Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie  (Przeczytany 3725 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Abakus

  • Gość
Witajcie :)
ja tu jestem pierwszy raz bo czescies siedze na forum o psach bo sam mam psa. Chdzi mi o pomoc dla kotkow tam gdzie pracuje jest ich ponad dziesiec, ludzie je dokarmiaja ale ich stan zdrowia jest nie najlepszy. Chcialbym kupic po wyplacie tabletki zeby je chociaz odrobaczyc, ale nigdy nie dawalem kotowi takich tabletek moj pies to owczarek i ten potrzebuje duzej dawki a taki kot?. i czy to sa specjalne tabletki tylko dla kotow. Drugie pytanko to czy kotce w ciazy taka tabletke mozna dac czy nie zaszkodzi?. i czy mlodym kociakom tz okolo 2 miesiecznym mozna podac te lekarstwo. Chcialbym im pomoc ale czasami mozna narobic nieszczescia dlatemu chcialbym sie Was poradzic.
Z gory bardzo dziekuje
Zapisane

Bomba

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #1 : 2002-09-07, 15:32 »
Te tabletki kupuje się u weta , to go wtedy , kupując tabletki wypytaj , co i jak . Kotka B nie jest pewna .....
Zapisane

LimLim

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #2 : 2002-09-07, 19:44 »
Bomba ma rację wet dobierze odpowiedni preparat w zależności od kotów.
Możesz się także poradzić NATALII ona opiekuje się piwnicznymi kotami i ma bardzo rozległą wiedzę na ten temat. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedz #2 : 2002-09-07, 19:44 »

MagicSunny

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #3 : 2002-09-07, 22:59 »
Są specjalne tabletki dla kotów, tak jak i dla psów.Z tego co wiem,  jedna taka tabletka jest zwykle na 4 kilogramowego zwierzaczka. Więc gdy podawałam ją mojej 3-miesięcznej kici, która ważyła 1 kg, to dałam 1/4 tabletki. A jeśli chodzi o kotkę w ciąży, to większości tabletek nie można jej podawać. Pytałam weta. Więc rzeczywiście najlepszym wyjściem będzie spytać go o zdanie. Jeśli nie chcesz iść do lecznicy, możesz napisać, np. do szczepan@zigzag.pl . To weterynarz, który udziela rad na stronie http://koty.nowiny.pl/weterynarz_radzi.html. Pozdrowionka :).
Zapisane

dora750

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #4 : 2002-09-08, 11:52 »
Nie radzę odrobaczać zwierzaków na własną rękę. Wszystko trzeba skonsultować z wetem. Każdy z nas może Ci doradzać co innego i w większości będą to dobre rady, ale nikt z nas nie jest weterynarzem. Lepiej zapytaj jego, dostaniesz pewne i wiarygodne informacje. Możesz im np. kupić na własną rękę prepearat pw. pasożytom zewnętrznym np. Frontline w sprayu, tym na pewno im nie zaszkodzisz! Dostaniesz go w większości zoologików. Przy okazji możesz poprosić o próbki karmy. Wiem, że Royal wypuścił darmowe saszetki z suchą karmą, wystarczy się upomnieć, poprosić- w zoologiku, który Royala prowadzi. Od razu będziesz mial papu dla zwierzaków.  :)
Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia. Przydałoby się więcej takich, jak Ty miłośników zwierząt  8)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #5 : 2002-09-09, 20:25 »
Witajcie :)
Dziekuje za pomoc jutro ide do weta i tam juz wszystko z nim obgadam. szkoda mi tych kociakow, zal mi ich ze nie maja domu tylko zyja tak w grupie na zakladzie. W takich warunakach choroby i glod sa czestym widokiem.Czesto z jedna z pracownic dokarmiamy czesto to znaczy codziennie. jednym ciezkim problemem jest plodnosc tych kotow. strasznie sie rozmnazaja  :twisted:
Tak ze jeszcze raz dziekuje, zdecydowalem sie napisac do Was bo pewnie macie wieksze doswiadczenie.
Bardzo dziekuje
Zapisane

LimLim

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #6 : 2002-09-11, 13:42 »
Na płodność radykalnie pomoże tylko sterylizacja. Może macie u siebie możliwość darmowej lub tańszej sterylizacji dziczków.....
Zapisane

Sayaka

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #7 : 2002-09-12, 19:54 »
Coraz częsciej mozna się spotkac z darmowymi fundacjami, pozwalajacymi na sterylizację bezdomnych kotów. Warto poszukac czegos takiego
Zapisane

Karla

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #8 : 2002-09-13, 12:03 »
dla malych 2 miesiecznych kociakow proponuje "odrobaczacz" nie w tabletkach, tylko w mazi...dostajesz u weta mala strzykawke z podzialka na kilogramy...jesli kociak wazy z pol kilo...to dajesz odpowiednia po prostu odpowiednia dawke na podzialce...jest to latwiejsze w obsludze, bo wsadzasz strzykawke do pyszczka..wpuszczasz i juz...a z tabletka moga byc klopoty...dzielic...wciskac kociakom...strzykawka na 3 albo 4 kg kosztuje 20 zl...kupowalam ostatnio dla moich maluchow...tylko musze sprawdzic nazwe...odrobaczenie powinno sie ponowic po jakims tygodniu -dwoch. Przydaloby sie tez takie kotki odpchlic, moga tez miec swierzb, albo inne pasozyty zewnetrzne, kleszcze itp. kapsulka Frontline wkrapiana na skore na karku jest dobra, kosztuje kolo 20 zl...niestety starcza na jednego doroslego kota i dziala cos ponad miesiac...i trzeba ponawiac...mozesz tez zafundowac kociambesom obroze przeciecowpchelne...ogolnie musisz sie przygotowac na spory wydatek na poczatek...bo tak naprawde przydaloby sie koty zaszczepic, wysterylizowac...ehh...jak ich tyle jest, to Ci wyplaty nie starczy :( chyba, ze znajdzie sie jeszcze ktos w okolicy o tak dobrym serduszku jak Ty...
powodzenia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedz #8 : 2002-09-13, 12:03 »

Abakus

  • Gość
Odp: Pytanko jak im pomoc zeby nie zaszkodzic. Odrobaczanie
« Odpowiedź #9 : 2002-09-15, 19:32 »
witajcie:) Dziekuje za tak dobre slowa pod moim adresem, ale tu chodzi jedynie by pomoc tym kociakom. po konsultacji z wetem umowilismy sie na to ze pojedziemy razem do zakladu i bedziemy lapac pojedynczo i wazyc, bo to jest podstawa podania dawki lekarstwa, bez zwazenia mozna by zaszkodzic, a tego niechcial bym zrobic. Jutro ide do prezesa mojej firmy z prosba o wydanie przepustki na wjazd weterynaza na teren zakladu. Bo to jest duza firma a procedury sa jeszcze wieksze. mam nadzieje ze pomoze mi w sfinansowaniu tej akcji.Chc oni sa bardzo chytrzy:(. Zlapanie tych kotow nie bedzie problemem bo one sa oswojone tylko nieliczne sie boja.
Wiec dziekuje za pomoc wiem ze moge na Was liczyc 8)  zawsze.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 23 zapytaniami.