Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?  (Przeczytany 82330 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #120 : 2005-07-21, 12:20 »
Nie czytalam calego tematu i nie bede sie (przynajmniej na razie) rozpisywac, jednak pare rzeczy rzucilo mi sie w oczy.

Ktos tu polecil wyrzucenie na balkon- to nie musi byc koniecznie balkon, rownie dobrze moze to byc kuchnia czy drugi pokoj. Byle pies zostal wyprowadzony szybko i nie na dlugo- slowem- zeby dac mu "czas na zastanowienie", 2-3 minuty (dluzsza kara nie ma sensu, bo pies tego nie skojarzy).


Troche mnie rozbawilo ze wszyscy skupili sie na hierarchii i dominacji. A przyczyn tak naprawde moze byc multum. Jasne, ze w takiej sytuacji trzeba pamietac o tym zeby nie dac psu rzadzic, ale to ze wlasciciel nie bedzie dokarmial psa i nie przepuszczal go przez drzwi pierwszego nie znaczy ze to rozwiaze problem.

czy na 100% nie da sie poradzic jakiegos szkoleniowca? Dzialanie na wlasna reke moze byc w tym przypadku niebezpieczne..

Z tego co wiem, objawy agresji moga byc stlumione wlasnie dzieki 'czasowi na zastanowienie' (wyprowadzenie psa do innego pokoju i zamkniecie go tam na pare minut) albo szybkiemu, stanowczemu pokazaniu psu ze Ci sie to nie podoba- polozenie psu reki na grzbiecie, ostre spojrzenie w oczy, wydanie kilku komend- tak, tylko ze wydaje mi sie ze w przypadku Dago jest juz za pozno na takie sposoby, jak juz mowilam- moze to byc dla AziS niebezpieczne.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #121 : 2005-07-21, 12:41 »
Jeśli wyprowadzić do innego pomieszczenia to nie na balkon, którego Dago się bardzo boi...

A poza tym AziS nie myślałaś o tym, żeby Dago był cały czas w kagańcu? Wtedy nie bałabyś się go tak bardzo, a jak okazujesz strach to wiadomo, że pies to doskonale wyczuwa i wykorzystuje to... A gdyby był w kagańcu mogłabyś coś więcej zrobić i przede wszystkim działać pewniej i szybciej. Dago mógłby na Ciebie najwyżej zawarczeć, za co Ty byś go skarciła bez obawy, że zaraz zostaniesz dotkliwie pogryziona...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #122 : 2005-07-21, 13:18 »
Vio, żeby powiedziec coś mądrego i odnieść się do faktycznego tematu to należałoby sie z tym tematem zapoznac, a że to jest forum to nie ma innej możliwości jak przeczytać dany temat-cały.Twoja wypowiedź ma sie nijak do tego co juz zostało powiedziane...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #122 : 2005-07-21, 13:18 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #123 : 2005-07-21, 13:25 »
No i?
Chyba mam prawo zeby powiedziec co chce na dany temat.
Wypowiedzi AziS przeczytalam. Starczy.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #124 : 2005-07-21, 13:33 »
No i?
no i fajnie by bylo jakbys przeczytała cały temat albo wogóle się nie wypowiadała bo walisz jak przyslowiowy" łysy grzywką o parapet"- bez ładu i składu...

Wypowiedzi AziS przeczytalam. Starczy.
wyobraż sobie że nie starczy....wiele rzeczy o ktorych ty mówiłas były juz omawiane(po co je powtarzać?), wiele kwestji zostalo już wyjasnionych, a nie czytając posty uzytkowników okazujesz brak szacunku do nich...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #125 : 2005-07-21, 13:35 »
Cytuj
a nie czytając posty uzytkowników okazujesz brak szacunku do nich...

Aha O_O
Fajnie wiedziec :roll:
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #126 : 2005-07-21, 14:05 »
Dalmafreciak
Cytuj
A poza tym AziS nie myślałaś o tym, żeby Dago był cały czas w kagańcu? Wtedy nie bałabyś się go tak bardzo, a jak okazujesz strach to wiadomo, że pies to doskonale wyczuwa i wykorzystuje to... A gdyby był w kagańcu mogłabyś coś więcej zrobić i przede wszystkim działać pewniej i szybciej. Dago mógłby na Ciebie najwyżej zawarczeć, za co Ty byś go skarciła bez obawy, że zaraz zostaniesz dotkliwie pogryziona...

