Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: sterylizacja kota/ psa  (Przeczytany 31992 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
sterylizacja kota/ psa
« : 2007-06-17, 11:18 »
wiem że były podobne tematy ale w tym chodzi mi o to żeby podzielić sie kąkretnymi doświatczeniami np. wysterylizowałam kotke i...
albo coś w tym stylu bo te praktyczne wiadomości to wiem. doświadczenie bo mówą że po sterylce kotka głupieja ze kłopot z rana i takie tam a jak jest naprawde? chciałabym żebe osoby co przeprowadziły ten zabieg napisały cene, jak się kotka czuła od razu po sterylizacji, jak potem się zwierzak zachowywał i takie podobne. jak ktoś psa sterylizował to też niech napisze :P no i jeszcze w jakim wieku było zwierze

nie jeste pewna czy ten temat już był bo jak narazie znalazłam tylko teorię czyli nie konkretne przypadki a one właśnie mnie interesują
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #1 : 2007-06-17, 11:45 »
Nie wiem czy temat "przetrwa" ale niech będzie.
Moja kotka była sterylizowana w wieku 4 lat. Przed sterylizacją podchodziłam do niej tylko ja i moja mama, wszyscy sie jej bali. Po sterylce może nie zrobiła sie milutka i słodziutka ale jest o niebo lepiej. Osoby które jej sie bały, głaszczą ją, ja moge ją troche pomiętosić. Dalej lubi używać zębów i pazurów ale zrobiła sie bardziej znośna ;) Sterylke przeszła bardzo dobrze, szybko sie wybudziła, już w nocy, 4 godziny po zabiegu próbowała wskoczyć na oparcie kanapy. Przez jej tłusty brzuch w jednym miejscu rana troszke sie babrała ale to głównie przez kołnierz, za wszelką cene chciała wyrwać szwy...
Kocury kastrowane były jako młodziaki, ok roku. Z narkozy wybudzały sie bardzo szybko i na drugi dzień zachowywały sie jak gdyby nigdy nic.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #2 : 2007-06-17, 13:20 »
Hmm..
Alik został wysterylizowany pod koniec kwietnia (2007 oczywiście ;) ), gdy miał 5 i pół roku, głównie ze względu na ryzyko raka prostaty (był chory na prostatę już 3 razy i wet powiedział, że następnym razem może się zrobić nowotwór..). Przed operacją był chudy - bardzo chudy, chociaż jadł tyle, ile chciał (teraz jest normalnie ;) ), i porównując do tego, co jest teraz, jakby lekko przygaszony. Wybudzanie się z narkozy trochę przeżywał, ale po dwóch dniach od operacji już było całkiem normalnie :) Trzeba było go trochę pilnować (zwłaszcza przez pierwsze parę dni, bo potem zrozumiał, że nie może), bo mimo kołnierza mógł dosięgnąć do rany, ale zagoiło się ładnie i teraz prawie nie ma śladów. Ogólnie - jak dla mnie bardzo się opłacało, ze względu na psa :)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #2 : 2007-06-17, 13:20 »

fuerstathos

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #3 : 2007-06-17, 14:52 »
W Poznaniu cena sterylizacji kotki to chyba obecnie ok. 150 zł (razem z opieką po zabiegu, tj. podawanie antybiotyków, wizyta kontrolna). Kastracja kocurka to koszt trochę mniejszy.
Mam dwa kocury, wykastrowane w wieku ok. 8 miesięcy. Po narkozie wyglądały faktycznie kiepsko, ale już kilka godzin po zabiegu wracały do stanu normalnego i zachowywały się, jakby nic się nie stało.
Dla kotek jest to zabieg już poważniejszy, jednak następnego dnia po zabiegu też wszystko powinno być ok. Rankę trzeba zabezpieczyć, aby kotka jej sobie nie wylizywała. Można zastosować kołnierz - wtedy kot się mimo wszystko stresuje i denerwuje. Istnieja jednak także kaftaniki, w które się kotkę ubiera - moim zdaniem sa mniej uciążliwe dla zwierzaczka. Sterylizowałam (nie osobiście, tylko u weta oczywiście ;) ) kilka kotek, nie zauważyłam, aby któraś przez to zgłupiała ;). Natomiast wyeliminowało to ryzyko kolejnych ciąż i bezdomnych kociaków oraz chorób (ropomacicze).
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #4 : 2007-06-18, 18:56 »
no właśnie fuerstathos- mój pies kora miała ropomacicze. moze uda mi się namówić mame na zabieg ale boję się o tą rane. a jak zakażenie mój wet nie jest najleprzy :( moja kotka ma 4- 5 lat to tak jak większość waszych gdy były sterylizowane. szkoda ze wiem tylko jedną cene trudno porównać no ale i tak dzięki za wpisy

