Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problemy z załatwianiem potrzeb.  (Przeczytany 6640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IzabelaM

  • *
  • Wiadomości: 8
Problemy z załatwianiem potrzeb.
« : 2010-05-19, 13:06 »
Witam serdecznie.
Wcześniej pisałam do szanownych grupowiczów i otrzymywałam fachowe porady, więc mam nadzieję  że i tym razem poradzicie mi co zrobić. Mam Cocer Spanilka który 10 maja ukończył 4 mc i nadal załatwia się po kątach w mieszkaniu, no powiem, że zaczęło to mnie już irytować i nie wiem co robić. Na spacery wychodzę z nim bardzo często (akurat jestem chwilowo cały czas w domu), nie jest to tylko takie 10 minut na załatwienie swoich potrzeb, ale przeważnie ok 1 godziny, poza tym mam bardzo duży ogród więc piesek dodatkowo często przebywa na zewnątrz. Tak się zastanawiam, że może to jakoś złośliwie się zachowuje. Potrafi załatwić swoje potrzeby na spacerze, po czym pierwsze co zrobi w domu, to nasika na podłogę w kuchni. Czy mu to minie? Zaczęłam stosowanie różnych metod, nie krzyczę na psa, nie karcę - tego akurat nigdy nie robiłam, za załatwienie potrzeby na spacerze zawsze nagroda, a kurcze to i tak nie działa. Kurcze wasze psiaki też tak robiły, czy to tylko moja jest taka?
 
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #1 : 2010-05-20, 01:23 »
A odkaziłaś czymś zapach w kuchni moczu ;) ?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IzabelaM

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #2 : 2010-05-20, 09:42 »
Tak oczywiście i pozbyłam się wszystkich wykładzin. Ale tak jak pisałam wcześniej to nie pomogło :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedz #2 : 2010-05-20, 09:42 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #3 : 2010-05-20, 10:17 »
Możesz spróbować porozkładać gazety w miejscach, w których pies nadal się załatwia, a później stopniowo przenosić je w kierunku drzwi, a później na zewnątrz.

Drugie nad czym się zastanawiam, to czy nie jest to nietrzymanie moczu? Nie wiem jak Twój pies, moja wracając ze spaceru strasznie się ekscytuje tym że wróciła (przypuszczam, że przede wszystkim jest to kwestia obecności innych ludzi w domu ;)), a niektóre psy mają problem z trzymaniem moczu w takich właśnie bardzo podniecających sytuacjach (Yuna przez pewien czas posikiwała jak ktoś przychodził do domu).
Zapisane

Fretka

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #4 : 2010-05-20, 11:35 »
Może używasz środków do czyszczenia zawierających amoniak, czytałam że ta substancja może zachęcać pieski do załatwienia się w tym miejscu.
Zapisane

IzabelaM

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #5 : 2010-05-21, 10:18 »
Wielkie dzięki za podpowiedź, zobaczę z tymi gazetami raz jeszcze, co do tego amoniaku, to tu małe pytanko, ja podłogę myję Ajaxem, ale jak patrzę na etykietkę z tyłu dokładnie na skład to tam nie ma wzmianki o tym, że może być amoniak, albo i jest ale jakoś ukryty pod inną nazwą, jak to sprawdzić no a może wy macie jakieś przetestowane środki?
Pozdrawiam.
Zapisane

Fretka

  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #6 : 2010-05-21, 12:14 »
Niestety z chemii niewiele wiem, więc niestety co do innych nazw nie pomogę. O takim działaniu amoniaku przeczytałam w jakiejś książce o psach, niestety tytułu nie pamiętam  :oops: Może po prostu spróbuj innego środka?
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #7 : 2010-05-21, 16:55 »
Izabela pies napewno nie robi Ci na złość, bo on nawet nie wie co to jest ;) nie przypisuj zwierzęciu ludzkich zachowań bo on jest psem ;)

