Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )  (Przeczytany 29771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« : 2004-06-06, 13:50 »
Mimo, że jestem szczupła- mam rozstępy :cry:
To dlatego, że po mamie mam zła gospodarkę hormonalną skóry ...
Jak zlikwidować to obrzydlistwo ???
HELP ME !!! :prosze:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #1 : 2004-06-06, 14:44 »
No, ciezko bedzie ;)
Pomoga regularne pilingi i balsamy ujedrniajace, na pewno tez dbanie o wlasciwa diete, wystrzeganie sie zmian masy ciala... Ale calkowicie chyba nie da rady sie ich pozbyc :( Jesli bedziesz przestrzegac powyzszych zalecen i nie beda sie robily nowe, to te, ktore juz sa, beda z czasem mniej widoczne.
Jetes teraz w takim wieku, ze hormony szaleja i moga sie objawiac rowniez w takiej niemilej postaci :(
Ale moze warto sie wybrac do lekarza? Zbadac poziom hormonow, moze przyda sie terapia?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #2 : 2004-06-06, 14:57 »
Tak calkiem to sie chyba nie zlikwiduje  :grr: To cholerstwo jedno! Ale jak pisze Wiedzma powinnas uzywac specjalnych kosmetykow a po jakims czasie nie beda tak mocno widoczne. Hy to moze ja tez musze sie do lekarza wybrac.  :roll:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedz #2 : 2004-06-06, 14:57 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #3 : 2004-06-06, 15:44 »
A co to jest... ????  :shock:
Zapisane
-

pola

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #4 : 2004-06-06, 16:01 »
Maciejko :
Rozstępy zwane także - striae distensae są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi.

Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.

I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.

Osoby skłonne do rozstępów
ludzie otyli,
nastolatki w okresie dojrzewania,
kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
kulturyści,
osoby o częstych wahaniach wagi (także podczas nagłego spadku masy ciała można nabawić się rozstępów!!),
osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
osoby przyjmujące leki steroidowe,
osoby z predyspozycjami genetycznymi.

a wogóle to wejdź Flacha na http://www.wizaz.pl/basia_rozstepy.php ;) .... moze tam coś znajdziesz ;) ...
Zapisane

Asia83

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #5 : 2004-06-06, 17:38 »
U mnie w rodzinie nikt nie ma rozstępów, a ja tak mimo tego, że również jestem szczupła. Nie udało mi się ich zlikwidować i chyba już nie uda, ale są na szczęście w takim miejscu, którego pokazywać nie muszę. Proponuję się do nich przyzwyczić jeśli wszelkie kuracje usunięcia nie pomogą. Jak się pojawiają to faktycznie wyglądają nie sympatycznie bo są różowe, ale po jakimś czasie jaśnieją prawie do koloru skóry i naprawde nie ma sensu zaprzątać sobie nimi głowy, są ważniejsze rzeczy. Jak się o siebie dba i przywiązuje wagę do ogólnego wyglądu to nawet rozstępy nie przeszkadzają.
 :D
Zapisane

Flaś

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #6 : 2004-06-06, 17:49 »
Ale te moje nie są różowe, tylko takie troszke jaśniejsze od skóry :(
Zapisane

whiper

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #7 : 2004-06-06, 17:58 »
Flaszka, ja mam to samo na plecach... za szybko rosłam  :roll: Moaj qmpela tez ma na plecach od tego  :roll:
Zapisane

Flaś

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #8 : 2004-06-06, 18:13 »
Ja mam na tylku, ale nie na tyłku- tyłku tylku na udach- tyłku :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedz #8 : 2004-06-06, 18:13 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #9 : 2004-06-06, 23:09 »
Rozstępy można zlikwidowatrwale laserowo. Moja koleżanka usuwała po ciąży z piersi.
Ja mam delikatne na pośladkach, bo kiedyś drastycznie schudłam. Są na tyle niewidoczne, że gdyby mi ich TZ palcem nie pokazał to nigdy bym ich nie zauważyła. Niewątpliwie jednak zdążę się jeszczę nabawić w swoim życiu rozstępów z prawdziwego zdarzenia, po urodzeniu dziecka, ale do tej pory będę się dalej opalać w bikini i nie będę sobie nimi głowy zawracać ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #10 : 2004-06-06, 23:39 »
Ja miałam rozstępy w okresie najintensywniejszego wzrostu, a teraz już ich nie mam ;)
Jak się ich pozbyłam? Same się zlikwidowały :wink: Stosuj się do rad a przede wszystkim musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości, może Tobie jak i mnie "samo przejdzie" :D

Dalmafreciak
Zapisane

Sal

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #11 : 2004-06-07, 13:18 »
Na pewno im wcześniej zaczniesz profilatykę (ćwiczenia, żeby utrzymać sprężystość skóry i balsamy), tym mniej z tym będziesz miała problemów.
Tez gdzieś mam, bo kiedyś mocno utyłam i schudłam, ale sa mało widoczne i nie przeszkadzają mi.
Ponoć Yves Rocher ma dobry kosmetyk na rozstępy...
Zapisane

Flaś

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #12 : 2004-06-07, 15:38 »
No to pora na .... zdrowa dietke ( out fast foody, słodycze itp ...) + ćwiczonka + intensywne spacerki ( Toff bedzie zadowolony :P ) + kosmetyki ...  :mrgreen:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #13 : 2004-06-07, 18:15 »
Cytuj

Są na tyle niewidoczne, że gdyby mi ich TZ palcem nie pokazał to nigdy bym ich nie zauważyła.

