Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Podatki  (Przeczytany 10014 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Podatki
« : 2003-12-22, 15:09 »
No wlasnie- kto placi, kto nie? Ja jestem ciekawa na co to idzie.. :roll: I jestem za tym, zeby podatkow nie musieli placic wlasciciele pieskow wzietych ze schroniska.
Zapisane

Fobi

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #1 : 2003-12-22, 15:12 »
heeheh
Chciałyby
ja niepłace i niebęde
Dlaczego niepowinni płacić właściciele piesków wziętych ze schroniska ?? Jak płacą to płacą wszyscy
Zapisane

Gopi

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #2 : 2003-12-22, 15:16 »
Fobi, jak nie płacisz, to nie powinienies się wypowiadać, kto powinien płacić, a kto nie :roll:
Ja (to znaczy moja mama :P ) płacę podatek za psa. choć też chciałabym sie dokładnie dowiedziec na co to idzie..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #2 : 2003-12-22, 15:16 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Podatki
« Odpowiedź #3 : 2003-12-22, 15:21 »
Nie płacę - po psie sprzątam sama, na schronisko datki daję sama.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #4 : 2003-12-22, 15:30 »
Cytat: Gopi
Ja (to znaczy moja mama :P ) płacę podatek za psa. choć też chciałabym sie dokładnie dowiedziec na co to idzie..

Dokładnie. Moja mama płaci, ale na co to idzie? :?: To dopiero zagadka :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Podatki
« Odpowiedź #5 : 2003-12-22, 15:38 »
Cytat: Fobi

Dlaczego niepowinni płacić właściciele piesków wziętych ze schroniska ?? Jak płacą to płacą wszyscy


Takie jest moje zdanie. Juz samo to ze ktos przygarnal pieska ze schroniska jest moim zdaniem szlacehtnym gestem i zaplata. Mozna to wytlumaczyc tym ze przejmuje sie obowiazki zwiazane z utrzymaniem psa na siebie- a wczesniej zajmowalo sie nim schronisko.
Zapisane

gaabi

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #6 : 2003-12-22, 16:42 »
Pewnie, że wzięcie psa ze schroniska jest bardzo szlachetne. Ale mimo wszystko jest to pies i nie powinno to zwalniać właściciela z płacenia podatku za niego. Zresztą z tego co wiem, to schronisko nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o podatek. Większość zgarniaja samorządy lokalne.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #7 : 2003-12-22, 18:15 »
Schronisko jest w państwie. A ludzie adoptujac :) pieska w mniejszy czy wiekszy sposob odciazaja panstwo finansowo. Ja na razie nie place, ale bede, bo musimy do administracji zglosic Toffiego. "Schroniskowce"- nie, kupione- tak. Tak mysle. No.  :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #8 : 2003-12-22, 18:21 »
ja nie płace i płacić nie będe :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #8 : 2003-12-22, 18:21 »

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #9 : 2003-12-22, 18:42 »
wiecie dla mnie te podadki to bzdura....patrzcie przecież utrzymujemy psa, dajemu mu jsć posłanie kupujemy smycze,m obroże dbamy o nie i jeszcze za nie musimy płacić??? troche to dziwne :?:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #10 : 2003-12-22, 18:52 »
Nie miałabym nic przeciwko tym podatkom, gdyby 'szły' na schroniska, leczenie ubogich piesków etc.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #11 : 2003-12-22, 19:10 »
zgadzam sie z olc!ą !
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #12 : 2003-12-22, 19:35 »
A ja płacę za jednego psa a za drugiego nie. A to z tego powodu, że spółdzielnia na moim osiedlu oprócz pokwitowania nic w zamian nie oferuje. Inaczej jest z Sołtysem, który daje numerki. W razie gdy psiak się zgubi a będzie miał numerek przy obroży to po numerku można dojść do tego skąd i od kogo pies jest.
Zapisane

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #13 : 2003-12-22, 20:59 »
fakt podatki powinny iśc dla schronisk, i na leczenie chorych zwierzątek itd ... zagadzam sie również z Olc!ą
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Podatki
« Odpowiedź #14 : 2003-12-23, 09:12 »
Cytat: lawenda
wiecie dla mnie te podadki to bzdura....patrzcie przecież utrzymujemy psa, dajemu mu jsć posłanie kupujemy smycze,m obroże dbamy o nie i jeszcze za nie musimy płacić??? troche to dziwne :?:
... sprzątamy po nich, opłacamy schroniska  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #14 : 2003-12-23, 09:12 »

awangarda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #15 : 2003-12-23, 09:32 »
ja place tylko za jednego psa...
Zapisane

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #16 : 2003-12-23, 09:41 »
a ja nie płace za psa...kiedys łaziła taka babka z różnymy dokumentami i takimi wafazmi, ze trzeba płacić za psa no to zapłaciliśmy! :P
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Podatki
« Odpowiedź #17 : 2003-12-23, 10:08 »
Ja płacę..
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Podatki
« Odpowiedź #18 : 2003-12-23, 10:15 »
Cytat: Agakonik
Ja płacę..

