Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co wet może zrobić z pęcherzem kota, a co powinien?!Chory Dudek...  (Przeczytany 21632 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
Witam!
Dawno mnie nie było na forum;) Wracam z opisem ostatnich dni...
Dudek ma już 3 lata :wink: Zaczęły się problemy z siusianiem. Dudka bolało podczas siusiania i uciekał z kuwety, nie zostawiając nawet kropelki. Pojawiła się za to krew. Do weta - oczywiście do stałego. Hmm...4 zastrzyki i ściskanie brzucha i Dudka, żeby zaczął siusiać. NIC!!! Jedziemy na rentgen, bo w tym gabinecie nie ma. Pan doktor mówi, że nie widać nic niepokojącego, być może jest piasek w moczu. I koniecznie antybiotyk! OK! Chwila na zastanowienie się - panu od ściskania brzucha podziękujemy, idziemy do innego weta. Odczekaliśmy noc - bez zmian, nie ma siku, jest krew. Do nowego weta - TEN KOT NIE MA PĘCHERZA! OBAWIAM SIĘ, ŻE TEN LEKARZ ŚCISNĄŁ ZA MOCNO PĘCHERZ I PĘCHERZ PĘKŁ!!!  :shock: Matko Święta! No,ale na rentgenie pęcherz jest, a to było po tym całym ściskaniu. Dudek dostał 3 zastrzyki- przeciwzapalny, na zbicie temperatury i witaminy na krzepnięcie krwi. W nagrodę 2 saszetki karmy dla kotów z problemamy urologicznymi.
Jutro rano mam zanieść mocz na badanie, a wieczorem wizyta. Jak będzie jakiś problem to do tego samego doktora na rentgen.

Ogólnie to szok. Ściskanie kota... Zmiana weta i to od zaraz. Poza tym, że zupełnie inne podejście do sprawy i do kota, to jeszcze wyposażenie gabinetu. Trzeba się pogodzić, że gabinet nie jest pod nosem i mam małą wycieczkę,ale...

Ktoś z was miał podobne problemy z kocurkiem? Dudek jest kastratem. Nie siusia, tylko krwawi. Narazie troszkę się rozweselił i nawet mruczy:)
Zapisane

Tiger.666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 103
  • . My king. Majkel Dżekson-Michael Jackson x333
Żal mi jest twojego kota ale ja tu nic nie poradzę... trzeba poczekać aż wpadnie tu Iras albo IDBG.
Zapisane
'' O co ci chodzi.?!
.'że nie ma bajek!.?
.'że w zyciu ciężko.
.'że wszystko się nie udaje!>?
'.Biorę dziewczynę idę na techno.!
.'co o tym myślisz mi jest wszystko jedno!.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
hmmm... zatkanie to powazna sprawa. Na wyciskanie pecherza mozna sobie pozwolic tylko jesli kot nie jest za bardzo spiety - bo inaczej - mozna rzeczywiscie pecherz rozwalic. RTG nic tu nie da - przede wszystkim trza zrobic kilka rzeczy - 1. zalozyc kotu wenflon i dozylnie go nawodnic - mocz tak czy inaczej jest caly czas produkowany, a w zwiazku z brakiem wydalania pomalu dochodzi do zatrucia organizmu. zas przy okazji wenflonu od razu trza pobrac krew i ja zbadac. Badanie moczu. No i wazna sprawa - skoro kot juz jakis czas nie sika KONIECZNE jest cewnikowanie - przy okazji mozna przy tym tez wziac mocz do badania. Z lekow - antybiotyk, srodek przeciwzapalny, przeciwgoraczkowy i koniecznie rozkurczowy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Mój Karmel dość często ma problemy z drogami moczowymi  :roll: Jest kastratem, do tego tłustym i choroba ciągle nawraca... Zawsze dostaje antybiotyk, leki rozkurczowe i przeciwzapalne.
Z kamieniem w pęcherzu trzeba bardzo uważać. Kilka dni nieuwagi i może być po kocie... Tak zginął brat moich kocurów... Właścicielka nie zauważyła, że kot kilka dni nie sika (miała go jednego  :|), po zbadaniu okazało się, że miał kilkakrotnie przekroczoną granice zatrucia organizmu (nie pamiętam jaka jest granica do której kota da sie uratować) Nie zostało nic innego jak uśpienie...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

iwa

  • Gość
Badanie moczu wykazało mocne zapalenie pęcherza. Byliśmy też już na usg i okazało się, że są  "mierne ilości" piasku. Wet podejrzewał polipa.
Nadal mamy zastrzyki i paste Uro-Pet (całe szczęście, że ma dobry smak). Z karmy Royal Canin Dudek wybrał... nic :help: Nie chce jeść saszetek - smak wołowina lub kurczak. Zresztą on zawsze był "chrupakowy". Suche jedzonko zato jest dosyć drogie :|