Eee, to ja swojemu musialam sama pokazac, bo on ich nie zauwaza  :P
Zapisane

Essey

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #14 : 2004-07-08, 10:55 »
Cytuj

Ja mam na tylku, ale nie na tyłku- tyłku tylku na udach- tyłku


ja też ale się nimi nie przejmuję :wink:
Kiedyś chciałam próbować jakichś kremów czy coś ale sobie darowałam :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedz #14 : 2004-07-08, 10:55 »

kraksa

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #15 : 2004-07-16, 22:33 »
Cytuj

calkowicie chyba nie da rady sie ich pozbyc


ja chce sobie operacje laserową zrobić w wieku 18 lat bo mam rozstępy na piersiach bo - za szybko urosły :(  w ciągu 3 lat z miseczki AA do miseczki D  :roll:
Zapisane

Essey

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #16 : 2004-07-17, 17:03 »
Lat 12 i miseczki D. O Bosh :shock: !!!! Współczuję :P  Ja mam 13 (prawie) i miseczki A - B. Raczej B ale czasem noszę A. Wogóle sobie ciebie dziewczyno nie wyobrażam :shock:
Zapisane

kraksa

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #17 : 2004-07-18, 00:54 »
... nie jest tak źle... poprostu szybko wyrosłam ;)
Zapisane

Apiska

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #18 : 2004-07-18, 15:25 »
Oj ja tez mam :( vierzę to się od tego, albo gwałtownie schudniesz, albo gwatłownie przytyjesz. U mnie to ta druga wersaj :( Nie moge się ich pozbyć...Tzn. keidyś było gorzej, bo miałam je takie sine, ale teraz mam już białe.  Używam maść przepisaną przez Panią Doctor :)
Zapisane

ina

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #19 : 2004-07-19, 12:04 »
ja też mam rozstępy. i musze sie chyba za to wziąć, ale nigdy nie zapomne jak moja koleżanka na cała klase krzyk " Boże, Anka jakie ty masz zajebiste odstępy..!!" ble... to straszne.. ale grunt to sie nie przejmować :) mam nadzieje, ze nie wyskoczy mi więcej niz, te co mam [1,2]
Zapisane

*_=Aniutek=_*

  • Gość
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #20 : 2004-07-19, 14:06 »
Ja mam miseczki D ale mam 13 lat :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedz #20 : 2004-07-19, 14:06 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #21 : 2004-07-22, 13:26 »
Ja ma AA albo A. Rozstępów na szczęście nie mam ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

M-ajka

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #22 : 2005-04-27, 11:54 »
Póki co nie masz... ale poczekaj ;)
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #23 : 2005-04-27, 11:59 »
jesuuu ja mam na biuscie rozstepy i na biodrach latem maja kolor nieco jasniejszy od skory a zima siny i o co chodzi :| 
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #24 : 2005-04-27, 12:02 »
a ja głównie na biuście i na pośladkach, ale teraz kupiłam krem i się masuję to stają się coraz mniej widoczne. Jeżeli chodzi o krem to nie ma na rozstępy... jest tylko przeciw... ja mam taki bielendy, kupiłam za 16 zł.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #25 : 2005-04-27, 12:59 »
Ja mam na lydkach, z tylu pod kolanami i wyglada to jak zylaki :/ Tzn. juz mi zbladly calkiem, ale pod swiatlo widac jako takie rowki wglebione, jakbym sie ciela pod kolanami albo co :/
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #26 : 2005-04-27, 13:02 »
Tak to jest dość obrzydliwe... Czemu chłopaki nie mają takich zmartwień jak my???
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #27 : 2005-04-27, 14:44 »
Ja na szczęście nie mam rozstepów ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedz #27 : 2005-04-27, 14:44 »

Tiggy

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #28 : 2005-04-27, 14:50 »
Ja  mam na tylku i na biodrach... i chce cos z tym zrobic, poki choc minimalne szanse na ich zredukowanie mam!! :roll:
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Odp: A fuuuuuuu... ( Rozstępy :| )
« Odpowiedź #29 : 2005-04-27, 14:54 »
No to mówię! Krem i masaże! A tobie Qaś wypada się tylko cieszyć... I tak Cię to dopadnie :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.