Bardzo madre to bylo :wink: Zycze Tobie powodzenia trzymania psa w kagancu kiedy na dworze jest upal i pies nie moze sie schodzic wyciagajac jezyk bo przeszkadza mu kaganiec, nie moze sie napic wody i nie ma jak jesc.
Gratulacje za inteligentna odpowiedz :roll:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #127 : 2005-07-21, 14:13 »
Azis mam prosbe. Nie rzucaj sie na Dalme, bo ona chce Ci pomoc, a Twoja odpowiedz jest wrecz chamska :roll: Po co w takim razie w ogole pytasz, skoro kazda odpowiedz jest "bardzo inteligentna"? Moze w takim razie sama sobie poradzisz, nie potrzebujesz nas?

 Poza tym nie wiem czy wiesz ale istnieja kagance w ktorych pies moze swobodnie wystawic jezor i otworzyc pysk.

Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #128 : 2005-07-21, 14:25 »
AziS, nie chcecie zdecydować się z rodziną na szkolenie, pies jest agresywny, gryzie Cię... trzeba znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji zanim dojdzie do tragedii...
Kagańce są różne, jedne mniej, a drugie bardziej ograniczają swobodę psa... Chyba jest dla Ciebie jasne, że pisząc "cały czas" nie miałam na myśli 24 h na dobę... :? Na czas zjedzenia, napicia się wody i tym podobnych czynności przecież zdejmowałabyś mu ten kaganiec. Chodzi o to żeby nie zakładać go tylko czasami, ale żeby cały czas, za każdym razem kiedy będziesz wykonywać jakąś czynność, podczas której Dago może Cię zaatakować miał on na pysku kaganiec.
Są przecież kagańce, w których pies może się schłodzić, na rynku jest b.duży ich wybór, trzeba po prostu poszukać :roll: Może Ty masz w domu kaganiec, w którym Dago nie może nawet lekko otworzyć pyska, jeśli tak to należałoby kupić nowy żeby nie męczyć psa!

A jak pytasz i masz poważny problem to widac, że sama sobie poradzić nie potrafisz i potrzebujesz pomocy forumowiczów... więc nie oburzaj się na każdą radę. Jeśli masz znacznie lepszy pomysł niż skorzystanie z porady szkoleniowca (wiele osób Ci to radzi, ale Ty mówisz, że jest to ostateczność... czyli jak pies dotkliwie porani kogoś z Twojej rodziny to wtedy będzie odpowiedni moment? nie czekajcie tyle...), albo z rad forumowiczów (wiele ci już wszyscy radzili), to po co pytasz... Naprawdę tego nie rozumiem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #128 : 2005-07-21, 14:25 »

kararepka

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #129 : 2005-07-21, 14:37 »
ja uwazam ze najlepszym wyjsciem jest szkolenie. Owczarki Szkockie sa super wzrokowcami i do tego sa b. bystre. mysle ze wiek tutaj w niczym nie przeszkadza.
Powodzenia.
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #130 : 2005-07-21, 14:58 »
Bo wy ( nie wszyscy ) od razu myslicie ze Dago to morderca, ktory codziennie rzuca sie na ludzi, co minute klapie zebami i co sekunde pokazuje zeby.
A wypowiedz Dalmfreciak wyglada tak jakby moj pies byl Doktorem Lecterem i przez caly czas musi miec kaganiec. Sama tak napisalas :
Cytuj
A poza tym AziS nie myślałaś o tym, żeby Dago był cały czas w kagańcu?
. To moze jeszcze go zamkne w klatce i bede dawac mu jedzenie przez prety tak zeby mnie nie ugryz. Moj pies tez ma uczucia. I nie bede mu zakladac kaganca bo ktos to sobie wymysli. Moja wypowiedz nie byla chamska, byla ona odpowiedzia na to co napisala Dalmafreciak... i uznalam to za zly pomysl. Raz to nawet zastosowalam ( macie na poczatku topicu ), ale zauwazylam ze Dago sie meczy z kagancem wiec juz tego nie robie. Nie przeprowadzilam na nim zadnego doswiadczenia z balonem ( bo was posluchalam ze to zle ), nie zamykam na balkonie bo rowniez sie spotkalam ze to zly pomysl, nie wypuchalam mu tez fafli do pyska. Nie uderzylam go smycza, nie kopnelam, nie dmuchnelam w nos. Nie zrobilam nic co mogloby dac zle skutki. Uwaznie czytalam kazdy wasza wypowiedz, jedne mi sie podobaly bardziej, drugie mniej. I moze moja ostatnia wypowiedz w stosunku do Dalmafreciak nie jest zbyt przyjemna ale nie mialam zlych zamiarow. Pisalam jej wczesniej moje uwagi dotyczace jej wypowiedzi ale widocznie mnie nie zrozumiala. I tak sie bledne kolo zamyka, ja nie rozumiem Jej...ona nie rozumie mnie.