Co można podawać Dudkowi do jedzenia? Tak poza tą suchą karmą? Tak, żeby nie "psuło" pęcherza.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
trzeba poczekać aż wpadnie tu Iras albo IDBG.
:o Co do Iras, to jak najbardziej racja, to nasz skarb forumowy :) Ale ja? Ja tu tylko sprzątam, niestety... :P Z całego serca chciałabym pomóc, ale nie znam się...
 
Może to miała być Pao? :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
(nie pamiętam jaka jest granica do której kota da sie uratować)

nie ma takowej (nie pamietam dokladnie norm, wiec o odrobine moge sie mylic) Normalnie jest tak ze poziom mocznika jest do 50 a kreatyniny do 1,8 - jednak nawet jesli poziom kreatyniny i mocznika osiaga niebotyczne wartosci - to zalezy od tego co jest przyczyna czy da sie kota uratowac. Najpierw kjest tak ze na dzien dobry przez kilka dni nawadnia sie kota dozylnie z furosemidem (srodek moczopedny) - po tych kilku dniach badanie krwi - zeby sprawdzic jaki efekt daje plukanie. Poza tym - leczy sie zwirze, a nie wyniki. jakis czas temu trafily w moje rece wyniki badania krwi kota z zaawansowana mocznica (mocznica = nerki szlag trafil) kreatynina 18 (slownie - osiemnascie - nie pomylilam sie o przecinek) mocznik - okolo 800 - potem zobaczylam owego biednego, schorowanego kiciusia - stwor wazacy 8 kg, ktory mial swoje wyniki w glebokim powazaniu - nikt po zobaczeniu go nie powiedzialby ze ten kot praktycznie rzecz biorac nie ma nerek.

Wracajac do kamieni - przede wszystkim - cewnik i porzadnie trzeba pecherz wyplukac.,

Ninek - uwaga do twojego kota - jesli problem nawraca to dobrym wyjsciem jest tzw. wyszycie - nie powiem dokladnie na czym polega zabieg, ale w kazdy razie czesto bywa rozwiazaniem.

Cytuj
Surprised Co do Iras, to jak najbardziej racja, to nasz skarb forumowy

a czy skarbow nie zakopuje sie w odludnym miejscu i gleboko? :P wez mi nie pochlebiaj - jestem zaledwie tech. wet. - do lek. wet. jest mi bardzo daleko :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Cytuj
a czy skarbow nie zakopuje sie w odludnym miejscu i gleboko?  :P wez mi nie pochlebiaj - jestem zaledwie tech. wet. - do lek. wet. jest mi bardzo daleko  :P

Hi,hi - chyba,nie tak daleko,skoro tak dużo Wiesz i Potrafisz tę wiedzę przekazać innym... :P

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
a czy skarbow nie zakopuje sie w odludnym miejscu i gleboko? :P
Niektóre skarby szkoda zakopywać, lepiej mieć je pod ręką i korzystać z ich posiadania ;)

wez mi nie pochlebiaj - jestem zaledwie tech. wet. - do lek. wet. jest mi bardzo daleko :P
Czy ja twierdzę, że jesteś wetem? :P Lepszy dobry technik z zamiłowaniem do zawodu, niż kiepski wet... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

iwa

  • Gość

Co można podawać Dudkowi do jedzenia? Tak poza tą suchą karmą? Tak, żeby nie "psuło" pęcherza.



 :help:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
jesli chodzi o karmy dla kotow majacych problemy z kamieniami - spytaj jeszcze o hillsa - nie powwiem ci dokladniej o jaka karme masz sie spytac, bo te specjalistyczne maja nazwy typu "t/d; k/d" itp.

Procz tego mozna podawac... kurka jak to sie nazywalo... urosept czy jakos tak - wynalazek zawierajacy zurawine - a zurawina dobrze a takowe problemy dziala (tzn. - zapobiegawczo)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Cytuj
Lepszy dobry technik z zamiłowaniem do zawodu, niż kiepski wet...

