Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu

Autor Wątek: Samobójstwo........  (Przeczytany 44037 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #120 : 2007-07-21, 13:50 »
tia... albo gdy jest sie juz bliskim zalamania nerwowego, gdy zamkne sie np. w pokoju, to matka drze morde, dobija sie itp. robi awanture za to ze zamknelam drzwi.. a na "dajcie mi spokoj" odpowiada "spokoj to bedziesz miala w grobie". Nie ma to jak kopanie lezacego... a moja cala rodzinka potrafi slownie tak dokopac ze lepiej nie mowic... tez mam tak ze moja siostra jest "lepsza" bo siostra studiuje (ja zawalilam zaoczna zootechnike...) diana to, diana tamto.... a ja? jestem nikim, nic nie potrafie... a odnoszac sie do poprzedniego posta - wczoraj znow wlasnie dostalam potwierdzene ze sie do niczego nie nadaje.. nie przedluz mi umowy w pracy... twierdza ze jestem zbyt chaotyczna... Rodzinka jeszcze o tym nie wie.. a gdy sie dowie to zaraz bedzie gadanie, ze po co poprzednia prace rzucalam, ze po co mi byla ta szkola skoro w lecznicy mnie nie chca itp. itd.... zostal mi miesiac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Retriva

  • Gość
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #121 : 2007-07-21, 13:52 »
No... Czlowiek chce miec spokoj, a tu nic. Czesto poprostu, zeby sie z nikim nie klocic szlam do lazienki (nie mialam jeszcze swojego pokoju) i tam siedzialam. A wtedy co? siostra pod drzwi i "poplacz sie jeszcze" -.-'
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #122 : 2007-07-22, 14:23 »
no tak nie ma to jak wsparcie w rodzinie. moja koleżanka zwierzała siekiedyś że chciała skoczyć z mostu naszczęście tego nie zrobiła, juz jest wszystko ok. przynajmiej tak mi się wydaje :roll:

ja jak chciałam mieć spokuj to zazwyczaj brałam psa i wybiegałam z domu, wracałam po kilku godzinach w dobrym humorze i jak nowonarodzona. kocham samotne spacery z psem  :kocham:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedz #122 : 2007-07-22, 14:23 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #123 : 2007-07-22, 20:46 »
Samobójstwo? O_o
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29
--> Tylko tacy o tym myślą a ja do takiego poziomu nie zniżyłam się...narazie :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #124 : 2007-07-23, 21:12 »
Cytuj
Samobójstwo? O_o
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29
--> Tylko tacy o tym myślą a ja do takiego poziomu nie zniżyłam się...narazie Razz

jest tu "maly" problem - nazwij mnie jeszcze raz "emo" a znakjde cie i tak ci skopie tylek ze gorzko poalujesz. Nie jestem emo, nigdy nie bylam i nie bede. Nie twierdze ze nikt mnie nie rozumie - stwierdzam fakt, ze wszystko do czego sie biore idzie w diabli. Zalic sie? niby tak - tyle, ze tu pojawia sie maly haczyk - nie wiesz kim jestem, nie wiesz jak wygladam, nie masz zielonego pojecia jak mam na imie - tak samo wszyscy inni ktorzy to czytaja - nie wiedza kim jestem i tylko ci co czytuja ten temat wiedza jakie mam mysli - a najblizsi? rodzina? znajomi? noni nie maja pojecia - nie wiedza i nie dowiedza sie - chyba ze do czegos dojdzie... Od mysli samobojczych do samobojstwa jest daleka droga, a do samobojstwa majacego wszystko skonczyc jeszcze dalsza. Nie raz bylam juz w sytuacji, ze siedzialam bawiac sie jakims ostrzem, jednak do proby bylo daleko... a moze bliskow? trudno powiedziec - wystarczy jedna mysl pozytywna, czy negatywna, zeby zadecydowac czy to zrobic czy nie... jedna mysl... a podczas glebokiej depresji, czy zalamania nerwowego, gdy jest sie blisko proby mysli sie naprawde o tak durnych rzeczach, ze glowa mala. Nie sa to bynajmnbiej mysli co bedzie gdy znajda trupa, czy jak zareaguje rodzina, a o wiele bardziej przyziemne mysli - jak chociazby cos w stylu "ciekawe czy dadza rade sprac krew z przescieradla....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Retriva

