Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaropiałe oczko  (Przeczytany 10485 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria12

  • Gość
Zaropiałe oczko
« : 2007-06-29, 20:28 »
cześć mały piwnicowy kotek ma zaropiałe oczko chcę go wyleczyć tylko czym mam mu przemywać to oczko. A druga sprawa to chodzi o to że dzisiaj pies wielko
ści boksera podbiegł do tego kotka i go chapnął jednak ja z koleżanką szybko zainterweniowałam i niema aż tak dużej rany , i z tym wiąże się moje pytanie czy naokoło ugryzienia mam wyciąć sierść i czy polać tą ranę wodą utlenioną. Aha i jeszcze jedno czy taki kotek który ma zaropiałe oczko może pić mleko z miski czy mószę ego karmić specjalna pipetką. BARDZO PROSZĘ O POMOC MAMA KOTKA SIĘ NIM ZAJMUJE ALE JEDNAK POTRZEBUJE POMOCY CZŁOWIEKA  :( :( :( :( :( :(
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #1 : 2007-06-29, 20:32 »
na pierwsze pytanie chyba znam odpowiedź , gdy mojemu kotu ropiały oczka wet kazał ścierać to świetlikiem czy jak to się zwało może i w tym przypadku jest ok?
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Daria12

  • Gość
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #2 : 2007-06-29, 20:41 »
a rumianek nie pomoże ja tam na kotach się nie znam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedz #2 : 2007-06-29, 20:41 »

magda687

  • Gość
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #3 : 2007-06-29, 20:56 »
raczej rumiankiem.małe kotki z podwórka obok też miały zaropiałe oczka i widziałam jak pan, który im jedzonko przyniósł przemywał im oczka zwykłą przegotowaną wodą.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #4 : 2007-06-29, 21:04 »
raczej rumiankiem.małe kotki z podwórka obok też miały zaropiałe oczka i widziałam jak pan, który im jedzonko przyniósł przemywał im oczka zwykłą przegotowaną wodą.

Nie wiem, czy w przypadku kotów jest tak jak u psów, ale raczej tak. Czyli rumianek może wywołać reakcję alergiczną.
Jak oczy - to najlepiej świetlikiem, ale można też jak wyżej - przegotowaną, letnią wodą ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #5 : 2007-06-30, 21:30 »
a ropieje mu jedno oczko czy oba? I czy cieknie mu tez cos z noska? Bo jesli oba i ma cos zaschnietego pod noskiem, tyo przemywanie czymkolwiek nie pomoze...  Jesli chodzi o rane natomiast - nie tylko wyciac siersc, ale wrecz wygolic. No i tak naprawde rzadko kiedy jesli chodzi o ugryzienie przez psa, kot ma widoczne rany - czesciej sa to wewnetrzne obrazenia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Daria12

  • Gość
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #6 : 2007-07-01, 12:03 »
ropieją oba nic mu nie cieknie z nosa
Zapisane

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #7 : 2007-07-02, 00:35 »
Po pierwsze, ile ma mniej więcej ten kotek i czy jest osowiały?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #8 : 2007-07-03, 21:18 »
bez antybiotykow sie nie obejdzie - ropiejace oczy to pierwszy objaw kociego kataru. osowialy nie musi byc - koty, nawet bardzo mlode robia wszystko by nie okazywac slabosci . Poza tym koci katar ma to do siebie, ze ogolnie zle samopoczucie pojawia sie dosyc pozno
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedz #8 : 2007-07-03, 21:18 »

Tiger.666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 103
  • . My king. Majkel Dżekson-Michael Jackson x333
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #9 : 2007-07-04, 13:42 »
Mam kocura, który też chodzi po poręczy 4 piętra. Nie wiedziałam że takie zabawy mogą się tak źle skończyć. Jeżeli stałoby się coś takiego to moi rodzice mają pieniądze na leczenie ale nie wiem co powiedzieć osobom biednym,których marzeniem jest posiadanie kota. Znam panią która zarabia marne 1000zł na miesiąc , a ma córkę, która nie może patrzeć na bezdomne koty i przynosi je do domu. Ta pani najpierw daje tym kotom coś do jedzenia ogrzewa itd., a na drugi dzień oddaje do schroniska gdzie mają dom i jedzenie.Wszystkim biednym osobom radzę:
Jeśli chcecie naprawdę dobrze dla tego kota to oddajcie go w dobre ręce gdzie będzie miał swój kocyk, miskę...Wtedy z waszej strony będzie to najlepszy z możliwych posunięć. Nie wiem co mogę więcej napisać...
Zapisane
'' O co ci chodzi.?!
.'że nie ma bajek!.?
.'że w zyciu ciężko.
.'że wszystko się nie udaje!>?
'.Biorę dziewczynę idę na techno.!
.'co o tym myślisz mi jest wszystko jedno!.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zaropiałe oczko
« Odpowiedź #10 : 2007-07-04, 14:54 »
ja kropiłam kotom oczy taką maścią atecortin. pomogło na myszki bo tez miały zaropiałe i ostatnio na kotki
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 25 zapytaniami.