Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Podatki  (Przeczytany 10017 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia Evenstar

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #30 : 2003-12-24, 10:51 »
jestem za tym, zeby podatkow nie musieli placic wlasciciele pieskow wzietych ze schroniska.
------------------------------------------------------------------------------
jestem za....... a jak miałam jamnika to rodzice płacili za niego podatek, ale pieski ze schroniska to co innego...
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #31 : 2003-12-24, 10:52 »
a dlaczego co innego??
Jak wszystcy płacą to wszystcy bez wyjątków. Jak siem zdecydowałaś na psa to powinnaś mieć fundusze na jego utrzymanie i opłacanie podatku
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #32 : 2003-12-24, 11:02 »
ale może takie podatki były by przeszkodą dla kogoś kto chciałby wziąść psa ze schroniska bo np. nie stać go na rasowego... a tu jeszcze dodatkowe opłaty i może przez to więcej psów ze schroniskam nie znajdzie domu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #32 : 2003-12-24, 11:02 »

Trinity...

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #33 : 2003-12-24, 11:10 »
Wiesz co jak decydujesz się na wzięcie jakiego kolwiek psa to usisz się liczyć z tym, że przez cały jego zywot u ciebie będziesz musiała go utrzymywac i wydawać na niego kasę. Podatki to znowu nie jest taka straszna suma. Jeżeli ktoś nie ma za napłacienie podatku, to co dopiero mówić o zapewnienie pieskowi godziwych warunków zycia :|
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #34 : 2003-12-24, 11:11 »
Wzięcie psa ze schroniska odciąża państwo z dodatkowych kosztów zwiazanych z jego utrzymaniem. Teraz ten obowiązek przechodzi na właściciela i myślę, że to już chyba wystarczy... :roll: Ale gdyby te podatki były przeznaczone w pełni na schroniska, płaciłabym nawet podwójną sumę...
(dopisane)...chociaż mam psa ze schroniska.
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #35 : 2003-12-24, 11:14 »
A ja dalej uważam, że jak wszyscy płąca to wszyscy.
Zapisane

awangarda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #36 : 2003-12-24, 11:30 »
no wlasnie ja niemowie ze cala kasa idzie na schrona ale jakas marna czesc niestety:(
lewada szkoda tylko ze tak malo ludzi jest co chca prywatne schrony zakladac...:(
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #37 : 2003-12-24, 11:35 »
Może wielu chce, ale niewielu ma możliwości... Wiem po sobie :roll:
Zapisane

lawenda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #38 : 2003-12-24, 13:31 »
ja nie mam psa ze schroniska, i mój piesek jest kundelkiem, wzięłam ją od takiej pani (koleznki mojej mamy)  i  mysle ze ocoby które posiadają psa, karmiągo dbają o niego, chodza z nimi na szczepionki i oczywiscie za nie płacą to nie powinni płacic zadnych podatków!
Ja wolałabym od czasu do czasu zanosić do schroniska jakieś jedzenie czy symboliczxną sumke niż płacić te podatki ponieważ nie qwiem na co one idą ;/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #38 : 2003-12-24, 13:31 »