Ninek dlaczego temat miałby nie przetrwać?? myśle że jest potrzebny jak ktoś ma dylemat co do zabiegu no ale masz może inne powody żeby tak myśleć
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #5 : 2007-06-20, 08:09 »
Powiem ci tak - rana  po sterylce ma dlugosc 1,5 - 3 cm. - duza nie jest, szwy najczesciej sa srodskone - czyli wystaja tylko dwie petelki. dodatkowo bardzo wiele kotek wogole sie nimi nie interesuje. Moja kicia np. zostala pozbawiona kolnierza jakies 4 dni po operacji (kolnierz zamiast kaftanika z tego powodu byl, ze miala tez ucinany ogon)

jesli twoj wet nie jest najlepszy - zmien go. Chociaz tak naprawde sterylka nie jest zadna filozofia
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #6 : 2007-06-28, 13:48 »
ej czy ktoś dopuszczał kotke przed sterylką?? jest prawie pewne że swoją wysterylizuje tylko jest jeszcze jeden problem(oprucz rany) moja siostra stwierdziła ze może lepiej kotke dopuścić bo ktoś tam mówi że jak nie ma młodych to koty głupieją. nie mam pojęcia w jakim sesie ale tak mówią. czy komóś kotka zdziwaczała po sterylce albo jakoś dziwnie się zachowywała. no i jeszcze jakie jest ryzyko ze się nie wybudzi z narkozy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #7 : 2007-06-28, 13:55 »
moja siostra stwierdziła ze może lepiej kotke dopuścić bo ktoś tam mówi że jak nie ma młodych to koty głupieją.

G...uzik prawda.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #8 : 2007-06-28, 16:25 »
moja siostra stwierdziła ze może lepiej kotke dopuścić bo ktoś tam mówi że jak nie ma młodych to koty głupieją. nie mam pojęcia w jakim sesie ale tak mówią. czy komóś kotka zdziwaczała po sterylce albo jakoś dziwnie się zachowywała. no i jeszcze jakie jest ryzyko ze się nie wybudzi z narkozy

tak. A koty wysysają duszę dzieciom i przegryzają śpiącym krtanie.
Bez urazy, ale powiedz siostrze, że jest okropnie łatwowierna skoro wierzy w takie brednie.

Mi żadna kotka nie dziwaczała po sterylce, zachowywały sie normalnie, a ryzyko że się nie wybudzi jest w przypadku jakiejkolwiek operacji, również u ludzi. U mnie narazie wszystkie kicie jakie miałam były prędzej czy później sterylizowane i wszystkie przeszły to bez żadnych komplikacji. Tylko moja aktualna kicia miała problemy, bo wybudziła się na stole i trzeba jej było dać wiecej. Dawka w sumie jednak była za wysoka i kicia prawie zeszła. Ale każdy kot znosi narkozę inaczej.

Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #8 : 2007-06-28, 16:25 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #9 : 2007-06-28, 20:01 »
narkoza to praktyznie rzecz bioracx JEDYNE ryzyko przy sterylce - no chyba, ze wet jest totalnym debilem, bo tacy sie niestet tez zdarzaja.

