Zwierzęta > Psy, pieski, psiaki

Psy rasowe za darmo!!!

<< < (6/8) > >>

EWASARA:
Tafta ty chyba nie chcesz poprostu pojąć o co mi chodzi Olcia i Nirvana bardzo dobrze zrozumiały i napisały o co mi chodzi.Jest już masę rasowych piesów a nawet z bardzo dobrymi rodowodami do adopcji .Ale nie ludziom chodzi o to żeby dostać w prezęcie pieska  wartego ok.2000-1000zł,DO 3 MIESIĘCY za darmo bo nie stać ich na kupno.A teraz zastanówmy się czy jeśli nie stać nas na piesa z rodowodem  to czy będzie nas stać kupować karmy firmowe jednak bardzo drogie .Czy ta osoba ma na to warunki ,a może ograniczy się do karmienia najtańszą karmą ?I po piesku rasowym a jego cechy danej rasy diabli wzieli.

Tafta:
a gdzie jest napisane, że psa rasowego trzeba karmić najdroższą karmą???
pies to pies - czy to kundel czy rasowiec trzeba mu zapewnić
odpowiednie warunki, w tym żarcie

poza tym rozumiem co do mnie mówisz i dziwię się,
bo bez sensu sobie problemy wynajdujesz i niepotrzebnie się bulwersujesz


niech sobie ludzie dają ogłoszenia,
przecież żyjemy w wolnym kraju -
najwyżej nie dostaną na nie odpowiedzi

Weronyka:
Osób, które chcą psa rasowego za darmo, który ma maksymalnie 3 m-ce, kompletnie nie rozumiem. Ale nie mam nic przeciwko ogłoszeniom ludzi, którzy chcą pasa rasowego bez względu na wiek, bo niestać ich na zakup takiego psa, a mają warunki na trzymanie go. Wiecie co innego jest wydać 2000zł za psa od razu niż płacić np. 300zł m-cznie na jego utrzymanie. Fakt faktem, że mozna takie pieniądze uzbierać, ale co jeśli naprzykład rodzice na psa się zgadzają, zapewnią mu odpowiednie warunki, ale na zakup nie dadzą ani złotówki, a dzieciak sam na psa rasowego ( jego marzenie) bedzie zbierał 10 lat na psa, bo naprzykład jest na tyle inteligientny, że nichce zapełniać kieszeni pseudohodowców - a znam takie przypadki. Wtedy pozostaje adopcja psa i tacy ludzie pomagają psom, których ktoś inny już nie chce z takich czy innych powodów.  W taki sposób naprzykład mój kuzyn przygarnął 2 letnią syberiankę, którą poprzedni właściciele trzymali w małej szopie w całkowitych ciemnościach :grr:  Ale gdy ktoś chce szczeniaka rasowego za darmo to  :grr:

???:
Ja właśnie cały czas o tym mówię .Psy które są do adopcji czy to stare czy nawet szczeniaki czy rasowe czy kundle ,jeśli są do adopcji polecam a nawet zachęcam.Ale jeżeli czytam teksty ogłoszeń np:przyjmę  Yorka ,najlepiej do 3 miesięcy nie koniecznie z rodowodem...te rasy jednak są rozchwytywane za kasę ,za darmo to chyba by się ludziska pozabijali.Czy ktoś słyszał  o oddaniu yorka za darmo,tak ja ale kobieta pisała że ktoś sobie żarty zrobił i pod tym adresem nikt nie ma pieska do oddania.Na warunkach hodowlanych to zupełnie inna sprawa ,bo i tak nowy właściciel ma jakieś zobowiązania wobec hodowcy.Ja też nie jestem za takim wyjściem ,ale nie odradzam innym.Życzę powodzenia w szukaniu igły w syogu siana.

magia:
Niektóży tu zachowują się tak jak by psy rasowe były tylko dla elity. Drogi pies droga karma wszystko najdroższe. To nic że psa można karmić surowym mięsem i to wcdale drogie nie jest. Zgadzam się że niektóży piszą ogłoszenia bez zastanowienia się. Ale fakt jest faktem że psy ras drogich są do oddania ( nawet szczenięta do 3 miesięcy :))

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona