Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 10-letni kotek kastrat wymiotuje! - proszę o pomoc :(  (Przeczytany 3661 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brzoskwinka

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam, mam 10-letniego kotka po kastracji (rasa brytyjska). Do tej pory był okazem zdrowia, czasem, raz na rok, raz na dwa lata łapał małe przeziębienie, ale po podanym antybiotyku problem się szczęśliwie kończył, a kotek wracał do zdrowia. Niestety sielanka się skończyła, kotek zaczął ostatnio wymiotować. Po wizycie u weterynarza otrzymywał leki na rozruszanie wątroby, jakieś witaminy, antybiotyk przeciwzapalny i było dobrze przez jakiś czas...niestety objawy powracają coraz częściej...ostatnio znów zaczął wymiotować, czego by nie zjadł to niestety oddaje po paru godzinach, czasem już po chwili...podane leki starczyły na kilka miesięcy. Nie chce ponownie podawać mu antybiotyku, bo wiem że jest już staruszkiem i wole zapoznać się z przyczyną tych objawów, zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Czy ktoś miał podobne problemy ze swoim pupilem? Jakie można wykonać badania i jak temu zaradzić na dłużej. Kotek jest osowiały, nie bieg :petting: :petting: :petting: :petting: :petting: :petting:a tak jak zwykle, wymiotuje,  lecą mu łezki i gubi futerko (to akurat przypisuje linieniu na wiosnę). Z góry dziękuje za pomoc...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: 10-letni kotek kastrat wymiotuje! - proszę o pomoc :(
« Odpowiedź #1 : 2010-04-21, 23:36 »
Badanie krwi - przede wszystkim kontola stanu watroby i NEREK.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: 10-letni kotek kastrat wymiotuje! - proszę o pomoc :(
« Odpowiedź #2 : 2010-05-07, 17:41 »
http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=35270.0

Piszę o podobnym przypadku mojej kotki. Jedyne co moge ci poradzic to uzbrój się w cierpliwość i duzo kasy ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: 10-letni kotek kastrat wymiotuje! - proszę o pomoc :(
« Odpowiedz #2 : 2010-05-07, 17:41 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 24 zapytaniami.