  • Gość
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #125 : 2007-07-23, 21:37 »
Iras, kurcze, dokladnie wszystko to samo na mysli co Ty mam. ja tez nie bylam, nie jestem i nie bede emo. co do samobojstwa- jesli ktos nie wie jak to jest, myslec o tym [nie dlatego ze "swEeTasHnY BoY mNiE nIe KofFa"....] to niech sie lepiej nie udziela. bo rani tym kogos. dalej- nikt sie tu nie zali. jest watek, kazdy wypisuje swoje mysli. chyba od tego jest forum- zeby sie podzielic sie tym co sie mysli... eh -.-'
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #126 : 2007-07-23, 21:46 »
Iras powiem szczerze że jak czytałam  twój post to szczeka mi opadła. a ja myślałam ze to ja mam kłopoty :roll:

co do tego że nie wiem ja wyglądasz to ja sobie wyobrażam że gadam z odzwierciedleniem awatar-a, wiem głupie ale nie wyobrażam sobie osoby tylko jej awatar i tak ja postrzegam :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #127 : 2007-07-23, 21:56 »
Iras powiem szczerze że jak czytałam  twój post to szczeka mi opadła. a ja myślałam ze to ja mam kłopoty :roll:

co do tego że nie wiem ja wyglądasz to ja sobie wyobrażam że gadam z odzwierciedleniem awatar-a, wiem głupie ale nie wyobrażam sobie osoby tylko jej awatar i tak ja postrzegam :P

no widzisz - myslalas ze to ty masz problemy, a tu sie okazuje ze jeden zmodow, majacy tytul tech. wet. jest totalnym psycholem planujacym samobojstwo <sarkazm wobec siebie>

jesli chodzi o awatar - widzac mj awatar widziz nie mnie, a moje alter-ego  - czyli kogos kto utozsamia to czym nie jestem i nigdy nie bede i do kogo staram sie upodobnic, choc mam swiadomosc, ze nigdy to sie nie stanie... Widzisz kogos kogo stworzylam jako swoja ucieczke przed rzeczywistoscia. Zarowno moj awatar odzwierciedla moje alter-ego jak i moj nick.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #128 : 2007-07-23, 22:23 »
Iras, choć przytulę i podrapię za uszkiem ;)

ale niestety, najwiecej osób myślących na czarno myśli tak poprzez brak zrozumienia przez najbliższych. najbliższych, czyli tych od których oczekujemy największego wparcia. niestety mało kto tego ma szansę doświadczyć.

niemniej tylko od nas zależy czy sie w tym zagłębimy czy też wyjdziemy z tego bagna, choć fakt, pomocna dłoń bywa bardzo przydatna. ale tylko wtedy gdy chcemy z tego wyjść. wielu włazi w bagienko i siedzi do upadłego...

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedz #128 : 2007-07-23, 22:23 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #129 : 2007-07-23, 23:10 »
Samobójstwo? O_o
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29
--> Tylko tacy o tym myślą a ja do takiego poziomu nie zniżyłam się...narazie :P
Wielce się cieszę,ze wszystko u Ciebie gra,że myśli samobójcze Cię nie nawiedzają, ale (do cholery :D) nie szufladkuj, proszę Cię.

"Nie masz po co żyć,żyj na złość innym" - to proste zdanie tak mnie kiedyś w lepszy nastrój wprawiło i jakimś złośliwym spokojem napełniło
Myśli samobójcze miewam, ale nie praktykuję. Za czasów liceum, miewałam je dzień w dzień, albowiem niedawne czasy LO były dla mnie piekłem. Nieraz na lekcji obmyślałam rozmaite wersje tego jak to zrobić. Czułam się jak nieustannie mieszany z błotem i wdeptywany w ziemię śmieć najgorszej kategorii, z dosyć towarzyskiego ludzia stałam się zupełnym odludkiem co utrzymuje się do dziś - znajomych nie mam wcale.

