Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój pies prowadzi nocny tryb życia  (Przeczytany 4780 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« : 2011-09-02, 12:15 »
Mój około 7letni pies nie lubi bawić się w dzień. Po prostu kładzie się i śpi. Kiedy bawie się z pozostałymi psami on śpi w ogrodzie. Siłą muszę wyciągać go na spacer. Ale koło północy kiedy kładę się spać mój Lucky zaczyna żyć. Ściąga ze mnie koc,gryzie w stopy, biega dookoła łóżka, wpycha mi do ręki piłeczkę, a kiedy nie zwracam uwagi to szczeka dopóki nie zareaguje. Jak go przestawić? Bo to strasznie męczące, nie tylko dla mnie ale i dla moich domowników.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

martynna1999

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #1 : 2011-09-02, 19:29 »
hmm ... to dość trudny przypadek ... musisz go jakoś zachęcać żeby się bawił z tobą w dzień dawaj mu przysmaki itd. w nocy nie trzymaj go w jednym pomieszczeniu i go solidnie uspokajaj .. Jeżeli rzeczywiście to taki problem dla Ciebie to musisz się skonsultować z jakim trenerem .. Czy czymś w rodzaju zaklinacza psów .
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #2 : 2011-09-02, 21:59 »
Od jak dawna tak jest? Możliwe, że pies w ciągu dnia jest ospały, bo po prostu jest dla niego zbyt gorąco, natomiast w nocy, kiedy jest już trochę chłodniej stara się rozładować nadmiar energii. Jak możesz, postaraj się zmęczyć psa wcześnie rano lub wieczorem - bawić się z nim wtedy, zabrać na długi spacer, popracować z nim. Jeżeli jest to kwestia gorąca to właśnie rano i wieczorem powinien być bardziej skory do wszelkiej aktywności. Możesz też spróbować zostawiać mu na noc zabawki, które jego będą absorbować bez Twojego udziału - kong napchany serkiem topionym (lub czymś w tym rodzaju) i zamrożony, gryzaki (raczej z tych bardziej wytrzymałych, może jakaś "kula-smakula".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedz #2 : 2011-09-02, 21:59 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #3 : 2011-09-02, 22:04 »
To trwa ok dwóch tygodni. Do wszystkich zabawek ma dostęp ale ciągle i tak zaczepia mnie. Kiedy rano zabiore go na spacer to po powrocie chowa się np pod łóżko i śpi. Potem wychodzi i przychodzi do mnie, ale bieganie za piłka czy freesbee go nie interesują. Przychodzi żebym go głaskała i drapała. Wydaje mi się że nie chodzi tu o gorąco bo ostatnio pogoda u mnie nie jest zbyt ładna
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #4 : 2011-09-02, 22:44 »
A z oczami wszystko w porządku u niego? Może z jakiegoś powodu światło podrażnia mu oczy i dlatego "włącza" się w nocy? Chyba, że zaczyna być aktywny w nocy przy załączonym świetle (nie wiem czy przy tego typu sprawach jest różnica między światłem dziennym a sztucznym, jeżeli tak to może tylko dzienne go podrażnia?). Jeżeli to też nie może być przyczyną to może spróbuj przed snem wziąć go na długi, męczący spacer, jak będzie zmęczony to może nie będzie rozrabiał w nocy :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #5 : 2011-09-03, 07:29 »
Ciężko mi to ocenić. W pochmurne dni jest tak samo. Ma ok7 lat(dokładnie nie wiem bo to pies adoptowany). W tym wieku mógłby już tracić wzrok?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #6 : 2011-09-03, 11:41 »
Pies może stracić wzrok w każdym wieku, ale jak dla mnie1 bardziej prawdopodobne, że światło go podrażnia, a nie, że traci wzrok. Może warto się przejść do weterynarza i to przedyskutować? Więcej pomysłów nie mam niestety... jedynie po wykluczeniu ewentualnych problemów zdrowotnych zmęczenie psiaka zanim pójdziesz spać...
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #7 : 2011-09-03, 11:59 »
Wlaśnie od 2 tygodni temperatura na dworze jest na tyle wysoka, ze wiele psow ozywia sie w nocy , szczegolnie tych wrazliwych na upaly.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedź #8 : 2011-09-03, 12:17 »
U mnie upałów nie ma... Już od długego czasu. A mój pies to kanapowiec. Nigdy nie lubił biegać. Woli żeby go przytulać,podrapac. Nie zauważyłam żeby światło mu przeszkadzało, bo w dzień chętnie kładzie się na dywanie i wygrzewa na słońcu. Nie wiem co się dzieje. Mi to tak bardzo nie przeszkadza, ale moi rodzice śpią na dole i jak pies tak biega to u nich strasznie słychać, a wiadomo każdy chce wyspać się do pracy. 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Mój pies prowadzi nocny tryb życia
« Odpowiedz #8 : 2011-09-03, 12:17 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.