Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'  (Przeczytany 131932 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« : 2005-05-02, 09:54 »
Witam :)
Już niedługo stanę się szczęśliwą posiadaczką królika :) Planuję zakupić samiczkę. Mam tylko jedno pytanie: moim znajomi posiadający króliki, kupowali miniaturki, a rosły im no, nia da się ukryć, giganty. Czy można w sklepie odróżnić, czy urośnie z tego mała pociecha, czy większa pociecha? ;)
I jeszcze mam pytanko: Mam oto takiego skarba w domu

bardzo nie lubi kotów, ale nie wiem jak zareagowałaby na chomika. Mam chomika, ale boję się go puścić z Nelką, żeby mu nie zrobiła krzywdy. Dałoby się jakoś ich do siebie przyzwyczaić? (Psa i królika) Z góry dziękuję za odpowiedź :cmok:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #1 : 2005-05-02, 10:11 »
Miniaturki mają króciuteńkie uszka :;d:
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #2 : 2005-05-02, 10:21 »
Co do odrózniania to nie wiem. A jesli chodzi o królika i psa, to sama musisz zdecydować, najpierw zobacz jak Nela bedzie reagowala na krolisia w klatce. U mnie Cerber - hovawart nie jest dopuszczany do wypuszczonego z klatki krolika, ale Smyk - nowy malec jest do tego przyzwyczajany. Na razie chce się z nim bawić, a ze nie jest duzy to nawet jak traci krolika lapka to nie zrobi mu krzywdy. Mam nadzieje ze sie przywyczaja do siebie, zresztą to tez zalezy od charakteru królika, bo jesli twoj bedzie strachliwy i przed psem bedzie ciagle uciekal to z porozumienia raczej beda nici (moj krol akurat jest bardzo odwazny, zwroc na to uwage dokonujac wyboru krolika).
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #2 : 2005-05-02, 10:21 »

Agata:)

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #3 : 2005-05-02, 10:27 »
To, że znajomym 'miniaturki' tak porosły świadczy o nieuczciwości sprzedawców i o ich niewiedzy :roll: Co do stosunków między psiakiem a królikiem, myślę, że jeżeli będziesz od pierwszych chwil przyzwyczajać ich do siebie, to może się i zaakceptują ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #4 : 2005-05-02, 11:20 »
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: W jednym sklepie zoologicznym na akwa było napisane
"Króliki 15,00  55,00 ,-"
Zapytałam, dlaczego aż tak różnią się ceną. Sprzedawca odparł skromnie: Nie wiem.
Może wy wiecie?
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #5 : 2005-05-02, 11:32 »
A czym różniły się te króliki? Bo nie napisałaś. Możliwe, że chodziło o wielkość. Im większe, tym droższe
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #6 : 2005-05-02, 11:33 »
Ja tam nie widziałam żadnej różnicy :P
Ale jak coś to będę szukała królisia z krótkimi uszkami :;d:
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #7 : 2005-05-02, 11:56 »
Malka, szukal w DOBRYCH sklepach zoologicznych i patrz na to jakie maja warunkii :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #8 : 2005-05-02, 19:31 »
Jesli nie chcesz dużego królika, to niemoże być to baranek.
Uwazaj też żeby nie dawać za dużo jedzenia króliczkowi, bo wtedy też się robi większy ;)
A co do psa to tak jak spomnieli inni musisz sama ocenic czy twój pies nic nie zrobi maluchowi. mój napoczątku szczekał i siedział cały czas przy klatce... Jak wypuściłam królika to trzymałam psa na smyczy i karciłam za złe zachowanie... Teraz juz niezwracają na siebie uwagi ;)
Życze powodzenia w oswajaniu jeśli będziesz miała uchola :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #8 : 2005-05-02, 19:31 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #9 : 2005-05-11, 12:32 »
Ola - baranek nie jest duży - jest po prostu największy z miniaturek jego waga dochodzi maks do trzech kilo (normalnych do 2) więc aż takiej różnicy nie ma. malka nie radzę kupować w sklepach bo możesz się powaznie naciąć - w sklepach potrafia sprzedawać kroliki w wieku trzech (!!) tygodni - więc mają marne szanse na przeżycie - możesz adoptować królika (z pomoca rodziców - bo warunkiem jest pełnoletność) wtedy dasz jakiemuś który niesczęśliwie trafił dom i od razu będziesz wiedziała jaki ma charakter:] Tu masz króliczą stronę adopcyjną http://www.adopcje.kroliki.net/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kira