jesli chodzi o "przynajmniej jedna ciaze" - jest to TOTALNA bzdura - w dodatku szkodliwa - bezdonmne koty nie biora sie z powietrza... wystarcxzy ze jeden z potomkow takiej bezsensownie rozmnozonej kotki trafi na ulice, a przyczynisz sie do pojawienia sie tysiecy, z ktorych znaczna wiekszosc padnie zanim skonczy nawet 2 miesiace - i to bynajmniej nie z powodu chorob, czy samochodow, ale z rak ludzi. Prawie codziennie przynosza do mojej lecznicy malutkie kotki - najmlodsza ma jakies trzy tygodnie, zostala przyniesiona w stanie agonalnym (temperatura ponizej 32, brak reakcji rogowkowej...) baba ktora ja przyniosla stwierdzila, wprawdzie nie doslownie - ale stwierdzila - robta z nia co chceta. Inny kotek (6 tygodni) zostal znaleziony od supermarketem - ludzie odsuwali go nogami i wozkami, byleby go nie dotknac. Kolejny - zlapany przed jakas piwnica - w piwnicy byly 4 kolejne - prawdopodobnie rodzenstwo tej jednej - tyle, ze tamte juz nie zyly. Malutki 7 tygodniowy kotek - ktos probowal go zabic, prawdopodobnie siekiera - efekt? zmiazdzona lapka, ktora prawdopodobnie straci i glowka rozchalastana do samej kosci (to nie przenosnia - kociak ma czaszke na wierchu), wczorajszy kic natomiast zostal trrzasniety przez samochod - wiek? jakie 7 tygodni, na tysiace osob, ktore go widzialy, jedna go wziela... jesli przezyje straci lapke. Fajnie nie?

Ani kotce, ani zadnemu innemu zwierzeciue NIE jest potrzebna ciaza, zwierzeta NIE CHCA miec "dzieci" - dlaczgo dzieci w cudzyslowiu? o lode kota czy psa to nie sa dzieci tak jak rozumieja to ludzie - to przedluzenie linii genetycznej - przedluzenie, ktore gdy zachoruje, lub okaze sie slabsze zwierze porzuca, albo zabija. "Chec" prokreacji u zwierzat to tylko i wylacznie hormony - TYLKO, nawet nie instynkt - bo instynkt podpowiada do0piero co robic podczas porodu, rowniez instynkt nakazuje likwidacje miotu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #10 : 2007-06-28, 22:01 »
Iras no ja tez tak myśle(praiwe wszystko bo o niektórych rzeczach nie wiem)
myśle że poprawke a raczeń twoje niedopowiedzenie "Ani kotce, ani zadnemu innemu zwierzeciue NIE jest potrzebna ciaza..." z tym się zgadzamale
"zwierzeta NIE CHCA miec "dzieci"" z tym juz nie. chcą miec dzieci właśnie po to żeby przedłużyć gatunek, co potem napisałać...

no to jeste już przekonana do sterylki.

Iras niedługo pewnie do ciebie napisze jako ze jesteś technikiem weterynarii a mój wet jest taki... no nie zabardzo. mam kilka pytań :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #11 : 2007-06-28, 22:13 »
tu należało by powiedzieć inaczej: nie chcą mieć dzieci w ludzkim tego słowa znaczeniu.

kobieta która chce mieć dziecko będzie o nie dbała, pielęgnowała i troszczyła sie nawet jeśli urodzi sie słabe, małe czy chore. kobieta nie porzuca dziecka,, nie dusi go, nie zagryza. Kotka wręcz przeciwnie. jeśli miot jest slaby czy chory kotka sama potrafi zabić swe dzieci lub po prostu porzucić je. dba tylko o te o które dbać warto.

zatem zwierzęta dąża do przedłużenia gatunku, a to nie to samo co posiadanie dzieci...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #12 : 2007-06-28, 22:25 »
Ja bym powiedział inaczej: zwierzęta NIE POTRZEBUJĄ mieć młodych,żeby szczęśliwie żyć,a to,jak o nie dbają,to zależy od gatumku zwierząt.Są takie gatunki,które tylko rodzą,a młodymi przeciętnie się interesują,a inne,są zaś bardzo troskliwymi rodzicami.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #13 : 2007-06-28, 22:27 »
widzisz renia - zwierze nie moze chciec czegos o czym nie ma pojecia - poped u zwierzat jest sprawa czysto hormonalna - to nie jest wola - to tylko i wylacznie hormony, instynkt natomiast podpowiada, ze im silniejszy (fizycznie) partner tym lepiej.

