Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: podatek za psa  (Przeczytany 26346 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexandra

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #30 : 2004-05-17, 11:39 »
Cytat: Meggy
OO,to dziwne,bo ja ostatnio z sunią po całym rynku chodziłam,Straż miejska mnie mijała(nawet Arikę głaskali) i żaden o numerek nie zapytał... :roll:

To dziwne! Na moich oczach mojemu sąsiadowi wlepiła SM mandat. Było mi go szkoda ale swoją drogą jestem za przestrzeganiem przepisów, czyli m.in. za płacenie podatków za psy! Szkoda że nie wszyscy stosują się do tego obowiązku :roll:
Zapisane

Patka

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #31 : 2004-05-17, 14:35 »
ja o tym nic nie wiem bo nie płace p[odatku za psa chociaz mam 2 :D:DD:
Zapisane

Meggy

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #32 : 2004-05-17, 17:52 »
Strażnicy miejscy mieli ważniejsze rzeczy niż wlepianie mi jakiegoś mandatu.Bawili się z sunią!!! :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #32 : 2004-05-17, 17:52 »

aneta

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #33 : 2004-05-17, 18:49 »
Cytat: kkaassiiaa
Aneta, ale z czibie szczęściara. Ja płaciłam 30zł.

Taaa, ale pewnie tylko w tym roku tak zrobili  :roll: Odkad mam psa co roku placimy co raz wiecej. Ale jak patrze na ta sume u Ciebie to chyba do tej jeszcze nie doszlismy. Najwiecej to chyba 25 zeta trzeba bylo zaplacic.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
podatek za psa
« Odpowiedź #34 : 2004-05-18, 16:31 »
nawet nie wiedziałam, że robię takie błędy :oops:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

aneta

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #35 : 2004-05-18, 17:32 »
Jakie bledy? :shock:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
podatek za psa
« Odpowiedź #36 : 2004-05-19, 15:33 »
np. "czibie" :oops: , ale ja tak zawsze. :oops:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

aneta

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #37 : 2004-05-19, 17:52 »
no popatrz, nawet nie zauwarzylam  :lol:
Zapisane

Elfi

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #38 : 2004-06-22, 20:57 »
W Szczecinie podatek za psa wynosi 50 zł, za psa zaczipowanego 37zł.................nie wiem czy ktoś to sprawdza , ja zapłaciłam
Zapisane

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #38 : 2004-06-22, 20:57 »

Marco

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #39 : 2004-06-23, 14:37 »
Jak sie upomna to zapłace, nie będe latał za urzędami, niech oni przujda do mnie:P:P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
podatek za psa
« Odpowiedź #40 : 2004-06-26, 09:54 »
Nic dziwnego że 1zł jak jesteś z Wawy :)... Jescze niedawno było u nas 30zł ale nikt nie płacił więc wprowadzili 1złalby ludzie płacili al trzeba jechać do urzędu gminy a nikomu się nie chce. A wogóle to nipłacenie podatku za psa to zapewne za "mała szkodliwość społeczna" żeby co kolwiek egzekwować :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #41 : 2004-07-01, 13:20 »
Nie płace :)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #42 : 2004-07-07, 12:25 »
Ja za swojego płacę 1 zł rocznie, tak nie przewidzieliście się 1 zł !!! dobre co  :wink:
Zapisane

Patrula

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #43 : 2004-12-16, 09:14 »
u mnie podateka za psa to 30zł zapłacenie go to dobra rzecz bo wtedy pies jest zarejestrowany, ma numerek i gdyby zginął wiedzieli by do kogo należy.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #44 : 2004-12-16, 15:47 »
Nie płacę, mam dwa psy. U nas straż miejsca patrzy tylko czy pies jest na smyczy  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #44 : 2004-12-16, 15:47 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
podatek za psa
« Odpowiedź #45 : 2004-12-16, 16:51 »
A od kiedy trzeba płacić podatek za pieska.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Cathycash

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #46 : 2004-12-16, 18:24 »
zawsze jakoś mi się to o uszy obijało, od kiedy dokłądnie to nie wiem
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
podatek za psa
« Odpowiedź #47 : 2004-12-16, 19:33 »
Ale ja się dziwe że to wogule jest.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
podatek za psa
« Odpowiedź #48 : 2005-02-21, 20:27 »
podatek za p[sa to totalna bzdura... niedługo zaczną ściągac podatki za posiadanie chomików papużek itd... ja mam 13 psów i ostatnio domagali sie zapłacenia 40 zł. od KAŻdego - moga się wypchać... nie stać nas na wydatek ok 600 zł. na raz...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
podatek za psa
« Odpowiedź #49 : 2005-02-21, 20:43 »
u mnie jest po 55zł :roll:  dodam,że schroniska nie ma zadnego :roll: nidgy nie płacę,bo nie muszę,ale to przesada.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
podatek za psa
« Odpowiedź #50 : 2005-02-21, 21:02 »
malutka - jeśli jest 55 mozesz odwołac sie do ustawy - maksimum 50 zł. tych 5 zł nie muszisz płacić (wiem że to nie duzo , ale zawsze jakiś protest)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #50 : 2005-02-21, 21:02 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
podatek za psa
« Odpowiedź #51 : 2005-02-22, 09:14 »
No to trzeba było sobie zafundować kota ;)

