Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: obcinanie psu pazurow  (Przeczytany 8378 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

donvito

  • *
  • Wiadomości: 3
obcinanie psu pazurow
« : 2010-12-12, 11:37 »
Siemano.
Jestem nowym uzytkownikiem wiec wybacznie wszystkie bledy.
Mam psa, duzy kundlowaty podobny do owczarka i straszny tchórz, kiedys weterynarz probowal mu obciac pazury i chyba tym go przestraszyl albo cus podobnego i od tamtej pory nie da sie psu obciac pazurow, boi sie panicznie, szczeka ucieka. macie jakies propozycje jak mu obciac te pazury, bo ostatnio zaczal szponami rysowac parkiet. ostatnio nawet sie zastanawialem czy nie kupic moze jakis tabletek na sen i mu wciasnac w jedzeniu i wtedy mu obciac, czy to dobry pomysl??
dzieki za wszelkie odpowiedzi.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #1 : 2010-12-13, 00:27 »
Witamy :)

Może psiak został skaleczony podczas obcinania i dlatego teraz panikuje? Radziłabym obłaskawić go jakimś wyjątkowym smakołykiem i na początek, aby nabrał zaufania, delikatnie (niby, ze nic takiego nie robimy ;p) ciachnąć chociaż jeden pazur. Jeśli pazury są czarne, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie naruszyć rdzenia. Przy jasnych pazurkach jest widoczny...
Trzeba uzbroić się w cierpliwość i sprawić, by operacja odbyła się bez wcześniejszego wprawiania zwierzaka w podenerwowanie. 'Zagadać' go, zająć uwagę czymś ciekawym i cichaczem zrobić swoje ;p Najlepiej robić to we dwie, a nawet więcej osób, tylko specjalnymi obcinaczkami. Jeśli nie jesteś pewien, ile obciąć, lepiej obetnij za mało, niż za dużo. Jeśli skaleczysz, utrwalisz w psie strach.

Po zabiegu koniecznie nagrodzić pacjenta ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

donvito

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #2 : 2010-12-13, 12:38 »
hej. dzieki za odpowiedz. tak wlasnie myslalem ze kiedys weterynarz przy probie obciecia pazurow musial za duzo obciac i dlatego on sie tak panicznie boi, pomysl ze smakolykami nie odpali, ale sproboje ino musialbym kupic chyba z kilogram szynki. probowalismy z siostra i szwagrem mu obciac ale normalnie jest tak ruchliwym psem ze nie dalismy rady, a ja ze szwagrem nie jestesmy huderlaki. juz nawet sie zastanawialem z siostra zeby pojechac gdzies do weterynarza i niech sam to zrobi ale chyba by nas szybko by nas wyrzucil z gabinetu. bede probowal jak nie to do apteki po jakis srodek uspokajajacy dla psa. aaa dodam ze jak byl dwa tygodnie temu pies na szczepieniu u weterynarza to trzymaly go trzy osoby zeby weterynarz mogl wbic jedna malutka igielke. hehe takie to sa te czworonogi.
pozdro
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedz #2 : 2010-12-13, 12:38 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #3 : 2010-12-13, 17:43 »
Żadnych środków uspokajających nie dawaj psu na własną rękę w żadnym wypadku - jeżeli już to do weterynarza, żeby jakieś przepisał. Jeżeli pies panikuje przy zwykłej wizycie u weterynarza nie obetnie mu on pazurów - jest tylko człowiekiem i choć ma w tym większą wprawę, jeżeli pies się będzie buntował a Ty nie dasz rady go przytrzymać to on cudu nie zrobi. Tym bardziej, że jeżeli pies boi się weterynarza samego w sobie to będzie się buntował jeszcze bardziej niż w domu.

Jeżeli możesz powstrzymać się z obcinaniem pazurów mniej więcej miesiąc - dwa, to to zrób, poczytaj w książce "Mój pies się nie boi" (autor: Nicole Wilde, wydawnictwo Galaktyka) o lęku przed obcinaniem pazurów i postaraj się (stosując rady tam zawarte) przyzwyczaić psa do tego. Zdecydowanie ułatwi Ci to też obcinanie pazurów w przyszłości.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #4 : 2010-12-14, 13:29 »
Krótkie pazury też rysują parkiet ... czy on aby na pewno ma je za długie? Ja nie wiem, teraz mam drugiego psa i tylko jeden miał obcinany pazur i to tylko jeden pazurek bo zakręcał się i wbijał w poduchę, jeśli pies dużo biega , spaceruje po chodnikach to sam sobie ściera pazury , a jak już raz obciełes to juz sam sobie zawaliłeś bo pazury będą rosnać znacznie szybciej i samoistnie nie są w stanie tak szybko się scierać..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