Kotka w rui nie ma pojecia co sie z nia tak naprawde dzieje - czuje bardzo silny poped i dazy by go zaspokoic - nie wie ze z tego wyjdzie ciaza. U zwierzat poped jest czyms co niemal nie rozni sie od czysto fizjologicznyc potrzeb, takich jak glod, sennosc, pragnienie - jedyna roznica jest taka, ze poped nie musi zostac zaspokojony. Wiecej nawet - sm porod jest wiekszym ryzykiem niz sterylka - bo o wiele czesciej zdarzaja sie problemy przy porodach niz zejscia smiertelne przy narkozie. W lecznicy siedze od trzech miesiecy - i w calym tym czasie byl jeden przypadek, gdy doszlo do zatrzymania oddechow przy operacji - tyle, ze 1. nie byla to sterylka, a bardzo powazna operacja  2. pies i tak znajdowal sie w stanie krytycznym - byla to sytuacja taka, ze tak czy inaczej ten pies zszedlby tego dnia.

jesli zas chodzi o pytania - wal smialo - jesli czegos nie bede pewna, powiem, zebys poczekala jeden dzien - wypytam swoich wetow z pracy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #14 : 2007-06-28, 22:32 »
pao nie ejste pewna czy oglądasz wiadomości. no sorry ale ludzie poprostu nie robią selekcji naturalnej ale te słowa
"kobieta nie porzuca dziecka,, nie dusi go, nie zagryza."
może nie zagryza ale jest wiele przypadkuw wczesniej przez ciebie wymienionych. owszem matki pożucają i duszą no jeszcze mogą zamykać je w piwnicach lub w beczkach na ogórki. wiem że to może być choroba psychiczna ale pisanie że ludzie tak nie robią jest absurdem. nie róbmy ze zwierząt potworów które zabijają swoje potamstwo, matki często opiekują się słabymi to instynkt http://www.frogview.com/uploadimages/451a6958b4cd03.03563720frogview-gallery.jpg jak w tym przypadku
http://www.frogview.com/show.php?file=415 tu jest więcej zdjęć
więc człowiek tez potrafi być okrótny tak jak ziwerza, ale zwierze robi to by przeżyć człowiek... niewiadomo

jeszcze jedno Iras nie wime czy wesz ale wygrałaś w jaki to zwierz teraz twoja kolej

Iras właśnie o to mi chodzi że chcą bo im tak te chormonki podpowiadają w tym sensie chcą nie z własnej woli, chociąż czytałam ze szympansy(czy inne małpki) i delfiny czerpią przyjemność z seksu co to się dzieje :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #14 : 2007-06-28, 22:32 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #15 : 2007-06-28, 22:39 »
"kobieta nie porzuca dziecka,, nie dusi go, nie zagryza."
może nie zagryza ale jest wiele przypadkuw wczesniej przez ciebie wymienionych. owszem matki pożucają i duszą no jeszcze mogą zamykać je w piwnicach lub w beczkach na ogórki.

Tzw. depresja poporodowa, lub możliwa też jest zwykła znieczulica, ale to rzadko. <np. czasem w przypadku dziecka z "wpadki"....ale to bez komentarza.>

nie róbmy ze zwierząt potworów które zabijają swoje potamstwo

Kto mówi że zwierzęta to potwory? Jeśli naprawdę nie czytasz ze zrozumieniem to zacytuję pewną wypowiedź Iras:

bo instynkt podpowiada do0piero co robic podczas porodu, rowniez instynkt nakazuje likwidacje miotu.

Ot i wszystko.

więc człowiek tez potrafi być okrótny tak jak ziwerza, ale zwierze robi to by przeżyć człowiek... niewiadomo

Jak wyżej... ZWIERZĘTA NIE SĄ OKRUTNE. I nawet świadomie nie "robią tego żeby przeżyć". Po prostu skądś wiedzą, że powinny postąpić tak, a nie inaczej. Zło i okrucieństwo to domena tylko i wyłącznie człowieka.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #16 : 2007-06-28, 22:46 »
Kiba napisałam okrótny bo wiele osób niekoniecznie na forum tak uważa. "o lew zabił zebre jaki on okrótny, człowiek zabija setki ptaków bo u jednego była jakaś tam choroba, a to nic to tylkko ptak". tak niektórzy myślą i to jest straszne i głupie. no i z tymi potworami to jakoś tak wyszło ze Iras napisała że zabijają potomstwo
"gdy zachoruje, lub okaze sie slabsze zwierze porzuca, albo zabija"
no nie zawsze tak jest dlatego tak mnie to poruszyło. oczywiście są różne przypadki wiadomo. nie każdy taki sam
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #17 : 2007-06-29, 10:05 »
Cytuj
pao nie ejste pewna czy oglądasz wiadomości. no sorry ale ludzie poprostu nie robią selekcji naturalnej ale te słowa
"kobieta nie porzuca dziecka,, nie dusi go, nie zagryza."