Odkąd pamiętam byłam ulubionym kozłem ofiarnym w mojej rodzinie- bo taka nieśmiała,taka ciamajda i kawał baby, Do tego nie potrafiąca się bronić i bardzo wrażliwa na wszelkie docinki,krytykę czy wyśmianie- wręcz cud,miód materiał do przypuszczania ataków i gnojenia, we wszelkich kategoriach- czy to nauki, czy wyglądu("wyglądasz jak zapasiona świnia, nie jedziesz z nami") Doskonale pamiętam parsknięcia śmiechem, gdy jeszcze się ucząc coś wspominałam o pracy- śmiech, szyderstwo, bo wszakże oni wiedzieli najlepiej,że ja- dziewczyna która potyka się na prostej drodze,zupełna ciapa i chorobliwie nieśmiały strachliwiec, który cholernie poważnie przejmuje się byle głupstwem  i boi się ludzi,do żadnej pracy się nie nadaje. Ktoś rzucał hasło: Lidka i praca? Po czym wszyscy boki zrywali ze śmiechu,kręcili głowami a ja malałam i malałam... To powtarzanie,że jestem beznadziejna,że do niczego się nie nadaję, wyśmiewanie wszelkich moich planów i chęci bolało jak diabli, a najgorsze,że w to wierzyłam.
I co? I jakoś się tak stało,że pracuję. Jako sprzedawca, czyli ja, dzikus wielki,z ludźmi mam kontakt właściwie non stop. Głosy szydercze na ten temat ucichły jak nożem ciachnięte. A ze mną jakoś lepiej, bo nauczyłam się doceniać siebie samą, przecież kto ma mnie najlepiej docenić jeśli nie ja sama? ;)
Toć ja najlepiej wiem za co sobie samej w duchu pogratulować- bo coś co dla kogoś z zewnątrz jest zupełnią błachostką, dla mnie bywa wielkim krokiem naprzód(przykładowo: odezwanie się do klienta,wyjaśnienie czegoś- niby nic, ale dla mnie odezwać się do obcego człowieka kiedyś było nie do pomyślenia) Przez to takie "samonagradzanie" się, zrobiłam się trochę silniejsza już nie sugeruję się tylko i wyłącznie zdaniem innych o sobie, po prostu wiem,że milimetrowymi kroczkami już jakiś fundament pod coś osiągnęłam i ta świadomość jakoś tak mnie wspiera. Myśli samobójcze stały się rzadkością.
 Z niewiadomych względów wiele ludzi kieruje się szyldem "Dopiec mu,dowalić,zgnoić... a poprawię sobie samemu humor", to jest takie zwykłe,perfidne odreagowywanie na kimś swoich żali,negatywnych emocji itp. Okropność- oby mnie ta przypadłość nigdy nie dopadła.
Iras trzymaj się i nie daj się, bo fajna,wartościowa baba z Ciebie jest i nie daj sobie wmówić,że jest inaczej.  Często podstawa jest taka, aby zacząć się byle g..wnem cieszyć ;) Na początku śmieszne i wymuszone, potem wchodzi w krew i trochę uodparnia, pomaga poźniej zmagać się ze sprawami i sytuacjami cięższego kalibru.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #130 : 2007-07-25, 20:48 »
i widzisz Fatty i znowu  zwierzaki górą <jupi2> one cię nie zmieszją z błotem, nie ma to jak spacer z psem :) naszczęście są te nasze kochane pupile które zawsze pocieszą :kocham:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #131 : 2007-07-26, 15:42 »
jest tu "maly" problem - nazwij mnie jeszcze raz "emo" a znakjde cie i tak ci skopie tylek ze gorzko poalujesz. Nie jestem emo, nigdy nie bylam i nie bede. Nie twierdze ze nikt mnie nie rozumie - stwierdzam fakt, ze wszystko do czego sie biore idzie w diabli. Zalic sie? niby tak - tyle, ze tu pojawia sie maly haczyk - nie wiesz kim jestem, nie wiesz jak wygladam, nie masz zielonego pojecia jak mam na imie - tak samo wszyscy inni ktorzy to czytaja - nie wiedza kim jestem i tylko ci co czytuja ten temat wiedza jakie mam mysli - a najblizsi? rodzina? znajomi? noni nie maja pojecia - nie wiedza i nie dowiedza sie - chyba ze do czegos dojdzie... Od mysli samobojczych do samobojstwa jest daleka droga, a do samobojstwa majacego wszystko skonczyc jeszcze dalsza. Nie raz bylam juz w sytuacji, ze siedzialam bawiac sie jakims ostrzem, jednak do proby bylo daleko... a moze bliskow? trudno powiedziec - wystarczy jedna mysl pozytywna, czy negatywna, zeby zadecydowac czy to zrobic czy nie... jedna mysl... a podczas glebokiej depresji, czy zalamania nerwowego, gdy jest sie blisko proby mysli sie naprawde o tak durnych rzeczach, ze glowa mala. Nie sa to bynajmnbiej mysli co bedzie gdy znajda trupa, czy jak zareaguje rodzina, a o wiele bardziej przyziemne mysli - jak chociazby cos w stylu "ciekawe czy dadza rade sprac krew z przescieradla....
Ale ja cię nie nazywam emo :|
Ja to dałam tak ogólnie...
Jak się zamkniesz w pokoju to nie znaczy że chcesz się powiesić odrazu...