Dobrze prawisz,IBDG. :)
Iras - co z tego,że nie Jesteś " jeszcze " wetem,skoro Masz autorytet na forum i ludzie Ci ufają - a to,jest chyba bardzo ważne w tej pracy. :) :VoV: :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Przeczytałam dziś informację, że zapalenie pęcherza u kotów i psów mozna leczyć przy pomocy lampy bioptron. Iras, wiesz coś na ten temat? Z tego, co słyszałam o tych lampach, są bardzo wszechstronne. Tylko czy na pewno? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

iwa

  • Gość
Przeczytałam dziś informację, że zapalenie pęcherza u kotów i psów mozna leczyć przy pomocy lampy bioptron. Iras, wiesz coś na ten temat? Z tego, co słyszałam o tych lampach, są bardzo wszechstronne. Tylko czy na pewno? :/

Taką lampe ma chyba moja babcia. Ale to ma na osteoporoze ;)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Przypomniałam sobie, że kiedyś była zbiórka pieniędzy na taką lampę dla schorowanego kota, nie pamiętam już, czy tu, czy gdzie indziej... W każdym razie kot był w bardzo kiepskim stanie i ta lampa miała usmierzyć jakieś bóle. Niestety, nie wiem, jakie były rezultaty... Może faktycznie coś w tych lampach jest? :) Poproś babcię o pożyczenie, zaszkodzić przecież nie powinna, a może rzeczywiście kotu się polepszy? :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Tiger.666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 103
  • . My king. Majkel Dżekson-Michael Jackson x333
:o Co do Iras, to jak najbardziej racja, to nasz skarb forumowy :) Ale ja? Ja tu tylko sprzątam, niestety... :P Z całego serca chciałabym pomóc, ale nie znam się...
 
Może to miała być Pao? :)

No już nie bądź taka skromna... Ale Pao rzeczywiście też mogłam wymienić ;)
Zapisane
'' O co ci chodzi.?!
.'że nie ma bajek!.?
.'że w zyciu ciężko.
.'że wszystko się nie udaje!>?
'.Biorę dziewczynę idę na techno.!
.'co o tym myślisz mi jest wszystko jedno!.

anielskooka

  • Gość
Halo powiedzcie co z tym kociakiem !!!!!!!
Zapisane

iwa

  • Gość
Temat dotyczy Dudka, więc to chyba o mojego kociaka dopytuje się anielskooka ;) Ja czekałam jeszcze na jakieś inne propozycje diety dla Duda.
A więc narazie "jemy" paste:) Całe szczęście, że ma dobry smak, więc nie ma problemu z podawaniem, a Dudek przybiega sam na dźwięk pudełka i dzielnie zjada wszystko i jeszcze oblizuje. Producentowi chyba dam sama od siebie i Dudka "Zwierzęcego Oskara".
Ale smak smakiem...Jak skończymy paste idziemy na kontrole.
Wczoraj udało mi się kupić karme Hillsa, która ma w swojej "opcji" - problemy urologiczne. (Royal Canin z tą "opcją" mogę kupić tylko u weta.)

Odpukać - narazie mocz ma dobry "kolor" - tzn. nie ma krwi i nie jest bury, jak już było pod koniec antybiotyku. Dud ma apetyt i wraca do swojego "humoru" - biega, bije reszte rodziny,marudzi. No jest Dudem:) Ale nie chcę zapeszać...



Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

iwa

  • Gość
O, fajnie:) Dziękuję! W tym wszystkim zapomniałam o Animalii, a mam tam konto założone. (Najciemniej pod latarnią;) ) I fajne ceny - ja za saszetkę Royal Canin płacę u weta 8 zł, a tutaj jest 3.79 zł :shock: (dochodzi niby opłata za przesyłkę,ale...)

W zoologicznym jest duży wybór różnych karm,ale trzeba sobie troszkę postać i poczytać. Nie pamiętam już, jaka to firma, ale w składzie karmy specjalistycznej dla kotów z problemami urologicznymi jest ryba. A nie powinno jej tam być :| Chyba, że może być kot z takimi problemami, co może wcinać rybę :mysli:. Nam wet powiedział, że pod żadnym pozorem nie jemy ryby i karmy, którą jedzą pozostałe koty w domu.


