Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co na biegunkę dla maluszka?  (Przeczytany 1268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Co na biegunkę dla maluszka?
« : 2005-07-09, 15:10 »
Jak już pisałam na forum jestem opiekunką 4 tygodniowego kociaczka. Tak się zastanawiam co należałoby podać takiemu malcowi w razie ataku biegunki? Czy węgiel można dawać? A może coś jeszcze? W jakich dawkach? W razie problemów chciałabym wiedzieć co robić:)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #1 : 2005-07-09, 15:48 »
ja z moim malenstwem mialam bardzo duze problemy biegunkowe ale o ile pamietam byl troche mlodszy. Tak czy siak w tym wieku biegunki sa bardzo niebezpieczne, ja bym sie udala do weterynarza,on poda odpowiednie leki.
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #2 : 2005-07-09, 16:14 »
no można dawać węgiel ale wtedy kiedy nie możesz szybko skontaktować się z wetem. Najważniejsze jest to żeby kocik miał bardzo dużo wody do picia bo umrze z odwodnienia inaczej. Zależy jaki masz węgiel ale ja bym dała 1/4 dawki ludzkiej na początek. W ostateczności możesz też dać trochę węgla rysuknowego ale podkreślkam w ostateczności
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedz #2 : 2005-07-09, 16:14 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #3 : 2005-07-09, 20:21 »
Napewno kotkowi mozna podawać Smectę - to bardziej skuteczne niż węgiel i duzo duzo picia!
A jak w ciągu doby nie przechodzi to biegiem do weta.
(nie jestem pewna czy doba to nie za długo, poprawcie mnie jak sie mylę)
Zapisane
BC + koci podrostek

Sagga

  • Gość
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #4 : 2005-07-09, 20:23 »
Moj wet kazal  mi przyjechac do niego pozno w nocy gdy zadzwonilam z biegunka kotka. U maluchow tego nie mozna lekcewazyc. I tez radzil węgiel jak pisze Thirlly 1/4 tego co dla dzieci, ewentualnie smecte rozpuszczoną w wodzie i ze strzykawki ale malutko- proszku tak na czubek lyżeczki do herbaty, za to sporo wody.
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #5 : 2005-07-10, 01:26 »
Smecta jest efektywniejsza niż węgiel. Może być też lek taki jak Nifuroksazyd, z tym, że to na receptę od weta. No i pamiętaj, że biegunka - nie rozwolnienie, czyli luźna kupka, ale rozwolnienie trwające ponad dobę - to u tak małego kotka bezwzględne wskazanie do wizyty u weta.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Co na biegunkę dla maluszka?
« Odpowiedź #6 : 2005-07-17, 00:18 »
czym go karmisz?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 26 zapytaniami.