Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Agresja psa, gryzie domowników. Jak temu zaradzić.  (Przeczytany 1953 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebek

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam Was wszystkich.

Mamy problem z naszym psem, 4 miesięcznym Rottwieler'em. Ogólnie pies jest bardzo pojętny i posłuchany, szybko załapuje wszystkie komendy. Jest z nami prawie od 2 miesięcy i widać zdecydowaną poprawę w jego zachowaniu. Na początku podeszliśmy trochę źle do jego wychowania, bo jako malutki szczeniak miał na wszystko pozwalane (bo przecież tylko się bawi). Nie trwało to zbyt długo, bo po 1,5-2 tygodniach zaczęliśmy "sprowadzać go na dobrą drogę". Wtedy zaczęły się powarkiwania i pokazywanie zębów z jego strony. Nie było to już podgryzanie jak przy zabawie tylko na prawdę agresywny atak, często przegryzał ręce aż do krwi. Próbował gryźć nawet w sytuacjach kiedy ktoś chciał złapać go za łapę (teraz już sam podaje). Nie pozwalał przekręcić się na plecy, bo od razu atakował. Teraz te sytuacje mamy już opanowane i nie gryzie, nawet przy jedzeniu pozwala grzebać w swojej misce bez żadnej reakcji. Jedyny problem jaki pozostał to sytuacja kiedy coś "zdobędzie". Hades często grzebał w koszu, który stał na podłodze i wyciągał stamtąd śmieci. Ostatnio "walczył" o foliówkę. Boimy się o jego zdrowie, że zje coś co mu zaszkodzi. Kosze mogliśmy odstawić, ale często walka jest na dworze o znaleziony kamień, kawałek drewna, albo inną rzecz, której nie powinien jeść. Jak podamy mu sami zabawkę, jedzenie, albo nawet próbowałem z surowym mięsem (gdzie podejrzewam zapach obudził w nim instynkt) reaguje na komendę "zostaw" i nie walczy. Sprawdzając jego reakcję przy mięsie wyciągnąłem mu kawałek z pyska i mnie nie zaatakował. Oczywiście później dostał ten kawałek do zjedzenia w nagrodę za dobre zachowanie. Ale w sytuacjach kiedy coś znajdzie nie można się do niego zbliżyć. Na razie sobie z nim radzimy, bo jest jeszcze szczeniakiem, ale boimy się co będzie kiedy pies urośnie do ogromnych rozmiarów.
Dodam jeszcze, że Hades jest jednym z jedenastu szczeniaków, które miała suka. Może to być spowodowane tym, że w tak licznym stadzie musiał walczyć z innymi szczeniakami o jedzenie? I jak temu zapobiec? Chcielibyśmy pozbyć się tego problemu póki jeszcze jesteśmy w stanie go utrzymać.
Zapisane

effcia

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Agresja psa, gryzie domowników. Jak temu zaradzić.
« Odpowiedź #1 : 2017-05-18, 19:00 »
Ej..skoro nadałeś psu imię Hades to się nie dziw, że gryzie
A tak całkiem serio skoro poradziliście sobie z tym żeby nie gryzł to należy dalej iść tą drogą.. Moim zdaniem jesteście na dobrej drodze ;) 3mam kciuki za powodzenie i pamiętaj że szkolenie nie składa się jedynie z kar ale w dużej mierze również z nagród.
A co do tropu z tym stadem to faktycznie psychika mogła przywyknąć do walki o wszystko
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 24 zapytaniami.