awangarda

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #39 : 2003-12-24, 19:57 »
lewad podatek ten tez za duzy nie jest a jakby nik nieplacil to by bylo coraz mniej schronisk coraz gorsze warunik i coraz wiedzej bezdomnych psow by padalo... bo z czego by sie schronisko utrzymalo gdyby kasy z panstwa niedostwali?? a panstwo musi zbierac podatki zeby je jako tako jeszcz utrzymac...chodzi powinni dawac oni wiecej kasy niz 1/2 podatkow...
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Podatki
« Odpowiedź #40 : 2003-12-24, 22:04 »
Ja się przyznam że nie płace :oops:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #41 : 2003-12-27, 00:37 »
Awangardo - nie wiem, czy byłaś kiedyś w schronisku. Jeżeli byłaś, to chyba w takim schronisku z prawdziwego zdarzenia. Ja akurat byłam w dwóch. Te w Olsztynie jeszcze jako-tako... Ale te w Ostródzie...
Nie bądź naiwna, te pieniądze 'idą' w znacznej większości na zupełnie inny cel niż zwierzęta...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Podatki
« Odpowiedź #42 : 2003-12-28, 14:45 »
Ja płacę, choć bez entuzjazmu. Z własnej woli natomiast od 4 lat, tj. od chwili wzięcia ze schroniska Toffika wysyłam tam co miesiąc parę groszy. Kiedyś wysyłałam też na Fundację Animals, ale przestałam po aferze, jaka wybuchła parę lat temu. Do dziś nie wiem, czy zarzuty były słuszne, próbowałam dowiedzieć się czegoś pewnego, ale nie udało mi się. Oprócz podatku, moja mama płaci co miesiąc 5 zł za windę za psa! Pies co prawda przebywa u mamy tylko od czasu do czasu, ale na mamę jest zarejestrowany i to ona oficjalnie płaci podatek. Czekam, kiedy spółdzielnia każe płacić posiadaczom rowerów za wożenie ich windą...  :?
Zapisane
IBDG Wrocław

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Podatki
« Odpowiedź #43 : 2004-01-05, 18:55 »
W najnowszym numerze "Mojego Psa" jest artykuł  o podatkach:

"Psie podatki: tania Warszawa

Od początku 2004 r. podatek od posiadania psów w Warszawie ejst najniższy w Polsce. Mieszkańcy stolicy będą płacić symboliczną złotówkę. - To  nie był podatek, ale fikcja tłumaczy Stanisław Wojtera, radny UPR i pomysłodawaca uchwały w sprawie nowej opłaty. - Dotychczas połowa mieszkańców w ogóle nie płaciła. Pieniądze ok. 500 tys. zł rocznie, które miasto zbierało z tytułu podatku, szły w większości na pensje urzędników. Ulice, jak były brudne tak są, a problem bezdomnych zwierząt wcale nie zniknął. Dlatego nie było powodu, by dalej utrzymywać tę sytuację.
Zdecydowana większość stołecznych radnych poparła projekt. Radcy chcą pójść jeszcze dalej. - Wiemy, że nie możemy zlikwidować podatku, bo nie pozwala na to prawo, ale chcemy podjąć uchwałę, która pozwoli zwolnić większość mieszkańców od ponoszenia opłaty- dodaje radny Wojtera. Wśród propozycji jest i taka, by psi podatek płaciły tylko osoby, które mają więcej niż 5 psów. W innych miastach za posiadanie psa trzeba płacić, np. w Lublinie 50 zł, a   w Rzeszowie 42 zł. "
Zapisane

Emilka

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #44 : 2004-01-05, 19:41 »
moi rodzice placa podatek ale przynajmniej jestesmy pewni gdzie dokladnie ida pieniadze. Co prawda nie w pelni na dofinasowanie schroniska chociaz swietochlowice rowniez wspomagaja chorzowksie schronisko w malym stopniu bo w malym ale zawsze. Podatki swietochlowiczan ida glownie na wylapywanie bezdomnych zwierzat i przeowzenie ich do schroniska.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #44 : 2004-01-05, 19:41 »

sabriel

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #45 : 2004-01-05, 19:44 »
Miałam przytoczyć to co koleżanka wyżej napisała na co idą nasze podatki za psa.
Płaciłam przez kilkanaście lat ten podatek.
Od 2 lat już nie płacę i nie zamierzam!
Jeszcze mi na mózg nie padło aby opłacać urzędnikom pensje.
Gdyby te pieniążki szły bezpośrednio na psy np. na konto wybranego przez nas schroniska czy przytuliska, to bym sie nawet niezastanawiała czy płacić czy nie.
Mogę jedynie współczuć właścicielom psów w innych miastach,którzy są zmuszeni płacić duże kwoty na urzędnicze pensje.
Pozdrawiam
Zapisane

