Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Husky  (Przeczytany 4579 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Husky
« : 2011-06-28, 16:14 »
Mam pytanie:czy da się zrobić coś,żeby syberian nie zrzucał ptasich gniazd z krzewów ozdobnych? Wiem że husky po przez polowanie na kurczaki zaspokaja swój instynkt łowcy ale to także tyczy się młodych ptaków?czy po prostu bawi się w ten sposób? kurczaków na szczęście nie ma w promieniu kilkudziesięciu km.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky
« Odpowiedź #1 : 2011-06-28, 17:38 »
dac huskyemu inne zajęcie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky
« Odpowiedź #2 : 2011-06-28, 17:48 »
Eh to nie jest taka prosta sprawa... Bo oprócz bardzo długich spacerów biegają zazwyczaj w ogrodzie
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Husky
« Odpowiedz #2 : 2011-06-28, 17:48 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Husky
« Odpowiedź #3 : 2011-06-29, 12:04 »
Długie spacery i pozostawienie samopas w ogrodzie to dla takiego psa za mało. Dogtrekking, canicross, bikejoring - poczytaj na ten temat, można wykorzystać np. w ramach jednego spaceru :) Poza tym szkolenie, takie które wymaga od psa myślenia, czyli najlepiej z wykorzystaniem klikera - zawsze podaję przykład mojej psicy, która po całym dniu łażenia po górach ma jeszcze na tyle dużo energii, żeby męczyć mnie o zabawę. Po godzinie pracy umysłowej na szkoleniu pies zasypia mi na kolanach w tramwaju. O tym też można bardzo dużo wyczytać w internecie :) Jako uzupełnienie tych dwóch rzeczy można użyć konga - to takie ustrojstwo z bardzo twardej gumy z dziurą w środku w którą wkłada się smakołyki (najlepiej w postaci pasty - pasztet, serek topiony itp), a pies ma zajęcie wylizując to. Dla utrudnienia można zamrozić przed podaniem. Można też pomyśleć o kuli-smakuli (do niej wkłada się suche smaczki, albo kulki karmy i pies wydostaje je turlając kulę), ale ja osobiście nie widziałam jeszcze wykonanej z takiego materiału, żebym nie obawiała się podać tego mojej psicy. Dla mojej świetną zabawką działającą w podobny sposób jak dwie wymienione wcześniej jest plastikowa butelka po maślance - najpierw trzeba pozbyć się nakrętki, a potem wylizać maksymalnie ile się da :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky
« Odpowiedź #4 : 2011-06-29, 12:39 »
Nie jest tak że ciągle są w ogrodzie a spacer to nie smycz i 20minut chodzenia. Mój chłopak wstaje o 6rano i biega. Zabiera ze sobą psy. Potem wieczorem tak samo tylko że bierze rower. Robią dziennie kilkanaście kilometrów. Tylko teraz ja częściej zostaje z psami i mam problem bo suka jest spokojna a pies kompletnie mnie nie słucha. Ma swojego pana i tylko na jego komendy zwraca uwage. Ja wiem że szczęśliwy husky to zmęczony husky.ale mam wrażenie że z tymi gniazdkani to robi mi po prostu na złość. Wrzuca i patrzy czy będę krzyczeć. A suka biega za frisbee i nie szuka sobie tego rodzaju rozrywek. Pies ma tak specyficzny charakter że nie potrafię sobie z nim poradzić. Czasem mam wrażenie że jest zazdrosny o swojego pana.   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Husky
« Odpowiedź #5 : 2011-06-29, 16:24 »
To znajdź mu ciekawsze zajęcie na czas spędzany w ogrodzie :) Jak nie frisbee to piłka, patyk, gryzaki jakieś, może właśnie kong/kula-smakula itp. Jeżeli psy częściej zostają z tobą, postaraj się wypracować posłuszeństwo też u tego drugiego. Każdy spacer ze smaczkami i nagroda za dobre zachowania, ewentualnie karma tylko za pracę.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky
« Odpowiedź #6 : 2011-06-29, 18:02 »
Mam wrażenie że on robi mi na złość i jest po prostu zazdrosny. Kiedy mój chłopak jest sam w domu wieczorem psy kładą się się do legowisk,mój chłopak zamyka drzwi do pokoju i jest ok. A kiedy ja jestem u niego i zamknie drzwi to pies siada pod drzwiami i wyje. Jeżeli otworzymy drzwi pies jest cicho. Ja wiem że te psy są ciekawskie,ale czy do tego stopnia?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky
« Odpowiedź #7 : 2011-06-29, 18:24 »
Widać uznaja tylko jednego przewodnika zaprzęgu :) A ptaki bedą musialy gdzies w bezpieczniejszym miejscu robic gniada....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Husky
« Odpowiedź #8 : 2011-06-29, 18:46 »
Pies ma zadatki na przyzwoitkę, mój Gizmo to samo. jeżeli w pokoju miałam towarzystwo, to psinę przyciągało to niczym magnes :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Husky
« Odpowiedz #8 : 2011-06-29, 18:46 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky
« Odpowiedź #9 : 2011-06-29, 19:33 »
No mi się nie podoba taka przyzwoitka która wydaje z siebie nieartykułowane dźwięki pod drzwiami...drzwi muszą być cały czas otwarte dobrego jest cisza
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Husky
« Odpowiedź #10 : 2011-06-29, 19:39 »
Mój od razu drzwi otwierał, jak mu się nie udawało to drapał uparcie, a gdy to się nie udawało to podnosił skowyt, z tym ,że obiektem zazdrości byłam nie ja, a mój ówczesny chłop - psina tuliła się do niego i słała maslane spojrzenia... ;p
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky
« Odpowiedź #11 : 2011-06-29, 20:21 »
Ja nie wiem co to jest za związek. Suka powinna być zazdrosna o chłopaka a nie pies. No ale niech mu będzie:)
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky
« Odpowiedź #12 : 2011-06-29, 23:13 »
Bo jest zazdrosny o czas i zainteresowanie , a nie o płeć :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.