Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Nieplanowana 'aborcja' u kotki  (Przeczytany 21940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #30 : 2007-05-30, 17:48 »
co do aborcji (do Pańcia Loli)
po pierwsze: nie eiwdziałaś ze jest w ciąży więc nie masz sie co winić kotków szkoda ale cóż...
po drugie: mieszkasz na wsi? ja w "mieście" :D no nie ważne ale u mojej cioci i wszystkich jej sąsiadów ze wsi wogóle wszyscy trzymaja koty by łowiły myszy, żadko są głaskane a co dopiero pielęgnowane.
prawdziwy problem nie jest w ilości kotów ale w tym jak się nimi i kto się nimi będzie zajmował, chętnych do wzięcia kota jest wiele ale nie zawsze marzenie spełnią a gdzie indziej o koty mozna się potykać i nikt ich nie chce
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #31 : 2007-05-30, 18:16 »
Cytuj
bo ktoś weźmie...kotka..napewno by je wziął ile by ich nie było.

tylko jakos nikt nie chce tych setek tysiecy ktore sa w schroniskach, ani tych, ktore od pierwszych tygodni zycia na ulicy walcza o zycie - wiec po co mnozyc nastepne?

kota upilnowac jest mozliwe - pod jednym warunkiem- ze jest to kot tylko i wylacznie siedzacy w domu - tym bardziej, ze jest masa osob, ktore nie maja pojecia o tym, ze kotka moze miec ruje permanentna, przerywana jedynie ciazami, a jesli nie - to miedzy jena a druga ruja jest moze ze dwa dni przerwy
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #32 : 2007-05-30, 19:18 »
bo ktoś weźmie...kotka..napewno by je wziął ile by ich nie było...

Pańcia Loli, witam na Forum :)

Ciekawi mnie, gdzie Ty masz tylu chętnych na koty? A skoro są tacy ludzie, zrób dobry uczynek i namów ich na wzięcie kociąt ze schronów, przejrzyj strony internetowe schronisk i namów ludzi na zajęcie się sierotami :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedz #32 : 2007-05-30, 19:18 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #33 : 2007-05-31, 08:09 »
tia... - co do "chtnych" na koty - znam taka jedna babe, ktora wezmie kazdego kota - ma ich w tej chwili okolo 15 - koty sa karmione - i tu sie konczy opieka - rozmnazaja sie bez przerwy, a co z mlodymi? baba funcuje im paskudna smierc pod postacia utopienia....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #34 : 2007-06-01, 14:54 »
Hm...co racja to racja kotów w schroniskach jest całe mrowie, nie mówie że nie... a co do mieszkańców wsi, też wiem że postępują z kotami jak z rzeczami i uważają że kot to jest maszynka do łowienia myszy,i te myszy tylko je, już nie wspomne o innych pomysłach ludzkich ,co to się robi z kotami , ale są ludzie i ludziska...ja w mojej wiosce znam takich ludzi którzy topią i takich którzy przygarniają kociaki...za takich którzy chcą topić zawsze daje ogłoszenia na allegro lub innych stronach czy jest ich 6 czy 12- zawsze je rozdaje i znajduje im dom- udaje mi się to zrobić,ludzie przyjeżdżają do mnie ponad 30km i zabierają kociaki...adoptują je <chyba jestem niepoprawną optymistką, ale taka jestem>
Hm...nie wiem może coś w tym jest...że  ludzie wolą przygarniać kociaki z domów a nie ze schronisk...?Dlaczego..?tego wam nie powiem bo nie wiem...
Ale podejżewam że tak jak krążą zabobony o tym że koty są fałszywe i rzucają się w nocy ludzią na grdykę tak, ludzie myślą że w schronisku to koty są chore...mają pchły i robale i ogólnie to fuj są i do bani, a jak bierze się kota od kogoś z domu to on jest taki fajny ładny czysty i ogólnie kiciusio kizi mizi...
Hmmm...teraz jestem na etapie MOJA KOTKA PO STERYLIZACJI i namawiam wszystkich na sterylizacje lub kastracje...będzie mniej kociaków...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #35 : 2007-06-01, 17:09 »
a ile kotka ma lat?? wogóle nie wiem czy moją sterylizować ma 4 lata i nie wiem czy opłaca się sterylizować czy blokady. napiszecie albo podacie link o dterylizacjach bo nie moge znaleść
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #36 : 2007-06-01, 17:39 »
renia - jesli ma 4 lata  to jak najbardziej oplaca sie sterylizowac - oplaca sie nawet jesli kotka ma 10 - z takim zastrzezeniem, ze gdy jest stara po prostu trzeba ja dokladniej zbadac przed zabiegiem.

te tzw. "blokady" o ktorych mowisz to nic innego jak hormony ciazowe - podawanie ich zawsze predzej czy pozniej prowadzi do ropomacicza - moze sie zdarzyc ze ropomacicze pjawi sie nawet pi jednym podaniu - jednak to kiedy sie pojawi nie jest regula - jedna kotka zachoruje po jednym zastrzyku, inna po 20. Dodatkowo rozregulowanie poziomu hormonalnego  (srodek to powoduje zawsze - na tym polega jego dialanie)  sprawia, ze rastyczni wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory ukladu rozrodczego - ktore w normalnych warunkach zdarzaja sie rzadko (np. nowotwory sutkow) Kolejna wada srodka - jesli zostanie podany w czasie rui, tuz przed poczatkiem, czy zakonczeniem - jest nieskuteczny. Kolejna wad srodka - cena - pozornie jest tanszy od samej sterylki - problem poega na tym, ze w te chwili - skoro kotka ma ju 4 lata - jesli dostawala srodek od zawsze - juz na tym tracicie.

ogolnie na temat sterylki masz http://vetserwis.pl/sterylizacja_kot.html tu - od razu ci powiem, ze z tych tzw. wad sterylki tylko jedna wystepuje czesto - otylosc. natomiast nietrzymanie moczu to problem zaledwie 5 % kotek - czyli po prostu trzeba miec niefart, zeby cos takiego sie zdarzylo.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #37 : 2007-06-02, 12:46 »
Heh, Pancia Loli, witam po tej stronie barykady ;) Już myślałem, że nikt nie nigdy, ani w jednym procencie nie poprze kwestii kociaków, a tu taka miła niespodzianka :)
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #38 : 2007-06-03, 11:43 »
Kocham małe kociaki zawsze jak wszystkie już rozdam to w domu robi się strasznie cicho,smutno...i tak spokojnie heheh ale zawsze tęsknię za szodnikami z rewelacyjnymi pomysłami na rozrabianie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedz #38 : 2007-06-03, 11:43 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #39 : 2007-06-03, 13:13 »
Iras praktycznie wszystki wady blokady króte wymieniłaś miał mój pies. zastrzyk dostawała 4 lata bo wet jest dziwny i nie operuje. miała zapalenie to ropomacczne czy coś to wyleczyliśmy zastrzsykami, ma jakieś gózki koła sutków pewnie rak :(

no to chyba wysterylizuje kotke tylko musze mame namówić. teraz co tydzień tabletki jej dajemy ale ja mam tego dosyc i kotu też to się nie podoba
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Nieplanowana 'aborcja' u kotki
« Odpowiedź #40 : 2007-06-03, 14:57 »
Wysterylizuj...ja mam już to za sobą...męczyła się i płakałam razem z kotką...ale warto było bo teraz może sobie chodzić po dworku i nie musze się martwić że znowu będą małe...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.249 sekund z 25 zapytaniami.