donvito

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #5 : 2010-12-15, 13:25 »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #6 : 2010-12-15, 13:46 »
Przydaloby sie stanowczo obciac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #7 : 2010-12-15, 15:10 »
żaba: nie każdy pies sam sobie odpowiednio ściera pazury na twardym podłożu. Są psy, które mają wyższe poduszki łap, a wtedy bez obcięcia się nie obejdzie... Przykładem jest moja suka - mieszkamy w mieście, praktycznie każdy spacer łączy się z chodzeniem po chodniku, a pazurów sobie nie ściera (dla porównania - poprzedni pies przy podobnych spacerach zawsze miał pazury naturalnie starte do chyba idealnej długości).
Zapisane

cycha341

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #8 : 2011-02-09, 20:14 »
cześć , czy da się samemu obciąć psu pazurki ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedz #8 : 2011-02-09, 20:14 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #9 : 2011-02-10, 16:38 »
cześć , czy da się samemu obciąć psu pazurki ?
Należy robić to z wielkim wyczuciem, aby nie uszkodzić rdzenia paznokcia. Sądząc z pytania nie masz w tym względzie doświadczenia, tak więc odradzam eksperymenty na psie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #10 : 2011-02-17, 18:21 »
Najlepiej udać się z psiakiem do weterynarza aby obciął psu pazurki zwłaszcza gdy samemu nie ma się wprawy.

Misiaczek1412

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #11 : 2011-03-03, 12:54 »
Właśnie. ja zawsze jeździłam do weterynarza. Szybko i bezboleśnie obcinał mu pazurki i spokój był :) Nie ma co kombinować :):
Zapisane
Darmowe ogłoszenia regionalne :

http://www.Lento.pl

minimini

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #12 : 2011-06-02, 14:25 »
Moim zdaniem środki uspakajające nie są najlepszym sposobem. Przede wszystkim zainwestuj w obcinaczki. Ja widziałam takie na krakvet.pl a potem spokojnie podejdź do psa. Może jak najpierw zaczniesz go delikatnie głaskać to potem, pozwoli ci obciąć sobie pazurki.
Zapisane

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #13 : 2011-08-15, 23:26 »
Pazury powinny same się ścierać, ale jeśli już trzeba obcinać, to lepiej uspokoić psa tak żeby już prawie usypiał ;), u mnie działa.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #14 : 2011-08-15, 23:42 »
Pazury powinny same się ścierać, ale jeśli już trzeba obcinać, to lepiej uspokoić psa tak żeby już prawie usypiał ;), u mnie działa.

no niestety nie u kazdego psa sie scieraja i nie chodzi tu o to ze ma malo ruchu itp. inne uwarunkowania
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedz #14 : 2011-08-15, 23:42 »

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #15 : 2011-08-17, 19:02 »
Moja sunia ma bardzo dużo ruchu,także po ulicy wiec pazury same się ścierają w naturalny sposób. Problem maja jedynie Ci właściciele,których pupile nie mają możliwości ciągłego biegania po dworze.
Zapisane

marek13131

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #16 : 2011-08-17, 21:35 »
Moja sunia ma bardzo dużo ruchu,także po ulicy wiec pazury same się ścierają w naturalny sposób. Problem maja jedynie Ci właściciele,których pupile nie mają możliwości ciągłego biegania po dworze.

Dokładnie też tak uważam. Mimo wszystko jeśli pies gania po dworze powiedzmy zostawiony sam sobie, no to przecież też sam sobie pazurów nie obetnie.
___________
Sprawdź najnowszy ranking karm.
Zapisane

miłośniczka zwierząt

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 58
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #17 : 2011-08-18, 14:27 »
Jeśli ktoś jednak woli obcinać pazurki psu na własną rękę a pies się boi polecam obejrzenie filmiku z Cesarem Millanem. Nie pamiętam teraz który to był konkretnie, ale ogółem warto popatrzeć.
Zapisane
xD

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: obcinanie psu pazurow
« Odpowiedź #18 : 2011-08-18, 15:54 »
Na CM nie warto popatrzec , nawet jesli chodzi o obcinanie pazurow.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 27 zapytaniami.