Weronyka

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #46 : 2004-01-06, 10:02 »
Ja za Aresa nie płacę podatku. Dlaczego nie płace??? Ponieważ w moim mieście nie ma schroniska, jest w Szczecinie. Wiem, że moje miasto i kilka firm z mojego miasta sponsoruje schronisko w Szczecinie. Hycel złapane w moim mieście psy wywozi do szczecińskiego schroniska. Teraz jest w szczecinie prowadzona akcja czipowania wszystkich psów, żeby wrazie trafienia psa do schroniska łatwiej było odnaleść właściciela. Psy czipowane są za darmo, ale tylko szczecińskie psy  :grr:  i nic ich nie obchodzi, że psy np. z gryfina trafiają do ich schroniska. Naszych psów nie chcą czipować  :grr: Więc dlaczego mam dawać kasę na pensję urzędników i schronisko, skoro mój pies nie ma takich praw jak psy ze Szczecina? Chociaż jedne i drugie hycel wywozi do tego samego schroniska i jedno i drugie miasto je sponsoruje.
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #47 : 2004-01-06, 15:22 »
A ja nie płace od kąd zdechł mi ON,teraz mam małego pieska kundelka pinczerowatego i nie mam zamiaru płacić.A tak na boku Emilka nie wiesz czy w chorzowskim schronisku przyjmuja niepełnioletnie osoby do nieodpłatnej opieki nad zwierzętami(wolontariat)?Jak co pisz na meil;););)
Zapisane

ewelka77

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #48 : 2004-01-07, 18:38 »
Wiktoria!Bzdura a Ci którzy kupili psa-to są inni?Ja kupilam psa od hodowcy-cud ze zyje:-)))))))-zarobaczony,+tasiemic,swierz, wychudzony itp--to moze i to mnie powinno zwolnic od tej wstrętnej opłaty!?
Co do tych pieniedzy-to kolejne bzdurna ustawa, na podstawie ktorej panstwo chce zebrac troche pieniedzy!Na co to idzie?Pewnie na pense,auta,telefony i nagrodu dla urzędasów!
Ja na razie podatku nie pałacę-bo wciąz nie wiemy co moze przyniesc na kolejny dzień:-()W tej chwili nie wiem nawet czy zapłacę!!!!!!
To kolejna bzdura- jak podatek za posiadanie telewizora-a co ?panstwo mi kupilo telewizor, placi za jego eksploatacje, prad itp?????
Zapisane

hexe

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #49 : 2004-01-07, 19:23 »
ja tez nie place i nie mam takiego zamiaru.pomojej suni sama sprzatam i dopomagam psiakom w schronisku jak tylko moge.podatki glownie ida na sprzatnie miasta po naszych pociechach bo gdyby tak nie sprzatali to uuuuuuuuu.neguje wlascicieli zwierzakow ktorzy pozwalaja swoim pociecha chodzic gdzie sie im podoba i zalatwiac swoje potrzeby w miejscach gdzie npdzieci sie bawia.kiedys mialam wielka klotnie z pewna staruszkaktora pozwalala swojemu pupilowi zalatwiac sie w piaskownicy.takie cos to juz przegiecie.u mnie w sklepie sa do kupienia specjalne woreczki ktore sluza wlasnie do sprzatania wiadomo czego,nie sa drogie wiec polecam!
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Podatki
« Odpowiedź #50 : 2004-01-08, 20:31 »
ja nie place, bo nie wiadomo na co to idzie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podatki
« Odpowiedz #50 : 2004-01-08, 20:31 »

Cathycash

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #51 : 2004-04-10, 20:31 »
Ja nie płacę, nie zamierzam, jak mogę to pomagam zwierzakom w schroniskach, często niosę karmę, koce itd, jestem wolontariuszką. Nie będę płacić na pensje jakiś tam urzędasów, którzy i tak mają jąza wysoką..
Zapisane

R

  • Gość
Podatki
« Odpowiedź #52 : 2004-04-12, 10:46 »
Tak do końca to chyba nikt nie wie na co idą podatki.W naszym mieście zlikwidowali podatki za to kary za psa bez kagańca i smyczy wynoszą 200zł.
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Podatki
« Odpowiedź #53 : 2004-04-12, 20:36 »
Ja nie płace, właściwie to chyba w naszym miasteczku mało kto wie że taki podatek jest... Na schronisko dajemy osobiście-bezpieczniej
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 30 zapytaniami.