Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Linienie  (Przeczytany 9730 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
Linienie
« : 2005-04-27, 11:47 »
od jakiś 2 tygodni Sashka tak linieje że masakra tylko weznę ją na ręce i od razu wszędzie mam taką warstwę futra że mogłabym z tego dywan  zrobić :| czy czesanie pomoże?  wiem że to naturalna czynność ale wkurza a np Borys nie linieje
[aha i jesczez jedno jakiś czas temu Sashka zaczęła tracić na wadze dostaje teraz ok 10% jedzenia więcej bo jest w początkowym stadium ciąży {już pisałam gdzieś z jakiego powodu jest nie zaczynajcie wywodów na temat nieodpowiedzialnego rozmnażania nierasowych kotów}
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #1 : 2005-04-27, 12:58 »
kot byc moze poprostu zmienia futro na letnie
jedne koty mniej lub wcale nie linieja zalezy od siersci.... moja np miala puchowa siersc liniala okropnie
mojej znajomej kot ma "twardsza" sztywniejsza  siersc i linial minimalnie

czy kot ma place np przy ogonie????

spowodowane moze takze byc tym iz zwierze ma nieodpowiednia diete jest przeciez w ciazy potrzeuje wartosciowszego jedzenia
czym ja po pierwsze karmisz????
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #2 : 2005-04-27, 13:43 »
Kika tez się ostatnio straasznie leni..może to dlatego,że jest coraz cieplej..Bo tak było zawsze,że jak przychodziła wiosna,lato Kice strasznie wypadała sierść..może to od tego ;) ALe gdy ją wyczesałam miała juz mniej sierści..postaraj się ją wyczesać..a co do jedzenia to u mnie jest taka samo..Moje kotki jedzą coraz mniej..Mi się poprostu wydaje,że to dlatego,że jest cieplej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Linienie
« Odpowiedz #2 : 2005-04-27, 13:43 »

halina

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #3 : 2005-04-27, 13:53 »
Matylda tez... ale teraz to i tak jest dobrze... jakiś miesiąc temu to była tragedia...
Wszędzie miałam jej sierść!! ;)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #4 : 2005-04-27, 15:17 »
mam nadzieję że to się niedługo skończy... ;] dostaje zawsze coś okrojonego z mięsa , kupują jej jakieś podroby itp, trochę z puszki i jakieś witaminy dostaje zresztą nie wiem co tam jeszcze jej dają
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #5 : 2005-04-27, 16:21 »
thrilly Ja robię tak samo..widocznie kotkom coś nie odpowiada :P Wybrzydzają :P
ALe to minie po jakimś czasie,zobaczysz ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #6 : 2005-04-27, 18:11 »
jak nie wiesz najlepiej sie dowiedz poniewaz byc moze to jest przyczyna masowego linienia
nie odpowiedzialas jeszcze na pytanie odtyczace placow bez siersci
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #7 : 2005-04-27, 18:19 »
tak te zwierzaki maja moj krolik tez linieje a szczur znowu ma inny kolor :)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #8 : 2005-04-27, 19:16 »
Sashka linieje rownomiernie nie ma żadnych miejsc bez wlosow
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Linienie
« Odpowiedz #8 : 2005-04-27, 19:16 »

mafinia

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #9 : 2005-04-27, 20:51 »
wyglada na to iz jest to zwykle zmienianie plaszcza na letni
jezeli kot nie ma zmian na skorze ma odpowiednia diete nie martwilabym sie
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Linienie
« Odpowiedź #10 : 2005-04-27, 21:41 »
Oj skądś to znam. Mój kot linieje strasznie. Potrzymasz ją troszkę na kolanach, a po chwili cały/a jesteś w czarnych włoskach. TYlko u niej to jest przez cały rok, więc nie jest to zmienianie futra, chyba że ona zmienia futro cały rok :P
Zapisane
...