Moja siostra to emo starzy jej komórkę raz zabrali za to że nie odbiera specjalnie telefonów i mówiła że jej się rozładowała.
To ona dostała ataku płaczu i zaczeła drzeć że się powiesi -__-
Zamkneła się w kiblu -__-
A ja po prostu śmiałam się z niej przez godzinę,bo jak z taką wytrzymać? :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Retriva

  • Gość
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #132 : 2007-07-26, 15:46 »
nazwalas Iras, jak i mnie, 'emo'. napisalas, ze tylko emo mysla o samobojstwie. wiec teraz nie szukaj wymowki...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #133 : 2007-07-27, 10:24 »
co do tematu...

kiedyś myślałam o tym. miałam dużo powodów, poszło to na policje, ale nic nie zrobili z tą osobą. dalej mnie krzywdzi. Mimo że jest teraz gorzej, już o tym nie myśle, teraz to popłakuje po kątach i nie rozmawiam z ludźmi. jakoś mi uplywa życie...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #134 : 2007-07-27, 12:15 »
ppx jeszcze bardziej dołowałas siostre. to takie ludzkie, tylko żeby komuś dopiec i jeszcze bardziej zgnębic

mysa jż cie pocieszałam ale jeszcze raz :tuli:  :cmok: nie martw sie i niech ci życie nie upływa tylko ciesz się z niego :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedz #134 : 2007-07-27, 12:15 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #135 : 2007-07-27, 13:04 »
Czytam Wasze posty i tak myślę, jak wiele w naszym życiu zależy od innych... Szczęśliwy, kto urodzi się, a nie, nie urodzi, tylko jest wychowywany w kochającej rodzinie, przez mądrych i życzliwych ludzi... Toksyczna rodzina potrafi zatruć człowieka na całe życie, jad daje znać o sobie nawet wtedy, gdy trucicieli nie ma już w pobliżu... Najgorsze, co można zrobić, to uwierzyc we własną niską wartość. Nie wolno dać sobie wmówić coś takiego, bo to może być początek końca... Jeśli człowiek wierzy, że jest mało wart, najprawdopodobniej rzutuje to na jego postępowanie i zachowanie, a tym samym wpływa na postrzeganie go przez otoczenie. Błędne koło... Wiem, teoria jest prostsza niż praktyka, ale nie ma innego wyjścia... Trzeba znaleźć w sobie siłę, by otrząsnąć się z balastu, narzucanego przez innych. Nawet nie w tym rzecz, by coś innym udowadniać, choć to też może być miłe, patrzeć na rozdziawione gęby krytykantów :P, ale by dla własnego dobra naprawić to, co inni zepsuli głupim gadaniem... Rodziny się nie wybiera, ale można nie dać się jej stłamsić :P Zresztą nie tylko rodziny to dotyczy, otoczenia w ogole. Ludzie naprawdę lubią dokopać, lepiej "wyrobić" sobie twardy tyłek i pokazać złośliwcom, że ich starania spełzły na niczym :P
Zapisane
IBDG Wrocław

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #136 : 2007-07-27, 14:51 »
Samobójstwo? O_o
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29
--> Tylko tacy o tym myślą a ja do takiego poziomu nie zniżyłam się...narazie :P

skrzywdzić Cię? co Ty wogóle wiesz...?
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #137 : 2007-08-03, 18:14 »
ppx jeszcze bardziej dołowałas siostre. to takie ludzkie, tylko żeby komuś dopiec i jeszcze bardziej zgnębic


Ale ona jest wkurzająca :|
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #138 : 2007-08-03, 18:22 »
to cie nie tlumaczy....

a tak ogolnie - gr... zaczelam lekko oswajac rozine z tym, ze strace prace i wczoraj moja matka walnela mi taki tekst, ze "i po co rzucalas tamta? stad cie wyrzuca, a w kazdej innej do ktorej pojdziesz bedzie to samo" k...  nie ma to jak podnoszenie na duchu... :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #139 : 2007-08-03, 21:45 »
Cytuj
i tak myślę, jak wiele w naszym życiu zależy od innych...

no to ja jak zwykle z odwrotną teorią: nic w naszym życiu nie zależy od innych!

