Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pierwsza cieczka.  (Przeczytany 21483 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jennifer

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« : 2003-02-24, 15:47 »
Jakies 3 tygodnie temu moja (obecnie 8miesieczna) sunia dostala pierwszej cieczki. Na poczatku ledwo to bylo widocznie, a po dwoch dniach wszystko bylo czerwone. Pojechalam do sklepu zoologicznego i kupilam jej majteczki oraz preparat neutralizujacy zapach cieczki. Majteczki spisywaly sie znakomicie. W miare sie nie bała. Po tych dwoch dniach, miala bardzo malenkie krwawienie a od tygodnia wogole.

Dzis poszlam z nia na spacerek (oczywiscie popsikalam jej preperatem tyleczek) i przyczepil sie do mnie pies. Przez cala droge powrotna biegl za mna, a ja z Galą na ramionach zwiewalam do domu. Ludzie sie gapili i smiali, a pies pomimo tupan i krzykow nie chcial sobie isc. (moze dodam, ze to byl czyjs pies bo mial obroze, ale wlasciciela nie bylo widac) Jakby tego bylo malo to siedzi teraz na dole pod klatka i czeka... eh eh...

Chcialabym sie dowiedziec, na jakie etapy dzieli sie cieczka, w jakich dniach silniej, lzej wystepuje, szczegolnie w przypadku tej pierwszej gdyz ona zawsze jest inna niz pozostale. Prosze was, o rady wynikajace z waszego doswiadczenia :)
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #1 : 2003-02-24, 20:10 »
Twoja sunia jest jeszcze szczeniakiem i pierwsza cieczka będzie trwała trochę krócej. Następne będą już bardziej normalne i będą wyglądały mniej więcej tak. Pierwszy tydzień do 10 dni krwawienie czerwonego koloru - te dni nie są płodne. Następne dni zaczynają się płodne a kolor blednie - jakby bardziej wodnisty, już nie tak czerwony. Dni płodne od 10 do 15 dnia cieczki - różnie u różnych suczek. Potem stopniowo klor blednie coraz bardziej i oczywiście obfitość cieczki. Niestety niektóre suczki wydalają tak intesywny zapach, że nie pomagają żadne perfumy ani tabletki niwelujące zapachy. A doświadczony pies doskonale wie kiedy następują dni płodne i będzie pilnował każde Twoje wyjście z sunią na spacer. Z psami bezdomnymi, które z natury nieufają ludziom i unikają ich nie ma problemu - raczej trzymają się z daleka i wyczekują okazji. Natomiast psy z obrożami to niestety koszmar - spróbuj zlokalizować właściciela tego psa i porozmawiaj z nim - w końcu przecież Twoja suczka też musi się załatwić.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #2 : 2003-02-24, 20:19 »
Dziękuje Twipsy7 :)
Obserwowalam tego psa w poszukiwaniu jakiejs adresowki na obrozy, ale nic nie znalazlam. W dodatku ten pies w miejscu w ktorym go spotkalam i az do mojego domu przeszedl kawal drogi. Mam nadzieje ze sie nie zgubil.

Bylam przed chwila na polu i jakos go nie spotkalam (ufff)

U mnie w okolicy jest duzo psow ot tak poprostu spuszczanych ze smyczy. Taki jeden dziadek robi tak, ze wypuszcza psa rano i wieczorem  go szuka. Takto pies praktycznie caly dzien wedruje po polu, a wlasciciel siedzi w domku i nawet nie interesuje go jego wlasny pies.  :roll:

Jeszcze jedno pytanie co do pierwszej cieczki: Kiedy moge miec 100% pewnosci ze moge ją puscic i mi nie zwieje albo jakis pies nie bedzie mial ochoty na amory?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pierwsza cieczka.
« Odpowiedz #2 : 2003-02-24, 20:19 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #3 : 2003-02-24, 20:43 »
100 % hmmm no widzisz u mnie jest tak że łatka ma cieczke ok 2,5-3 tyg ale "chęć" ma tylko przez środkowy tydzień, ale przez całe trzy tygodnie jest trzymana na smyczy żeby sie nie stało.........na właśnie to co sie stało. Pozdrawiam agnes
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #4 : 2003-02-24, 20:47 »
Moje suczki biegają wolno przez pierwszy tydzień - nawet 9 dni. Następny tydzień - niestety smycz. Po 15 - 16 dniu cieczki puszczam już ze smyczy.
A w ogóle obserwuj swoją sunię. Jej zachowanie będzie się zmieniało w zależności od tego, czy ma już dni płodne, czy też juz nie ma.
Po pierwsze sama bedzie odpędzała psy jeżeli nie będzie miała dni płodnych. Owszem pochwali się, że ma ciczkę, ale generalnie będzie się odwracała do psa przodem, aby się pobawić z nim, albo będzie go wręcz odpędzała zębami. Natomiast jak tylko pojawią się dni płodne to zmieni się jej nastawienie do psów. Zrobi się uległa i będzie stała grzecznie odsuwając ogonek na bok zachęcając do zapłodnienia.
Zapisane

Aga_owca

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #5 : 2003-02-24, 21:40 »
A moja suczka pierwsza cieczkę miała pół roku temu, a teraz no cóż.. czekamy. jako tako problemów nie było, krwawienie było małe, zresztą miała majteczki  :wink:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #6 : 2003-02-25, 10:48 »
Dziekuje wam wszystkim :D

