Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Quentin Tarantino "Kill Bill" & rest of films  (Przeczytany 4003 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

phill

  • Gość
Quentin Tarantino <- według mnie najdoskonalszy reżyser wszechczasów, każda jego produkcja to totalny popis jego niepowtarzalnych umiejętności. Najlepszym motywem jest to , że zaczął od zera, bo jako nastolatek rzucil szkołę i zabrał się za kręcenie krótkometrażowych niskobudżetówek... I tak z niczego udało mu się zrobic kariere.

Do jego produkcji, z niezliczoną ilością oryginalnych pomysłów i motywów możemy zaliczyć takie hity jak:
- Reservoir Dogs
- Jackie Brown
- Pulp Fiction
- współreżyserstwo w Ostrym Dyżurze / Four Rooms
- i oczywiscie Kill Bill

(scenariusze do : Od Zmierzchu do Świtu(uczestnictwo jako aktor), Natural Born Killers)

Każdy film gwarantuje świetną zabawę; rózne wątki czy komiczne, czy brutalne, czy z lekką dawką miłości.

Moimi osobistymi faworytami są: Reservoir Dogs, Pulp Fiction i w szczególnosci Kill Bill. (aczkolwiek Pulp Fiction był najlepszym filmem w jego karierze wedlug mnie [ Zed's dead baby, Zed's dead] )

Bardzo dużym plusem u Tarantino jest przemyślany dobór aktorów. W kilku produkcjach brali udział Samuel L. Jackson czy Michael Madsen, nie należy też pominąć legendarnego David'a Carradine'a , w roli Bill'a prezentował się DOSKONALE.

Kolejnym atutem filmów jest muzyka. Synchronizacja danych scen w filmie z poszczególnymi utworami muzycznymi także mnie zniewala z nóg. (przyklad: O-Ren-Ishi przechadza sie z poddanymi w Kill Bill vol. 1) - polecam soundtracki.

To tyle z mojej skromnej strony. Jestem ciekaw waszych opinii na temat reżysera i jego filmów.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Quentin Tarantino "Kill Bill" & rest of films
« Odpowiedź #1 : 2011-03-14, 21:16 »
Oglądał ktoś "Bękarty wojny"?
Fajne?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

amelia.lenk

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Quentin Tarantino "Kill Bill" & rest of films
« Odpowiedź #2 : 2015-04-26, 13:27 »
Kill Bill obie części są warte zobaczenia a Tarantino potrafi zrobić dobrą produkcję!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Quentin Tarantino "Kill Bill" & rest of films
« Odpowiedz #2 : 2015-04-26, 13:27 »

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Quentin Tarantino "Kill Bill" & rest of films
« Odpowiedź #3 : 2017-02-03, 15:11 »
Uwielbiam jego filmy, obejrzałem chyba wszystkie jego produkcje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.164 sekund z 24 zapytaniami.