no chyba ze oddajemy w ich ręce odpowiedzialność za nasze życie...

ludzie boją sie odpowiedzialności, boją sie sami podejmować decyzje a nade wszystko ponosić konsekwencje własnych działań. ale zapominają ze brak decyzji też jest decyzją, przeniesienie odpowiedzialności na innych też. jeśli zatem decydujemy sie uzależnić od kogoś/czegoś to mamy jak mamy.

tylko od nas zależy jak nasze życie wygląda, kto ma na nas wpływ i w jakim stopniu.

nasz wpływ na innych tez jest ograniczony ich wolą.

wiem, większość woli by żyć w nieświadomości i w razie czego udawać, ze sie nie wie. ja jednak stawiam na świadomość.

motto w podpisie Iras można by lekko sparafrazować i właściwie bedzie to to, o czym tu napisałam :)

pamiętajmy, że jesteśmny tym co jemy. nie tylko fizycznie: duchowo też :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #140 : 2007-08-04, 10:50 »
Pao, człowiek dorosły, a przynajmniej dorastający, może wziąć we własne ręce odpowiedzialność, co może małe dziecko? To miałam na myśli, pisząc o zależności od innych i o szczęściu, wynikającym z wychowywania przez mądrych i kochających ludzi. Nikt nie ma wpływu na to, kto go wychowuje i jaką filozofię życiową przekazuje. Jeśli sączy jad, może dziecku zmarnować życie, nie każdy znajdzie w sobie dość siły, by otrząsnąć się z g..., zafundowanego przez "kochającą" rodzinkę :roll: Dzieciństwo to jak fundament, na którym buduje się życie. Jedni mają solidny i stabilny, inni nie... I to nie zależy od nas, reszta, czyli to, czy będziemy się opierać na byle czym, czy sami zbudujemy własny, już tak... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedz #140 : 2007-08-04, 10:50 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #141 : 2007-08-04, 11:06 »
mądrzy o kochający rodzice to marzenie wielu o ile nie prawie wszystkich...

Cytuj
Nikt nie ma wpływu na to, kto go wychowuje i jaką filozofię życiową przekazuje.
no tu akurat uważam dokładnie odwrotnie: sami rodziców wybieramy z zakresu na jaki sobie "zasłużyliśmy" poprzednimi życiami. nie jest przypadkiem, że mamy jak mamy i jeśli tylko staniemy na własnych nogach (a to tylko od nas samych zależy). to jak lekcja która po prostu trzeba odrobić a "klasę" powtarzać sie będzie w nieskończoność póki sie nie znajdzie rozwiązania.

kwestia tego gdzie sie rodzimy jest istotna, ale jeszcze istotniejsze jest to co z tym zrobimy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #142 : 2007-08-04, 17:07 »
Bo Ty, Pao, wierzysz w kolejne wcielenia, a ja nie... Zresztą wiesz o tym dobrze...
Bardzo jestem ciekawa, która z nas ma rację ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #143 : 2007-08-04, 19:39 »
coś z teori Pao, o wcieleniach, jest prawdą, bo skąd sny? jeśli śni mi sie coś czego nigdy nie widziałam, to co to oznacza?

dużo zalezy od rodziny, bardzo dużo. kochająca i wspierająca rodzina to marzenie wielu, ale niektórzy to mają(przynajmiej w pewnym stopniu), ja w domu mam dwie starsze siostry. jedna prawie połnoletnia (17,5lat) a dróga o rok młodsza. dołuja całkowicie, nic nie moge im powiedzić, jak widze siostry-przyjaciółki to im zazdroszcze, za to rodziców mam fajnych. wszędzie moge wyjśc, mam w nich oparcie, ale zostają jeszcze siostry :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #144 : 2007-08-04, 20:03 »
Cytuj
Bardzo jestem ciekawa, która z nas ma rację

racja jest jak d.pa, każdy ma własną ;)

ale poważniej, rzecz w tym, ze ja w to nie wierzę, ja to wiem. do tego fakt że ja widzę a inni niekoniecznie, to inni  już wierzą lub nie ;) teoriom atomów czy tez innym teoriom naukowym też wierzymy, bo przecież nie widzieliśmy na żywo :)

 ale temat kończę bo mnie o sekciarstwo posądzą ;)


co do samobójstwa: w rodzinach gdzie panuje miłość tolerancja i zrozumienie przypadki samobójstw są marginalne. samobójstwo a precyzyjniej próby samobójcze są często próbą zwrócenia na siebie uwagi w nadziei, że ktoś zareaguje. cóż. nie mnie to oceniać. jakby nie było są inne metody, skuteczniejsze :)
« Ostatnia zmiana: 2007-08-04, 23:01 autor pao »
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dawcio