Ja też i to od 12 lat.
Zapisane

Iwona

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #19 : 2003-12-23, 10:36 »
Ja płacę
Zapisane

Fobi

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #20 : 2003-12-23, 11:00 »
Te pieniądze napewno nie idą na zwierzaki :-(
Idą na ich brudne interesy !!!!!!!!!!!
(był kiedyś artukuł otym w gazecie ......
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #20 : 2003-12-23, 11:00 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Podatki
« Odpowiedź #21 : 2003-12-23, 14:29 »
Ty i tak nie płacisz
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

mangushia

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #22 : 2003-12-23, 15:20 »
Ja nie płacę i nie zamierzam... :roll:
Zapisane

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #23 : 2003-12-23, 15:21 »
noi co ze niektórzy nie płacą?? przeciez te pieniądze i tak nie idą na pieski tylko ida na burzet gminy ....z tych pieniędzy ktoś tam dostaje pensję
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #24 : 2003-12-23, 23:03 »
Dokładnie, Lawendo... :roll: Gdyby te pieniądze szły na schroniska, płaciłabym nawet podwójną sumę...
Zapisane

awangarda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #25 : 2003-12-24, 09:05 »
ludzie!!!! kasa napewno w jakims mniejszym stopniu idze na pensje dla kogos ale czesc kwoty idzie do schroniska!! przeciez schroniska sa ta instytucje panstwowe... ktore musi panstwo utrzymac... a jak panstwo utrzyma schronisko bez podadkow?? oczywiscie czesc kasy z podakow jest marnowana na mega fury prywatne telewony i wypasione hawiry....
Zapisane

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #26 : 2003-12-24, 09:18 »
Awangarda iwesz ja nie wiem czy to idzie na schroniska!u mnie w Bogatyni taki facet załozył schronisko bo było mu szkoda biednych psów czy kotów! zostało to nawet powiedziane w telewizji(ale tylko na lokalnym że nasza gmina mogła by to zobaczyć)wiele dzieci chodziło tam opikować sie zwierzętami, inni nosili karmy, resztki z obiadu....Ten pan który zrobił to zchronisko mieszkał w gorszej częsci pogatyni i tam można powiedziec jest troche jak na sie tylko nie ma zwierzat typu kury! miał tam stodołe i podwórko! budował budy dla tych zwierząt, niektóre trzymał w domu!ale on nie dostawał za to pieniędzy! zawsze brakowało!a jak dostawał to bardzo symboliczną sumę! Całe szczęscie ze zwierzęta ze schroniskapewien weterynarz zapewnił leczenie! Jedna dziewczyna ze schroniska wyciagneła psu tasiemca jak ten piesek robił kupe!te pieski nie miały dobrego zycia! niektórym sie udało trafić do dobrej rodziny! teraz pan który załozyłto shronisko niezyje! tak mi poiwedziano!
ide papka
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #27 : 2003-12-24, 10:46 »
Wiecie co to jest tak. Kto ma qndelka to nie płaci. Natomiast kto ma rasowca to czy chce czy nie chce musi płacić.
Na co idą pieniądze to nie wiem i może nawet nie chcę wiedziec :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #27 : 2003-12-24, 10:46 »

Asia Evenstar

  • Gość
Re: Podatki
« Odpowiedź #28 : 2003-12-24, 10:49 »
Cytat: Wiktoria
No wlasnie- kto placi, kto nie? Ja jestem ciekawa na co to idzie.. :roll: I jestem za tym, zeby podatkow nie musieli placic wlasciciele pieskow wzietych ze schroniska.[/quote
jestem za....... a jak miałam jamnika to rodzice płacili za niego podatek, ale pieski ze schroniska to co innego...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #29 : 2003-12-24, 10:51 »
Gdyby cała kasa z podatków szła na schroniska, to nie byłoby takiej nędzy. Nie wiem jak to wygląda w Waszych miastach, ale ja widziałam schronisko w Ostródzie... Obraz nędzy i rozpaczy... Psy w ciasnych klatkach, moja Niuńka była w klatce 3/3 z dwoma innymi psami swojej wielkości... Rozmawiałyśmy z właścicielami schroniska, dostają od gminy bardzo symboliczne sumy... Całe szczęście że jakaś tam miejscowa opieka społeczna oddaje im zlewki z kuchni (głównie zupy), bo inaczej psy nie miałyby co jeść. No i wet też zgodził sie leczyć psiaki za darmo. Od gminy nie dostali nawet na przebudowę...

Cytuj
Wiecie co to jest tak. Kto ma qndelka to nie płaci. Natomiast kto ma rasowca to czy chce czy nie chce musi płacić.
Na co idą pieniądze to nie wiem i może nawet nie chcę wiedziec

Nie wszystkie kundelki pochodzą ze schroniska. I to nie chodzi o rasowość psa, tylko o to, że jeżeli zabrałeś psa ze schroniska, to odciążasz państwo z wydatków. I dlatego niektórzy uważają, że kto ma psa ze schroniska, nie powinien płacić podatku.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.