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #10 : 2005-05-16, 12:11 »
miniaturka u 1,5 miesiecznego krolika [owinna miec uszy  długosci do 5,5cm  do 7 to bedze mniejszy krolik  długodsci kazdego pyszczka to bedze  duzy okazały krolik
a i baranki zmniiaturyzowane nie istnieja one zawsze sa gigantami :D to tak ogólnie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #11 : 2005-05-16, 21:22 »
Istnieją:] baranek zminiaturyzowany waży około 3 kg. "normalne potrafią dochodzić do 8 kg  (miałam zminiaturyzowanego)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bonsai

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #12 : 2005-05-17, 19:49 »
I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia: W jednym sklepie zoologicznym na akwa było napisane
"Króliki 15,00 55,00 ,-"
Zapytałam, dlaczego aż tak różnią się ceną. Sprzedawca odparł skromnie: Nie wiem.
Może wy wiecie?

No cuż, wydaje się, że ten tańszy to był hodowlny króliczek - z tego co wiem  je sprzedaje sie na wagę, czyli mogło wyjść jakies  15 złotych. A sprzedawca chce zarobić.... Wciskając kit.... Miniaturki są droższe, bo kazdy chce mieć mniejszego króliczka. I to jest zaadnicza różnica.
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #13 : 2005-05-18, 17:39 »
Ja sama mam baranka i aż się boj o nasza wspólną przyszłośc :lol: Nieźle mnie nastraszyliście :P A raczej Kira mnie nastraszyła. Mój króliczek ma 10 miesięcy i długość jego ciałka wynosi 50cm, kiedy maksymalnie się rozłoży na podłodze :;d: Jak myślicie, dużo jeszcze urosnie ??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #14 : 2005-05-18, 17:55 »
10 miesięcy? to może jeszcze 2 - 3 cm:D maksymalnie 5, mozliwe też że już wcale nie urosnie...  nie masz sie co martwić że bedziesz miała 8 kilowego potwora , w każdym razie jeśli nie wazy w tej chwili 4 kg to masz po prostu najwiekszego z miniaturek (czyli zwykłego miniaturowego baranka)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #14 : 2005-05-18, 17:55 »

Bonsai

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #15 : 2005-05-18, 18:39 »
No wiesz, że królik jest większy nie znaczy od razu ze potwór, Iras. :/
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #16 : 2005-05-20, 20:01 »
Niby nie, Bonsai. Ja tam moge mieć nawet i 8 kilogramowego, tylko jakby się wtedy biedak do swojej klatki zmieścił :;d: Musze go koniecznie zwarzyc, i napewno powiem, jaka waga. W każdym razie, kiedy był jeszcze malutki, to widać było że szybko rośnie, a teraz wyraxnie "stanął" ;) Mam nadzieję że tak zostanie. Bo klatke ma okropnie małą. Mam zamiar ją przebudowac, jak tylko ilość gotówki wzrośnie :)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #17 : 2005-05-20, 23:29 »
Czyli trzeba tak jak ja : jeden pokoj w domu przeznaczyc w calosci dla królkow :) Maja tam wszystko co dusza zapragnie :) Eh, czasami to im nawet zazdroszcze :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #18 : 2005-05-21, 08:00 »
No wiesz, że królik jest większy nie znaczy od razu ze potwór, Iras. :/

