając. :mrgreen:
Fakt, u niemowlaków cechy płciowe są słabo zarysowane. Ale koło dwóch miesięcy kocurkowi już nieźle widać mosznę z przyległościami. Chyba, że perla_ ma inny gatunek kotów, niż mi znane.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-09, 23:38 autor Valeria »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.