Popatrzcie bo od tego podatku jest dosyc sporo zwolnień i obniżek, np. dla psów wzietych ze schroniska. Jak się dokopie do przepisów to wkleję, ale obawiam się że znizki moga być w każdej gminie trochę inne, bo to na podstawie jakiś gminnych zarządzeń.
Zapisane
BC + koci podrostek

Elfi

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #52 : 2005-03-09, 18:17 »
Każda gmina ustala kwote podatku. Ja płace rocznie 30 zl za psa zaczipowanego. Za psa bez czipa opłata ta wynosi 50 zł.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
podatek za psa
« Odpowiedź #53 : 2005-03-09, 18:29 »
No pewnie masz rację U mnie jakbys była emerytką to bys nic nie płaciła, albo jakby był to pies przygarniety ze schroniska to tez zwolnienie. Ale jak mówiłam w każdej gminie troche inaczej.
Zapisane
BC + koci podrostek

Amstaffka

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #54 : 2005-03-11, 08:40 »
U nas to 50 zł,płatne w administracji.moi uczynni sasiedzi tak kochaja zwierzaki ze zaraz by mnie zakapowali gdzie trzeba.Co roku niby zartem sie pytaja czy pieski oplacone. :evill:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
podatek za psa
« Odpowiedź #55 : 2005-03-11, 10:44 »
to  powiedz im kiedyś, ze nie bo ten podatek jest bez sensu. zakapują i kiedy wszystko okaże sie, ze jest dobrze to głupio im sie zrobi... moze dadzą sobie spokój z "uczynnością"
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Leloo

  • Gość
podatek za psa
« Odpowiedź #56 : 2005-03-11, 15:30 »
Moze juz byla tak odpowiedz ale... Wiem ze w kazdym miescie jest inny podatek...u mnioe jest jakso 45 zl
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
podatek za psa
« Odpowiedź #57 : 2005-03-12, 08:52 »
ten przepis wyglada dokładnie tak;

Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r.

O podatkach i opłatach lokalnych

rozd.4

podatek od posiadania psow


art 31

1. Podatnikami podatku od posiadania psów są osoby fizyczne posiadające psy.
2.Podatku od posiadania psów nie pobiera sie :
   1) Pod warunkiem wzajemności - Od człownków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzedów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów, lub zwyczajów międzynarodowych , jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie maja miejsca pobytu stałego na terytorium rzeczypospolitej Polski.
   2)Z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób niepełnosprawnych (niewidomych , głuychoniemych, niedołeżnych)
   3)Dla osób w wieku powyżej 65 lat , prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - od jednego psa.
   4) Z tytułu posiadania psów w celu pilnowania gospodarstw rolnych - po dwa na kazde gospodarstwo.

    Art. 14

Rada gminy.

1 . Ustala wysokość stawek podatku od posiadania psów, z tym ze podatek od jednego psa nie może przekraczać 50 zł. rocznie.
2. Określa zasady ustalania i poboru, oraz terminy płatności tego podatku.
3. Może zarządzić pobór podatku od posiadania psa na drodze inkasa lub określić inkasentów i wysokośc wynagrodzenia za inkaso.
4. Może wprowadzić , w drodze uchwały, inne niz wymienione w ustawie zwolnienia przedmiotowe z podatku od posiadania psa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

podatek za psa
« Odpowiedz #57 : 2005-03-12, 08:52 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
podatek za psa
« Odpowiedź #58 : 2005-03-12, 09:09 »
Cytuj

W Szczecinie podatek za psa wynosi 50 zł, za psa zaczipowanego 37zł.................nie wiem czy ktoś to sprawdza , ja zapłaciłam

Moja mama równiez zapłaciła....37 zł :roll: Ale ciesze się że za psa bez chipa podatek jest większy :diabelek:  :diabelek:  Niech ludzie płacą za swoje lenistwo.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
podatek za psa
« Odpowiedź #59 : 2005-03-12, 09:18 »
To że za psa bez chipa płaci się więcej dla odmiany  w przeciwieństwie do samego podatku) byłoby logiczne jeśli pieniadze z podatku szły by na schroniska itp. (gdyby pies sie np. zgubił - mając chip można by znaleźć właściciela, w przeciwnym wyypadku już w ty schronisku zostanie)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 31 zapytaniami.