Jeszcze jedno pytanko... Skoro ta pierwsza jest taka "inna" to kiedy moge spodziewac sie nastepnej?
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #7 : 2003-02-25, 11:11 »
Inna w sensie - trochę słabsze krwawienie - Twoja suczka dopiero co się rozwinęła i dojrzała - to dlatego.  A za ok. pół roku następna cieczka, chociaż wiem, że są takie rasy psów - raczej suczek :)) - gdzie cieczka występuje tylko raz do roku !!!  Podobno charty afgańskie są taką rasą - czy może to potwierdzić jakiś właściciel afganki ?
Ilość krwawienia również zależy od wielkości suni, im większa tym większe plamki na podłodze  ;)
Zapisane

Kala

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #8 : 2003-02-25, 11:22 »
Aga ale przeciesz ty nie masz pieska tak im piestek jest wiekszy tym ma większą cieczkę i mysle ze jak twój piesek jest jeszcze malutki to za ok pół roku
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pierwsza cieczka.
« Odpowiedz #8 : 2003-02-25, 11:22 »

Aga_owca

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #9 : 2003-02-25, 16:48 »
hmm... ja wiem że to pies mojego braciszka, ale go kocham jak swojego i dbam o niego ( właściwie o nią )
Zapisane

m@gd@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #10 : 2003-02-25, 16:56 »
O rany to wszystko jeszcze przed nami ......
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #11 : 2003-02-27, 19:35 »
Widzisz, może nie być przed wami jesli sie zdecydujesz na sterylizacje... Ja sie nie zdecydowałąm, byłam PEWNA że łatkę upilnuje, puszczałam ją jak twipsy swoje suczki, raz źle oceniłam moment, a w zasadzie mój tatko, bo ja byłam chora i nie mogłam wyjść z łatką, i spuścił ją, nie było psów, no ale wiadomo jak to z tymi psami jest, i sie jeden kawaler znalazł, no i.... ciąża heh.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #12 : 2003-03-11, 20:02 »
Agnes chciałam wrócić do tematu ciązy Twojej suni - kiedy poród ??
A może już masz w domu szczeniaczki ?? Napisz jak się sunia czuje. :tak:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #13 : 2003-03-14, 09:34 »
Ja chciałam coś dodać do właścicieli wszystkich młodych suczek! Pilnujcie ich przez całe trzy tygodnie i nie spuszczajcie ze smyczy! Już widziałam suki pokryte w 1-2 dniu cieczki, albo w 25 (!!!!!!!!!!!!) - moja!
Miały piękne szczeniaczki!
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #14 : 2003-03-14, 15:42 »
Monik@ jak to możliwe że Twoja sunia pokryta w 1-2 dniu (albo 25) urodziła szczeniaczki - dobrze policzałaś dni cieczki ???   ;)
Rozumiem Twoje ostrzeżenie, upilowanie suczki to naprawdę bardzo ważne zadanie i moze lepiej faktycznie niedoświadczeni właściciele suczek proszę trzymać na smyczy w czasie cieczki !!!   8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pierwsza cieczka.
« Odpowiedz #14 : 2003-03-14, 15:42 »

Monik@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #15 : 2003-03-17, 08:32 »
Twipsy - na 100%. Moja bankowo miała 25, suka koleżanki została "dorwana" w drugi. Obie miały dzieciaczki.
Wiem też, że niektóre rasy dokrywa się na wszelki wypadek koło dwudziestego dnia. Ale nie powiem jakie - bo po prostu nie pamiętam.
Moja Puma, kiedy miała cieczki - od pierwszego, drugiego dnia wabiła psy przez bramę, wdzięcznie wypinając dupkę i gnąc ogonek!
Co do ogólnego podziału cieczki, to podpisuję się dwiema rękami - ale są suki "wyjątkowe".
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #16 : 2003-03-17, 12:47 »
No cóż - wypadki chodzą po ludziach    8)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #17 : 2003-03-18, 09:39 »
Acha  8) . Chciałam dodać, że pierwszą cieczkę dostała w wieku 4 miesięcy i potem każda co 4 miechy! Sama radocha.
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #18 : 2003-03-18, 16:26 »
No to już nie jest normalne.  Chyba bym się zdecydowała na sterylizacje i to nie dlatego, że to uciążliwe tak co 4 miesiące cieczka, ale dlatego, że bałabym się chorób wewnętrznych i ropomacicza.
To naprawdę nie jest normalne. :roll:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #19 : 2003-03-19, 07:36 »
Toteż już nie miewa cieczek!  8)
Zapisane

m@gd@

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #20 : 2003-03-21, 12:10 »
No a Saga właśnie dostała cieczkę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pierwsza cieczka.
« Odpowiedz #20 : 2003-03-21, 12:10 »

Juha

  • Gość
Pierwsza cieczka.
« Odpowiedź #21 : 2003-03-31, 20:27 »
Moja suka skończy jutro 9 miesięcy, a pierwszej cieczki nadal nie dostała...  Na razie się jeszcze nie martwię, ale trochę to juz długo!

Od jakiego miesiąca do jakiego można spodziewać się tego wydarzenia dostania cieczki przez sunie ??  Tzn. chodzi mi o określenie czasu.... kiedy to 'zjawisko' powinno wystąpić! :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 32 zapytaniami.