Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..  (Przeczytany 9339 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

.:dominika:.

  • Gość
wsumie to nie wiem co robić... :( od rana moj kot strasznie sie kreci.. nie moze usiedziec w jednym miejcu przez chwile.. i caly czas mialczy..:( wsumie nie wzielam tego na powaznie i wogle ale teraz zauwazylam ze jego mocz jest zabarwiony krwia.. :( niewiem co robic i wogle.. dzisiaj juz napewnio nie pojde do weta bo jest juz za pozno.. ale jak sie nic nie zmieni to jutro pojde i wogle:( moze wiecie co jest albo wasze koty mialy cos podobnego??
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #1 : 2005-02-25, 19:32 »
Daj kotu nospe.

I czy Twój kot jest kstratem bo to mogą być kamienie ??

Mój kot tez to miał ??


I ile Twój kot waży ??
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #2 : 2005-02-25, 19:41 »
no jest kastratem..i wazy gdzies z 4,5 kg..
Zapisane

Forum Zwierzaki

cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedz #2 : 2005-02-25, 19:41 »

Paulinka

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #3 : 2005-02-25, 19:47 »
Koniecznie musisz iść do weterynarza.To mogą być kamienie,albo zwężenie przewodów moczowych,co u kotów( po kastracji )występuje.To jest bolesne, i jak proponuje Mojo _Jojo podaj Nospe.A jutro do wetera...
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #4 : 2005-02-25, 19:49 »
A to wiem w czym problem.


Ale zanim ci to powiem. Powiedz czym go karmisz i czym karmiłeś przez ostatni miesiąc ??
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #5 : 2005-02-25, 19:54 »
no raczej karmie go kitiketem i jkaies suchy pokarm mu podaje.. czesto dostaje swieze mieso..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #6 : 2005-02-25, 19:59 »
do weta i to BIEGIEM !! na jakis dyzur.. czy co..

ja pierniczki, kot Ci sika krwią, miauczy a Ty cały dzień czekasz?! ...
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #7 : 2005-02-25, 20:38 »
Masz kota wykastrowanego i karmisz go takim szajsem to dla tego ci sika krwią tak jak mój kot sikał.

Kitiket i inne gó..... marketowe szkodzą kotu i oto PRZYKŁAD.

Powinnaś karmić kota - nutrą lub puryną i to wogóle nie jest drogie.

A teraz zapłacisz dużo za zastrzyki i wogóle będziesz chodziła często i nie dziw sie że Twój kot przez tydzień nei będzie jadł w czasie choroby mój nei jadł tydzień.


A i na karme miesiecynie wzdaje teray 130 zł przez to że kota karmiłem miesiąc kitiketem.

A kupuje Eukanube 2-3 kg.


I idź teraz do apteki bo pojemniczek na siuśki.

Nie wsypuj kotu do kuety żwirku i on jak sie wysiusia to przelej do pojemniczka i daj na badanie ale tych siuśków powinno być sporo.

Tym bardziej że go boli teraz bo nei może sie wysiusiać ale weterynarz mu jutro pomoże ściskają pęcherz mimo że to będzie go bardzo boleć ale:

Weźmie próbke, i kot będzie miał ulge.

Powiem ci że szykuj sie na troche leczenia i cierpienia kotka ja wydałem na ogólne leczenie z 500 zł około.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #8 : 2005-02-25, 20:50 »
Brawo Mojo fachowa odpowiedź  :wink:
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedz #8 : 2005-02-25, 20:50 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #9 : 2005-02-26, 16:13 »
To, ze kot jest kastratem ma tu, ze tak powiem, drugorzedne znaczenia.
Mocz do badania koniecznie trzeba zlapac. Pytanie - czy kot robi "puste przebiegi"? (wchodzi do kuwety, kuca i bez zadnego efektu) czy po prostu lata co chwile i sika po kropelce?

Krew w moczu swiadczy o podraznieniu scian pecherza i/lub drog moczowych. W przypadku kamicy moczowej krysztaly moczy uszkadzaja scianki i pojawia sie krew. Za tym moze isc silna infekcja drog moczowych - trzeba to wyleczyc.
Wyciskanie to ostatnie, co mozna zrobic. Jesli kot sie "zatka" (uwieznie mu krysztal w drogach moczowych) wyciskanie moze doprowadzic do pekniecia pecherza i w rezultacie do smierci. Wet MUSI umiec wycisnac kota. To nie jest proste. W przypadku zatkania stosuje sie cewnikowanie - pod narkoza.

A wracajac do tematu - nie ma na co czekac. Jesli u kota pojawil sie czestomocz (sikanie co chwile po troszke) i krwiomocz, to trzeba sie jak najszybciej udac do weta - kot po prostu cierpi. Nie powie, ze go boli. A boli na pewno.

Co do karm - Jojo ma racje. Niestety, kitekaty, whiskacze, friskiesy i inne darlingi maja zbyt wiele skladnikow mineralnych (fosfor, magnez itp) ktore moga prowadzic do kamicy moczowej. Dodatkowo nieco zasadowia mocz, co powoduje wiazanie sie fosforanow z moczanem i magnezem - stad kamica.

W tej chwili, jak juz popedalujecie do weta - prawdopodobnie potrzebne bedzie podanie antybiotykow, radze tez wykonac badania krwi - profil nerkowy i watrobowy plus morfologie.  Przy badaniu moczu oznacza PH. Wtedy wet powinien zalecic odpowiednia karme weterynaryjna.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #10 : 2005-03-01, 10:45 »
I broń Boże podawanie jakiejś No-Spy czy czegoś podobnego!
Jesli mnie pamieć nie myli, małpkaw podała kotu ludzki lek i zmarł w wyniku powikłań!!!!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #11 : 2005-03-01, 17:41 »
No-spe sie podaje kotom - to lek rozkurczowy, bardzo ladnie dziala, tylko wet musi ustalic dawke. Znacznie lepiej i dluzej dziala papaveryna. Podaje ja tylko wet.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sczurka

  • Gość
cos jest nie tak z moim kotkiem:( doradzcie..
« Odpowiedź #12 : 2005-03-01, 18:04 »
(M0j0_J0j00)- Ja podawałem swojemu kotu no-spe i to mu pomagało na kilka godzin, ale i tak ta no-spa nie pomoże w wyleczeniu kota dolegliwości.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.