Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa  (Przeczytany 3395 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arczi1985

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam.
Więc mam już bardzo starego psiaka, kundelek ok. 17-18 lat. Piesek ma kamień na zębach i mocno nieświeży oddech z tego powodu.
Gdy piesek był młodszy i jeszcze sobie na to pozwalał wcierałem w zęby pastę teraz jednak psiak nie da się dotknąć bo widać zęby go po prostu bolą. Kości ani żadnych wynalazków typu Dentastix nie chce gryźć zapewne dlatego że zęby bolą.

W tym wieku wet oczywiście stanowczo odradzał narkozę. Od koleżanki słyszałem że kiedyś w jakiejś klinice robili na tzw. głupiego jasia jednak już wycofali się z tego. Jedyne co mi pozostaje to chyba dodawać coś do wody psiakowi, tylko co?
Ktoś mi chyba mówił kiedyś żeby zaparzyć rumianek? i dodawać do wody... nie pamiętam już może to coś innego było. Słyszałem też o soku z cytryny.

Co jeszcze mogę zrobić?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedź #1 : 2015-07-25, 20:36 »
Może taki preparat?
http://platinum-natural.pl/platinum-higiena/produkty-oral-clean-care/oralcleancare-spray/

Nie gwarantuję skuteczności, bo nie stosowałam go... Zakładam, że Twój psiak nie ma problemów zdrowotnych, wyniki ma w normie, bo nie tylko kamień bywa przyczyną przykrego zapachu.
Zapisane
IBDG Wrocław

kasia.sznert

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedź #2 : 2015-08-15, 11:46 »
psiak na 17-18 lat!!
wow jak długo on żyje!

ja swojemu owczarkowi też wcieram w żeby pastę ale taką dla psów nazywa się DENTISEPT może spróbuj tej.

Mój psiak ma juz mocno zniszczony uzębienie ale to też przez to ze nie wysiedzi na tyłu bo ciągle biega i aportuje:D nawet jak był kiedyś chory to jak tylko kija zobaczył to leciał:D
ach tej psiak:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedz #2 : 2015-08-15, 11:46 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedź #3 : 2015-08-17, 15:45 »
Noo, jak to mówią, piękny wiek :D

Kasia, to chyba nie była poważna choroba, skoro chęć aportowania była silniejsza ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Fionka_pl

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedź #4 : 2015-08-21, 16:23 »
Możesz spróbować powyższego preparatu,to na pewno nie zaszkodzi a być może okaże się nawet skuteczne,w wieku 17-18 lat u psa należy się cieszyć,że póki co dalej ma zęby oraz jest zdrowy bo wiek naprawde bardzo leciwy.
Zapisane

koleda

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kamień na zębach i nieświeży oddech u starego psa
« Odpowiedź #5 : 2015-09-24, 14:05 »
Szczerze mówiąc to ja też nie wierzę w kości i dentasticki. Moj psiak mial taki sam problem i weterynarz mi polecil zel dentystyczny Orozyme. Super naprawde dzialal, nawet jak pies nie daje sobie zebow smarowac to mozna dodac do karmy.
« Ostatnia zmiana: 2015-09-24, 16:39 autor IBDG »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 28 zapytaniami.