renia, rozmawiamy o normalności czy patologii? warto to rozgraniczyć.


weź poprawkę na jedną kwestie: człowiek teoretycznie posiada moralność, zwierzęta jej nie mają. ale to wcale nie umniejsza zwierząt, bowiem "moralność" to nic innego jak zbiór cech uznawanych za właściwe w danej kulturze. "moralność" nie jest absolutna, nie jest uniwersalna, nie jest jedna dla wszystkich, ale ludzie starają się narzucić ją nie tylko innym kulturom ale i stworzeniom którym jest ona niepotrzebna (patrz: zwierzęta).

jeśli traktować człowieka jak zwierze to niektóre przypadki porzucania dzieci były by uzasadnione, większość jednak to czyste przejawy bestializmu i są potępiane moralnie. zwierzęta nie mają takich dylematów. warto o tym pamiętać.

zatem rozważając sterylizację odrzućmy ludzkie normy bowiem nie tylko nie sprawdzają sie wobec świata zwierząt ale nawet wobec świata ludzi.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #18 : 2007-06-29, 11:50 »
ciesze sie ze tak jak ka myślisz a aczaj uważasz
"człowiek teoretycznie posiada moralność"
teoretycznie

a wiem co chciałam zapytać ;d

czy kotka po sterylizacji musi dostawać jakieś specjalne jedzenie czy niekoniecznie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #19 : 2007-06-29, 14:44 »
to zależy czym jest na co dzień karmiona.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #20 : 2007-06-29, 17:00 »
suchym jedzeniem nie najleprzym :/ ale tez jakimiś szynkami(tego najmniej) kiełbasami niekiedy surowym jak się trafi, zależy co akórat jest, może gotowana ryba...
w sklepach szukam internetowych i nie wima wogóle co wpisać na taka karme, zreszta pewnie jest droga a mame i tak ledwo przekonałam na sterylizacje, czy wy dawaliście kotką specjaln karme po zabiegu czy to nie jest konieczne?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #20 : 2007-06-29, 17:00 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #21 : 2007-06-29, 20:10 »
tak przy okazji...
Czy kotu po kastracji powinno sie dawac specjalna karmę dla kastratów? Ostatnio nasłuchałam się dziwnych opowieści "kociary" i zaczełam się nad tym zastanawiać. Czy kastraty mają dużo wiekszą skłonność do problemów urologicznych. (o tyciu wiem, ale nam to raczej nie grozi).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #22 : 2007-06-30, 09:57 »
Cytuj
no i z tymi potworami to jakoś tak wyszło ze Iras napisała że zabijają potomstwo
"gdy zachoruje, lub okaze sie slabsze zwierze porzuca, albo zabija"
no nie zawsze tak jest dlatego tak mnie to poruszyło. oczywiście są różne przypadki wiadomo. nie każdy taki sam

natura nie uslala zycia rozami - slaby szczeniak, czy kociak zostaje odrzucony - to nie ma nic wspolnego z okrucienstwem - slabe mlode ma marne szanse na przezycie  - dlatego jest likwidowane, by nie "marnowalo" mleka dla silniejszych.

porzucanie dzieci przez ludzi nie ma nic wspolnego z doborem naturalnym - czlowiek ma swiadomosc, moralnosc, sumienie itp itd. Rozne rzypadki? Nie - to jest po prostu jak najbardziej normalne zachowanie majace zwiekszyc szanse na przezzycie silniejszych.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #23 : 2007-06-30, 10:20 »
z resztą, kotka nie porzuci zdrowego i silnego kociaka, będzie o niego walczyć. podda sie dopiero gdy jej własne życie będzie zagrożone. kobieta potrafi silne i zdrowe dziecko porzucić. kierują nimi kompletnie inne pobudki.

