Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!  (Przeczytany 4444 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziomek123

  • *
  • Wiadomości: 2
Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« : 2011-11-04, 13:49 »
Witam mam problem wydaje się dosyć spory.
Codziennie obok mojego ogrodu od jakiegoś czasu pasą się barany i kucyk,moj hasky ślinił się na barany był rozwścieczony aż w końcu siłą nie wiem jak się to stało uciekł:( nikt go nie wypuscił za ogród,ale znalazł jakąs lukę przez te barany robił wszystko by się do nich dostać.Dziś zagryzł jednego i mam problem własciciel jest chory i ma zielone papiery,chce kosmicznych pieniędzy za barana lub dzwoni po policję.Przecież nie zapłace mu tyle kasy,pies mi nigdy nie ucieka a barany pasą się jak chcą bez opieki

Prosze o jakąs pomoc co mam robić:D jechać i kupić mu barana zamiast płacić nie wiadomo ile czy policja.DOdam że facet jest niepoczytalny.Mam czas do dzisiaj.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #1 : 2011-11-04, 14:19 »
Pies musi być na własnej posesji. Jeżeli zagryzłby barana w twoim ogrodzie nie byłbyś winny. a tak to nie wiem co może zrobić policja. Z jednej strony zapłata właścicielowi wielkiej sumy to głupota, z drugiej strony policja może nałożyć na Ciebie karę finansową(ale nie wiadomo w jakiej wysokości). Sytuacja trochę bez wyjścia.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #2 : 2011-11-04, 14:30 »
Ja bym poszła do faceta, zaproponowała kupno nowego barana + jakieś odszkodowanie i zadbała o to, żeby sytuacja się nie powtórzyła. Wina leży ewidentnie po Twojej stronie, bo to Ty nie dopilnowałeś swojego psa. Tak jak pisze mamba, sprawa wyglądała by inaczej gdyby to baran dostał się na Twoją posesję i tam został zagryziony. Pytanie też, co wg Ciebie oznacza stwierdzenie "kosmiczne pieniądze", bo dla jednego to 500zł, dla drugiego 50000zł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedz #2 : 2011-11-04, 14:30 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #3 : 2011-11-04, 14:36 »
właśnie kwestia dopilnowania... Ja wiem, że jak husky sobie coś zaplanuje to nie ma na niego ogrodzenia. Co zaplanowane musi być wykonane ale w kwestii prawnej to nie ma znaczenia, więc wina leży po Twojej stronie
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

ziomek123

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #4 : 2011-11-04, 20:25 »
Nawet nie wiem ile taki baran może kosztować.
Podobno baran jeszcze żyje.
Jutro się okaże jak sprawa się zakończyła.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #5 : 2011-11-04, 20:34 »
ja nie wiem tez. Nigdy nie kupowałam barana...
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #6 : 2011-11-04, 22:02 »
W internecie udało mi się wyszukać, że baran to koszt około 200-400zł.
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #7 : 2011-11-04, 22:27 »
nie znam sie na przepisach ale policja za nieupilnowanie psa raczej da wiecej
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedź #8 : 2011-11-04, 22:48 »
Jezeli baran jest rasowey i wazny hodowlanie to moze kosztwoac duzo. Jesli nie dojdziecie do porozumienia - sprawa trafi do sądu i ten ustali wartosc barana . Sprobuj sie jednak jakos dogadac z gosciem bo, wina jest Twoja - Ty odpowaidasz za dopilnowanie psa i szkody jakie moze wyrzadzic. Mozna w niektorych firmach ubezpieczyc psa od takich szkod- wtedy ta firma negocjuje i wyplaca za Ciebie odszkodowanie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Husky zagryzł barana-gdzie racja Pomocy!
« Odpowiedz #8 : 2011-11-04, 22:48 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 25 zapytaniami.