Piszac ten topic na samym jego poczatku napisalam rowniez :

Cytuj
Mieliscie kiedys taka sytuacje ?
Prosilabym aby tutaj wypowiadaly sie osoby ktore maja z tego typu agresywnoscia do czynienia.

A z tego co widze, tutaj wypowiadaja sie nie tylko takie osoby ktore rowniez osoby ktore nie  wiedza zbyt duzo na ten temat ...a tym bardziej - nie mieli nigdy do czynienia z taka sytuacja. Ja nie chce experymentowac na moim psie, dlatego przed kazda decyzja prosze was o opinie.

Vio - zgadzam sie z Aujeszka, powinnas przeczytac caly topic ( nie tylko moje wypowiedzi ) To co mi poradzilas, radzilo mi kilka innych osob a troche niewygodnie czyta sie to samo po raz czwarty.

I jezeli was to interesuje to Dago juz jest pod okiem fachowca, dlatego proponuje skonczyc ta dyskusje ktora za chwile przerodzi sie w klotnie :roll:



Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nanami

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #131 : 2005-07-21, 15:01 »
Polecam lekture blogu:
http://gringo.blox.pl/html

"Gringo - oswajanie agresywnego goldena
To jest dziennik o psie. Dwuletnim goldenie retrieverze o imieniu Goldi, który od dzisiaj - czyli 10 czerwca 2005, ma na imię Gringo. Pies ma 2 lata. Miał już u pięciu z kolei właścicieli. Pracował jako stróż na budowie, był przywiązywany na kolczatce do drzewa na podwórku. Powodem jego przekazywania jest nieobliczalna agresja. Ostatnio pogryzł do krwi dzieci i ich rodziców - bo chcieli mu zapiąć smycz. Jest naprawdę nieszczęśliwym psem. Może uda się mu pomóc? - alternatywą jest uśpienie."

Problem jest podobny, mimo ze przeszłosc psy mają inną to zródło takie samo - rozpieszczenie, rasa uwazana za nieagresywną, pies okazuje agresje gdy własciciel przekroczy pewien próg - czytałam początek - Gringo nie chciał wykonywac komend, warczal, bardzo podobne zachowania do Daga. Tez bał sie wychodzic na balkon, gryzł rodzine. Własciciel stosuje kliker do wzmacniania zachowan, Dago ponoc nie lubi klikania, ale za dzwiek kliku mozna podstawic dowolny dzwiek lub bodziec.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #132 : 2005-07-21, 15:05 »
Cytuj
I nie bede mu zakladac kaganca bo ktos to sobie wymysli.

To nie. Ale w takim razie nie oczekuj jakiejkolwiek rady od nas. Przeciez wiesz lepiej.


Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #133 : 2005-07-21, 15:12 »
Cytuj
I jezeli was to interesuje to Dago juz jest pod okiem fachowca, dlatego proponuje skonczyc ta dyskusje ktora za chwile przerodzi sie w klotnie

Vio - koniecznie chcesz sie klocic ? I chyba zle zrozumialas to co napisalam. Przeczytaj jeszcze raz i sie zastanow nad tym co teraz napisalas. I jeszcze jedno , nie jestes adwokatem Dalmafreciak. Ona tez potrafi pisac. Wiec jak sie na mnie wkurzy to odpisze. Ty nie musisz tego robic za Nia.
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Nanami

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #134 : 2005-07-21, 15:31 »
A jesli chodzi od tej strony, to osobiscie nigdy moja suka nie postawiła mi się, choc czasami gdy czegos sobie nie zyczy, to potrafi kłapnac zebami i okazac niezadowolenie, ale ja i tak postawiam na swoim. Jesli chcesz wyjsc na prostą, to nie wolno Tobie okazac strachu ani zadnemu innemu domownikowi! Ja mysle, ze gdyby moja sunka postawiłaby mi sie, to ja bym ten pierwszy raz (i ostatni) zakonczyła potyczką - zdaje sobie sprawe z jej siły i masy, ale znam ją i tak by dla nas było najlepiej - nie polecam nikomu bron Boże tej metody, kazdy musi sam ocenic co zrobi a czego nie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #134 : 2005-07-21, 15:31 »