jak nagradzasz? moja suka już w wieku 3 miesięcy nie sikała w domu, miedzy 3 a 4 miesiącem zdarzyły jej się dwie wpadki.. przede wszystkim gdy wychodziłam z psem to najpierw czekałam aż się załatwi i szliśmy dalej, oczywiście najpierw wielki hurrrrrrra głaskanko :) a w domu psa karciłam gdy tylko widziałam że sika wielkie "fe" i tyle... nie wiem czy to ma duże znaczenie kwarantanne moja suka miała ale przed dom wychodziliśmy na załatwianie potrzeb starałam się tak aby nigdy nie sikała w domu ...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #8 : 2012-07-14, 21:51 »
Nie chciałam zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Miałam kiedyś pieska uczyliśmy go załatwiania potrzeb na gazety kiedy piesek załapał, że to jest miejsce to siusiania przenieśliśmy gazety za drzwi. Wszystko było ok do czasu gdy przyszło do następnego etapu siusiania na podwórku piesek po otwarciu drzwi wybiegał i sikał na korytarz :/ i tego baaardzo ciężko było go oduczyć,tego typu wpadki zdarzały mi się potem dość często. Ponieważ przymierzamy się z mężem do tego by jakiegoś pieska przyprowadzić do domy chciałabym tego typu błędów uniknąć czy macie jakieś rady co zrobiliśmy źle ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedz #8 : 2012-07-14, 21:51 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #9 : 2012-07-24, 13:07 »
z psem po prostu nalezy bardzo często wychodzic  i koniecznie zaraz po przebudzeniu. Ja, mieszkając w bloku ze szczeniakiem brala 2 tygodnie urlopu, latalam co chwila na dwor nagradzajac psa za siku , w biegalam nawet kilkanascie razy na dobę, jak trzeba to w kurtce narzuconej na pizamę . Jak tylko sie budzil- pod pachę delikwenta i lecialam na dwopr. Nie ma sily zeby się nie zalatwil. Po 2 tygodniach z reguly - już wiedzial o co chodzi :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #10 : 2012-07-24, 15:59 »
My zrobiliśmy na początku chyba błąd bo piesek był pinczerem miniaturką trafił do nas zimą w dość duże mrozy do tego nasłuchaliśmy się o kwarantannie i pierwsze tygodnie uczyliśmy go tylko na gazetę na korytarzu,bo baliśmy się małego prawie łysego pieska brać na dwór. Owszem był brany na korytarz tak jak piszesz bardzo często  ale potem pojawił się ten problem, że sikał na korytarz. Teraz wiem, że lepiej chociaż na pare minutek ale brać psa od razu na trawę :)
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #11 : 2012-07-24, 19:03 »
Bo z gazetami jest tak, że zazwyczaj na wyniesieniu ich na korytarz się nie kończy - trzeba stopniowo doprowadzić do sikania na gazety na polu, dopiero później je eliminować ;) Kwarantanna jest ważna, ale moim zdaniem nie można z nią przesadzać, bo zaniedba się socjalizację psa, a to ma bardzo uciążliwe konsekwencje...
Zapisane

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #12 : 2012-07-25, 21:28 »
Jak to mówią człowiek uczy się  na błędach :) A ja wtedy za bardzo przejęłam się kwarantanną potem było z tego powodów tak jak mówisz mnóstwo problemów z psiakiem
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #13 : 2012-07-26, 14:35 »
Ja, szczeniaczka malej rasy też bym nie uczyla sikac na dworze w mrozy, a już na pewno nie podczas kwarantanny poszczepiennej. jeszcze zalezy jaki program szczepien ma maluch. jesli pierwsze szczepienie odbylo się w 9 tygodniu zycia to juz po 10 dniach mozna z nim wychodzic/ wczesniej jesli ktos ma wlasny ogrodek, po ktorym nie chodza obce psy/
Jesli natomiast pierwsze szczepienie bylo w 7 tygodniu zycia- mozna wychodzic 10 dni po drugim szczepieniu.
Ostatnie szczepienie powinno wypasc po ukonczeniu przez psa 12 tygodni zycia.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #14 : 2012-07-26, 21:14 »
W tym przypadku był szczepiony około 9 tyg. ale mimo wszystko szkoda było takiego małego chudego pieska brać na mrozy na dwór gdzie to prawie w ogóle sierści nie miało. Potem kupiliśmy takie ubranko ale mimo wszystko mrozy i tak dawały się mu we znaki, nawet zastanawialiśmy się czy on czasem nie woli siusiać na tym korytarzu żeby na ten mróz nie musieć iść :>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedz #14 : 2012-07-26, 21:14 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #15 : 2012-07-27, 08:39 »
Moja, pomimo, że nie taka mała też mrozy źle znosi...
Zapisane

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Problemy z załatwianiem potrzeb.
« Odpowiedź #16 : 2012-07-27, 11:10 »
My tak jak pisałam jak był już starszy ubieraliśmy go w ubranka żeby mu jakoś ulżyć ale spacer często już po minucie wyglądał tak, że przychodził siadał tyłkiem na bucie patrzył krzywym wzrokiem jakby chciał powiedzieć " czemu mi to robicie" i piszczał trzęsąc się cały. A jak ubieraliśmy się i wołaliśmy go pod drzwi " chodź na spacer" chował nos pod ogon w koszyku i udawał,że nas nie słyszy. Spacery to była zimą przykra nieprzyjemność wyciąganie go z koszyka na siłę :> Bo za żadne skarby nie chciał z niego wyjść jak tylko zobaczył Pani kurtkę, buty i smycz :> Tak,że latem chyba łatwiej psa się wychowuje i uczy czystości :P. Przynajmniej wtedy spacer, pole kojarzy mu się z czymś przyjemnym
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.