Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu  (Przeczytany 6408 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mimi92

  • *
  • Wiadomości: 1
Problem dotyczy mojej 7,5letniej suczki (chihuahua mieszaniec). Niesterylizowana, regularnie odrobaczana. Mały nerwusek.
Od paru już lat przy wypróżnianiu kręci się w kółko i bardzo piszczy. Byłam z tym u wielu weterynarzy, ale albo tylko zapisywali antybiotyk na "stan zapalny", albo zalecali regularne opróżnianie gruczołów okołoodbytowych. Jeden z weterynarzy powiedział też, że najwyraźniej pies ma coś z głową, bo po zbadaniu odbytu nie stwierdził niczego nieprawidłowego. Zatem co średnio 2-3 miesiące sunia miała czyszczone gruczoły. Dodatkowo jeden z weterynarzy zalecił całkowite przejście na karmę suchą, co jednak było trudne do pełnego zrealizowania, gdyż sunia albo rzucała się na kogoś z jedzeniem, albo wyjadała jakieś dziwne rzeczy z ogrodu czy spaceru, doprowadzając się często do wymiotów lub biegunek. Dlatego też teraz jej dieta to w zdecydowanej większości karma sucha (Royal Canin) plus gotowane mięso, czasem z kaszą. Zauważyłam też, że ostatnio podjada sobie sporo trawy.
Od kilku tygodni jednak sunia dziwnie się zachowuje. Zwłaszcza wieczorami i w ciągu nocy. Siada w kącie i usypia na siedząco. Ewentualnie wskakuje na kolana domowników i wyraźnie domaga się głaskania i masowania. Jeśli już śpimy, drapie nas czegoś chcąc. Ciągle "zagląda" sobie pod ogon i się tam liże. Kiedy zdarzy jej się mieć gazy w panice ucieka. Jest drażliwa i ospała. Wypróżnia się rzadziej. Czasem nawet raz na 3 dni. Kiedyś uwielbiała spacery, a teraz czasem nie da się jej na nie wyciągnąć. A jeśli nawet, to co parę kroków siada. Niemal przy każdym wypróżnieniu kręci się w kółko i piszczy. A kiedy już się jej uda wypróżnić, stolce są najczęściej pomarańczowej barwy. Coraz częściej też zdarza się, że nawet po początkowo twardym stolcu kapie jej z pupy jakaś woda pomarańczowej barwy. Jedynie przy luźniejszym stolcu nie piszczy. Nie widziałam żadnych śladów krwi w stolcu.
Oczywiście byłam z tym u naszego regularnego weterynarza, ale twierdzi, że pies musi jeść wyłącznie suchą karmę i będzie ok.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak pomóc mojej suni? Widzę jak cierpi i zupełnie nie wiem jak jej pomóc. Na samej suchej karmie była jakiś czas i nie widziałam większej poprawy. Poza tym, po suchym wyraźnie widać, że z trudem może się wypróżnić, bardzo się napina, piszczy.
Proszę, niech ktoś mi poleci jakiegoś dobrego weterynarza z woj. lubelskiego albo ościennych. Wszystkich w mojej okolicy już przetestowałam.
Dziękuję!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu
« Odpowiedź #1 : 2016-05-06, 13:02 »
Nie wiem, czy moja rada na cokolwiek się przyda, ale problemom z oporną kupą może zapobiec podawanie psu do picia zamiast wody kisielku z siemienia lnianego. Miałam psa z przerostem prostaty, często piszczącego z bólu podczas wypróżniania i dla niego mieliłam w młynku siemię, zalewałam je wodą i podgrzewałam na wolnym ogniu (o ile dobrze pamiętam, nie dopuszczałam do wrzenia). Potem cedziłam i kisielek wlewałam do miseczki. Daje to kupie "poślizg"... Po samej suchej karmie kupa może być zbyt sucha i trudna do wydalenia. Pies musi się napinać i wtedy piszczy, a być może coś suczce jednak dolega i sucha kupa potęguje ból... Może nie wydala całej kupy, a pozostałości powodują dyskomfort i dlatego suczka zachowuje się dziwnie?

Zamiast siemienia można podawać parafinę, ale tego nie próbowałam. Napisz, co dalej z psinką :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu
« Odpowiedź #2 : 2016-07-06, 11:54 »
Siemie lniane działa na pewno na ludzi,ale czy na zwierzęta również? Pomijam fakt,że mało który pies w ogóle będzie chciał je wypić z racji specyficznego smaku. Na pewno jednak warto chociaż spróbować,daj znać czy się udało,cały czas będziemy czekać na Twoją odpowiedź.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu
« Odpowiedz #2 : 2016-07-06, 11:54 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu
« Odpowiedź #3 : 2016-07-07, 16:40 »
A co, pies ma jakieś inne jelita, z innego "materiału"? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Niepokojące zachowanie psa przy wypróżnianiu
« Odpowiedź #4 : 2016-07-13, 15:11 »
Może nie do końca o to chodzi,bo przecież nie wszystko co jest dla ludzi w sensie jedzenie,nadaje się dla zwierząt i psów,w szczególności jeżeli chodzi o karmę czy nazwę to "inne specyfiki".  Np: podajesz psu resztki z obiadu czy kolacji do jedzenia?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 23 zapytaniami.