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #135 : 2005-07-21, 15:34 »
Nanami dziekuje za linka  :tuli:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #136 : 2005-07-21, 15:37 »
Azis, to jednak zdecydowałas sie na szkolenie? :) Jak fachowiec radzi postepowac z takim psem?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #137 : 2005-07-21, 16:12 »
Azis jeśli twój pies jest pod okiem szkoleniowca, to napisz jak trzeba postępować z takim psem. Może to sie przydać innym forumowiczom... bo jakoś żadne odpowiedzi co nie pasują, wie teraz ty nam powiec jak
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #138 : 2005-07-21, 16:50 »
Dobry pomysl :) Chetnie sie dowiemy spostrzezen szkoleniowca :wink:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #139 : 2005-07-21, 17:30 »
Jestem za, gdyz moja qmpela ma podobny problem ;) Juz jest o niebo lepiej z jej psem, ale w razie czego :P
Zapisane

Atomic

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #140 : 2005-07-21, 17:50 »
Przeczytałam cały temat  jedyne co mi do głowy przyszło to własnie zła hierarchia w stadzie ( rodzinie :) ) Poprostu psiak próbuje ustawic i podporzątkowac sobie rodzine, zeby być osobnikiem alfa. Mysle ze dobrym rozwiazaniem było pojscie na szkolenie. Wkocu to specjalista od psich zachowan.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedz #140 : 2005-07-21, 17:50 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #141 : 2005-07-21, 18:01 »
Asis ta stronka, blog o goldenie to tez szkolenie klikerowe ;) to cos w rodzaju tej ksiazki co Ci przyslalam. Dlatego uwazalam z eto dobra metoda.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #142 : 2005-07-21, 22:56 »
AziS, wybacz, ale sama przedstawiłaś całą sprawę bardzo dramatycznie i jeśli problem nie jest tak duży jak mi/nam się wydaję to chyba znaczy, że trochę przesadziłaś przedstawiając to wszystko w takim a nie innym świetle...

I jeszcze jedno - skąd my mogliśmy wiedzieć, że Dago jest pod opieką fachowca, jeśli nam tego nie napisałaś... a to dobra wiadomość, więc nie wiem czemu tego nie uczyniłaś...
Zapisane

mek

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #143 : 2010-09-14, 19:37 »
witam pomimo ze minelu juz 5 lat postanowiem napisac co sam mysle o sprawe o ktorej napisala Azis
po pierwsze sam mam problemy z moimi psami i sam zle sie nimi opiekuje

ale niestety Azis i jej rodzina doprowadzili do tego ze pies stal sie Liderem Alpha to on byl głową rodziny wiec powiedzcie mi jak ktos smal go dotykac bez pozwolenia? dotyk szczeki lap itp na to trzeba sobie zasluzyc po za tym pies jako obrońca stada i on sam jako Lider Alpha bronil go przed kazdym wrogiem psem / czlowiekiem

to co oni uwazali za agresje psa wcale nia nie bylo po prostu domagal sie wlasnych praw ktore wszak otrzymal a to ze psi  Lider Alpha w swiecie ludzi moze zwariowac dlatego ze nie potrafi sobie poradzic w sytuacji w ktorej ma byc przywudca ludzi - a takie wskazowki dostal od rodziny Azis no to inna jest kwestia

pies nie jest czlowiekiem i dlatego nie mozna go kochac jak by nim byl psa trzeba traktowac jak by sie bylo psem i tylko na tym stopniu kontaktu mozna go dobrze traktowac i stworzyc odpowiednia wiez i balans a juz na pewno pies nie moze i nie powinen byc nad nami to dla jego dobra
dla jego dobra powinen byc ostatni w stadzie dlatego ze on uwaz ze to jego obowiazek jest bronienie czlowieka przed innymi ludzmi i psami i on instynktownie musi zachowywac sie jako lider ktorym wcale nie chcial byc zostan nim wybrany
taki przekaz dostal od stada - rodziny Azis

ps dla tych ktorzy chca lepiej poznac jak mysli pies polecam program Zaklinacz Psów (The Dog Whisperer) ktorego prowadzi  Cesar Millan obecnie jest na kanale National Geographic

pozdrawiam
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić kiedy pies rzuci się na właściciela ?
« Odpowiedź #144 : 2010-09-14, 23:47 »
Cytuj
pies nie jest czlowiekiem i dlatego nie mozna go kochac jak by nim byl psa trzeba traktowac jak by sie bylo psem

kochac mozna jakby byl czlowiekiem, tyleze nie mozna traktowac jak czlowieka. Pies jest psem - zwierzeciem stadnym i drapieznikiem. I to w gestii czlowieka jako gatunku teoretycznie inteligentniejszego lezy nauczenie sie jak wygladaja zachowania i instynkty psa, oraz dostosowanie sie do nich w taki sposob by pies widzial we wlascicielu przewodnika stada.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 31 zapytaniami.