A czy ja mówię że potwór?:] Te 4kg, to szczerze mówiąc taki strzał - chodzi mi o to że normalna miniaturka  baranek) jak dorośnie, nie waży więcej niż 3, czasem 3,5 ale wtedy to zazwyczaj jest już psaślak... a tak ogolnie - 10 miesięczny królik normalnie już nie powinien rosnąć, a jeśli rośnie to bardzo niewiele...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Essey

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #19 : 2005-05-21, 20:09 »
Cytuj
jeden pokoj w domu przeznaczyc w calosci dla królkow

Szczególnie jak się mieszka w bloku i ma trzypokojowe mieszkanie (60m2) :;d: Nie ma co. Albo wiem, trzy pokoje dla królika a nas wyeksmitować :lol:
 
Zapisane

Martyna 77

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #20 : 2005-05-22, 22:54 »
Hej, królik miniaturka będzie tylko wtedy miniaturowy, gdy jego dieta będzie wyłącznie składać się z suchych składników (siano, suchy granulat, paleczki lucerny itp.) żadnych ŚWIEŻYCH PRODUKTÓW typu zielenina, marchewka, sałata. :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #20 : 2005-05-22, 22:54 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #21 : 2005-05-23, 15:51 »
Hej, królik miniaturka będzie tylko wtedy miniaturowy, gdy jego dieta będzie wył±cznie składać się z suchych składników (siano, suchy granulat, paleczki lucerny itp.) żadnych ¦WIEŻYCH PRODUKTÓW typu zielenina, marchewka, sałata. :mrgreen:
Taa? :lol: Ciekawe, kto Ci takich mądrości naopowiadał :lol:

Cytuj
Czy można w sklepie odróżnić, czy urośnie z tego mała pociecha, czy większa pociecha?
Królik miniaturwy ma inne proporcje ciała niż jego więksi krewniacy. Mała, osadzona na krótkiej szyjce głowa, niedługie, zgrabne uszy (ok.5,5 cm) i maleńki ogonek nadają zwierzęciu wygląd takiej puszystej kuleczki :)
Zapisane

Dropsik

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #22 : 2007-04-23, 17:36 »
[ ja mam króliczka miniaturkę :D ma krótkie uszka :) musicie odrózniać po uszach. mi pan powiedzial że to miniaturka. P.S trzymajcie koliczki w dużych klatkach,ponieważ stawają one na tylnych łapkach :wink:
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #23 : 2007-04-26, 17:29 »
 Mój królik jest dość duży: ucho ma długość 11 cm,  a kiedy się rozciągnie to nie wiem, bo nie mierzyłam :P, ale jak sobie tak pół siedzi pół leży to ok. 40 cm. Ile powinien ważyć? A tak przy okazji ras, to on ma zwykle jedno uszko postawione, a drugie podniesione... Czy to wskazuje na jakieś pokrewieństwo z baranem francuskim(czy jakoś tak)? No i jeszcze on jest taki duży..

hehe, fajne nie :D  ? to moja siostra zrobiła (tzn posklejała zdjęcia :P )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #24 : 2007-04-26, 18:42 »
baran francuski to odrebna rasa - rasa z ktorych osobniki dochodza nawet do 10 kg - predzej jest spokrewniony z z barankiem miniatura - najwiekszym z miniatur. Powinien wazyc okolo 3 maks 3,5 kg.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #25 : 2007-04-27, 22:24 »
thx, już będe wiedziała. On tak waży 2,75 kg. Albo więcej nieco(mam trochę zepsutą wagę ^^ )
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #26 : 2007-04-28, 07:28 »
no to wage ma w sam raz :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Olcia@

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #27 : 2007-05-07, 11:23 »
Hey wszystkim
Ja również jestem szczęśliwą posiadaczką królika i polecam to zwierzątko każdej osobie, która potrafi kochać  :) króliczki to bardzo towarzyskie zwierzątka i wymagają czasu oraz uwagi :)
Mój Tuptuś ma już 10 lat i w związku z tym mam pytania, czy ktoś ma (bądź miał) króliczka w takim wieku? Jak się zachowywał Wasz zwierzaczek? Ile mu jeszcze życia zostało?
Coraz bardziej się martwię, że mojej niuni może niedługo zabraknąć:(
Z góry dziękuję jeśli komuś będzie się chciało udzielić odpowiedzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedz #27 : 2007-05-07, 11:23 »

