Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rajdy  (Przeczytany 5479 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Rajdy
« : 2007-01-09, 13:16 »
Chciałabym wystartować w rajdzie długodystanoswym. Startował ktoś z Was? Jak to mniej więcej wygląda? No i jakie są warunki wzięcia udziału w tym. Słyszałam o konkursie trec. Rajd na 60 km konkursy szybkości i chodów. Zna to ktoś?
Bardzo proszę o odpowiedź :)
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #1 : 2007-01-10, 16:21 »
U mnie (LKJ Solec), cała stadnina jest prowadzona pod kierunkiem rajdów dłuodystansowych. Ja osobiście nigdy nie startowałam, ale moje koleżanki owszem. Warunki... nie pamiętam zbyt, jakie są, ale wiem że na 10 km można startować od CHYBA 11, czy 12 lat (nie pamiętam, więc poprawić mnie), natomiast na 30 km trzeba mieć ukończone lat 14. Wygląda to.. pomagałam kiedyś przy tym, więc mniej wiecej się orientuje. Podkreślam mniej więcej! No więc.. Rusza kilka(naście) koni, wraz z jeźdźcami of course. Jadą, najczęściej szybkim kłusem, gdyż galop bardziej męczy. Zależy oczywiście od długości rajdu, ale po jakimś czasie jest pierwsza stacja. Mierzy się tętno i bodajże zdatność konia. Gdy ten ma za szybkie tętno, odpada, chyba że to całe 'za szybkie' przekracza tylko trochę granicę. Sprawdza się również czy koń nie okulał, itp. Nie wiem dokładnie ile jest 'bramek' na cały rajd. Wygrywa ten, który najszybciej zrobi ustalona ilość kilometrów, a tętno konia nie będzie wyższe od ustalonej normy. Czy jakoś tak;D A no i by wystartować w rajdzie trzeba konia do tego dość długo przygotowywać, dbać o jego kondycję itp..

Oczywiście nie jestem pewna czy to DOKŁĄDNIE tak jest, wiec poprawiać.
Zapisane

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #2 : 2007-01-10, 18:24 »
Dziękuję Ci bardzo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rajdy
« Odpowiedz #2 : 2007-01-10, 18:24 »

Martynika

  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #3 : 2007-01-10, 18:24 »
A, ile trwa mniej więcej taki rajd?
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #4 : 2007-01-11, 15:14 »
Tzn to zależy od długości trasy... Nie orientuję się za bardzo, więc polecam http://www.endurance.pl/ :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #5 : 2007-01-11, 22:11 »
moja przyjaciolka brala udzial w rajdzie...przez wakacje. miala wypadek bo ja kobyla do jakies bryczki przygniotla...(ja nie chce straszyc tylko mowie jaka ona miala sytuacje :P) potem przez 2 tyg. lezala i zastrzyki sobie robila bo miala jakiegos krwiaka na nodze i opuchlizne ktora jej nie schodzila...hmm..jeszcze jakies 2 miesiace temu ta noga byla jaka dziwna i posiniaczona, ale chyba juz jest ok. wiem ze dlugo nie mogla doprowadzic tej nogi do ladu i skladu ;P
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #6 : 2007-01-13, 22:38 »
Prisi jak Ty już coś napiszesz to nic tylko sznur i na most :P

Rajdy to chyba przeważnie na Huculskich koniorach, prawda?
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #7 : 2007-01-13, 22:43 »
nie koniecznie na huculach :P dla xo i sp tez sa :P

Wika ja wiem :lol:  ale nie musicie sie tym sugerowac...ja wszystkim polecam rajdy
:lol: :lol: :lol:
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #8 : 2007-01-14, 11:27 »
Rajdy na hucułach ? o.O Ja słyszałam bardziej, że na arabach się rajdy jeździ najczęściej, a tak w ogóle to rasa konia się tu nie liczy, bardziej o wytrzymałość chodzi :P No ale się mogę mylić.. ^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rajdy
« Odpowiedz #8 : 2007-01-14, 11:27 »

Ruda

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #9 : 2007-01-14, 21:39 »
no ja też myslałam, że na arabach... hucułki to mi się kojarzą z rajdami, ale turystycznymi, góry te sprawy;p
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Rajdy
« Odpowiedź #10 : 2007-01-15, 12:56 »
Tak w offtopie, to araby są ponoć najwytrzymalsze, dlategoż tak napisłam :P Hucuły właśnie choduje się głównie dla celów turystycznych mi się zdaje, bo to dość spokojne koniska, takie miśki kochane, a i w teren się nadają. Dobra, koniec off topu, żeby ostrzeżeń nie było potem :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.