olc!a

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #11 : 2005-04-27, 22:02 »
Auriedicy - ona zmienia dwa razy do roku - od stycznia do lipca i od sierpnia do grudnia :lol:
A tak poważnie, może to być wina złej diety... Co kotka je?
Mój Kazik też strasznie liniał dopóki przestawialiśmy go z KK na Purinę (przy Purinie też linieje, ale tylko trochę), za to jak zamówiłam mu RC i przez cały miesiąc nie jadł innych karm, to sierść mu nie wypadała.
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #12 : 2005-04-27, 22:05 »
Mi się poprostu wydaje,że jest cieplej i kot traci sierść..Tak jest zawsze jak jest cieplej..i skoro kot nie ma miejsc gdzie nie ma włosów to znaczy,że nie ma się o  co martwić ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #13 : 2005-04-27, 22:07 »
Tak Agysz, ale Auriedicy pisze, że jej kotka linieje przez cały rok, stąd mój poprzedni post ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Linienie
« Odpowiedź #14 : 2005-04-27, 22:18 »
Fajnie tylko zwróćcie uwagę że kotka jest w początkach ciąży i może tu nałozyły sie dwie sprawy: wiosenne lnienie i brak witamin z powodu ciąży.

Trilly, nie pisz "nie wiem co oni jej dają" tylko sama popatrz, ewentualnie zwróć uwage rodzicom żeby kupili kotce witaminy i lepsza karmę. Tu chodzi przeciez o jej zdrowie i nienarodzonych kociaków.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Linienie
« Odpowiedz #14 : 2005-04-27, 22:18 »

olc!a

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #15 : 2005-04-27, 22:22 »
Ekoteczko - jeśli to do mnie i Agysz to my rozmawiamy o kotce Auriedicy, nie Thrilly ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Linienie
« Odpowiedź #16 : 2005-04-27, 22:25 »
Ola, to było o kotce Trilly, sorki  :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Agysz

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #17 : 2005-04-27, 23:01 »
aa no to przepraszam..nie doczytałam..
jak kotka traci sierść przez cały rok..to nie wiem czym to może być spowodowane..
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #18 : 2005-04-28, 11:55 »
Olimp też linieje teraz strasznie, no ale to z powodu zmiany szaty zimowej na letnią ;) Czesać go nawet nie probuje bo bym mnie chyba zagryzł :lol:
Ciesze się tylko że ma taką sierść jaką ma i jej nie widać :lol: na dywanach, czy meblach :lol: tzn dopiero jak sie człowiek przyjży :-)
Zapisane

Auriedicy_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 239
Odp: Linienie
« Odpowiedź #19 : 2005-04-30, 13:47 »
Tak to jest chyba dlatego, że kotka jest źle karmiona, ale mój tata tego nie rozumie...Niedawno uznał, że jestem walnięta, a KK i Whiskas to najlepsza karma dla kotów pod słońcem i jak mu wytłumaczyć, jak to jest naprawdę...Ale pracuję nad tym i przy okazji pojedziemy do zoologicznego.
Zapisane
...

Ax

  • Gość
Odp: Linienie
« Odpowiedź #20 : 2005-05-01, 11:35 »
Jezeli nie ma placow to wszystk  jest spoko, po prostu zmienia sierść, trzeba wyczesywać, jezeli to krotkowlosy kot szczotka z wlosia np wypuszczane wlosy ;) A jezeoi tak, jak Olimp- się nie da, to chpciaz na kolanacz mozn postarac sie troche wlosow z kota 'wyciagnac' :) Oczywiscie, moze to byc tez wina karmy, Auriedicy_ , sądzę,że pomogloby kilka przykladow kotow, ktore o malo nie przekrecily sie na drugi swat przez te smieci- np Simba M.xww , a tak w ogóle, to pokaz mu sklad KK- 4% pochodzenia zwierzecego, powiedzmy, ze okrawkow z miesa, choc jest gorzej, i Eukanuby- ponad 60%mięsa. I powiedz mu, zeby codziennie jezdzil do MCdonald`sa , i przkonal sie, ze to jest takdla kota, jak dla niego fast food. Zamow mailem probki- RC np., mail jest na stronie www.royal-canin.pl :)
Ax
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Linienie
« Odpowiedz #20 : 2005-05-01, 11:35 »

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Linienie
« Odpowiedź #21 : 2012-10-24, 11:46 »
z mojej na wiosne to tony złaża... z jej poprzedniczka tak nie było, ale nie miala az tak bujnej siersci :) czasanko dwa razy dziennie :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 31 zapytaniami.