Dyzio14

  • Gość
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #28 : 2007-05-16, 14:55 »
Ja mam dwa króliczki :D Maciek (3 lata) mojej siorki a moj jest Dyzio (3 miesiące). Dyzio jest moim "NOWYM" króliczkiem bo mieszka u nas od wczoraj. Jak bede miaa fotke to dodam do avatka. Ale w czym problem. Mam go od kolezanki siory, ona ma kroliki. Dyzio podobno jest "barankiem miniaturką". Ale co do tego nie jestem taka pewna. Ma 3 miesiace a jest wielkosci Maćka (około 40cm..), ma dlugie uszy ktore stoja. Czasem uklada uszy pod katem prostym. Oczywiscie jak mu sie uszki polozy to chwile je tak trzyma ale po chwili podnosi... Wiec pytania mam takie:
- Czy to bedzie krolik byk?
- Czy uszy mu klapna?
- Czy moge go puścić po domu razem z drugim samcem Maćkiem?
Wiem, ze nie przewidujecie przyszlosci ale  sie znacie na rzeczy ^^

Ja nie wiem jak sie waży króliki... ale Dyzio jest lżejszy od Maćka można poczuć.
A wracając do poprzedniej wiadomości to:
Dyzio był karmiony trawami i warzywami a to podobno dodaje wielkości królikowi. I dostawał to aż trzy razy dziennie. My Maćka karmimy karmą ze sklepu typu ziarenka... pokarm dla gryzoni itp. I nie roście byczy więc może Dyzio będzie wielkości Maćka jak przejdźie na ziarenkową dietę?

nie pisz posta pod postem - od tego jest opcja "edytuj"
« Ostatnia zmiana: 2007-05-16, 17:32 autor Iras »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królik - miniaturka i nie'miniaturka'
« Odpowiedź #29 : 2007-05-16, 17:31 »
jesli codzi o wielkosc krolika - nie patrz na to ze ma ilestam cm. - tylko na wage. A jak sie wazy kroliki? normalnie - wsadzasz krolika na wage, ktora wskazuje DOKLADNIE pomiar i odczytujesz co wyszlo.

Co to bedzie za kroik - trudno powiedziec - fakt, faktem, skoro ma byc barankiem, to bedzie wiekszy od tego drugiego.
teoretycznie powinny - praktycznie masz jakas totalna mieszanke - wiec nie da sie tego powiedziec.

nie mozesz dopoki nie poznaja sie przez kraty - a jesli bedziesz chcial by kroliki kiedykolwiek biegaly razem - bedziesz musial oba wykastrowac - bez kastracji nie radze probowac zaprzyjazniac - bo jedyne czym to zaowocuje, to to ze walki przestana byc sprawa hormonalna a stana sie nawykiem.

Co do karmienia - rodzaj pokarmu nie ma NIC do rzeczy jesli chodzi o wielkosc - jedyne co moze sprawic, to to ze krolic zacznie "rosnac" wszerz (tzn. - zostanie spasiony). Podstawa - ktora jest dla krolika KONIECZNA do prawidlowego funkcjonowania ukladu pokarmowego jest siano - i oba kroliki powinny miec siano 24h na dobe w klatce - nie jako sciolke, a jako jedzenie. Jesli chodzi o ziarna, czy inne pokarmy dla gryzoni - krolik NIE jest gryzoniem - dla krolika to cos takiego jakbys 24h na dobe zywil sie w fast foodach - zarcie totalnie niezdrowe, tuczace, bbez jakichkolwiek wartosci odzywczych. Najklepiej jest karmic krolika granulatem
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.182 sekund z 28 zapytaniami.