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 110
  • Witam Wszystkich animalsów :):):)
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #145 : 2007-09-21, 02:21 »
Witam po długiej przerwie. Dopiero teraz dotarłem na ten wątek. Ja jestem też po kilku próbach samobójczych. Ale jak widzicie żyje. Wiem,że samobójstwo to nie jest wyjście itp itd. Osoby,które są zdesperowane i naprawdę mają dość życia nie widzą innego rozwiązania jak odejść z tego świata. Dzisiaj wiem,że samemu odebranie sobie życia to tchórzostwo. Są momenty kiedy myśle o tym ale wiem już,że się nie odważe. Gdyby nie mój kot mika nie widziałbym w sumie sensu życia. Nie chce się użalać ale taka jest smutna czarna rzeczywistość . . .
Zapisane
Popełniaj błędy i naprawiaj je gdy dotkniesz dna odbijaj się wykorzystaj czas drugiego już nie będziesz miał...

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej zaczynam kochać zwierzęta...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #146 : 2007-09-22, 18:53 »
Dzisiaj wiem,że samemu odebranie sobie życia to tchórzostwo. Są momenty kiedy myśle o tym ale wiem już,że się nie odważe.
Chyba jednak życie wymaga większej odwagi, niż śmierć, prawda?

Witaj z powrotem na Forum :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #147 : 2007-09-23, 00:36 »
Myślałam, że się tu już kiedyś wypowiadałam..

Dla mnie samobójstwo to, z wyjątkiem przypadków o których napisała pao - powodowanych chęcią zwrócenia na siebie uwagi, to nie dość, że tchórzostwo, pójście na łatwiznę - do tego egoizm. Wiem, że nie każdy o tym myśli, ale właśnie to nazwałam egoizmem - człowiek jest skupiony tylko na własnych problemach. I głównie dla tych dwóch powodów, mimo myśli o tym, nigdy w życiu nie popełnię samobójstwa, chyba, że na drodze życia wypadnie mi z kieszeni rzecz zwana pospolicie honorem. Poza tym, wiem dla kogo mam żyć, choć to ino jedna istota, mianowicie mój pies, bo wiem, że beze mnie już nie miałby tak dobrze, jak ma teraz. No i jak tu się teraz zabić? Nie potrafiłabym. A jeśli jestem zdesperowana, myślę o różnych dziwnych rzeczach - i tak na świecie są ludzie, którzy mają gorzej, a żyją. Jeśli oni się nie poddają, ja też tego nie zrobię.

A tak oprócz tego:

no tu akurat uważam dokładnie odwrotnie: sami rodziców wybieramy z zakresu na jaki sobie "zasłużyliśmy" poprzednimi życiami. nie jest przypadkiem, że mamy jak mamy i jeśli tylko staniemy na własnych nogach (a to tylko od nas samych zależy). to jak lekcja która po prostu trzeba odrobić a "klasę" powtarzać sie będzie w nieskończoność póki sie nie znajdzie rozwiązania.

Ja uważam tak samo :)

Samobójstwo? O_o
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29
--> Tylko tacy o tym myślą a ja do takiego poziomu nie zniżyłam się...narazie :P

Moje zdanie wyraziła Iras w pierwszym zdaniu pierwszego posta pod tym.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedz #147 : 2007-09-23, 00:36 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #148 : 2008-08-09, 14:47 »
równiez często mysle o tym jak by skończyć, wiem ze to troche młody jeszcze jestem ale moje zycie wygląda tak jak wygląda - nie da się ukryć, ale radze sobie jakoś z tym - JUŻ;p
Raz wyszedłem na na balkon na 4 pietrze i chcialem skoczyc;p, ale się powstrzymalem bo pomyslałem jak to musi boleć:(
Gdyby nie to to już by mnie nie było;p
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Samobójstwo........
« Odpowiedź #149 : 2008-08-12, 19:18 »
Emm.... co do emo (a raczej imołszons ... czy jakoś tak) .. to tylko stereotypy, a jak już ktoś coś nakiego robi, mówi, pisze....  to ktoś ktomyśli że jest "emo"
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.146 sekund z 31 zapytaniami.