Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zdejmowanie kamienia nazębnego  (Przeczytany 1868 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« : 2004-03-28, 19:11 »
obawiam się, ze czeka to abstyla, napiszcie, co wiecie proszę:) Trzeba uśpić zwierzaka? ile trwa, ile kosztuje, jakies specjalne traktowanie się nalezy przed i po? szkoda mi go już na samą myśl o transporcie do weta:(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #1 : 2004-03-28, 19:18 »
Najlepiej robić to pod narkozą. 12 godzin przed zabiegiem kot nie powinien jeść. Większość wetów oddaje zwierzaka już wybudzonego, więc dochodzenie do siebie trwa drugie 12 godzin i kot jak nowy :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #2 : 2004-03-28, 19:51 »
yyy...prawie nowy :hehe:  lekko uzywany...a wiesz możee ile ta przyjemnośc kosztuje?
Zapisane

Forum Zwierzaki

zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedz #2 : 2004-03-28, 19:51 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #3 : 2004-03-28, 20:30 »
Ja płaciłam za gigant kamień z antybiotykami, narkoza, wybudzanie długie - odbiór po ok 4 godzinach kot kontaktowy i chodzący (wężem, ale zawsze  :lol: ) jakieś 120 pln :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kira

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #4 : 2004-03-28, 22:04 »
:) ja jak dobrze pamietam to kolo 150zł bo to przecież StOlIcA :wink:
Zapisane

absencja

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #5 : 2004-03-28, 22:14 »
dzięki:) biedny stworek:(ile trwa wybudzanie? zastanawiam sie, czy np. nie dałoby się byc przy tym potworze jak się będzie budził, bo inaczej to będzie płacz na całe miasto...tak pewnie też będzie, ale może mniejszy...
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #6 : 2004-03-30, 10:50 »
Ja płaciłam 70 zł i poprostu czekałam w poczekalni.. Całość trwała 30-40 minut... Ja jakoś nie potrafiłabym zostawić kota w lecznicy i spokojnie pójść do domu....
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #7 : 2004-03-30, 10:55 »
hm.. a to jest jakaś przyczyna że kot był nie zadbany czy coś w tym stylu (bez obrazy) tak z ciekawosci. Bo ja mam dwa koty ze wsi... . A moze jest cos co pomaga na osad nazebny??..
Zapisane

absencja

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #8 : 2004-03-30, 11:30 »
mi się wydaje, że byl zadbany:) na osad pomaga sucha karma i mycie ząbków..chociaz nie wszystkim, jak wudać:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedz #8 : 2004-03-30, 11:30 »

Sal

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #9 : 2004-03-30, 13:28 »
Pewnie tendencja osobnicza.
Iams ma karmy dental.
Czy ktos wie, jak one się sprawdzają przy niedopuszczaniu do kamienia?
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #10 : 2004-03-30, 16:21 »
Mioja wet mówi, że tylko troszkę pomagają :roll:
Zapisane

Maxim

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #11 : 2004-03-30, 16:47 »
Ostatnio czytałam reklamę RC, który ma nową karmę ograniczającą powstawanie płytki nazębnej a w konsekwencji odkładanie kamienia. Nazywa się "Oral Sensitive 30". Jak podają w ulotce to :
- warstwowa tekstura oraz kształt krokieta w mechaniczny sposób ogranicza powstawanie płytki nazębnej.
- dodane są  do karmy związki chelatujące  :shock: ( odsyłam do encyklopedii pod hasło chelaty  :P ) wapń , co spowalnia proces mineralizacji płytki nazębnej i przekształcenia jej w kamień.
Niestety nic nie podano na temat skuteczności potwierdzonej klinicznie  :?
Zapisane

truskawa144

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #12 : 2004-03-31, 03:34 »
u mojego kota takie problemy się pojawiły ponieważ on nie lubi suchego jedzenia więc nie ściera zębów przez co i żęby i dziąsła sa b.wrażliwe...ale narazie obywa się bez zabiegu pod narkozą, po prostu podaje mu tabletki i spryskuje dziób deodentem...problem z dziąsłami ,co prawda, po woli ale znika...
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #13 : 2004-03-31, 22:07 »
Byłam dzisiaj w zoologicznym i poprosiłam o jakiś pastylki zabijające bakterie i nieprzyjemny zapach z pyszczka... Dostałam zwykłe "witaminki" :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #14 : 2004-03-31, 23:32 »
Od suchej karmy, która rozmemłana tworzy papkę oblepiającą zęby, lepsze jest żylaste mięso wołowe...
Zapisane

Forum Zwierzaki

zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedz #14 : 2004-03-31, 23:32 »

Yzalbe

  • Gość
zdejmowanie kamienia nazębnego
« Odpowiedź #15 : 2004-04-05, 22:23 »
Kupiłam moim bestiom płyn do spryskiwania zębów i dziąseł... Efekt jest taki: w chwili psikniecia obaj odskakują... Następnie Mikuś skacze jak koza, co wygląda komicznie, a Zyziek się ślini i pluje... Jednym słowem bardzo im to niesmakuje.. Co robić??
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.