Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dieta po kastracji  (Przeczytany 4829 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
Dieta po kastracji
« : 2006-06-19, 12:03 »
Czytałam że należy po kastracji kotu dać lżejszą diete. Ale co konkretnie mam mu dać jeść? Mleko?
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #1 : 2006-06-19, 12:03 »
Sa karmy dla kotow kastratow.
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #2 : 2006-06-19, 14:26 »
Aczkolwiek niekonieczne...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: I co dalej
« Odpowiedz #2 : 2006-06-19, 14:26 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #3 : 2006-06-19, 14:49 »
Karm go normalnie, jeżeli jednak jego aktywność się zmniejszy to ogranicz również ilość pokarmu.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #4 : 2006-06-19, 15:44 »
I nawet nie myśl o tym, żeby kota mlekiem poić - skoro został wykastrowany, to już daaawno jest za stary, zeby mleko pić...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

nokija

  • Gość
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #5 : 2006-06-19, 16:36 »
Ale oto chodzi że on lubi mleko pić i jak nie dostaje to się dopomina jak się otworzy lodówkę to pierwsze co to biegnie i do pudełka mleka się zbliża i miauczy. Więc mu daje i jest zadowolony:) Teraz kotek odpoczywa nie chce jeść ani nawet wody pić.  Ciężko mu tez chodzić ale weterynarz powiedział że do jutra mu to minie:)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #6 : 2006-06-19, 17:11 »
jeśli był kastrowany ziś, albo wczoraj, to jest to całkowicie normalne - a co do mleka - wbrew temu co sie uważa - dorosłe koty nie powinny pic mleka, mleko jest pokarmem tylko i wyłacznie dla osesków - u dorosłych bardzo czesto dochodzi do reakcji alergicznych, dodatkowo zawarty w mleku wapń (czyt - nadmiar) może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Raz na 2 tygodnie, miesiac - dobra, moze dostac, ale w zadnym wypadku codziennie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kareena

  • Gość
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #7 : 2006-06-22, 14:25 »
Ja chyba nie byłabym aż tak rygorystyczna , no może ograniczyłabym mleko do "co 3-4 dni" ale ja nie jestem weterynarzem wiec nie traktujcie mojej opinii jako decydującej - mnie tylko szkoda tak "męczyć" kotka ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: I co dalej
« Odpowiedź #8 : 2006-06-22, 14:29 »
co trzy , cztery dni - też nie ma tragedii, jednak trzeba przedew szystkim pamietac, ze gdyby mleko bylo potrzebne do zycia, to samice nigdy nie przestawaly by go dawac, tymczasem kazde zwierze (ludzie tez) od pewnego wieku przestaja trawic laktoze... (ogolnie porownac mozna to do zeżarcia puszki slonych orzeszkow - z tym, ze w przypadku mleka, wydalanie nie bedie tak bolesne...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: I co dalej
« Odpowiedz #8 : 2006-06-22, 14:29 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 26 zapytaniami.