w naszym, ludzkim świecie, matki potrafią walczyć o swoje dzieci nawet gdy są śmiertelnie chore, w świecie zwierząt, takie dziecko było by zagryzione , zaduszone lub porzucone. matki ludzkie i zwierzęce inaczej pewne rzeczy postrzegają, zatem nie można stosować jednej miary.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #24 : 2007-06-30, 12:17 »
Iras z tymi pieskami i kotkami to niedokońca jeśli żyją w domach. wtedy ludzie wkraczają i pomagają ale jeśli nie byloby ingerencji człowieka to pewnie sprawdziłby się twój scenariusz
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #25 : 2007-06-30, 21:13 »
Nawet jesli zyja w domach to odrzucenie szczeniecia czy kociaka nie jest wcale rzadkoscia - a i likwiacja sie czesto zdarza - likwidacja czy odrzucenie jest naturalnym zachowaniem, ktorego nic nie jest w stanie wyeliminowac - to ze czlowiek sie wtraca to inna sprawa - pomijajac fakt, ze bardzo czesto wlasnie wtracanie sie powoduje likwidacje, albo odrzucenie. Prawda jest taka ze nie  da sie temu zapobiec - bo nikt nie ma tyle czasu by siedziec 24h a dobe przy suce, czy kotce....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #26 : 2007-07-01, 12:35 »
ale niekiedy zabierają i sami sie opiekują. różne sytuacja różni ludzie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #27 : 2007-07-01, 13:15 »
ale niekiedy zabierają i sami sie opiekują. różne sytuacja różni ludzie

Tyle, że najlepszym dla zwierzęcia jest, gdy w pierwszym etapie życia (np. u psa te 8 tygodni..) jest przy matce, nie przy człowieku.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #27 : 2007-07-01, 13:15 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #28 : 2007-07-01, 13:57 »
tak przypomniało mi sie pewne doswiadczenie zrobione dawno temu w związku z dysputą czy doskonała opieka to wszystko.

grupę niemowląt podzielono losowo
grupa 1 miała doskonała opiekę pielęgniarska, wszystko czego potrzeba, przewijanie, karmienie, i w ogóle super.
grupa 2 była przy matkach, których nie poinstruowano nawet o podstawach. miały działać intuicyjnie.

teoretycznie doświadczenie miało trwać 2 miesiące, ale nie doszli nawet do połowy. przyczyna? dzieci z grupy 1 zaczęły tragicznie podupadać na zdrowiu. dzieci z grupy 2 choć miały odparzenia i inne takie, rozwijały sie prawidłowo.

doświadczenie przerwano, a i spekulacje ucięto. jak widać nic nie zastąpi matczynej miłości :) w świecie zwierząt jest podobnie. możemy odratować maluchy, ale daleko będzie do tego co im tak naprawdę potrzebne.

moja kicia jest taką odratowaną kotką. ja ją wychowywałam jak kotka, włącznie z prychaniem ;) efekt taki, że nadal traktuje mnie jak matkę, jak starsza kotkę czy tez insza samicę alfa.  ale niestety takie wychowanie wymaga bardzo wiele wiedzy, cierpliwości i nakładu pracy a nawet bardzo kochający człowiek nie zawsze może to w swoim dniu znaleźć...  no i ja miałam 1 kotkę a nie 3 czy więcej...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #29 : 2007-07-02, 11:34 »
pie mojego sąsiada "zabrał" kotce jedno kocię i przyniusł do domu pana. nie wiem co jej odbiło poprostu ukradła młode. ten facet co miał zrobić? opiekował się tym maleństwem, pies je lizał i wychowywał. kot dorusł zachowuje się normalnie nie jakoś jak pies. to taka ciekawostka że niekiedy instynkt sie "włącza" i pies sie dziwnie zachowuje(lub inne zzwierze :P )

czy to pytanie jest takie trudne że nikt na nie nie odpowie?? powtóże po raz 3

czy kotce po sterylizacji trzeba dawac jakieś specjalne jedzenie, czy wy dawaliście??

kkaassiiaa też zadała pytanie i nikt nawet nie napisał o tym
"Czy kotu po kastracji powinno sie dawac specjalna karmę dla kastratów? Ostatnio nasłuchałam się dziwnych opowieści "kociary" i zaczełam się nad tym zastanawiać. Czy kastraty mają dużo wiekszą skłonność do problemów urologicznych. (o tyciu wiem, ale nam to raczej nie grozi)."

wiec jak odpowiecie czy nie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 28 zapytaniami.