Renia dziękuję 8)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
jesli chodzi o rybe - ryby zawieraja mase fosforu - zbyt wiele, by organizm kota mogl go prawidlowo przerobic (dotyczy to rowniez zdrowych kotow - od czasu do czasu zdrowemu mozna dac, ale w zadnym wypadku nie moze rba byc normalnym posilkiem) No i rezultat jest taki ze fosfor zaczyna sie odkladac tam gdzie tylko moze - pecherz, nerki no i pjawiaja sie problemy typu piasek czy w stadiach zaawansowanych - kamienie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

iwa

  • Gość
jesli chodzi o rybe - ryby zawieraja mase fosforu - zbyt wiele, by organizm kota mogl go prawidlowo przerobic (dotyczy to rowniez zdrowych kotow - od czasu do czasu zdrowemu mozna dac, ale w zadnym wypadku nie moze rba byc normalnym posilkiem) No i rezultat jest taki ze fosfor zaczyna sie odkladac tam gdzie tylko moze - pecherz, nerki no i pjawiaja sie problemy typu piasek czy w stadiach zaawansowanych - kamienie.

No właśnie, więc po co w karmie, która ma pomagać w leczeniu kota ze schorzeniami urologicznymi ryba? Jak będę następnym razem w zoologicznym to zapiszę, jaka to firma. Karma jest w pudełku,a firma jest raczej z "wyższej półki".
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
widzisz - jest pewna roznica miedzy ryba, a smakiem ryby :P poza tym zdaje sie ze sa gtunki ryb,  w ktorych mniej fosforu jest.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
w karmie orijen (nie na nerki ;) ) piszą że ejst jakaś tam ryba, ale pewnie nie dużo skoro szkodz, jest tam 75%mięsa więc karma na prawde z górnej półki, mojemu kotu smakuje :)

O, fajnie:) Dziękuję! W tym wszystkim zapomniałam o Animalii, a mam tam konto założone. (Najciemniej pod latarnią;) ) I fajne ceny - ja za saszetkę Royal Canin płacę u weta 8 zł, a tutaj jest 3.79 zł :shock: (dochodzi niby opłata za przesyłkę,ale...)
nie ma za co :) 8zł ?? :shock: naprawde drogo, ale o wiele berdziej sie opłaca
10saszetek u weta= 80zł
tyle samo prez internet 48zł(z kosztem przesyłki) a może ktoś jeszcze bedzie chciał coś zamówić to przesyłka wyjdzie taniej

skoro mowa o tym co kotu szkodzi to czy zborze jest potrzebne w karmie dla kota? czy wystarczy mięso, warzywa i owoce ??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

iwa

  • Gość
No właśnie, więc po co w karmie, która ma pomagać w leczeniu kota ze schorzeniami urologicznymi ryba? Jak będę następnym razem w zoologicznym to zapiszę, jaka to firma. Karma jest w pudełku,a firma jest raczej z "wyższej półki".


Już mam :) Jest to karma firmy Purina - Cat Chow, w pudełku - Urinary Tract Health. Tekst na opakowaniu jest bardzo ładny;) Obok mięsa i ryby są... no i są wymienione różne warzywa i podsumowanie, że to ma pomóc kotu. Znalazłam w internecie to, tylko opakowanie "niepudełkowe".

http://www.zoolandia.pl/sklep/purina,cat,chow,urinary,tract,health,0,1,5929.html


Tutaj w składzie jest podane mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego i kilka różnych warzyw. Dalej zastanawia mnie, po co i dlaczego ryba w tej karmie  :roll: Ale cóż...pozostaje po prostu omijać półke ;p

Teraz mamy karmę Hills'a. Pasta Uro-Pet została zjedzona do końca, prawie że z tubką ;) Jutro wizyta i pewnie kolejna tubka smakowej pasty:)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Cieszę sie, że kotu lepiej. I jak tam wyniki? Staraj się, aby kot pił wystarczająco.
Zapisane

boogie

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam

Mam własniue taki problem z moim kocurem Luckiem

pojawiła się krew w moczu, była już pierwsza wizyta u weta, zastrzyki itd
ale mam pobrac mocz o badania... tylko jak to zrobić??

Macie jakies pomysły??

Wet powiedziała że dziwne to trocher ze tak szybko mój Lucek to załapał bo ma dopiero 8 miesięcy.
Jutro kolejna wizyta
Zapisane

Olinka

  • *
  • Wiadomości: 56
mój kot ma siedem lat
jest kastratem od dwóch
ale ... odpukać nie ma problemów z moczem
staram się żeby dużo biegał - to podobno ważne
i podaję codziennie pastę na rozpuszczanie sierści
zawiera również sporo witamin
a jak Wy sobie radzicie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 29 zapytaniami.