Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kto kogo może zarazić ???  (Przeczytany 28039 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alexis

  • Gość
Kto kogo może zarazić ???
« : 2005-02-22, 15:38 »
Intryguje mnie ten temat, dlatego może ktoś z Was mnie oświeci.

Czy kot może zarazić się od człowieka chorobami, np. katarem? Zapobiegawczo jak któreś z moich dzieci jest przeziębione, nie pozwalam im całować Alexa. Może to śmieszne, ale nie znam sie na tym i wolę dmuchać na zimne ;)
I odwrotnie, jak kot ma np. koci katar lub inne dolegliwości to czy może zarazić człowieka?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #1 : 2005-02-22, 15:47 »
Ja dokładnie nei wiem ale uważam że człowiek przeziębiony stykając sięz kotem może np. doprowadzićdo kataru u kota. Ale chyab to jest rzadki przypadek.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #2 : 2005-02-22, 16:21 »
Mysle, ze nie. Ja jestem notorycznie chora i wtedy zwierzaki mnie nie odstepuja na krok, a nigdy sie nie zarazily. Wlasnie mam grype :( Maly caly czas jest przy mnie, spi owiniety wokol mojej szyi i nic. Mozna sie zarazic od kota grzybica i innymi skornymi, pasozytami, wscieklizna, ale kocim katarem imho nie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedz #2 : 2005-02-22, 16:21 »

absencja

  • Gość
Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #3 : 2005-02-22, 16:31 »
moja kotka kiedyś zarazila się od mojej siostry(tak stwierdzil wet) dlatego staram się nie calowac za bardzo z kotami jak jestem chora
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #4 : 2005-02-22, 18:18 »
Nie sądzę żeby kot mógł się zarazić zwykłym katarem od człowieka,
być może może sie zarazic grypą,
a na 100% kot i człowiek moga sie zarażać świerzbem, grzybicą i nużycą,
czasami tez pchły kocie moga żerować na człowieku (ale to musi być długo nie myjący sie człowiek ;) żeby na nim zamieszkały)
Kot nie może człowieka zarazić kocim katarem, bo to zupelnie innym wirus.
Zapisane
BC + koci podrostek

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #5 : 2007-06-03, 11:56 »
A czy kot może zarazić człowieka?np.tasiemcem,glistami czy innymi robalami?
Czytałam że człowiek bardzo ciężko zaraża się od kota ale mimo wszystko istnieje taka możliwość...Jakie są objawy choroby u człowieka?
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #6 : 2007-06-03, 12:19 »
Tasiemcem na pewno człowiek może sie zarazić (chyba że z innym robalem mi sie pomyliło) i jest dość niebezpieczne bo tasiemiec który dla zwierzęcia nie jest tak groźny u ludzi może rozwinąć sie np. w oku. Dlatego zwierzaki trzeba często odrobaczać ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #7 : 2007-06-03, 13:11 »
a jak to się objawia u człowieka?Ktos wie?
Zapisane

bejbej

  • Gość
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #8 : 2007-06-06, 13:31 »
Ja sie nie znam na tych tematach ale wiem, że koty mogą zarazić toksoplazmą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedz #8 : 2007-06-06, 13:31 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #9 : 2007-06-06, 13:50 »
Cytuj
Ja sie nie znam na tych tematach ale wiem, że koty mogą zarazić toksoplazmą

mogą, ale nie należy popadać w panikę: dużo częściej toksoplazmoza zarażają sie ludzie jedzący niedopieczone mięso, czy też raniąc sie kością przy oprawianiu kurczaka.

aby zarazić sie toksoplazmoza trzeba by zjeść zawartość kociej kuwety, zatem wystarczy zachować podstawy higieny osobistej i kłopotu nie będzie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

bejbej

  • Gość
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #10 : 2007-06-06, 15:16 »
tak zgadzam się  :) w szczególności powinny uważać kobiety planujące potomstwo, bądź które sa w ciaży.
Ale nie wystarczy jej zjeść zawartości kuwety czy kupki ( kto by jadł :] ), wystarczy że dotkniesz kuwety albo coś podobnego i nie umyjesz rączek i już może się zarazić, no ale nie przesadzajmy. Ja mam kontakt ze zwierzakami od małego, a zwłaszcza z kotami i mi nic nie ma ;) więc nie ma co się martwić. :)


Pozdrawiam :*
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #11 : 2007-06-07, 00:15 »
Cytuj
aby zarazić sie toksoplazmoza trzeba by zjeść zawartość kociej kuwety, zatem wystarczy zachować podstawy higieny osobistej i kłopotu nie będzie

to samo  tyczy sie robakow - jesli zachowujesz podstawy higieny osobistej, to sie nie zarazisz - poza tym - jak juz zostlo wspomniane - koty sie odrobacza. - Czyli ogolnie rzecz biorac - po sprzataniu kuwety, czy ogolnie odchodow - myj rece.

Cytuj
tak zgadzam się  Smile w szczególności powinny uważać kobiety planujące potomstwo, bądź które sa w ciaży.  Ale nie wystarczy jej zjeść zawartości kuwety czy kupki ( kto by jadł :] ), wystarczy że dotkniesz kuwety albo coś podobnego

jesli chodzi o toksoplazmoze, to tak naprawde moze byc niebezpieczna tylko i wylacznie dla plodu  - gdyz u ludzi poronienie to jedyny objaw. Co do drugiego zdania - jaja pasozytow, czy zarazki znajduja sie w odchodach - czyli najpierw trzeba sobie zabrudzic kupa.

Jesli zas chodzi o objawy zarobaczenia - to pojawiaja sie tylko, jesli zarobaczenie jest naprawde powazne. Tasimiec natomiast (tak. ninek, chodzilo o tasiemca, a dokladniej - bablowca) to prawda jest taka, ze predzej sie zaraziz przy kapieli w jeziorze, czy rzece niz od kota. a objawy? Pojawiaja sie po kilkunastu latach dopiero i sa to bole.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #12 : 2007-06-07, 14:23 »
Kobiety w ciąży powinny też uważać na konie zadrapania, kot wchodzi do kuwety więc istnieje prawdopodobieństwo że może przenosić bakterie na pazurach (toksoplazmoza)

Nie wiem ile w tym prawdy ale osoba która ma koty od dawna chyba nie ma co sie przejmować toksoplazmozą bo większość z kociarzy przeszła tą 'chorobe'.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #13 : 2007-06-15, 17:21 »
może nie chodzi tu o koty ale nie chce zakładac nowego tematu. a więc:
komar przenosi malarię czy ja powoduje? nie kapuje tego. on przenosi z jednego ludzia który ta chorobe ma na drugiego czy w niego ta choroba powstaje i nie ma to zwiąsku z innym człowiekiem?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #14 : 2007-06-23, 13:53 »
przypomne sie bo niestety nikt nie odpisał na moje pytanie

czy komary przenoszą malarię z jednego ciała na drugie czy w ich ciele ona powstaje?? jak to jest?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedz #14 : 2007-06-23, 13:53 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Kto kogo może zarazić ???
« Odpowiedź #15 : 2007-06-23, 14:42 »
Oki, to idzie tak:
Komar gryzie chorego, w przewodzie pokarmowym mu sie te pierwotniaki przeobrażają i mnożą, larwy idą tam na te "ślinianki" komara i lądują w ciele drugiego człowieka, przy czym komarowi nic się nie dzieje.

czyli komar przenosi z jednego człeka na drugiego.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.187 sekund z 27 zapytaniami.